Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
Z grubsza tak to wygląda tylko dochodzi do tego coś jeszcze.
Dziwię się ludziom którzy wierzą w Boga, który "może", który mógł na przykład zapobiec dojściu Hitlera do władzy. W tej sytuacji już nie tylko jest to jakaś tam moja opinia, którą akurat teraz mam, bo wydaje mi się słuszna. Nie widzę możliwości istnienia takiego Boga. Wszelkie wytłumaczenia, a spotkałem się już z bardzo wieloma, wydają mi się bardzo bardzo naciągane.

Przemówienie papieża Benedykta Ratzingera w Auschwitz:
"
Mówić w tym miejscu kaźni i niezliczonych zbrodni przeciwko Bogu i człowiekowi, nie mających sobie równych w historii, jest rzeczą prawie niemożliwą - a szczególnie trudną i przygnębiającą dla chrześcijanina, dla papieża, który pochodzi z Niemiec. W miejscu takim jak to, brakuje słów, a w przerażającej ciszy serce woła do Boga: Panie, dlaczego milczałeś? Dlaczego na to przyzwoliłeś? W tej ciszy chylimy czoło przed niezliczoną rzeszą ludzi, którzy tu cierpieli i zostali zamordowani. Cisza ta jest jednak głośnym wołaniem o przebaczenie i pojednanie, modlitwą do żyjącego Boga, aby na to nie pozwolił nigdy więcej.".
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Lampart - 05.03.2019, 21:40

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości