Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Produkcja metalowych statków i motocykli a brak prądu historycznie.
#1
Zainteresowało mnie czy w ogóle produkowano jakieś metalowe statki pływające po oceanach oraz niemieckie motocykle z przyczepami i lokomotywy na węgiel i parę bez zastosowania prądu produkowanego z elektrowni?

Wiadomo metalowy statek ma metalowe walcowane blachy w obudowie i metalowy silnik wykonany za pomocą obróbki skrawaniem na prąd.
Tym bardziej niemiecki motocykl z przyczepą z czasów Hitlera i z 2WS wydaje się że był wytwarzany za pomocą różnych obróbek metalu wytłaczanie, walcowanie, obróbka skrawaniem wykonywanych przez urządzenia i narzędzia zasilane na prąd.


Czy to znaczy, że jak nie było elektrowni i prądu to po morzach pływały tylko drewniane statki wykonane za pomocą siekiery i piły wykonanej w średniowiecznej kuźni lub kuźni z XVIII wieku?

A 1 WS to w Niemczech były już elektrownie i prąd i wytwarzano motocykle z silnikiem i przyczepą czy jeszcze nie?


No i w czasach Winnetou i cywilizowania Indian w USA czyli 200 lat temu 1822r to jak wykonywano strzelby i armaty z których uczono strzelać Indian bez prądu, przecież strzelba i naboje do strzelby to precyzyjne rzeczy i czy dało się to wykonać bez elektrowni i prądu?


A pierwsze pociągi i lokomotywy w  USA i budowa szyn kolejowych, parowozy co prawda na parę a nie elektryczne na prąd ale ciężkie żelazne lub stalowe lokomotywy przecież chyba trzeba było wykonywać przy pomocy maszyn i narzędzi na prąd do formowania kadłuba i mechanizmu na parę lokomotywy z jakichś kęsów stali węglowych wytopionych w hucie które potem trzeba było odkuwać, walcować, wytaczać, skrawać przy pomocy urządzeń przecież na prąd chyba.

Mam problem nawet z prostą piłką metalową do metalu lub do drewna, uzębienie piły lub metalowy brzeszczot jak to wykonać bez prądu w średniecznej lub oświeceniowej kuźni.


Naprawdę tego nie ogarniam. Wiem, że w średniowiecznych kuźniach wytwarzano koła do wozu na konie, podkowy, dzwony i miecze.
Ale jak wytwarzano w średniowieczu piłkę do drewna lub do metalu z zębami, metalowy brzeszczot do obróbki drewna? Chociażby drewniane statki na żagle i wiosła to chyba były wykonywane przy pomocy piłek do drewna a piłki do drewna to skąd i jak je wykonywano?

Gdzie i kiedy powstały pierwsze elektrownie wytwarzające prąd i jaka była pierwsza produkcja przemysłowa przy pomocy obróbek materiałów takich jak metale i drewno na prąd?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Produkcja metalowych statków i motocykli a brak prądu historycznie. - przez gąska9999 - 09.01.2022, 05:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości