To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędrówki Ludów AD 2015
#41
Powinniśmy przyjmować wyłącznie rodziny. Bo co mielibyśmy zrobić z tłumem samotnych młodych mężczyzn, z których większość nie ma szans na znalezienie partnerki (w końcu statystycznie rzecz biorąc, kobiety nie lubią mężczyzn o zerowej lub wręcz ujemnej pozycji społecznej)? To bardzo zły pomysł wpuszczać takich do kraju.

Sweden: Rape Capital of the West
http://www.gatestoneinstitute.org/5195/sweden-rape

[Obrazek: 932.jpg]
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#42
łowca napisał(a): Chyba masz szczęście, bo szkoła w której jest duża rórżnorodność rasowa, przynajmniej na podstawie moich doświadczeń wydaje się bezpieczniejsza. [...] W placówce w której chodziliby razem muzułmanie i chrześcijanie, obie te grupy traciłyby czas na wybryki, rywalizując między sobą.

Nie pisałam o dużej różnorodności rasowej, tylko że tych rodzin muzułmańskich jest coraz więcej i nie chodzi tu o szkołę w b. dużym mieście (tu także odp. na pytanie Mar Oczko ), tak że jak moje starsze dziecko 6 lat temu zaczynało edukację to było raptem jedno dziecko na całą szkołę, a obecnie już w niemal każdej młodszej klasie muzułmanie mają swoich reprezentantów. Na pewno trzeba by wziąć pod uwagę także dzietność w tych rodzinach, bo to trochę inaczej niż u nas. Jakby nie było to gwałtowny skok od zera na przestrzeni tych 5, 6 lat.

Mar napisał(a):Ja tam na polityce się nie znam, ale jakby polski rząd był cwany, to by się ustawił jako pierwszy w kolejce po jak największą liczbę uchodźców chrześcijańskich.

Taka opcja raczej na pewno nie wchodzi w grę, zaraz by się larum podniosło, że dyskryminacja wyznaniowa. Sama byłabym za, nie tylko ze względu na własne wyznanie.



To była jednak niewielka dygresja, a tak w samym temacie i nawiązując do tego co napisał Soul, pozwolę sobie przekleić relację naocznego świadka, podaną przez Marlowa na innym forum.

Kamil Bulonis napisał(a):Półtorej godziny temu na granicy Włoch i Austrii na własne oczy widziałem ogromne zastępy imigrantów... Przy całej solidarności z ludźmi znajdującymi się w ciężkiej sytuacji życiowej muszę powiedzieć, że to co widziałem budzi grozę...

Ta potężna masa ludzi - przepraszam, że to napiszę - ale to absolutna dzicz... Wulgaryzmy, rzucanie butelkami, głośne okrzyki "Chcemy do Niemiec" - czy Niemcy to obecnie jakiś raj? Widziałem jak otoczyli samochód starszej Włoszki, wyciągnęli ją za włosy z samochodu i chcieli tym samochodem odjechać. Autokar w którym się znajdowałem z grupą próbowano rozhuśtać? Rzucano w nas gównem, walili w drzwi żeby je kierowca otworzył, pluli na szybę... Pytam się w jakim celu? Jak ta dzicz ma się zasymilować w Niemczech? Czułem się przez chwilę jak na wojnie... Naprawdę tym ludziom współczuję, ale gdyby dotarli do Polski - nie sądzę by otrzymali u nas jakiekolwiek zrozumienie...

Staliśmy trzy godziny na granicy przez którą ostatecznie nie przejechaliśmy. Cała grupa w kordonie policji została przetransportowana z powrotem do Włoch. Autokar jest zmasakrowany, pomazany fekaliami, porysowany, wybite szyby. I to ma być pomysł na demografię? Te wielkie potężne zastępy dzikusów?

Wśród nich właściwie nie było kobiet, nie było dzieci - w przeważającej większości byli to młodzi agresywni mężczyźni... Jeszcze wczoraj czytając newsy na wszystkich stronach internetowych podświadomie litowałem się, martwiłem ich losem a dzisiaj po tym co zobaczyłem zwyczajnie się boję a zarazem cieszę, że nie wybierają naszej ojczyzny jako celu swojej podróży. My Polacy zwyczajnie nie jesteśmy gotowi na przyjęcie tych ludzi - ani kulturowo, ani finansowo. Nie wiem czy ktokolwiek jest gotowy. Do UE kroczy patologia jakiej dotychczas nie mieliśmy okazji nigdy oglądać, I wybaczcie jeśli kogokolwiek obraziłem swoim wpisem...

Dodam jeszcze, że podjechały auta z pomocą humanitarną - przede wszystkim jedzeniem i wodą a oni te auta zwyczajnie przewracali... Z megafonów Austryjacy nadawali komunikat, że jest zgoda by przeszli przez granicę - chcieli ich zarejestrować i puścić dalej - ale oni tych komunikatów nie rozumieli. Nic nie rozumieli. I to było w tym wszystkim największym horrorem... Na tych kilka tysięcy osób nikt nie rozumiał ani po włosku, ani po angielksu, ani po niemiecku, ani po rosyjsku, ani hiszpańsku... Liczyło się prawo pięści... Walczyli o zgodę na przejście dalej i tą zgodę mieli - ale nie rozumieli, że ją mają! W autokarze grupy francuskiej pootwierali luki bagażowe - wszystko co znajdowało się w środku w ciągu krótkiej chwili zostało rozkradzione, część rzeczy leżała na ziemi... Jeszcze nigdy w swoim krótkim życiu nie miałem okazji oglądać podobnych scen i mam poczucie, że to dopiero początek. Na koniec dodam, że warto pomagać, ale nie za wszelką cenę.

https://www.facebook.com/kamil.bulonis
Odpowiedz
#43
Mar napisał(a): Swoją drogą... gdzie się podział ten amerykański prezydent, laureat pokojowej nagrody nobla? Może on pomoże? Uśmiech

On się zajmuje opłacaniem ISIS żeby nie dopuścić do powrotu dyktatora, który byłby niezależny od Stanów Zjednoczonych, a takim był Asad. Jego groteskowa, pokojowa nagroda Nobla to największa farsa w historii tejże nagrody. Jestem pewna, że była opłacona przez amerykańskich bogaczy, realnie rządzących zza kulisów, żeby zamknąć gęby ludzi całego świata zachodniego na wojny wszczynane przez USA (zarówno te oficjalne jak i false flag operation). Bo o to zate wojny została przyznana pokojowa nagroda Nobla a zatem to muszą być "dobre wojny".
Myślenie większości ludzi jest bardzo obrazkowe i pozbawione logiki: Nobel dla Obamy, aha czyli tam w Iraku to wszystko dla naszego i ich dobra. W Afganistanie też. Rewolucje Północej Afryki oficjalnie wspierane przez USA, destabilizujące te regiony, są w takim razie także dla dobra i pokoju. Dziecko utonęło! Czyli musimy wszystkich przygarnąć żeby to się nie powtórzyło!
Podczas gdy im więcej ich przygarniemy bezkrytycznie tym więcej dzieci utonie w kolejnych, coraz bardziej licznych, próbach przeprawy przez morze, przez ludzi zachęconych łatwym wstępem do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.
A teraz USA śmie apelować do UE o lepsze traktowanie uchodźców i ich przyjmowanie podczas gdy:
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swia...4752567353
Taka standardowa hipokryzja tych, którzy tą wojnę wywołali dla własnych korzyści, nie inaczej jak finansowych, ale jak zawsze ich wojny są przecież pokojowe.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#44
białogłowa napisał(a): Taka opcja raczej na pewno nie wchodzi w grę, zaraz by się larum podniosło, że dyskryminacja wyznaniowa.

Czasami poprawność polityczna okazuje się pułapką, która nas gubi.

białogłowa napisał(a): Sama byłabym za, nie tylko ze względu na własne wyznanie.

Tu nawet nie chodzi o własne wyznanie, ale o pragmatyczne podejście.

Nawiązując do tej relacji naocznego świadka (zakładając, że jest prawdziwa), która potwierdza jutubowe filmiki policji węgierskiej i burdę na jednej z greckich wysp, to UE stoi przed jednym z najtrudniejszych wyzwań, z jakim do tej pory przyszło jej się mierzyć.
Oby nasze władze nie dały pupy w tej sytuacji i nie godziły się na wszystko co im unijne władze podsuną.
"Nieszczęsna kraino, gdyby ci rodacy
Co za ciebie giną, wzięli się do pracy..."
Odpowiedz
#45
Mar napisał(a): Oby nasze władze nie dały pupy w tej sytuacji i nie godziły się na wszystko co im unijne władze podsuną.

Mam obawy, że się w końcu ugną, [edit: wiadome środowiska] mocno napierają. http://fakty.interia.pl/swiat/news-wlosk...Id,1880203
Odpowiedz
#46
białogłowa napisał(a): Mam obawy, że się w końcu ugną, [edit: wiadome środowiska] mocno napierają. http://fakty.interia.pl/swiat/news-wlosk...Id,1880203
Jak się włączy kompleks niedoszłego Polaka-Europejczyka i zaczniemy lamentować, że "co to o nas Europa pomyśli?!", to pewnie ulegną.
Mniejsze państwa mają cojones i potrafią się postawić i stać twardo przy swoim.
Ja jestem naiwny Język i mam nadzieję, że może tym razem rząd da mi powód, aby go nie krytykować.


fiasko napisał(a): On się zajmuje opłacaniem ISIS żeby nie dopuścić do powrotu dyktatora, który byłby niezależny od Stanów Zjednoczonych, a takim był Asad. Jego groteskowa, pokojowa nagroda Nobla to największa farsa w historii tejże nagrody. Jestem pewna, że była opłacona przez amerykańskich bogaczy, realnie rządzących zza kulisów, żeby zamknąć gęby ludzi całego świata zachodniego na wojny wszczynane przez USA (zarówno te oficjalne jak i false flag operation). Bo o to zate wojny została przyznana pokojowa nagroda Nobla a zatem to muszą być "dobre wojny".
Myślenie większości ludzi jest bardzo obrazkowe i pozbawione logiki: Nobel dla Obamy, aha czyli tam w Iraku to wszystko dla naszego i ich dobra. W Afganistanie też. Rewolucje Północej Afryki oficjalnie wspierane przez USA, destabilizujące te regiony, są w takim razie także dla dobra i pokoju. Dziecko utonęło! Czyli musimy wszystkich przygarnąć żeby to się nie powtórzyło!
Podczas gdy im więcej ich przygarniemy bezkrytycznie tym więcej dzieci utonie w kolejnych, coraz bardziej licznych, próbach przeprawy przez morze, przez ludzi zachęconych łatwym wstępem do Związku Socjalistycznych Republik Europejskich.
A teraz USA śmie apelować do UE o lepsze traktowanie uchodźców i ich przyjmowanie podczas gdy:
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swia...4752567353
Taka standardowa hipokryzja tych, którzy tą wojnę wywołali dla własnych korzyści, nie inaczej jak finansowych, ale jak zawsze ich wojny są przecież pokojowe.

Zgadzam się w większości co do cynicznej polityki USA, poza pierwszym zdaniem.
Bo mi się wydaje, że USA stworzyły niechcący tego dżina, który im się jednak przez te palce niechcący wymknął.

A, że do Stanów przez Atlantyk uchodźcy nie przypłyną, to niech Europa zje za nich tą żabę. : )
"Nieszczęsna kraino, gdyby ci rodacy
Co za ciebie giną, wzięli się do pracy..."
Odpowiedz
#47
Mar napisał(a): Jak się włączy kompleks niedoszłego Polaka-Europejczyka i zaczniemy lamentować, że "co to o nas Europa pomyśli?!"

Jako ateiści i tak macie lepiej niż chrześcijanie. Spróbuj się odezwać jako chrześcijanin, że trzeba pomagać ale jakoś z głową, a nie jak barany podwoje na oścież otwierać (niech walą wszyscy, co tam, potem będziemy się zastanawiać jak to ogarnąć) Wywracanie oczami Zaraz nożyczki w ruch i dalejże machać wersetami biblijnymi przed nosem.
Odpowiedz
#48
Paradne jest to, że jedynym godnym spełnienia warunków przyjęcia uchodźców (wg uchodźców) są Niemcy (no może Szwecja albo GB).
Przecież oni masowo uciekali przed węgierskimi służbami, żeby przypadkiem nie dostać się do węgierskiego obozu i dopełnić unijne formalności azylanckie.
Nie ma co, pańskie wymagania.
Przyjdzie do tego, że zasieki trzeba będzie stawiać na granicy z Niemieckim Kalifatem.
Rozumiem tych desperatów, którzy uciekają przed zagładą.
Ale taka roszczeniowa postawa na pewno nie służy sprawie.

Niemcy zastosowali tu swoisty 'terror permisywizmu'.
I nie tolerują żadnych wątpliwości i niezgody.

Świat muzułmański milczy i ma w dupie swoich wyznawców, a Europa jak zwykle winna.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#49
Sofeicz napisał(a): Rozumiem tych desperatów, którzy uciekają przed zagładą.

Uciekających przed zagładą jest mniejszość. A są w dużej mierze rodzynki takie, jak ten:
http://img.wiocha.pl/images/f/3/f3f586af...c32b72.jpg
Najpierw zabijają w Syrii chrześcijańskich rodaków a potem udają uciekinierów. Przed kim? Przed samym sobą chyba...
Strach pomyśleć co nam się tutaj szykuje. Jedyną nadzieją jest to, że jednak przeważająca część Polaków jest przeciwko i mam nadzieję, że nawet jak nasz przekupny, tchórzliwy rząd ulegnie niemieckiej dyktatorce, to ludzie wyjdą na ulice i nie dopuszczą do realizacji tego samobójczego planu.
Chociaż niestety nie mamy już od dawna tendencji do stawiania oporu, innego niż narzekanie, przeciwko uciskowi i niesprawiedliwości własnego oraz europejskiego rządu...
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#50
Cytat:Sweden: Rape Capital of the West
http://www.gatestoneinstitute.org/5195/sweden-rape


http://slwstr.net/pk3/2015/9/gwaty-nie-tylko-w-szwecji


Cytat:Rejestrowane gwałty ≠ gwałty

Nie wpadlibyśmy w te tarapaty, gdybyśmy nie popełnili trywialnego błędu na samym początku (pomijając oczywiście błąd zdziczałego rasizmu). Czyli utożsamili rejestrowane gwałty z faktycznymi gwałtami. Tylko taki błąd pozwala snuć niedowarzone opowieści, w których Szwecja jest trapiona większa ilością gwałtów niż Polska, a Polska bardziej niż Katar czy Rosja (albo Sierra Leone). Poziom rzeczywistej przemocy seksualnej, poza tym, że trudny do oszacowania, może nawet istotnie się nie różnić w wielu krajach europejskich. Ale zupełnie inne podejście do przemocy seksualnej może znacząco wpływać na liczbę rejestrowanych przypadków.

Niebywale niski poziom rejestrowanej przemocy seksualnej w Katarze niekoniecznie wynika z tego, że kobiety mają tam raj. Może raczej wynikać z tego, że w sensie prawnym trudno tam zgwałcić żonę. Gdzie przez "trudno" rozumiem "to niemożliwe". Tak samo, Polska niekoniecznie jest rajem dla kobiet w porównaniu do Szwecji. Raczej może być tak, że tam gdzie szwedzki wymiar sprawiedlwości widzi wielokrotne gwałty, polski nie widzi nic, albo widzi molestowanie, które nawet nie jest liczone jako gwałt.

EDIT: już kilka osób mi na to zwróciło uwagę, bym to podkreślił: w Szwecji wielokrotne gwałty na tej samej osobie robione przez tego samego sprawcę lub sprawców w tych samych okolicznościach będą liczone osobno.

Cytat:Świat muzułmański milczy i ma w dupie swoich wyznawców, a Europa jak zwykle winna.

Dlatego wśród 5 państw, które przyjęły najwięcej uchodźców, wszystkie to kraje muzułmańskie.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#51
Partia Tuska (chyba zwała się wtedy jeszcze - KLD) była finansowana z pieniędzy niemieckiej CDU (Olechowski przyznał to w swojej książce), Tusk nie został przewodniczącym Rady Europejskiej za darmo. To była nagroda za dobrą służbę. PO będzie podejmowała decyzje zgodne z linią polityczną wytyczoną przez Niemców. Media będące w większości własnością niemieckiego kapitału też będą starały się wyprać ludziom mózgi, aby zgodzili się na żądania Niemiec. Wczorajsza wypowiedź rzeczniczki sztabu wyborczego PO:

Cytat:[...] Mucha odniosła się do sprawy imigrantów, która rozpala obecnie dyskusje w całej Europie.

– W moim przekonaniu jesteśmy w stanie przyjąć większą liczbę imigrantów. Ja jestem za różnorodnością. Polacy rzeczywiście boją się innego, boją się osób odmiennych kulturowo, ale ta różnorodność nie tylko może być źródłem strachu, ale może nas ubogacić.

Mucha powołała się również na solidarność z Europą.

http://pikio.pl/mucha-imigranci-moga-nas...my-wiecej/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#52
lumberjack cytując Muchę napisał(a): ta różnorodność nie tylko może być źródłem strachu, ale może nas ubogacić.

Wielka szkoda, że Mucha nie może sobie całego tego bogactwa pod własną strzechę przyjąć jednocześnie nie obciążając państwa. Mnie by wystarczyło patrzeć na jej szczęście.
Odpowiedz
#53
białogłowa napisał(a): Jako ateiści i tak macie lepiej niż chrześcijanie. Spróbuj się odezwać jako chrześcijanin, że trzeba pomagać ale jakoś z głową, a nie jak barany podwoje na oścież otwierać (niech walą wszyscy, co tam, potem będziemy się zastanawiać jak to ogarnąć) Wywracanie oczami Zaraz nożyczki w ruch i dalejże machać wersetami biblijnymi przed nosem.
Dziewczyna kumpla chyba wzięła mnie za chrześcijankę, bo w rozmowie na temat cały czas podkreślała, jako to cieszy się, że jest ateistką i chce pomóc ludziom, którym grozi śmierć. A ludzie wyznający chrześcijańskie wartości nie chcą.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#54
Iselin napisał(a): Dziewczyna kumpla chyba wzięła mnie za chrześcijankę, bo w rozmowie na temat cały czas podkreślała, jako to cieszy się, że jest ateistką i chce pomóc ludziom, którym grozi śmierć. A ludzie wyznający chrześcijańskie wartości nie chcą.

To przez chwilę miałaś okazję poczuć jak to jest Język Rzeczywiście większość atakujących z miłosierdziem na sztandarach tak to właśnie przedstawia, że się nie chce pomagać, wcale. Taka maleńka nic nie znacząca hiperbola, chochołem się lepiej wywija.

Korzeń Marianny napisał(a):Możemy się spodziewać wkrótce że jakiś światowej sławy reżyser uraczy nas wzruszającym filmem o przyjaźni polsko- muzułmanskiej w celu kształtowania naszego sumienia i poglądów.
Tak jakby media już nie szantażowały cierpieniem niewinnych dzieci.
Odpowiedz
#55
cobras napisał(a): Dlatego wśród 5 państw, które przyjęły najwięcej uchodźców, wszystkie  to kraje muzułmańskie.

To napisz ilu uchodźców przyjęli krezusi muzułmańscy i przy okazji bracia w wierze: Arabia Saudyjska, Kuwejt, Bahrajn, ZEA.
Dla ułatwienia powiem, że na fundusze ONZ do spraw uchodźców USA łoży rocznie miliard USD, a Arabia Saudyjska 7 milionów.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#56
Sofeicz napisał(a): To napisz ilu uchodźców przyjęli krezusi muzułmańscy i przy okazji bracia w wierze: Arabia Saudyjska, Kuwejt, Bahrajn, ZEA.
Dla ułatwienia powiem, że na fundusze ONZ do spraw uchodźców USA łoży rocznie miliard USD, a Arabia Saudyjska 7 milionów.
Niech lepiej napisze, co sam robi dla uchodźców. Póki co najbardziej spektakularnym skutkiem jego działalności było doprowadzenie do zablokowania konta na fejsie, z którego zamieszczono apel o pomysły na pomoc dla chrześcijanek i jazydek porwanych przez ISIS.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#57
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/starcia-...bos/s4118b

Tak wygląda obecnie grecka wyspa Lesbos.

Myślałem, że głównie Syryjczycy chcą do Niemiec, a tu są jeszcze Irakijczycy i Afgańczycy, którzy nienawidzą się z Syryjczykami.

Ja pierdolę, Złoty Świt nie mógł dostać lepszego prezentu. Jeśli taka sytuacja się utrzyma, to po raz pierwszy od wielu lat w europejskim państwie zaczną rządzić narodowi socjaliści.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#58
Proszę, wszędzie widzę to rozhisteryzowanie i mam nadzieję, że właśnie nie poskutkuje to wzrostem poparcia dla ruchów nacjonalistycznych. Ja rozumiem, że dominacja "lewackich" poglądów potrzebuje pewnej odpowiedzi, ale czy muszą to być tak skrajne ruchy jak Złoty Świt? Na szczęście nasi polscy nacjonaliści nie wydają się tak groźni, ale jednak warto mieć się na baczności, tak na wszelki wypadek.

W internetach i w innych mediach widzę głównie dwie strony podejścia do sprawy i na ogół ludzie nie dostrzegają innych opcji i często jeśli ktoś się nie zgadza z nacjonalistycznymi postulatami zamknięcia granic to od razu jest eko-wego-homo-lewakiem o mięciutkim sercu nie widzącym dalekosiężnych skutków. Nawet na tym forum jedynie na pierwszej stronie niektóre osoby trzeźwo zauważyły, że większość tych uchodźców to tak naprawdę w większości imigranci zarobkowi, czy też raczej imigranci po zasiłki socjalne.

Wiem, że takim osobom jak różnym nacjonalistom przez gardło nie przejdzie przyznanie racji libertarianom, ale moim zdaniem, zamiast bawić się w tradycyjne i "odważne" rozwiązania, najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym i mającym zarazem najwięcej pozytywnych skutków ubocznych sposobem na rozwiązanie tych problemów byłoby ucięcie zasiłków socjalnych dla wszystkich jak leci. Skutek byłby taki, że państwa Europy Zachodniej przestałyby być tak atrakcyjnym miejscem dla wszelkiej maści bumelantów, a także zapewne dla wielu wichrzycieli. W tej sytuacji najgorszy element nigdy nie stałby się znaczącą mniejszością, a dostawaliby się głównie ludzie, którzy są gotowi pracować i współżyć z lokalną społecznością.

Oczywiście, inną sprawą jest czy nie jest za późno już na takie proste rozwiązania i czy byłoby to wystarczające. Jednak wydaje mi się, że to tak jak z chorobą. Leczyć objawowo jak najbardziej gdy jest to konieczne, ale przede wszystkim zwalczyć przyczynę jeśli to możliwe.

Dodatkowo powiem, że zdaję sobie sprawę z krytyki wobec takiego mojego podejścia i słyszałem o efekcie drugiego pokolenia, które często jest bardziej radykalne niż rodzice. Zresztą słusznie podniósł tu krytykę Baptiste. Jednak to jest moim zdaniem kwestia skali. Bez zasiłków nie przyjedzie tylu imigrantów i nie narobią tylu dzieci, więc też drugie pokolenie dużo rzadziej będzie szukało swojej tożsamości wśród "swoich", a dużo częściej będą się rozpływać pośród miejscowych, a nawet Ci o bardziej radykalnych tendencjach będą hamowani przez fakt, że jest ich mniej. Oczywiście, znowuż, można się zastanawiać czy czas na takie rozwiązania minął, ale moim zdaniem przede wszystkim trzeba zadbać o usunięcie przyczyny, a potem ewentualnie leczyć objawowo jeśli będzie taka potrzeba.
Matematyka jest niezmysłową rzeczywistością, która istnieje niezależnie zarówno od aktów, jak i dyspozycji ludzkiego umysłu i jest tylko odkrywana, prawdopodobnie bardzo niekompletnie, przez ludzki umysł

Kurt Gödel

Mój blog - http://flaufly.wordpress.com/
Odpowiedz
#59
Cytat:To napisz ilu uchodźców przyjęli krezusi muzułmańscy i przy okazji bracia w wierze: Arabia Saudyjska, Kuwejt, Bahrajn, ZEA.
Dla ułatwienia powiem, że na fundusze ONZ do spraw uchodźców USA łoży rocznie miliard USD, a Arabia Saudyjska 7 milionów.

Pisałeś o świecie muzułmańskim, to dostałeś świat muzułmański. To, że jego część ma uchodźców w dupie nie zmienia faktu, że to właśnie kraje muzułmańskie przyjmują ich najwięcej.

Cytat:Niech lepiej napisze, co sam robi dla uchodźców. Póki co najbardziej spektakularnym skutkiem jego działalności było doprowadzenie do zablokowania konta na fejsie, z którego zamieszczono apel o pomysły na pomoc dla chrześcijanek i jazydek porwanych przez ISIS.

Jeszcze o to macie ból dupy? Wystarczyło podać fejsowi swoje dane, i żadnego usuwania by nie było Uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#60
FlauFly napisał(a): Wiem, że takim osobom jak różnym nacjonalistom przez gardło nie przejdzie przyznanie racji libertarianom, ale moim zdaniem, zamiast bawić się w tradycyjne i "odważne" rozwiązania, najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym i mającym zarazem najwięcej pozytywnych skutków ubocznych sposobem na rozwiązanie tych problemów byłoby ucięcie zasiłków socjalnych dla wszystkich jak leci. Skutek byłby taki, że państwa Europy Zachodniej przestałyby być tak atrakcyjnym miejscem dla wszelkiej maści bumelantów, a także zapewne dla wielu wichrzycieli. W tej sytuacji najgorszy element nigdy nie stałby się znaczącą mniejszością, a dostawaliby się głównie ludzie, którzy są gotowi pracować i współżyć z lokalną społecznością.
Nie zgadzam się, chociaż uważam się za liberałkę (nie libertariankę!). Obcięcie wszystkich zasiłków odbiłoby się także na samotnych matkach, rodzicach niepełnosprawnych dzieci i i nie tylko. 

Też obawiam się jakichś skrajnych nastrojów, ale przyczyniają się do nich niestety w dużym stopniu ludzi chorzy na polityczną poprawność, którzy nie są zainteresowani dyskusją i każde próby mówienia o rozsądnej polityce imigracyjnej nazywają rasizmem. Rozmawiać z nimi to jak rzucać grochem o ścianę. 

cobra napisał(a): Jeszcze o to macie ból dupy? Wystarczyło podać fejsowi swoje dane, i żadnego usuwania by nie było Uśmiech
A kto powiedział, że mamy? Pisałam o Twojej hipokryzji. Gęba pełna frazesów, a jedyne, co jak na razie udało ci się osiągnąć, to sabotaż akcji mającej na celu konkretną pomoc Uśmiech Potwierdza to zresztą obraz twojej osoby w moich oczach.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości