Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta
#81
Osiris napisał(a): Kościół ze swoimi miliardami zdecydowanie żyje ponad stan
Hmmm... Zastanówmy się. Na świecie żyje ponad miliard katolików. Zdaniem Osirisa Kościół żyje ponad stan, bo ma „miliardy”. Czyli definicją życia ponad stan według Osirisa jest posiadanie kilku złotych na osobę.
Cytat:Michalkiewicz robi to samo
Michalkiewicz z zasady nie może robić „tego samego”, bo Michalkiewicz to osoba prywatna, a Kościół to instytucja zrzerzająca ponad miliard ludzi. Zatem sensownym byłoby znaleźć jakąś analogię. Jak na razie znalazłem taką analogię ja. Ty nawet nie próbujesz, tylko powtarzasz mantry.
Cytat:Jaka różnica między mieszkaniem Michalkiewicza a nowym mercedesem dla biskupa czy złotymi klamkami w jego rezydencji?
Taka, że biskup nie prosi o datki bezpośrednio dla niego, bo potrzebuje nowego mercedesa.
Cytat:Ludzie się tak do Kościoła przyzwyczaili, że nawet nie potrafią zauważyć tego, że między tymi dwoma sytuacjami nie ma istotnej różnicy - czy Kościół jest odpowiedzalny przed kimkolwiek w kwestii wydatków? Ksiądz może wydać pieniądze z tacy na dziwki i nikt nic nie może zrobić.
Twoim problemem jest, że używasz zamiennie pojęć „Kościół”, „ksiądz”, ”biskup” itp. Poza tym z twierdzenia o dziwkach wynika, że w ogóle nie wiesz, jaka jest między tymi pojęciami różnica i jak jest zorganizowany Kościół hierarchiczny (podpowiem – tym ktosiem, który może coś zrobić jest biskup). Ale się wypowiadasz i powtarzasz durne slogany.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stanisław Michalkiewicz – Najwybitniejszy hipokryta - przez zefciu - 26.06.2019, 07:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości