To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emocje I Narcyzm
#1
Nie wiem czy był kiedyś taki wątek już poruszany, lecz chciałem sie zapytać was o wasze zdanie odnośnie kilku rzeczy. A mianowicie. Co sądzicie o ludziach, którzy z powodów emocjonalnych, nie racjonalych. Deklarują iż nie wierzą w Boga.

Którzy nie walczą z religią dlatego bo sądzą mając argumenty i solidne powody by to robić. A dlatego gdyż nienawidzą Boga. Lub mają uraz do kościoła, kapłanów, wersetów/przypowieści/zagadek itp które ich bulwersują.

Którzy dla zasady tejże walki patrzą na wszystko negatywnie. Którzy widzą innego człowieka jako gorszego z powodu jego wiary. A siebie jako lepszego.

Moje zdanie jest jednoznaczne:

Są to osoby takie, jak owe określają ludzi wierzących. Czyli mniej inteligętne, gorsze, emocjonalne.

Tak więc, co o takich ludziach sądzicie? Czy są godni nazywania się ateistami? Czy są racjonalni? Mógłbym jeszcze dodać że razem z tymi osobami często podąża hasło:

Cytat:Jestem pewien/pewna że Bóg nie istnieje

Przy czym nie wiadomo czy chodzi ogólnie o byt wyższy, czy tylko o Boga najbradziej im znanego, czyli zapewne Boga w trójcy jedynego, wrzechpotężnego i dobrego. Wszytkowiedzącego i miłosiernego, którego syna zesłał by ten zbawił ludzkość.
Cytat:Obelgi - to argumenty tych, którzy nie mają argumentów ~ Jean-Jacques Rousseau

Jak mówi rzymska zasada na której są zbudowane prawa naszej cywilizacji "nemo iudex in sua causa" (Nikt nie jest sędzią w własnej sprawie) Nawołuje do kierowania się w dyskusji tą zasadą. Pomaga.  Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Emocje I Narcyzm - przez NieWierzącyKonserwatysta - 07.01.2019, 23:19
RE: Emocje I Narcyzm - przez Lampart - 07.01.2019, 23:34
RE: Emocje I Narcyzm - przez towarzyski.pelikan - 07.01.2019, 23:49
RE: Emocje I Narcyzm - przez ZaKotem - 08.01.2019, 09:22
RE: Emocje I Narcyzm - przez Lampart - 08.01.2019, 00:05
RE: Emocje I Narcyzm - przez towarzyski.pelikan - 08.01.2019, 00:45
RE: Emocje I Narcyzm - przez Lampart - 08.01.2019, 01:09
RE: Emocje I Narcyzm - przez Teista - 08.01.2019, 21:20
RE: Emocje I Narcyzm - przez Lampart - 08.01.2019, 21:55
RE: Emocje I Narcyzm - przez Neuro - 11.01.2019, 02:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości