To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
matsuka napisał(a): Każdy wychodzi z założenia, że ma racje, łącznie z Tobą.
Nie. Nie wychodzę. Jeśli wychodzę, to wykaż.
Cytat:Dyskutowałeś kiedyś z kimś, kto wyrażał poglądy z góry wiedząc, że są fałszywe?
Oprócz wiedzy z góry, że coś jest prawdziwe i wiedzy z góry, że jest fałszywe istnieje jeszcze postawa sceptyczna – nie wiem czy sąd jest prawdziwy czy fałszywy, bo nie mam ku temu przesłanek. Albo: przyjmuję, że dany sąd jest prawdziwy/fałszywy, bo mam ku temu przesłanki, ale umiem sobie wyobrazić dowody na sytuację przeciwną.
Cytat:Po prostu to, że jak sam przyznałeś jestem w stanie znaleźć fakty potwierdzające moje racje
Łżesz. Nigdy niczego takiego nie przyznałem. Ale widać musisz uciekać się już do tak niskich zagrywek, jak wmawianie innym, że Ci przyznali rację.
Cytat:Jak według Ciebie powinien zachowywać się kompas na biegunie południowym
Idealnie na biegunie południowym idealny kompas położony idealnie poziomo nie powinien się w ogóle poruszyć.
Cytat:i z jakich praw fizyki to wynika?
Z II prawa dynamiki Newtona.
[latex]
a = \frac{F \cdot \cos(\theta)}{m}
[/latex]

Wskaż, ile wynosi a, jeśli siła działa prostopadle do płaszczyzny, w której porusza się igła. Potrafisz, czy zadanie z 6 klasy podstawówki Cię przerasta.

Cytat:Bo ja wytłumaczyłem jak, moim zdaniem, powinien zachowywać się kompas i dlaczego.
Napisałeś, że powinien „wariować”. Nie napisałeś, co to znaczy, ani dlaczego.

Cytat:Na razie, z tego co zrozumiałem, stoisz na stanowisku pt. "Jeśli kompas wskazuje to co USA i ich satelity twierdzą, to nie jest na biegunie, jeśli kompas twierdzi coś innego niż USA to jest na biegunie".
Nie zrozumiałeś. A poza tym nie wiesz, jak działa GPS. Satelity GPS niczego nie twierdzą. To nie są serwery, które się pyta o położenie. Urządzenie GPS samo wylicza swoje położenie.
Cytat:Sierotka Marysia to GPS.
Proszę zatem o alternatywne wyjaśnienie, dlaczego GPS jest tak skuteczny w codziennym życiu.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
RE: Płaska Ziemia - dlaczego jest absurdem - przez zefciu - 17.05.2018, 14:17
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości