Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tolerancja religii a msza na paradzie równości
#1
"Podczas Parady Równości, która odbyła się dziś w Warszawie, zostało odprawione nabożeństwo ekumeniczne.W tej sprawie oświadczenie wystosował Episkopat: "Znamiona bluźnierstwa".
Ekumeniczne nabożeństwo odprawił Szymon Niemiec, biskup Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce.
Kościół ten, "niezarejestrowana chrześcijańska grupa wyznaniowa, nieuznawana przez Światową Radę Kościołów i Polską Radę Ekumeniczną" (za Wikipedią), udzielał błogosławieństwa parom homoseksualnym. W lutym tego roku kościół ogłosił swoją likwidację, a Szymon Niemiec pozostaje kapłanem bez jurysdykcji.
Podczas dzisiejszej parady Niemiec odprawił nabożeństwo ekumeniczne, w którym użył fragmentu rzymskokatolickiego hymnu używanego podczas liturgii w kościele katolickim.
Na to wydarzenie zareagował episkopat. Jego rzecznik ks. Paweł Rytel-Adrianik, napisał m.in.: "W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących.
Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości".
Ksiądz ocenił też, że nabożeństwo odprawione przez Niemca było bluźnierstwem, oznaką braku szacunku dla Boga i wierzących."
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/19060942...rstwo.html

[Obrazek: wefwbe8f7wbf7ewbefuwbfewbefkwbefkwjef-746x280.jpg]
"Działalność Szymona Niemca i jego aktywność podczas Parady Równości jest o tyle szkodliwa i niebezpieczna, że może ona wprowadzać w błąd osoby, które „nabożeństwo” uznają jako coś, co akceptuje Kościół Katolicki."
https://wpolityce.pl/polityka/450137-kon...osci-wideo

"Obrażanie ludzi wierzących to pewnie w ramach promocji przekazu marszu tj. »tolerancji«. To samo co w Gdańsku. Czyli nadzieje opozycji w postaci prezydentów miast to wulgarne marsze i prowokowanie ludzi, których jedną »wadą« jest to, że chodzą do Kościoła." - napisał b. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. 
 
"A ta wulgarna prowokacja odbywała się pod hasłem »szanujmy się nawzajem«" - dodał Jaki.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019...warszawie/
-------------------------------------


Ciekawa sytuacja. Jakiś planktonowy odłam chrześcijaństwa śmiał publicznie modlić się do boga, czym naruszył  niepisany monopol katolicyzmu  na podobne tego typu rzeczy w tym kraju. Czy niektóre wyżej cytowane wypowiedzi nie stanowią czasami obrazy uczuć religijnych tejże mikroskopijnej wspólnoty wyznaniowej? Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Może jednak ten duchowny powinien uszanować katolicką zwierzchność na naszym terenie i nie naruszać publicznej moralności poprzez demonstrację tego, iż nie każdy odłam chrześcijaństwa gejów kocha "inaczej"? No i jak mają się do tego ateiści - czy naprawdę należy wymagać od nich szanowania uczuć religijnych innych osób w sytuacji, gdy sami wierzący mają ewidentne z tym problemy?
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tolerancja religii a msza na paradzie równości - przez Roan Shiran - 09.06.2019, 02:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości