To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawność polityczna coraz bradziej terroryzuje!
#41
bert04:
Cytat:Powiedzmy, że mam do samobójców ambiwalentne uczucia, bo każdy samobójca jest ofiarą i zabójcą jednocześnie. Tu nie pomoże żaden skalpel, nie da się rozdzielić jednej sfery od drugiej. I dlatego odczuwam także złość. Zakładam, że nie jestem w tym odosobniony, a tzw. "normalni ludzie" po prostu to skrywają, tłumią, nie wywnętrzniają się z tym. Zwłaszcza, że tacy "normalni ludzie" zazwyczaj są dodatkowo pod generalnym oskarżeniem, że to oni zawinili, że oni quasi zabili tego człowieka.
Odczuwasz zlość, bo oceniasz samobójców zgodnie ze swoim ideologicznym widzimisię. Prawdopodobnie gdybyś zagłębił się w analizowanie przyczyn i ocenianie stopnia autonomiczności takiej decyzji, to możliwe ze twój punkt widzenia by się zmienił. To są bardzo skomplikowane sprawy zależna od stanu kory mózgowej i doświadczeń życiowych. Z zewnątrz samobójca może być postrzegany jako egoista ale nie wiesz, co nim kieruje, on sam może tego nie wiedzieć. Mógł zostać zmolestowany, zgwałcony porzucony w dzieciństwie nic nie wiesz a oceniasz.

Cytat:Szansa na to, że ten ktoś bliski z powodów tych wyrzutów sumienia popełni samobójstwo jest niezerowa. Szansa na to, że ten ktoś bliski w jakiejś innej trudnej sytuacji życiowej weźmie przykład ze swojego "poprzednika" jest niezerowa. Z tego co czytałem samobójstwo w rodzinie zwiększa ryzyko popełnienia samobójstwa samemu.
Owszem, dlatego rodziny samobójcow powinny być objęte jakąś formą leczenia.

Cytat:Mogę natomiast spytać matkę, czy odetchnęła z ulgą, że wreszcie to jej "niezbyt chciane dziecko" odeszło z tego świata. Czy jednak nie.
Możesz spytać, ale nie powie ci prawdy. Kobiety w przeciwieństwie do facetów nie krzywdzą dzieci poprzez przemoc fizyczną, agresję. Same nie są świadome tego, że kogoś krzywdzą, bo przecież nie biją, nie krzyczą ale dziwnie się zachowują na przykład wrzucają zdjęcia z pogrzebu na fejsa na których mają zadowoloną minę, bo pochowały dziecko na bogato. Najlepsza trumna z machoniu, droga stypa.

Cytat:Nie wiem, nigdy nie próbowałem. I przyznaję, że "planują" jest zbyt ostre, może bardziej pasuje "fantazjują". To jednak więcej, niż tylko teoretyczne myślenie. Ale może nie to samo, co racjonalny plan. To jest pewna wizja, która jak się raz pojawi i zagnieździ potrafi zatruć całe życie
Czesto zachiwanie takiego osobnika przypomina jechanie po bandzie, z ukrytą nadzieją, ze się przez przypadek wypadnie. Ale taka osoba nie jest w pełni świadoma tego, co robi.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Poprawność polityczna coraz bradziej terroryzuje! - przez Rodica - 21.09.2020, 14:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości