To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#10
Pelikan
Cytat:To normalne, że chłopcy, później mężczyźni czasem się biją.
Wiem, że to normalne

Cytat:Czasem się biją z przyczyn błahych, ale niekiedy się biją w słusznej sprawie, np. o dobro Ojczyzzny albo kobietę.

Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś się bił o dobro Ojczyzny. O kobietę to widziałem. Kobiecie A podobał się (z wzajemnością) chłopak B, co wzbudzało zazdrość chłopaka C więc chłopak C skończył w szpitalu.

Swoją drogą widzę, że zmieniłaś podejście do tych spraw Oczko

Cytat:Facet, który się nigdy nie bije, bo to ZUO, jest do niczego. Kiedy banda dresów postanowi mu zgwałcić zbiorowo kobietę, spierdoli gdzie pieprz rośnie albo posłusznie wystawi własną dupę. Bronić ani siebie, ani kobiety, przecież nie potrafi.

To wszystko nie jest takie zero-jedynkowe. Widziałem ludzi którzy bili się wiele razy niepotrzebnie A kiedy należało to tchórzyli. Te bicie się w podstawówkach to zazwyczaj wyglądało tak, że silniejszy bije słabszego nieszkodliwego gościa, albo takiego gdzie wysoko ocenia swoje szanse. Jak trzeba zareagować, a szanse są niskie, to takie otrzaskanie mało daje. A jak ktoś idzie ze swoją kobietą i atakuje go banda dresów, to szanse są bliskie zeru. Wtedy należy ocenić sytuację, kobieta powinna uciekać i ewentualnie sprowadzić pomoc, mężczyzna umożliwić kobiecie ucieczkę, co może się wiązać z przyjęciem jakichś obrażeń i samemu uciec jeśli to możliwe.

Odnośnie wychowywania to nie zaczepiać, ale jak trzeba, to wlać, to jest zdrowa szkoła moim zdaniem. Dobrze też jest być wysportowanym. Powinno się też uczyć asertywności. Ktoś kto ma dużą asertywność, co wyraża się w mowie ciała, jest mniej narażony niż ktoś kto dobrze umie się bić ale jest agresywny lub uległy.
Cytat:Facet, który nie jest dżentelmenem, nie zyskuje sympatii nawet wśród feministek.

Oj z tym to różnie bywa, niemniej pochwalam dżentelmeństwo o ile nie jest jakieś nadgorliwe i przesadne.

Cytat:Wreszcie, facet, który nie wykazuje zainteresowania kobietą, jej walorami fizycznymi, też nie będzie w oczach kobiet cennym nabytkiem.

w oczach kobiet to, w oczach kobiet tamto, w taki sposób właśnie kobiety manipulują mężczyznami skupiając ich działania na tym aby się kobietom przypodobać.

Cytat: A w tej reklamie zdrowe zainteresowanie kobiecymi wdziękami zostało przedstawione jako ZUO. To jakaś promocja homoseksualizmu?

Zdrowe zainteresowanie powiadasz... Musiałbym jeszcze raz włączyć ten filmik. Nie jestem pewien czy tam było zdrowe zainteresowanie czy molestowanie. Przed chwilą była jakaś mowa o dżentelmeństwie?

Cytat:Ale na jakiej podstawie stwierdzasz, ze skutek jest dobry? Jakie masz kryteria?

Szczęście (nie mylić z krótkoterminową przyjemnością) i cierpienie (nie mylić z wysiłkiem itp.) Jest tu drogowskazem ostatecznym. Zresztą to się rozumie intuicyjnie. Większość czynności dobrych i złych rozumie się intuicyjnie, na podstawie własnej wrażliwości.

Cytat:Podaj konkretny przykład takiego mechanizmu. Zrozumienie rzeczywistości -> zmiana rzeczywistości

Budzę się rano i mam wolny dzień.
Pojawiają się różne impulsy do różnych działań.

Chciałoby się chwycić za smartfon który leży obok. Jak już się chwyci za ten smartphone i sprawdzi kto napisał na messengerze, chciałoby się odpisać i tak dalej.
Rozumiem jednak, że to jest zły nawyk że lepiej jak wstanę, zrobię lekką gimnastykę, odsłonie okna, złoże łóżko, umyję się zjem śniadanie itd. dopiero później nie smartfon, żeby nie psuć oczu, tylko komputer.
Po prostu rozumiem, że dzięki temu będzie więcej zrobione, dzięki będę lepiej funkcjonował w ciągu dnia, będę zdrowszy, będę miał lepsze samopoczucie i po którymś razie przyjdzie mi to bez wysiłku.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Lampart - 05.03.2019, 14:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości