To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
Cytat:uąSzkoda że twoja kreatywność od bardzo dawna dała radę zrodzic tylko jedną metodę (teraz już wiem dlaczego nadal nie ma płaskozjebowego modelu kosmologicznego).
Bo w zasadzie tylko jedna* jest sensowna, logiczna i do rzeczy.
Ponieważ:
Kształt powierzchni (dowolnej, np. ziemi) definiuje i określa geometria tejże powierzchni. Tę zaś poznajemy obserwując i mierząc tę powierzchnię.

Poznawanie kształtu powierzchni z tego co się wyświetla w otoczeniu tejże powierzchni (co świeci w otoczeniu), bez dokładnej znajomości tego otoczenia np. "poznawanie kształtu powierzchni ziemi ze świateł na niebie", bez znajomości tego czym jest niebo i jak działa, to -trzeba to powiedzieć wprost- przykład wielkiej nędzy rozumu.

Rozwodzicie się tutaj nad refrakcją na przestrzeni kilku km, jak to ona zniekształca obraz, wszystko po to by załatać niezgodności z oficjalnym modelem i jednocześnie...uwaga!...zakładacie, że "znacie dokładnie drogę promienia światła np. od słońca na ziemię", twierdząc jednocześnie że ta droga ma 150 mln km. To właśnie jest nędza rozumu, wielka nędza.
Jeśli szukacie przykładu niedorzeczności myślenia i nędzy rozumu, to właśnie macie.


Cytat:Tępy świrze - to ty masz za zadanie zbadać jakiekolqiek kształty skoro obalasz całą kosmologię

Nie moja to wina, że kosmologia jest fałszywa. Nie ja ją wymyśliłem. Nie ja popełniłem takie karygodne i rażące niedorzeczności w myśleniu jak ta "eratostenesowa", że "z obserwacji nieba którego kompletnie nie znamy możemy  być pewni kształtu ziemi".
Jeżeli jakaś nauka jest cała fałszywa, to należy ją w całości wyrzucić na śmietnik. Ponieważ nie ma żadnego pożytku z fałszu.

Ponieważ Ty nie używasz rozumu, to dla Ciebie prawdą jest to co "większość mówi, co cały świat mówi". Gdybyś więc urodził się kilkaset lat temu, to głosiłbyś inne "prawdy". Ponieważ papuga zawsze powtarza to, co inni powtarzają, a wteedy powtarzano inne "mądrości", inne wymysły ludzkie uchodziły wtedy za "pewniki wiedzy".
Są jednak ludzie którzy rozumu używają. I mimo obrażania tych ludzi, mimo Twojej niechęci do ruszenia rozumem nie zdołasz im wszystkim zatkać ust. 

PS *żyroskop i efekt żyroskopowy jest inną metodą, ale to nie jest metoda bezpośrednio mierząca i badająca powierzchnię ziemi.


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 04.09.2018, 12:03
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości