Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wychowanie dziecka z niewierzącej rodziny w środowisku wierzących
@exodim
Co Ty wypisujesz o jakiś problemach w związku z brakiem chrztu? Niezdecydowany Co w ogóle miałby dawać ten chrzest?

Palmer Eldritch napisał(a):Moje rady są następujące:
- zacznijcie czytać książki (nie dziecku, tylko sobie),
- czas zaprzyjaźnić się z prawidłową polszczyzną (w mowie i na piśmie),
- wyrzućcie telewizor,
- "Gwiazdy tańczą" i podobne programy to nie jest kultura wysoka, tylko dno,
- przestańcie się nazywać "partnerami", bo to kabaret,
- weźcie ślub.
A moja rada do Palmera jest taka, aby przestał bawić się we wróżbitę i psychologa :roll:.

Ale do meritum:
Nie sądzę, aby ktoś waszemu dziecku miał dokuczać, a jeśli nawet, to im wcześniej nauczy się bronić siebie i swoich poglądów tym lepiej. Niech nie wyrasta w przekonaniu, że wszyscy go akceptują i kochają. Na bycie szanowanym i lubianym w życiu trzeba sobie zapracować i im wcześniej wasze dziecko się tego dowie, tym lepiej.

Ja w swojej podstawówce na religię nie chodziłem jako jedyny (rodzice - niewierzący nie zniechęcali mnie do niej, wręcz przeciwnie, natomiast ja sam nie wyrobiłem w połowie drugiej klasy, przed komunią) i nigdy nie miałem z tego powodu jakiś "nieprzyjemności". Pytania ucinałem krótkim i kategorycznym "nie wierzę w Boga". I tyle.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Wychowanie dziecka z niewierzącej rodziny w środowisku wierzących - przez Jester - 21.05.2012, 00:08

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości