Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filozofizm - śmierć przez zadyskutowanie
@towarzyski pelikan

Ale ja pisałem o demokracji jako o formie sprawowania władzy. W swojej firmie masz autorytaryzm, bo podejmowanie decyzji nie polega na tym, że przychodzi szef do załogi i Wam mówi: jest sprawa, opcje są takie, zrobię jak zagłosujecie. Szef podejmuje decyzje sam, w oparciu np. o donosy. A Wy się macie słuchać. Jak to nie jest autorytaryzm, to co to jest? A korpokultura może być taka, owaka. Jak się ma dysonans poznawczy to zawsze można wyjechać do Japonii. Podobno udręka nie do zniesienia, mimo braku jakichkolwiek dysonansów (a może właśnie przez to).

Ustawkę Tuska z Kaczyńskim uważam za pożyteczną dla kraju - co do zasady. Tyle tylko że chłopaki tańczą to tango nad przepaścią, bo z jednej strony podgrzewają emocje tłuszczy bez umiaru, a z drugiej nie umieją zawrzeć porozumienia w żadnej sprawie, nawet egzystencjalnie ważnej dla państwa, jak np. energetyka. I owszem, wychodzi im z tego bój apokaliptyczny, ale - ponieważ to jest ustawka, to tłuszcza w końcu dojdzie do wniosku, że są nie dość apokaliptyczni. I wyniesie do władzy takiego, co faktycznie zrobi w kraju wojnę Dobra ze Złem. Na zasadzie, że o tym, czy pelikan jest Dobro, decyduję ja.

A Orient, proszę ja Ciebie, nie ma respektu dla partykularnych sądów etycznych. Jest pewna forma, którą trzeba zachować, jest pewna hierarchia, którą trzeba honorować. Są to sprawy od człowieka większe, którym człowiek jest poddany z natury rzeczy. Dlatego jak wchodzi mandaryn, to bijesz mandarynowi czołem, choćby był napruty i się przez to hańbił w Twoich oczach.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Filozofizm - śmierć przez zadyskutowanie - przez ErgoProxy - 18.05.2019, 20:51

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości