To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darz burak! Tradycja i kultura myśliwych
#15
zefciu napisał(a): A dlaczego? Gdyby istniała grupa ludzi, którzy gotowi są płacić za to, by im pozwolono dokonywać inspekcji kanalizacji, to chyba racjonalnym by było, aby im na tę działalność pozwolić.

No nie wiem, dla mnie zasady typowe dla kapitalizmu są tak naturalne, że z góry każdego, kto chce pracować za darmo, mam za wariata. A jakość pracy wariata może budzić wątpliwości. Kiedy ktoś gra w piłkę dla przyjemności, to płaci gminie lub prywatnemu właścicielowi za korzystanie z boiska. Ale jednak piłkarzom grającym zawodowo, czyli dla dobra kibiców, to ci kibice płacą. Co by było, gdyby racjonalnie przyjąć, żeby dać zagrać w reprezentacji każdemu amatorowi, który za to zapłaci?

No dobra, zły przykład, w przypadku Polski akurat nic by się nie zmieniło Duży uśmiech Ale to wynika ze specyfiki kibiców. W innych środowiskach przyjmuje się, że cena pracy jest jakoś proporcjonalna do jej jakości. Na przykład do wojska też nie przyjmujemy ludzi, którzy chętnie by zapłacili, aby sobie do kogoś postrzelać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Darz burak! Tradycja i kultura myśliwych - przez ZaKotem - 29.11.2019, 12:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości