To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Dlaczego jesteś ateistą?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wyniosłem to z domu rodzinnego.
5.17%
3 5.17%
Byłem wychowywyany w domu dziecka, a tam było wychowanie laickie.
0%
0 0%
Śatait jest zbyt dziwny aby wierzyć w Boga, który powinien być logiczny,
13.79%
8 13.79%
Ksiądz nas dręczył na katechezie!
3.45%
2 3.45%
Jestem myślącym człowiekiem.
62.07%
36 62.07%
Nie podoba mi sie polski katolicyzm.
15.52%
9 15.52%
Razem 58 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ankieta - dlaczego jesteśmy ateistami?
#1
Chcę tu zrobić ankietę- proszę o pomoc.
Odpowiedz
#2
Literówki są. Proszę o zrozumienie i wybaczenie.
Także o szczere wypowiedzi.
Może dopisać jakieś pytania?
Odpowiedz
#3
a) Bo rodzice nie zrobili mi za dziecka papki w mózgu, że mam wierzyć.
b) Bo dosyć szybko usłyszałem, że są różne religie (hinduizm, judaizm itd.) co uświadomiło mi, że trzeba spojrzeć na temat sceptyczniej niż otoczenie mówiące "no bo tak jest".

Nie podoba mi się ta ankieta, bo po raz kolejny sugeruje, że mam się tłumaczyć dlaczego w coś nie wierzę. To raczej teiści powinni wytłumaczyć dlaczego uwierzyli? Jakbyśmy doszli do momentu od kiedy wierzą, zrobiłoby się całkiem fajnie i ciekawie. Uśmiech
Dopiero gdy komar usiądzie na jajach zrozumiesz, że nie wszystko można rozwiązać siłowo Oczko
Odpowiedz
#4
Jsem Krtek napisał(a):a) Bo rodzice nie zrobili mi za dziecka papki w mózgu, że mam wierzyć.
b) Bo dosyć szybko usłyszałem, że są różne religie (hinduizm, judaizm itd.) co uświadomiło mi, że trzeba spojrzeć na temat sceptyczniej niż otoczenie mówiące "no bo tak jest".

Nie podoba mi się ta ankieta, bo po raz kolejny sugeruje, że mam się tłumaczyć dlaczego w coś nie wierzę. To raczej teiści powinni wytłumaczyć dlaczego uwierzyli? Jakbyśmy doszli do momentu od kiedy wierzą, zrobiłoby się całkiem fajnie i ciekawie. Uśmiech

Mi się "kurcze" też nie podoba - bo literówki porobiłam.Niezdecydowany:lups:
Nie ma tutaj nikogo na forum, aby coś podpowiedzieć w kwestiach technicznych.
Wszystko na ostatnią chwilkę i na przymusUśmiechOczko

Nie ma tu możliwości edycji abym tę literówkę mogła poprawić?
Odpowiedz
#5
Dużo jest tutaj katolików i wierzących i do nich jest ta ankieta też.
Odpowiedz
#6
semele napisał(a):Literówki są. Proszę o zrozumienie i wybaczenie.
Nie rozumiem, jak można postępować tak, jakby się spieszyło nie wiadomo po co i nie miało czasu na przejrzenie tego, co się napisało. Nie rozumiem, jak można nie zauważyć czegoś dziwnego w słowie Śatait (na samym początku linii, a wariantów tych krótkich odpowiedzi nie ma przecież tak dużo) i nie zastanowić się (przed wysłaniem) nad tym, czy aby nie trzeba byłoby tego poprawić.

Zamiast próśb o wybaczenie radziłbym okazać odbiorcom szacunek poprzez poświęcenie większej ilości czasu na edycję tego, co ma się do przekazania, jeśli uznaje się, że treść jest tego warta, bo jeśli jest niewarta, no to wtedy nie należy się dziwić temu, że będzie odbierana tak, jakby rzeczywiście była niewiele warta.

semele napisał(a):Wszystko na ostatnią chwilkę i na przymusUśmiechOczko
Jaki przymus?

semele napisał(a):Dlaczego jesteś ateistą?
(...)
Dużo jest tutaj katolików i wierzących i do nich jest ta ankieta też.
Boże mój, czemuś mnie opuścił?!
"Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna."
(Weatherby Swann)

The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)
Odpowiedz
#7
Elbrus napisał(a):Nie rozumiem, jak można postępować tak, jakby się spieszyło nie wiadomo po co i nie miało czasu na przejrzenie tego, co się napisało. Nie rozumiem, jak można nie zauważyć czegoś dziwnego w słowie Śatait (na samym początku linii, a wariantów tych krótkich odpowiedzi nie ma przecież tak dużo) i nie zastanowić się (przed wysłaniem) nad tym, czy aby nie trzeba byłoby tego poprawić.

Zamiast próśb o wybaczenie radziłbym okazać odbiorcom szacunek poprzez poświęcenie większej ilości czasu na edycję tego, co ma się do przekazania, jeśli uznaje się, że treść jest tego warta, bo jeśli jest niewarta, no to wtedy nie należy się dziwić temu, że będzie odbierana tak, jakby rzeczywiście była niewiele warta.

Jaki przymus?

Dlaczego jesteś ateistą?

Boże mój - czemuś mnie opuścił?!

Od tygodnia pytałam jak zrobić tę ankietę. Skierowałam pytanie do 5 osób na tym forum.
Sofeicz w końcu z łaski mi odpowiedział.
Dlaczego nie odpowiedział mi w sobotę?
Odpowiedz
#8
semele napisał(a):Dużo jest tutaj katolików i wierzących i do nich jest ta ankieta też.


Całych trzech jeżeli dobrze liczę. I w jaki sposób ankieta "dlaczego jesteś ateistą" ma dotyczyć katolików ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#9
DziadBorowy napisał(a):Całych trzech jeżeli dobrze liczę. I w jaki sposób ankieta "dlaczego jesteś ateistą" ma dotyczyć katolików ?
Bo tu są katolicy , którzy piszą , że są ateistami i mnie to wkurza!
Aa ateistami bo nie chodzą do kościoła a i tak będą chrzestnymi.
I wszystko im się podoba łącznie z Terlikiem.
Wkurza mnie ta hipokryzja tego forum!

Dziwię się, że Terlikowski nie pisze na tym forum.
Odpowiedz
#10
To zmień forum. Po co się wkurzać. Ja nie siedzę na forach które mnie wkurzają.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#11
Nie ma odpowiedzi:
"Bo nie wierzę w Boga."

W związku z tym, nie bardzo wiem co zaznaczyć. Moi rodzice są niewierzący, ale niewiary nie wyniosłem z domu - ja jej po prostu nigdy nie miałem.
Reszta odpowiedzi zupełnie nie pasuje, poza "jestem myślącym człowiekiem".
Jestem, ale nie widzę związku między myśleniem i brakiem wiary.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#12
DziadBorowy napisał(a):To zmień forum. Po co się wkurzać. Ja nie siedzę na forach które mnie wkurzają.

Ale ja szukam forum dla ateistów::-(
Odpowiedz
#13
Jester napisał(a):Nie ma odpowiedzi:
"Bo nie wierzę w Boga."

W związku z tym, nie bardzo wiem co zaznaczyć. Moi rodzice są niewierzący, ale niewiary nie wyniosłem z domu - ja jej po prostu nigdy nie miałem.
Reszta odpowiedzi zupełnie nie pasuje, poza "jestem myślącym człowiekiem".
Jestem, ale nie widzę związku między myśleniem i brakiem wiary.


Ale są tacy , którzy widzą.
Możemy rozszerzyć tę ankietę jeśli da się ja edytować. A nawet ją poprawić.
Odpowiedz
#14
Elbrus napisał(a):Jaki przymus?

Ano taki :lol2:

http://www.ateista.pl/showpost.php?p=663...tcount=13a
Sebastian Flak
Odpowiedz
#15
Jsem Krtek napisał(a):b) Bo dosyć szybko usłyszałem, że są różne religie (hinduizm, judaizm itd.)
Toż to musiało być jak wybudzenie się z Matrixa. :roll:
Dowiedziałeś się o istnieniu innych religii. Szczęściarz, dojść do tak tajemnej i skrywanej wiedzy...
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#16
semele napisał(a):Ale ja szukam forum dla ateistów::-(

Jest racjonalista.pl - tam ludzie gardzą chrztami i są prawdziwymi ateistami, a nie marnymi podróbkami ateistów jak my.

Jeśli to zwiększy twój wstręt do forum, to dodam, że jestem dywersantem-samobójcą wspierającym od czasu do czasu Caritas.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#17
lumberjack napisał(a):Jest racjonalista.pl - tam ludzie gardzą chrztami i są prawdziwymi ateistami, a nie marnymi podróbkami ateistów jak my.

Jeśli to zwiększy twój wstręt do forum, to dodam, że jestem dywersantem-samobójcą wspierającym od czasu do czasu Caritas.

Chcesz mi wmówić wstręt do forum na którym jestem od 2012 roku i pisze dość systematycznie a nawet dla niektórych za dużo.

Bądź sobie nawet katolikiem i prawosławnym jednocześnie - tylko prowadź to forum uczciwie.Uśmiech
Dlaczego recenzujesz tu racjonalistę , jeśli tam nie bywasz.
Nie jest to konkurencyjne forum do tego.
Ma zupełnie inny charakter.:!:

Zgodziłeś się być moderatorem wiec czytaj i słuchaj a nie wymądrzaj się bo nie taka jest rola moderatora.
Odpowiedz
#18
Lepiej pomóż mi w poprawieniu literówki - okażesz dobrą wolę.
możemy dodać kilka pytań. Myślę, że stare ankiety się już zdezaktualizowały.
Forum jest dosyć dynamiczne i coraz mniej osób na nim pisze.
Odpowiedz
#19
Baptiste napisał(a):Toż to musiało być jak wybudzenie się z Matrixa. :roll:
Dowiedziałeś się o istnieniu innych religii. Szczęściarz, dojść do tak tajemnej i skrywanej wiedzy...
Myślę, że miałem wtedy jakieś 6-8 lat, wkoło sami katolicy, żadnego internetu a w tv tylko Pankracy, Adam Słodowy i Sonda. Nagle czytam w książce o tym, że tych wierzeń jest więcej.
Dopiero gdy komar usiądzie na jajach zrozumiesz, że nie wszystko można rozwiązać siłowo Oczko
Odpowiedz
#20
Jsem Krtek napisał(a):Myślę, że miałem wtedy jakieś 6-8 lat, wkoło sami katolicy, żadnego internetu a w tv tylko Pankracy, Adam Słodowy i Sonda. Nagle czytam w książce o tym, że tych wierzeń jest więcej.

Nie wiem w jakim jesteś wieku.
Czytało się za moich młodych lat Kosidowskiego.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQJsXwk2a7crVcobm5gJ-Y...QHRA4mbjYb]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości