Migdały są akurat znacznie tańsze. Jeden BigMac to 450 kcal i 9,70 PLN. 2 Big Maci daje nam 900 kcal i 19,4 PLN.
Ekwiwalentem kalorycznym będzie 150g migdalów w cenie 7 pln za 100g (w hurcie wyjdzie taniej). Daje nam to 10,5 PLN za 150g
Odżywianie się nieprzetworzoną żywnością jest co do zasady tańsze niż jedzenie lasagnii z Biedronki i Hamburgerów. Problem w tym, że żywność nieprzetworzona nie jest tak smaczna jak produkty wysokoprzetworzone, zatem większość woli dopłacić i zjeść szybko coś smakowitego. Niestety efektem jest często otyłość.
Sam zresztą 5-6 lat temu w znacznym stopniu zminimalizowałem spożywanie produktów wysokoprzetworzonych. W ciągu roku schudłem jakieś 5-6kg i od paru lat utrzymuje stałą wagę, ciasta, lody czy inne smakołyki tylko od święta. Przy okazji pozwala to zaoszczędzić gotówkę kosztem czasu (ale jak akurat lubię gotować).
Ekwiwalentem kalorycznym będzie 150g migdalów w cenie 7 pln za 100g (w hurcie wyjdzie taniej). Daje nam to 10,5 PLN za 150g

Odżywianie się nieprzetworzoną żywnością jest co do zasady tańsze niż jedzenie lasagnii z Biedronki i Hamburgerów. Problem w tym, że żywność nieprzetworzona nie jest tak smaczna jak produkty wysokoprzetworzone, zatem większość woli dopłacić i zjeść szybko coś smakowitego. Niestety efektem jest często otyłość.
Sam zresztą 5-6 lat temu w znacznym stopniu zminimalizowałem spożywanie produktów wysokoprzetworzonych. W ciągu roku schudłem jakieś 5-6kg i od paru lat utrzymuje stałą wagę, ciasta, lody czy inne smakołyki tylko od święta. Przy okazji pozwala to zaoszczędzić gotówkę kosztem czasu (ale jak akurat lubię gotować).