Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zefciu napisał
Zefciu napisał(a): Spierdalaj z wątku
Kultura za Wiki to:
Cytat:…wieloznaczny termin pochodzący od łac. „cultus agri” („uprawa roli”), interpretowany w wieloraki sposób… . Pierwotnie termin cultura wiązał się z uprawą roli, bądź hodowlą zwierząt i oznaczał przekształcanie naturalnego stanu zjawisk przyrody w stan bardziej użyteczny i przydatny człowiekowi… .Pierwszy raz w nowym znaczeniu termin został użyty przez Cycerona, który w dziele Disputationes Tusculanae użył sformułowania cultura animi (uprawa umysłu) w celu określenia pierwszej w literaturze koncepcji filozofii.

Od tego momentu do dziś powstało wiele rozmaitych znaczeń i zastosowań. Jednym z nich jest parametr określający każdego człowieka z osobna, umożliwia opisanie sposobu koegzystencji oraz komunikacji z innymi – to kultura osobista. Określamy ją na podstawie adekwatnego do sytuacji ubioru, właściwego zachowania przy stole lub ogólnie - stosunku do innego człowieka. Możemy ją również określić na podstawie przestrzegania określonych reguł. Z tych reguł precyzyjnie zdefiniowanych  - Regulaminu Forum, Zasady uczestnictwa w dyskusjach na Forum - udało się Zefciowi, w tych żołnierskich słowach popełnić wykroczenie w stosunku do punktów: I.3; I.5; I.7, a na upartego to jeszcze I.9. Rozumiem, że Zefciu nie zgadza się z moją „pisaniną” jednak nie spodziewałem się takiej eksplozji tym bardziej, że moja aktywność w wątku „Kącik zagadek” nie wskazywała na pojawienie się prośby o opuszczeniu wątku i w takiej formie. Pewnie nałożyło się parę frustrujących doświadczeń, niekoniecznie związanych z moimi postami, a jak Żeńcowi dałem plusa to już nie wytrzymał. No ale przyznać trzeba, że można było sprawę załatwić inaczej, a tak znów widzimy jak następny chrześcijanin wyłożył się na prostej, bo zapomniał, że nie formalizm religijny, a stosowanie w życiu nauk Jezusa ma wartość.
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

Wiadomości w tym wątku
Zefciu napisał - przez Teista - 26.06.2019, 22:24
RE: Zefciu napisał - przez Peter - 26.06.2019, 23:02
RE: Zefciu napisał - przez zefciu - 27.06.2019, 08:13
RE: Zefciu napisał - przez Sofeicz - 27.06.2019, 11:46
RE: Zefciu napisał - przez Teista - 27.06.2019, 12:02
RE: Zefciu napisał - przez zefciu - 27.06.2019, 12:13
RE: Zefciu napisał - przez Sofeicz - 27.06.2019, 13:07
RE: Zefciu napisał - przez ErgoProxy - 27.06.2019, 12:33
RE: Zefciu napisał - przez zefciu - 27.06.2019, 12:55

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości