To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jawa- ale to już było!
#13
Vacarius napisał(a):To wszystko przez sposób w jaki ludzki mózg zapisuje do pamięci różne zdarzenia. Jeden algorytm zapisuje informacje do pamięci a drugi zaraz je analizuje. Drugi sprawdza czy podobne sytuacje już się kiedyś zdarzyły, przeszukuje całą pamięć.

Za bardzo porównujesz mózg do komputera. Działanie mózgu jest bardziej zbliżone do działania komputerowych sieci neuronowych niż do algorytmów. W mózgu nie ma czegoś takiego jak "przeszukiwanie pamięci". Podawany jest pewien bodziec i okazuje się, że sieć neuronowa go rozpoznaje - to znaczy, że najwyraźniej był już kiedyś podany taki bodziec. W przybliżeniu tak to działa.

Poszukaj w internecie materiałów na temat sieci neuronowych, to lepiej zrozumiesz, co mam na myśli.

Co do deja vu, miewam je czasem. Ale dużo ciekawsze jest inne uczucie - w pewnym momencie nagle wiem, co się stanie za chwilę. Nie mam żadnych podstaw, żeby to świadomie albo podświadomie wywnioskować, ale to wiem - i rzeczywiście to się dzieje.
Po doświadczeniu czegoś takiego zaczynam myśleć, czy mogłem skądś wywnioskować to, co się za chwilę stało. Z reguły nic takiego nie znajduję.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jawa- ale to już było! - przez schuster21 - 17.04.2006, 16:42
Jawa- ale to już było! - przez sinner - 17.04.2006, 16:47
Jawa- ale to już było! - przez aperativ - 17.04.2006, 19:44
Jawa- ale to już było! - przez Drednot - 17.04.2006, 21:56
Jawa- ale to już było! - przez Aveusz - 17.04.2006, 23:21
Jawa- ale to już było! - przez Sachmet - 18.04.2006, 10:18
Jawa- ale to już było! - przez Rexerex - 19.04.2006, 07:36
Jawa- ale to już było! - przez Hokopoko - 19.04.2006, 13:41
Jawa- ale to już było! - przez schuster21 - 19.04.2006, 14:59
Jawa- ale to już było! - przez boleksan - 22.04.2006, 20:00
Jawa- ale to już było! - przez S0LTYS - 05.05.2006, 08:48
Jawa- ale to już było! - przez Wacek - 05.05.2006, 09:12
Jawa- ale to już było! - przez Fizyk - 06.05.2006, 16:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości