Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czemu myślisz, że tylko Twoja religia jest słuszna?
Cytat:Z prostej przyczyny. Gdyby uważał że jest niesłuszna to bym jej nie wyznawał. Nie ma połprawd ani dwóch prawd naraz

Tzn. tu chodzi o coś innego. Wielu ludzi ma wadę związaną z tym, że nie zawieszają swoich racji na drzewie podczas wiatru. Poglądy na temat danych rzeczy jasno pokazują nie to, że dany człowiek ma rację, tylko to, że drugi jej nie ma, a on ją ma. Bardzo dobry temat, gdyż wielką sztuką jest umiejętność dystansowania się do swoich mniemań. 

Użyłem słowa ''mniemań'' - a co jeśli ktoś ma coś więcej niż mniemanie? W nauce na przykład też, jest część ludzi, która obstawia daną teorię jako prawdziwą, a drugą jako błędną. Ta druga część ludzi robi to samo względem pierwszej, nie zgadzając się z nią. Nikt nie ma dowodu, bo dowody tego typu są dla jakichś ''bogów'', jeśli oni istnieją. Kiedyś słyszałem, że matematyka jako jedyna sobie dobrze radzi w tym odłamie spraw międzyludzkich. Ale jak udowodnisz swoją religię matematyką? Lub, żeby było ciekawiej - jak ateista zaprzeczy matematycznie teizm?

Oczywiście twój temat autorze, został po części rozwiązany, w starszych wątkach forum. Istnieje konkretność każdego umysłu, twojego, mojego itd. Konkretność rozwija się z czasem i przekształca, ale jak dodasz do tego determinizm to owa konkretność zdaje się być niezmienna.

Twój temat przypomina mi paradoks legenda: 

''Przez długi okres mojego życia, moim bogiem był czas. Ale później wyszło mi jasno i klarownie, że żaden bóg nie istnieje, że to bzdury. Dziś jestem zatwardziałym ateistą. Jednak czas nadal jest moim bogiem.''
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Czemu myślisz, że tylko Twoja religia jest słuszna? - przez legend - 02.12.2020, 21:56

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości