Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Dobór płciowy u człowieka
#23
bert04:
Cytat:Przypieprzyłaś się do tej idei "udoskalania", jakby kobieta była tylko jakimś reproduktorem hodowlanym, nastawionym na doskonalenie gatunku ku chwale ojczyzny, genotypu i fenotypu. A przecież taki "miły, kulturalny, słodki" to są kryteria związane z opieką nad kobietą w czasie ciąży jak i dzieckiem po urodzeniu. Co kobiecie po tym, że spłodzi supermena z jakimś Schwarzeneggerem, jeżeli ten zostawi ją samą? Albo zostanie, ale za cenę bicia jej i dziecka? Co jej po tym, jeżeli jej super-synek będzie dorastał w biedzie albo w sierocińcu? "Miły, kulturalny, słodki" to bardzo racjonalne kryteria, wbrew pozorom.
Jej, no właśnie Ci tlumaczę, że facet nie zostawi kobiety, która pasuje swoim algorytmem do niego. Dlatego też, jak widzisz większośc kobiet wcale nie chce mieć dzieci z jakimś Schwarceneggerem.
Co kobiecie z kulturalnego i grzecznego, jak jest mało odporny na stres i w perspektywie całego użycia będzie tkwił w jednym miejscu społecznej drabiny?
Odnośnie tej odporności na stres to myślę, że też jest taki dobór na zasadzie uzupelniania się. Grzeczny i kulturalny, wrażliwy szuka silnej kobiety, a wrażliwa kobieta odpornego na stres.  Wiadomo, najlepiej jest być gdzieś pośrodku, jeśli chodzi o natężenie tych cech, wtedy łatwiej o podobnego partnera.

Cytat:Ale mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach im mniej ubrania, tym więcej "tapety", i że dla sporej części kobiet pokazanie się bez szminkowania jest czymś bardziej intymnym
No nie wiem, może to zależy od wykształcenia. Mnie się podobają wytapetowane kobiety, ale jak to zestawią z bardzo formalnym strojem. Wtedy wyglądają schludnie.

Cytat:Musiała mieć coś, co inne nie miały, ale z drugiej strony przeżył z nią tylko 14 miesięcy życia. Są pewnie faceci, którzy marzą o takiej śmierci. Niemniej trudno tu mówić o "dopasowaniu charakterów
Wyglądali razem na szczęśliwych, a ja jako kobieta lepiej odczytuję emocje.

Cytat:Niektóre wymieniają, gdyż możliwość tej wymiany jest pochodną statusu majątkowego. A że kobiety coraz częściej znajdują się wśród osób zamożnych, korzystają z możliwości. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach prokreacja już nie jest tak ważna dla ludzi jak kiedyś, więc po menopauzie jedna troska odpada.
Znowu upraszczasz sprawę. Owszem, pieniądze dają więcej możliwości ale to nie wyklucza  tego, ze ludzie działają zgodnie z algorytmem w glowie. Młodszy nie zawsze znaczy lepszy, i taki ładny ale za głupi na dawcę spermy, nie zostanie mężem.

Cytat:Jest teoria "kukułczego dziecka", że kobiety szukają sobie bogatego faceta jako męża, a jakiegoś silnego fizyczne jako ojca dzieci. Takie dziecko ma największe szanse przeżycia, oczywiście o ile mąż się nie zorientuje. Zgodnie z tą teorią kobieta może jak najbardziej mieć dzieci z wieloma "fagasami", o ile jeden "frajer" zapewni jej i jej dzieciom rację bytu.
Szukają sobie kochanka, tyle, że kiedyś nie było skrobanek.Emocje, poczucie szczęścia są bardzo ważnym elementem życia, Życie w rutynie po prostu powoduje frustracje.
Albo powielają jakieś ekstremalne cechy, które w legalnym związku uśredniają.

Cytat:Musiała mieć coś, co inne nie miały, ale z drugiej strony przeżył z nią tylko 14 miesięcy życia. Są pewnie faceci, którzy marzą o takiej śmierci. Niemniej trudno tu mówić o "dopasowaniu charakterów".
Musiała mieć cechy charakteru, których jemu brakowało.  Mylisz ciągle charakter z tym samym poziomem.
A starsi ludzie są madrzejsi, nie przejmują się opinią innych ludzi i tym, co ludzie powiedzą.

Cytat:Są aktorzy z wysokim IQ, Sylwester Stalone (160) czy Sharon Stone (150), żeby daleko nie szukać. Z jakegoś powodu jednak Sylwester Stalone swój drugi związek zaliczył z Brigitte Nielsen. IQ nieznane, ale oskubała go tak, że się długo nie pozbierał. Schwarzenegger (135) ją odrzucił po "wypróbowaniu"*. Ten przykład falsyfikuje negatywnie tezy, że:
- IQ jest wymiernym wykładnikiem inteligencji**
- Facet przy drugim małżeństwie wybiera lepiej niż przy pierwszym
Widzisz, widoczne dochodzą jeszcze  inne czynniki np. emocjonalność. Może była za twarda dla Sylwestra i dla Schwarceneggera.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [oddzielony] Dobór płciowy u człowieka - przez Rodica - 14.08.2020, 15:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości