Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak i kiedy i skąd litery alfabetu a,b,c,d, e - przywędrowały do Polski i do Anglii
#1
Alfabet a,b,c.d.e - podobno najpierw był w języku łacińskim - czyli Rzym dzisiejsze Włochy.

Chodzi mi o język pisany a nie mówiony.

Czy 1000 lat temu za czasów Mieszka I i Plemion Wiślan ktoś na koniach podróżował z Włoch/Rzymu do Polski i przywióżł babce Mieszka I - język pisany - pismo i naukę liter?
A co z Anglikami tam jeszcze trudniej dotrzeć bo na Wyspę trzeba przepłynąć a 1000 lat temu nikt nie budował chyba dobrych okrętów żeby do Anglii przepłynąć i przywieść Anglikom alfabet/literki z Włoch/Rzymu.


Czy jest na ten temat jakaś wiedza lub pomysły profesjonalne lub amatorskie?

Bo literki są wszędzie te same a Wiki pisze, że literki są z języka Etruskiego a potem z Rzymu/Włoch ale kto je przywióżł i kiedy polscy Jaskiniowcy nauczyli się pisać oraz angielscy Jaskiniowcy to tego w Wiki już nie ma.
nie ma przynajmniej tutaj:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_%C...i%C5%84ski


Bo chrzest katolicki podobno Polacy Wiślanie przyjęli od Czechów ale skąd przyjęłi literki i cały alfabet?
Co do Anglików to nie wiem nawet skąd i kiedy przyjęli chrzest katolicki, no ale literki chyba były wcześniej jak Anglicy wierzyli w Zeusa i Herę?
W Niebie są Chóry Anielskie i nie płynie czas

W Niebie Maryja nic nie je, nie pije, nie oddycha i nie bije jej serce, nie spaceruje, nie rosną jej włosy i paznokcie, nie wydziela potu, nie mówi i nie myśli

Siedzi naga przywiązana pasami do krzesła i słucha modlitw oraz trzyma palec wskazujący w buzi
Codziennie o 22:00 anioł Gabriel odwiązuje Maryję z pasów i Maryja robi kupę do nocnika oraz sika

W piątek przychodzi do Maryi nagi Jezus z własnym pełnym 10litrowym nocnikiem, otwierają się przestworza i razem wyrzucają kupy z 2 nocników do Wisły na wlocie do Warszawy.
Maryja i Jezus nie odczuwają w Niebie już zapachów dlatego nie czują smrodów z nocników, które napełniają przez cały tydzień.

W Niebie rosną jagody manna i fruwają przepiórki, które zjada Jezus, a Maryja demonstruje "cud robienia kupy" czyli nic nie je a robi kupy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jak i kiedy i skąd litery alfabetu a,b,c,d, e - przywędrowały do Polski i do Anglii - przez gąska9999 - 11.06.2019, 20:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości