To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACTA - zbrodnicza umowa międzynarodowa
#81
Idź do empiku, weź płytę z singlem i uciekaj tak szybko jak umiesz Duży uśmiech


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#82
Kradzież piosenki jest wtedy, kiedy podpisałbyś się pod czyimś utworem i zaczął propagować go jako swój.

Kradzież płyty, to też nie kradzież piosenki tylko właśnie kradzież płyty (materialnej rzeczy).
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#83
W sumie masz rację, Jester.
A ja jak "kradnę" piosenki to mam je otagowane i wykonawca zaznaczony jest jako ten prawdziwy!


Hastur napisał(a):[...] są to tak samo wirtualne "straty" jak pieniądze, które skarb państwa "traci" na niezapłaconych podatkach; [...] Dodatkowym absurdem w tym przypadku jest fakt, że rzekomo "ukradzione" pieniądze zostają w kieszeni... ich pierwotnego posiadacza :o Co nieuchronnie prowadzi do konkluzji, iż człowiek może okraść państwo z własnych pieniędzy :lol2:


Odpowiedz
#84
No właśnie. Kradzież płyty to kradzież płyty. Fizyczna. W jaki sposób mogę ukraść komuś coś i jednocześnie nie pozbawić go żadnej własności, którą posiada?
Odpowiedz
#85
Wydaje mi się, że prawa autorskie nie powinny mieć zastosowania wobec sztuki (muzyka, malarstwo, literatura piękna i tak dalej). Sztuka powinna być własnością całego społeczeństwa, a handel mógłby dotyczyć nośników (na przykład reprodukcje obrazów) lub wydarzeń (koncert).
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#86
kkap napisał(a):Nie no kurwa, dobra. Przyznaję się. Chciałbym ukraść jakąś piosenkę. Naprawdę. Jeśli jest ktoś, kto powie mi jak to mogę zrobić to to zrobię. Ale ni chuja nie widzę metody.

1namierzasz gdzie mieszka jakikolwiek "artysta"
2idziesz do niego/niej z kijem baseballowym
3zabierasz materiały, których jeszcze nie wykorzystał
4sprzedajesz je lewej wytwórni
5brawo, udała ci się kradzież Duży uśmiech
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#87
Jestera definicja kradzieży jest dobra. Apropo tej całej paranoji przypomniał mi się motyw historyczny, jak kiedyś śpiewanie pieśni kościelnych poza kościołem było surowo zakazane i groziła za to kara śmierci. Wtedy mały Mozart nieświadomy tego zakazu zanucił sobie bezbłędnie całą pieść, którą usłyszał w kościele, bo taki był zdolny cwaniak, że zanim się dowiedział o zakazie, po jednym usłyszeniu zapamiętał cały zestaw dźwięków, co do jednego. No i tamtejsi wielcy kościelni nietykalni jednak mu podarowali tą 'zbrodnię'. Nam teraz już nie darują Oczko
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#88
Wkurwia mnie to typowo polskie podejście do sprawy.
Zaczyna się w podstawówce od ściągania.
Potem kupowanie prac gimnazjalnych.
Następnie kserowanie prezentacji maturalnych.
Cwaniaczenie na studiach i skanowanie netu w poszukiwaniu magisterki.
Potem ściąganie wszystkiego za friko.
I to wieczne samozadowolenie, jacy to jesteśmy cwani.
Tylko potem droga dziurawa, pilot niedouczony, emerytura głodowa.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#89
Wrzucam to też tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=s-Lug_-Oj...re=related
Naprawdę straszne jest to, że nikt w wiadomościach nie wspomina szerzej o SOPA, PIPA i ACTA. Niby odnośnie ACTA, minister Boni napisał list do Tuska, żeby się jeszcze zastanowić, ale podejrzewam, że tu nic się nie da zrobić i Tusk podpisze (fajnie się na PO głosowało co?:] ).
Odpowiedz
#90
Bardzo fajnie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#91
Sofeicz napisał(a):Wkurwia mnie to typowo polskie podejście do sprawy.
Zaczyna się w podstawówce od ściągania.
Potem kupowanie prac gimnazjalnych.
Następnie kserowanie prezentacji maturalnych.
Cwaniaczenie na studiach i skanowanie netu w poszukiwaniu magisterki.
Potem ściąganie wszystkiego za friko.
I to wieczne samozadowolenie, jacy to jesteśmy cwani.
Tylko potem droga dziurawa, pilot niedouczony, emerytura głodowa.

To jest przykład właśnie typowego marudzenia na swoich. No kurwa oczywiście Polacy są najgorsi i ogólnie be. Najlepiej to by zlikwidować ten naród.

Wiesz co? Ludzie tacy jak ty budzą we mnie obrzydzenie. Jak ci się Polska i Polacy nie podobają to jedź do tej swojej Europy czy gdzie tam widzisz jaśnie oświecone społeczeństwo i sobie tam żyj.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
#92
sielakos napisał(a):No kurwa oczywiście Polacy są najgorsi i ogólnie be.
Lepiej bym tego nie ujął.
Dzięki
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#93
Jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyniknie, dzisiaj hakerzy zaatakowali polskie strony rządowe. W ogóle większość polskiej społeczności internetowej już protestuje, a co dopiero w dniu podpisania tej nad wyraz kretyńskiej i absurdalnej ustawy, stworzonej przez idiotów i popieraną przez idiotów.
Cokolwiek by się  okazało, natura czeka i ukaże się nam taką, jaką jest. Dlatego jeśli zamierzamy ją badać, nie powinniśmy z góry decydować, co próbujemy odnaleźć, poza odnalezieniem czegoś więcej. Widzicie, rzecz tkwi w tym, że potrafię żyć z wątpliwościami i niepewnością i niewiedzą. Myślę, że o wiele bardziej interesujące jest życie bez odpowiedzi niż posiadanie odpowiedzi, które mogą być błędne"
Richard Feynman
Odpowiedz
#94
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,11006...co_da.html

No kurwa, grubo Uśmiech
Odpowiedz
#95
Nie powiem, że mnie ta informacja nie zadowoliła, choć pewnie będzie obrócona medialnie na rządowe.

W każdym razie większość społeczeństwa jest przeciw łamaniu ich podstawowych (od choćby temu, że nie można kogoś skazać bez wyroku sądowego czy też ujawnianiu bez ich zgody ich danych osobowych) praw w imię interesuj korporacji.

edit:
@Sofeicz: W takim razie wyp....
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
#96
Sofeicz napisał(a):Wkurwia mnie to typowo polskie podejście do sprawy.
Zaczyna się w podstawówce od ściągania.
Potem kupowanie prac gimnazjalnych.
Następnie kserowanie prezentacji maturalnych.
Cwaniaczenie na studiach i skanowanie netu w poszukiwaniu magisterki.
Potem ściąganie wszystkiego za friko.
I to wieczne samozadowolenie, jacy to jesteśmy cwani.
Tylko potem droga dziurawa, pilot niedouczony, emerytura głodowa.

Tylko że dla mnie to jest klasyczny przykład sytuacji, kiedy politycy wykorzystują swoje własne zaniedbania w stanowieniu prawa do osiągania politycznych celów i napuszczania na siebie wzajemnego twórców i odbiorców ich twórczości.
Odpowiedz
#97
Sofeicz napisał(a):Jesteś w mylnym błędzie.
Właśnie o to chodzi, że jak ukradniesz chłopu jabłko z ogrodu, to Ci sprzeda widły - i takie jego prawo. I wszyscy pokiwają zgodnie głowami, że dobrze zrobił.
A jak ukradniesz film, piosenkę to uważasz, że to OK.
Ukradniesz? Czyli twierdzisz że człowiek który se ściągnie film zabiera go wytwórni i ona go nie ma?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#98
Sofeicz napisał(a):Wkurwia mnie to typowo polskie podejście do sprawy.
Zaczyna się w podstawówce od ściągania.
Potem kupowanie prac gimnazjalnych.
Następnie kserowanie prezentacji maturalnych.
Cwaniaczenie na studiach i skanowanie netu w poszukiwaniu magisterki.
Potem ściąganie wszystkiego za friko.
I to wieczne samozadowolenie, jacy to jesteśmy cwani.
Tylko potem droga dziurawa, pilot niedouczony, emerytura głodowa.
Jak nie chcą żeby ściągali to niech nie udostępniają. Albo wprowadzić dla wytwórni obowiązek skutecznego zabezpieczanie przed kopiowaniem i jak ktoś zamieści na jutubie to wytwórnia płaci grzywnę.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#99
Pani Basia ogłasza stan wojenny:
1) http://demotywatory.pl/3657385/Pani-Basi...an-wojenny


2) http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/20...ga_500.jpg


3)http://www.tvn24.pl/0,1732237,0,1,strony...omosc.html

A to się porobiło 8)
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
Ja już sobie na wszelki wypadek tora zainstalowałem. Pierdolę nie będzie mi jakiś chuj zaglądał w to co robię na necie.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości