To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezydent Polski Andrzej Duda
#1
Witamy nowego lokatora palacu prezydenckiego!
Wahadlo historii wraca do punktu wyjscia z roku 2005, gdy PiS wygral wybory parlamentarne i prezydenckie. Wtedy jak wiadomo Lech Kaczynski zameldowal bratu wykonanie zadania, zapowiadajac niejako podlegosc wobec Jaroslawa Kaczynskiego. Czego sie spodziewacie po nowym prezydencie Polski?
.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#2
Kolejnego meldunku.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Wszystkiego najgorszego.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#4
Myślę, że tego błędu - otwartej uległości wobec Partii już Duda nie popełni. Raczej będzie odgrywał "prezydenta wszystkich Polaków". Rzadko się pokazywał z Kaczyńskim; z Macierewiczem - w ogóle.

Dalsze powodzenie "projektu Duda" zależy od tego, jak stan, w którym podwładny jest bardziej popularny społecznie od szefa wytrzymają dwaj najbardziej zainteresowani. Czy Duda nie zacznie uprawiać jakiejś gry niezatwierdzonej przez naczalstwo, lub czy Kaczyńskiego nie zeżre ambicja. W takiej sytuacji Duda spłynie za Marcinkiewiczem. Jeśli zaś się uda - będzie jakoś tam ocieplał wizerunek PiSu. Jak już jednak pisałem - wątpię, by czynił to w takim stopniu, by PiSowi udało się wrócić do władzy.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#5
Gdy wygra Duda, łatwiej będzie zmobilizować elektorat anty-PiSowski w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wtedy znowu zostaniemy z rządem PO, tylko prawdopodobnie tym razem z Kukizem zaglądającym im przez ramię.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#6
Odwołać i za rok nowe wybory zrobić albo zlikwidować tę posadę.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#7
Żarłak napisał(a): Odwołać i za rok nowe wybory zrobić
Dlaczego niby?
Odpowiedz
#8
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#9
Xeo95 napisał(a):
Żarłak napisał(a): Odwołać i za rok nowe wybory zrobić
Dlaczego niby?

Dużo przyczyn możnaby wymienić. Kazda ze stron wymienia swoje. Choćby dlatego, że antagonizuje ludzi i jawnie wprowadza ich w błąd najróżniejszymi kampanijnymi bzdurami. Skupia wokół siebie elektorat negatywny. Czy to czego wyuczy sie na pamięć jest tym, co naprawdę myśli?
W końcu popiera go środowisko co najmniej równie szkodliwe, co środowisko jego konkurenta.
Dla mnie nie ma większej różnicy.

Uważam, że wśród kilkudziesięciu milionów Polaków z pewnością znajdą się znacznie lepsze osoby, które mogą reprezentować Polskę.

[Obrazek: comment_qDiyvjEXLBOaLdoihdOiUpAoc5Z1XbwM,w400.jpg]
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#10
Mieliśmy już premiera z Krakowa, który nie objął urzędu.
Nie za bardzo Wron się pospieszył z tym tytułowaniem Dudy?
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#11
Plotki okazaly sie prawdziwe - Duda wygral!

[Obrazek: CFyxqd2WAAE6UgD.jpg]
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#12
Niestety
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#13
Sofeicz napisał(a): Niestety

Powtorka z 2005.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#14
Zaraz wypełzną te wszystkie poukrywane potwory, Macierewicze & Co.
Za stary jestem ale wyp... bym gdzie pieprz rośnie z tego kraju rozchwianych emocjonalnie idiotów.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#15
Sofeicz napisał(a): Zaraz wypełzną te wszystkie poukrywane potwory, Macierewicze & Co.
Za stary jestem ale wyp... bym gdzie pieprz rośnie z tego kraju rozchwianych emocjonalnie idiotów.

Czy Duda nie bedzie przypadkiem drugim Lechem - taka szansa od losu, by Jaroslaw Kaczynski mogl ponownie sposterowac prezydentem jak marionetka? Czy Kukiz nie okaze sie przypadkiem takim drugim Lepperem, ktory mial potencjal i przedstawial uciesnionych, ale otaczal sie ludzmi zadnymi posad i kasy? Czy Kukiz nie okaze sie przypadkiem przystawka dla PiS? Pozyjemy, zobaczymy.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#16
Przygotujcie się na rządy KKK (Ku-Klux-Klanu)!
"Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna."
(Weatherby Swann)

The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)
Odpowiedz
#17
Sofeicz napisał(a): Zaraz wypełzną te wszystkie poukrywane potwory, Macierewicze & Co.
Za stary jestem ale wyp... bym gdzie pieprz rośnie z tego kraju rozchwianych emocjonalnie idiotów.

Ty już jesteś stary. Ale np. na facebooku widziałem wcześniej nieco różnych deklaracji tyczących się wyjazdu z kraju różnych takich osobników w przypadku wygranej Dudy.
Teraz mam nadzieję, że nie rzucali słów na wiatr i słowa dotrzymają. Cwaniak
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#18
Brak słów
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#19
Zawsze zastanawiały mnie deklaracje w stylu: "Dokona się X to wyjadę z kraju". Nie rozumiem konstrukcji logicznej osób je wypowiadających. Uważają, że ojczyzna wkroczyła na złą drogę, ale zamiast pracować na rzecz poprawy stanu rzeczy wolą podwijając ogon spakować walizki, by opuścić w ich mniemaniu tonący okręt. Takie pieprzenie nie ma sensu.

Chyba największym atutem Dudy, jeśli potwierdzi się jego, będzie jego wiek Cwaniak
Jestem też ciekawy postawy mediów i tzw. "establiszmentu". Na razie bardzo straszyli na wyrost. Czy ujadanie będzie trwać nadal?
Jednak najbardziej ciekawy jestem czy Duda zmarginalizuje wpływ Kaczyńskiego? To powinno być naturalnym posunięciem, bo tylko takie działanie daju mu szansę na reelekcję i zachowanie pewnego wyważenia swojego urzędu.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#20
Baptiste napisał(a): Ty już jesteś stary. Ale np. na facebooku widziałem wcześniej nieco różnych deklaracji tyczących się wyjazdu z kraju różnych takich osobników w przypadku wygranej Dudy.
Teraz mam nadzieję, że nie rzucali słów na wiatr i słowa dotrzymają. Cwaniak

Niech wyjeżdżają. Stanowiska pracy się zwolnią.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości