Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jugaad - filozofia życiowego sprytu i kreatywności
#19
Gawain chce być dyktatorem na miarę Kazimierza Wielkiego :-)

Zastał Polskę murowaną a zostawił zhyperloopowaną :-)

Gawain napisał(a): A to w Afryce nie ma gliny, piasku, kruszywa, wapieni? Toż technologia wypalania cegły a nawet jej suszenia jest stara jak cywilizacja. Z jakichś powodów jednak w Afryce chcą przeskoczyć etap standardowych konstrukcji betonowych. I to dokładając do produktu, który jest droższy niż wypraktykowane metody budownictwa.

Piasek nie może być byle jaki. Są różne jego rodzaje i ten afrykańsko pustynny do budowy się nie nadaje. Arabia Saudyjska lub ZEA do budowy swoich zajebistych miast musiała sprowadzać z zagranicy nie tylko fachowców ale i odpowiedni piasek mimo przecież posiadania własnego piasku w przeogromnej ilości.

Ale tam w ogóle musi być jakaś inna technologia budowania. U nas wszystkie betony, cementy, jastrychy, tynki cementowo wapienne, gipsowe, gładzie, farby można aplikować przy temperaturze od +5 do +25, a w AS masz ciągle +40... Ciekawe czy tam się do wszystkiego dolewa jakiejś specjalnej chemii tak jak u nas plastyfikatora który pozwala na stosowanie zapraw przy temperaturze poniżej +5 stopni C.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jugaad - filozofia życiowego sprytu i kreatywności - przez lumberjack - 13.02.2021, 08:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości