Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaska/Wklęsła Ziemia?
manager napisał(a): Zaraz, zaraz. Jakie DNA? Jaki kod genetyczny? Einstein, fizyka i astronomia są be, a Watson, Crick i genetyka cacy?


Einstein jest be. 

Fizyka- jest częściowo be. Znaczna część fizyki jest sensowna.

Watson, Crick są ok.  Cytat:A może DNA, to taki sam światowy spisek, jak ziemia kulka? Skąd wiesz, że nie?

Już pisałem wielokrotnie iż "ziemia-kulka" nie jest przede wszystkim spiskiem tylko jest przede wszystkim błędem myślenia ludzkiego. Naukowcy po prostu się mylą. Część z nich- zapewne jest w spisku. Ale znakomita większość po prostu się myli. Tak zostali nauczeni i tak powtarzają. Jak widać można być człowiekiem bardzo wykształconym, bardzo inteligentnym, biegłym w matematyce i można się mylić. Nawet ludzie bardzo inteligentni mogą popełniać proste błędy. {jak na przykład ten błąd, ta niedorzeczność myślenia, że "z nieznanego nieba możemy odczytać kształt ziemi"}. Przekonanie, że "naukowcy nie mogą się mylić" jest błędne.


Cytat:Przecież spełnia idealnie główny warunek, jakim motywowałeś spisek kuloziemców, a mianowicie można na genetyce kręcić takie lody, że ho ho..., albo jeszcze większe.

Oczywiście, że można. W ogólności: zawsze największe przekręty robiło się na opowiadaniu niestworzonych rzeczy. Patrz historia tego świata. Nauka doskonale nadaje się do przekrętów. Ponieważ zwykłemu człowiekowi można zawsze zamknąć usta hasłem "co ty tam wiesz, co ty rozumiesz ? ty się nie znasz". A zwłaszcza nauka o tym czego nie da się łatwo sprawdzić, np. o tym, że "we wnętrzu gwiazdy Alfa Centauri jest....bla bla bla".
Nauka zawsze była jest i będzie przez większość ludzi przyjmowana na wiarę, bez zrozumienia. (podobnie jak religia). Aż do końca świata. Tak po prostu być musi. Trudno przecież znać się na wszystkim. Nawet naukowcy z jednej dziedziny muszą wierzyć naukowcom z innej dziedziny. Nauka nadaje się więc do przekrętów i oszustw doskonale. Każdego można wyprowadzić w pole, nawet bardzo inteligentnego uczonego. Warto to rozumieć, pamiętać o tym i brać to pod rozwagę. Nie warto bezkrytycznie wierzyć we wszystko co ogłasza nauka. Można wierzyć, ale warto sprawdzać samemu. Czyli wierzyć ale z nieufnością, czyli nie bezgranicznie i nie bezkrytycznie=> to jest wierzyć (nauce) i sprawdzać. ["Przecież wierzysz mi kochanie, że cię nie zdradziłam? .Wierzę ci kochanie, ale dla pewności sprawdzę samemu"]


Cytat:Rozum (logika) oraz doświadczenie życiowe (elementarne) uczą, że gigantyczny światowy spisek ukrywający prawdę o płaskiej Ziemi jest skrajnym nieprawdopodobieństwem. 

Dokładnie tak. Dlatego nauka o "kuli ziemskiej" nie opiera się na gigantycznym spisku tylko na błędzie myślenia ludzkiego. Naukowcy po prostu się mylą i tyle. Większość z nich nie jest w spisku, lecz się myli. To już wielokrotnie pisałem, nie wiem więc czemu powtarzasz hasła o "wielkim spisku". Spisek dotyczy tych co wiedzą [np. tych co wiedzą o tym jak to jest z "podbojem kosmosu", czyli że odbywa si na planie filmowym i w symulacjach komputerowych, np. tych którzy znają pewne fakty, których inni znać nie mogą (np. o Antarktydzie, czy kopule nad ziemią)]. Natomiast większość naukowców nie wie, lecz im się tylko wydaje, że "wiedzą" (np. iż "ziemia jest kulą"). Większość naukowców to teoretycy. Ci powtarzają teorie, których ich nauczono. Nie mają żadnej szansy poznać błędu, także (nie tylko) dlatego, że są teoretykami. Dopóki nie zaczną obserwować powierzchni ziemi nie mają szans się dowiedzieć, że się mylą. Większość astronomów gapi się w niebo, obserwacji powierzchni ziemi nie prowadzi. Jak oni mogą poznać, że się mylą ? Jeśli coś im się na niebie nie zgodzi, to dopasują swoją teorię, ale zawsze do "kulistej ziemi". Tak to działa.
Weźmy jako przykład eksperymenty Michelsona-Morleya. XIX wiek. Te eksperymenty oparte były na różnych założeniach. Jednym z nich było założenie o tym, że "ziemia pędzi w kosmosie wokół słońca", z prędkością z grubsza ok. 30 km/sek (o ile dobrze pamiętam). Otrzymane przez nich wyniki były dla nich nieoczekiwane, szokujące. W takiej sytuacji gdy wynik jest sprzeczny z oczekiwaniami należy (także bo nie tylko) zawsze zweryfikować założenia. [W rzeczywistości nie ma bowiem "sprzeczności i paradoksów", lecz są tylko błędy myslenia, w tym błędne założenia]. Czy więc oni zweryfikowali założenie o tym, że "ziemia pędzi wokół słonca" ? Przecież nie. Przecież tego dogmatu "nie sposób podważać", nieprawdaż ? No więc zaczęło się, zaczął się postęp szaleństwa: teoria względności. [Chociaż Michelson podobno pod koniec życia stwierdzał, że tak naprawdę jego eksperymenty dowodzą tego, że ziemia nie porusza się w przestrzeni.]Cytat:No jasne! Wpadł na taki zajebisty pomysł, jak DNA, ale na stworzenie Wszechświata z galaktykami, kulistymi gwiazdami (zamiast sztucznych świateł), kulistymi planetami, kulistymi księżycami, kulistą Ziemią i grawitacją, to był za głupi? Strasznie niskie masz mniemanie o swoim Bogu. Ja, chociaż w niego nie wierzę, to nie nam cienia wątpliwości, że Rozumny Stwórca stworzyłby świat właśnie dokładnie takim, jakim go opisuje współczesna kosmologia. Płaską ziemię ze śmiesznym szklanym firmamentem, wodami nad nim i fałszywymi światłami na niebie mógłby stworzyć tylko jakiś pajac - Ciężki Niedorozwój.

Po pierwsze: nie ma żadnych dowodów na to, że "gwiazdy, planety są kuliste". To tylko takie ludzkie wyobrażenia, taka teoria. Nie ma nawet dowodu na to, że gwiazdy, słońce, księżyc, planety są w ogóle ciałami. To (że to są "ciała niebieskie") też tylko takie ludzkie wyobrażenie (na temat nieba). Generalnie to wyobrażenie (że to "na pewno ciała niebieskie") to taki odruch myślowy w skrócie polegający na tym, że "jak coś widzę, to to co widzę musi być także i cielesne, nie może być samym tylko obrazem, światłem". Bo z doświadczenia życiowego tak najczęściej jest: to co widać jest też i ciałem. Ale "najczęściej" nie znaczy "zawsze".

Po drugie: wiem, że to Cię nie przekona, ale potraktuj to jako ciekawostkę. Otóż jest takie proroctwo (w Kościele) o tym, że przyjdzie taki czas że ludzie tak bardzo wbiją się w pychę z powodu swojej "wiedzy" o świecie, że nawet zaczną Boga oskarżać o to, że "źle stworzył świat". Można więc powiedzieć śmiało, że to proroctwo wypełnia się na naszych oczach, na pewno co najmniej na Tobie (ale takich głosów jak Twój jest więcej). Bo właśnie twierdzisz, że jeśli Bóg nie stworzył świata według Twoich wyobrażeń, według tego co mieści się w Twojej głowie, to znaczy, że "jest pajacem i ciężkim niedorozwojem".
Pozwól więc, że zapytam: A może to Ty jesteś niedorozwojem ? Ile na przykład światów Ty stworzyłeś ?

Cytat:Kulista Ziemia jest to więc oczywistość dla człowieka myślącego.

I co, przekonałem Cię do swoich racji? ... Nie? A to, niby dlaczego?

Nie. Kulista ziemia nie jest oczywistością. Ani z intuicji, ani nawet z teorii, ani tym bardziej z praktyki. Praktyka, czyli obserwacje powierzchni ziemi wykluczają "ziemię kulę o promieniu ok. 6371-6378 km".


Wiadomości w tym wątku
Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 31.07.2017, 18:57
Ćwiartowanie paranoi. - przez Żarłak - 24.06.2018, 09:53
RE: Płaska Ziemia - mądrzejsza idea niż się wydaje - przez Maciej1 - 21.10.2018, 16:08
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Ziemowit - 02.11.2018, 22:52
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 02.11.2018, 23:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 11:13
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 12:54
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 13:38
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Vanat - 03.11.2018, 19:50
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 13:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 20:17
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 21:30
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Maciej1 - 03.11.2018, 21:47
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 22:51
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:11
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 03.11.2018, 23:28
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 03.11.2018, 23:58
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Joker - 04.11.2018, 00:22
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 00:24
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez matsuka - 04.11.2018, 00:55
RE: Płaska/Wklęsła Ziemia? - przez Fizyk - 04.11.2018, 01:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości