To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań o PKB
#1
1. Jeśli mamy stadion za 50 milionów i wskutek wałków idzie on za 2 miliardy to jak to wpłynie na PKB?

CDN
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#2
2. Jak wpłynie na PKB wyremontowanie linii kolejowej za 50 milionów i potem jej zamknięcie?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#3
3. Jaką alternatywną dla PKB metodę oceny wzrostu gospodarczego proponują genpaci?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#4
Zliczanie pomników prezydenta tysiąclecia, wzrost w najbliższej pięciolatce murowany. Oczko
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#5
4. Czy jeśli partia płaci osobie z częściową afazją, żeby bełkotał jakieś niejasne hasełka na forach i na swoim blogu, to jak to wpłynie na PKB?
5. Czy jeśli ta osoba za pieniądze zaspokaja oralnie prezesa tej partii, to jak to wpłynie na PKB?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#6
Widzę, że trafnie pokazałem problem. Dowodem na typową dla mnie sensowność spostrzeżeń jest bezsilne fikanie Zefcia. Powszechnie znane są bowiem zastrzeżenia co do koncepcji PKB.

Machefi napisał(a): Zliczanie pomników prezydenta tysiąclecia, wzrost w najbliższej pięciolatce murowany. Oczko
Bronek ma na razie tylko tytuł człowieka roku, do prezydenta tysiąclecia mu brakuje.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#7
Smok Eustachy napisał(a): Widzę, że trafnie pokazałem problem.

Jak na razie nic nie pokazałeś, tylko walnąłeś dwa posty z jedną linijką tekstu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#8
mam inne pytanie odnośnie PKB - czy ktoś z używających tego wskaźnika jest w stanie samodzielnie obliczyć PKB dla polski i jakiegoś innego kraju europejskiego za dajmy 2012 rok? innymi słowy jaki jest dokładny wzór oraz czy wszelkie potrzebne dane są publicznie dostępne?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#9
Takie coś znalazłem:
http://www.naukowiec.org/wzory/ekonomia/...w_254.html

Więc to raczej kwestia dostępu do odpowiednich danych statystycznych, ale one tajne nie są, więc dostęp do nich to co najwyżej kwestia determinacji (nie wszystkie mogą być ogólnodostępne w necie)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#10
Smok Eustachy napisał(a): Powszechnie znane są bowiem zastrzeżenia co do koncepcji PKB.
Tylko, że ja się nie pytałem o zastrzeżenia do PKB, tylko o alternatywy dla PKB. Jak zwykle Smok ma kłopot ze zrozumieniem prostej treści w języku znienawidzonego narodu.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#11
lorak napisał(a): mam inne pytanie odnośnie PKB - czy ktoś z używających tego wskaźnika jest w stanie samodzielnie obliczyć PKB dla polski i jakiegoś innego kraju europejskiego za dajmy 2012 rok? innymi słowy jaki jest dokładny wzór oraz czy wszelkie potrzebne dane są publicznie dostępne?

Jeżeli napiszesz do GUSu z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej i odpowiednio precyzyjnie sformułujesz pytanie, powinni ci podać metodologię i dane, z których liczyli.
Odpowiedz
#12
Cytat:
Machefi napisał(a): Zliczanie pomników prezydenta tysiąclecia, wzrost w najbliższej pięciolatce murowany. Oczko
Bronek ma na razie tylko tytuł człowieka roku, do prezydenta tysiąclecia mu brakuje.
Pomniki stawia się nieżyjącym, domyśl się o kogo mi chodzi i czyje pomniki w najbliższym pięcioleciu mają szanse masowo powstać.
Zarobią huty, odlewnie, kamieniarze, rzeźbiarze, a pod koniec, gdy gospodarka będzie już ledwo zipieć to i gipsiarze. Może nawet lumber dostanie kontrakt na jakiś postument kartonowo-gipsowy Cwaniak
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#13
trochę można znaleźć na stronie GUS, ale czy każdy kraj ma taką samą metodologię? takie same źródła danych? dlaczego różne organizacja podają odmienne wartości PKB?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#14
Są ogólne wytyczne obliczania ustalone przez OECD, MFW i kilka innych organizacji, ale każdy kraj liczy sam na podstawie swoich statystyk publicznych. A sposób gromadzenia i obliczania tych statystyk owszem, bywa różny.
Odpowiedz
#15
zefciu napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a): Powszechnie znane są bowiem zastrzeżenia co do koncepcji PKB.
Tylko, że ja się nie pytałem o zastrzeżenia do PKB, tylko o alternatywy dla PKB. Jak zwykle Smok ma kłopot ze zrozumieniem prostej treści w języku znienawidzonego narodu.

To sobie zaloz watek o alternatywach . Najlepiej 4
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#16
Smok Eustachy napisał(a): [Obrazek: 309863.jpg]
Czyli jak zwykle - suchary i docinki. A konkretów zero.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#17
DziadBorowy napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a): Widzę, że trafnie pokazałem problem.

Jak na razie nic nie pokazałeś, tylko walnąłeś dwa posty z jedną linijką tekstu.

Po reakcji widać, że trafiony-zatopiony.

A tu wywiad ze znanym pisiorem z Adama Smitha R. Gwiazdowskim:
http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/prost...41630.html

Doliczmy kurwy do PKP i będzie fantastik.

PS: Spodziewałem się, że Pilaster opisze, jak wałki tego typu wpływają na PKB. Naprawdę się spodziewałem.

PS 2: Rozwińmy przykład z torami: jeśli remont będzie fikcyjny czyli:
1. Załóżmy ze zysk na czysto normalnie wynosi 10% czyli 5 baniek. A koszta wszelakie 45 baniek. I teraz firma robiąca przetarg jest dogadana i wie, że zamkną, wiec 5 milionów przeznacza na udawanie remontu a 45 zatrzymuje dla siebie. Jak to wpłynie na PKB?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#18
W ogóle nie wpłynie.

A teraz odpowiesz na moje pytania?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#19
Jak doprowadzić do niewiarygodnie dynamicznego rozwoju gospodarki?

Wbrew pozorom sposób na bardzo szybki wzrost PKB jest bardzo prosty. Wystarczy zwiększyć około stukrotnie wszelkie publiczne wydatki i wprowadzić podatek 99% na pieniądze wydawane przez państwo. Dzięki temu publiczne inwestycje zapewnią nam niezwykle szybki rozwój gospodarki, a zaproponowany podatek pozwoli na ich sfinansowanie. Po wprowadzeniu tego typu reform przyrost PKB Polski wynosiłby co najmniej 30% a może nawet 70%, prawdopodobnie po kilku latach wyprzedzilibyśmy Niemcy, a później zostalibyśmy najpotężniejszą gospodarką świata, a po co najwyżej 20 latach od wejścia na tę drogę polskie PKB byłoby większe od PKB Ziemi.
Jednak aktualnie istnieje ogromny problem niechętnych rozwojowi neoliberalnych ekonomistów, w których niestety są zapatrzone rządzące naszym krajem elity.

Odpowiedz
#20
Z ciekawości dokonałem paru obliczeń. Policzyłem mianowicie korelację pomiędzy udziałem wydatków publicznych w PKB a jego przyrostem. Dane dla Polski z GUS za lata 2000-2014. Korelacja ujemna na poziomie -0,025. Czyli negatywna zależność faktycznie jest, ale bardzo niewielka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości