Ankieta: Czy wierzysz w niepokalane poczęcie Marii? ( Nie Jezusa)
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
0%
0 0%
Nie
100.00%
5 100.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niepokalane poczęcie- niezrozumienie ateistów
#1
Jestem wstrząśnięty niezrozumiałością dość prostej doktryny Ineffabiulis Deus.
W XIX wieku Jego Błyskotliwość Pius IX opisał Niepokalane Poczęcie Marii.

"Ogłaszamy, oświadczamy i określamy, że doktryna utrzymująca, iż błogosławiona Maria Panna z pierwszą chwilą poczęcia, szczególną łaską i wyróżnieniem danym przez Boga Wszechmogącego, w obliczu zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela ludzi, pozostała wolna od skazy grzechu pierworodnego, jest doktryną objawioną przez Boga i dlatego wszyscy wierni powinni w nią mocno i niezmiennie wierzyć."

Co prawda chrześcijanie do XII wieku wierzyli, że Maryja poczęta była w grzechu. Akt seksualny zawsze związany jest z grzechem. Maria została poczęta w zwykły sposób, a więc w grzechu. Tak mówił  Grzegorz Wielki.
" Tylko Chrystus jest bez grzechu".  Tego typu rozumowanie u Ojców Kościoła nie pozostawia tutaj wątpliwości. Jedynie Ambroży i Augustyn utrzymywali czystość Marii. Wiara i niewiara, zrozumienie i niezrozumienie ateistów tej doktryny nie jest tutaj najistotniejsza...w zasadzie jest tylko punktem wyjścia, dalszej konceptualizacji.

Z filozoficznego ujęcia pojawia się poważniejszy problem.
Jak z grzesznej Marii mógłby urodzić się bezgrzeszny Chrystus?
" Najświętsza Panna sama poczęta była w grzechu i w grzechu ją matka poczęła i narodziła się w grzechu pierworodnym , gdyż ona także zgrzeszyła w Adamie , w którym wszyscy zgrzeszyli." Kościoły ortodoksyjne trzymają się tej tradycji.

I najpoważniejsza filozoficznie sensowna konsekwencja ; Teza o bezgrzesznym  poczęciu ( której ateiści nie zauważają) odnosić się musi do wszystkich przodków Marii, mężczyzn i kobiet. Będę zmuszeni do założenia , że cała linia przodków Marii- zasada nieskończonego ruchu wstecz- była niepokalanie poczęta. A co za tym idzie, jeśli wszyscy są niepokalanie poczęci, wszyscy rodzą się z dziewic. Czyli bez grzechu. Gdyż wg. nauk Ojców Kościoła - poczęcie zawsze zawiera grzech - co tutejsi ateiści już udowodnili, że nie orientują się z nauczaniu Ojców Kościoła. Nawet brak wiary w dogmat nie zmienia nauczania Ojców Kościoła.

Człowiek dwulicowy, jak przystało na chrześcijanina ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Niepokalane poczęcie- niezrozumienie ateistów - przez Antyteista - 03.06.2018, 16:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości