Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędrówki Ludów AD 2015
Cytat:Zatem jakie i gdzie ostatnio odbyły się ostatnio ataki terrorystyczne związane z chrześcijańskim fundamentalizmem i ile osób w nich zginęło?

Czy może to pytanie jest za trudne i tylko linki wrzucać się da w odpowiedzi?

Kliknij, przeczytaj, odpowiedź znajdziesz.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Czyli odpowiedzi nie będzie.

Spoko, niczego innego nie przewidywałem.

Odpowiedz
piotr35 napisał(a): Dla czyjego zysku?
Wczoraj w niemieckiej telewizji na państwowym programie ZDF wypowiedział się szef Mercedesa Dieter Zetsche, ze to prawdziwe szczęście, ze do Niemiec przyjeżdża tylu ludzi, bo w Niemczech na chwilę obecną brakuje tysięcy robotników. Ci nowi spełnią dokładnie taką samą rolę co gastarbeiterzy z południa Europy w latach 50-tych. Niemiecka gospodarka zamiast regresu odnotuje rozwój, nowy niemiecki Wirtschaftswunder. 
Odnoszę wrażenie, ze wszystkim ten exodus jest bardzo na rękę. 

http://www.faz.net/aktuell/technik-motor...03671.html

Własnego zysku, mam na myśli tych ludzi który pod pretekstem ucieczki przed wojną jadą do europy żeby sobie np zęby naprawić za bezcen. Chodzi mi tylko o to że taki człowiek uchodźcą nie jest i nie powinien być jak taki traktowany. A problem jest w tym że ich jest za dużo żeby tego upilnować.

cobras napisał(a): http://www.alternet.org/tea-party-and-ri...-white-men

W całym top 9 łącznie 12 martwych dopiero 10 pozycja ma 168 martwych. Tyle muzułmanie robią w miesiąc.

cobras napisał(a): https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_terrorism

Tu dane historyczne lub z afryki/indii.

cobras napisał(a): A tu jeszcze dobry o tekst o tych, co tez tylko "boją się o bezpieczeństwo najbliższych i przyszłość kraju" - http://wyborcza.pl/duzyformat/1,148148,1...inski.html

Cytat:Ci ludzie jednak nie czują się agresorami czy terrorystami. W swoim najgłębszym przekonaniu działają w samoobronie. Ten zakatowany w okrutny sposób Afroamerykanin, którego właśnie zlinczowali rycerze w białych kapturach, nie jest w ich oczach ofiarą, tylko właśnie agresorem. Boją się, że jeśli od czasu do czasu kogoś nie okaleczą, nie stłuką do nieprzytomności i nie spalą żywcem, a potem tych zwłok nie wywieszą na postrach na pobliskim drzewie, coś strasznego stanie się ich rodzinom.

Ten ich strach jest realny. Niektórzy czasem uzasadniają tak swój pospolity sadyzm, ale nie zyskaliby aprobaty otoczenia, gdyby otoczenie nie dzieliło tego strachu.

Tak samo jest z naszymi obrońcami białej rasy przed islamskim zagrożeniem. Ich argumenty są podobne - tak jak amerykański rasista powołuje się na przestępczość w czarnych gettach Los Angeles czy Detroit, tak samo polski islamofob powołuje się na przestępczość w szwedzkich gettach albo złe traktowanie kobiet w Egipcie.

I clou problemu nie tkwi w tym, że to wszystko nieprawda - tylko o błąd, który robią rasiści. W każdym przedstawicielu znienawidzonej grupy widzą oni nie jednostkę ludzką, tylko przedstawiciela jakiejś wrogiej armii - armii islamu podbijającego Europę, żydowskiego spisku przeciw chrześcijaństwu, czarnych gangów chcących wszystko zmienić w Detroit.

To rozsądne i naturalne, że ludzie "obawiają się o przyszłość swojej rodziny". Rasistą człowieka czyni następny krok, już mniej nieracjonalny. To przekonanie, że po drugiej stronie są tacy sami rasiści jak on. To paradoks, który Surmiak-Domańska znakomicie pokazuje pod koniec swojej książki: działacze Ku-Klux-Klan w gruncie rzeczy boją się przede wszystkim tego, że kiedyś to Afroamerykanie założą taką organizację i będą ich linczować. Więc chcą zaatakować pierwsi.

straw man fallacy, nikt nie twierdzi że wszyscy muzułmanie to terroryści i że za samo pochodzenie z bliskiego wschodu albo bycie uchodźcą powinno się kogoś piętnować
Odpowiedz
Cytat:Czyli odpowiedzi nie będzie.

Spoko, niczego innego nie przewidywałem.

Jak postanowiłeś, że nie będzie, to oczywiście nic tego nie zmieni.


Cytat:W całym top 9 łącznie 12 martwych dopiero 10 pozycja ma 168 martwych. Tyle muzułmanie robią w miesiąc.

Doliczyłbym do tego jeszcze wszystkie cywilne ofiary Amerykanów z inwazji na Irak i Afganistan. W końcu jeśli bomba przypadkiem spadnie na jakiś cywilny obiekt, to nie jest to nazywane "atakiem terrorystycznym", chociaż efekt jest ten sam.


Cytat:straw man fallacy, nikt nie twierdzi że wszyscy muzułmanie to terroryści i że za samo pochodzenie z bliskiego wschodu albo bycie uchodźcą powinno się kogoś piętnować

Nikt? No kurwa rzeczywiście: http://40.media.tumblr.com/aea8b88b70a45...1_1280.png
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
"W całym top 9 łącznie 12 martwych dopiero 10 pozycja ma 168 martwych. Tyle muzułmanie robią w miesiąc."

Zresztą jest to strona poświęcona skrajnej prawicy (cokolwiek by to nie było w tym wypadku) a nie fundamentalizmowi chrześcijańskiemu, więc nie na temat, jak zwykle z tego źródła.

"Jak postanowiłeś, że nie będzie,"

Nie.
To ty postanowiłeś wrzucać tu nie na temat linki, nie ja.
Chyba,ze odczuwasz jakąś przemożną magiczną władzę nad sobą,którą rozporządzam, ale od tego są lekarze specjaliści.

"Nikt? No kurwa rzeczywiście:

No kurwa rzeczywiście.
Ani jednego stwierdzenia, że wszyscy Muzułmanie to terroryści.

Odpowiedz
Cytat:Zresztą jest to strona poświęcona skrajnej prawicy (cokolwiek by to nie było w tym wypadku) a nie fundamentalizmowi chrześcijańskiemu, więc nie na temat, jak zwykle z tego źródła.

Dlatego nawet w samym tytule jak byk stoi "10 of the Worst Terror Attacks by Extreme Christians and Far-Right White Men" Uśmiech

Cytat:Nie.
To ty postanowiłeś wrzucać tu nie na temat linki, nie ja.
Chyba,ze odczuwasz jakąś przemożną magiczną władzę nad sobą,którą rozporządzam, ale od tego są lekarze specjaliści.

No tak, bo wspomniany wyżej artykuł czy link do hasła z wiki o chrześcijańskim terroryzmie to są linki nie na temat Uśmiech Udaj się wreszcie do tego specjalisty, skoro tak często o nim wspominasz.

Cytat:No kurwa rzeczywiście.
Ani jednego stwierdzenia, że wszyscy Muzułmanie to terroryści.

Dlatego ci goście chcą tak ochoczo mordować wszystkich muzułmanów, bo wcale nie uważają ich za terrorystów i zagrożenie?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
magicvortex napisał(a): Własnego zysku, mam na myśli tych ludzi który pod pretekstem ucieczki przed wojną jadą do europy żeby sobie np zęby naprawić za bezcen. Chodzi mi tylko o to że taki człowiek uchodźcą nie jest i nie powinien być jak taki traktowany. 
To już nie te Niemcy. Teraz trzeba 3/4 kwoty na naprawę zębów wyłożyć z własnej kieszeni. 

Z czym masz problem?
Niemieccy pracodawcy się cieszą, uchodźcy tez, Niemcy maja sprawdzone metody, aby zachęcić ich do pracy.
Niemcy dali sobie rade z 5 mln Turków, to teraz z 600 tys. Syryjczyków tez sobie poradzą, a nawet jak mniemam dobrze na tym wyjdą.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): A skąd wiesz, że napływają zwolennicy islamskiego fundamentalizmu? Raczej uciekają od niego. 
Bo może uciekają przed wojną po prostu a nie konkretnie przed fundamentalizmem? Bo ISIS samo powiedziało że wyśle swoich agentów pomiędzy uchodźców? A poza tym to że ktoś walczy przeciwko ISIS lub się mu sprzeciwia w innym sposób nie oznacza iż nie jest fundamentalistą. ISIS to tylko jedna z odnóg fundamentalizmu. Z ISIS walczy nawet...Al-Kaida.
Z resztą ,,umiarkowani muzułmanie" są bardziej radykalni niż europejscy ,,radykalni chrześcijanie"?

piotr35 napisał(a): Z tych nowszych na zachodzie, to przypomnę, ze pewien Norweg Breivik jest chrześcijaninem.
Chrześcijanie mają jednego Breivika, muzułmanie tysiące. Samozaoranie.

piotr35 napisał(a): W Indiach istnieje Narodowy Front Wyzwolenia Tripury, który zmusza hinduistów do przejścia na chrześcijaństwo. Oporni są mordowani. 
W srodkowej Afryce działa LRA, mordująca niechrześcijan, tworząc religijnie idealne państwo oparte na biblijnych 10 przykazaniach. 
Przykładów można znaleźć sporo, wystarczy otworzyć zamknięte oczy.
Ilu członków tych organizacji przybywa do Europy?
Odpowiedz
cobras napisał(a): Doliczyłbym do tego jeszcze wszystkie cywilne ofiary Amerykanów z inwazji na Irak i Afganistan. W końcu jeśli bomba przypadkiem spadnie na jakiś cywilny obiekt, to nie jest to nazywane "atakiem terrorystycznym", chociaż efekt jest ten sam.

Atak terrorystyczny a działania wojenne to dwie różne sprawy. Owszem obie nie należą do najlepszych ale mimo wszystko to co innego. Ale to temat na zupełnie inny wątek.

cobras napisał(a): Nikt?  No kurwa rzeczywiście: http://40.media.tumblr.com/aea8b88b70a45...1_1280.png

Ok, mówiąc "nikt" miałem na myśli to forum, nie odpowiadam za zjebów z netu, tam to na pewno się znajdzie również ktoś kto będzie zachwalał gwałty na dzieciach.
Poza tym wyrażenie zaniepokojenia aktualną sytuacją w europie nie jest równe z byciem jakimś neo-nazi który wszystkich chce zagazować.

idiota napisał(a): No kurwa rzeczywiście.
Ani jednego stwierdzenia, że wszyscy Muzułmanie to terroryści.

przyznam że przeczytąłem tylko kilka Oczko

piotr35 napisał(a): To już nie te Niemcy. Teraz trzeba 3/4 kwoty na naprawę zębów wyłożyć z własnej kieszeni. 

nie tylko niemcy ale inne kraje europejskie również tu wchodzą w grę, poza tym co to ma do rzeczy czy dostaną to czego chcą, mówię o intencjach

piotr35 napisał(a): Z czym masz problem?
Niemieccy pracodawcy się cieszą, uchodźcy tez, Niemcy maja sprawdzone metody, aby zachęcić ich do pracy.
Niemcy dali sobie rade z 5 mln Turków, to teraz z 600 tys. Syryjczyków tez sobie poradzą, a nawet jak mniemam dobrze na tym wyjdą.

Mam problem z islamem. Boję się tej religii nawet w jej pokojowej formie.
Odpowiedz
Cytat:Atak terrorystyczny a działania wojenne to dwie różne sprawy. Owszem obie nie należą do najlepszych ale mimo wszystko to co innego. Ale to temat na zupełnie inny wątek.

No nie wiem, to po prostu inne środki do osiągnięcia tego samego celu. Amerykanie maja wystarczającą siłę, by najechać całe państwo, ISIS nie, więc tam gdzie mogą walczą zbrojnie, a gdzie nie mają sił wysyłają zamachowców.

Cytat:Liczba zabitych cywili waha się od 22 787 do 25 814 1. 21 października 2006 prestiżowy brytyjski magazyn medyczny „The Lancet" opublikował szacunkową liczbę ofiar po stronie irackiej od marca 2003 do czerwca 2006. Wynosi ona ok. 655 tys. osób, w większości cywilów[4]
https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_w...ilitarnych

I jakie to porównanie z chrześcijanami, którzy zginęli na skutek muzułmańskich zamachów?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
cobras napisał(a):
Cytat:Liczba zabitych cywili waha się od 22 787 do 25 814 1. 21 października 2006 prestiżowy brytyjski magazyn medyczny „The Lancet" opublikował szacunkową liczbę ofiar po stronie irackiej od marca 2003 do czerwca 2006. Wynosi ona ok. 655 tys. osób, w większości cywilów[4]
https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_w...ilitarnych

I jakie to porównanie z chrześcijanami, którzy zginęli na skutek muzułmańskich zamachów?
Czyniono to w imię chrześcijaństwa?
A poza tym: co jeśli jestem przeciwnikiem zarówno imigracji, jak i ww. wojny?
Odpowiedz
Xeo95 napisał(a): Czyniono to w imię chrześcijaństwa?
A poza tym: co jeśli jestem przeciwnikiem zarówno imigracji, jak i ww. wojny?

Muzułmanin powie, że ISIS to nie islam.
Katolik powie, że IRA czy ETA to nie katolicyzm.
Buddysta powie, że Tamilskie Tygrysy to nie buddyzm. 

Albo powiedzą, że chodzi tylko o politykę, chorą ideologię a nie religię. I będą mieli trochę racji. Wszystko to się przeplata.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
To nie jest wojna religii. To jest znowu wojna interesów, w której wykorzystuje się religię jako pretekst. USA wspomagało rebeliantów (czyli ISIS) a teraz ich ostrzeliwuje. Najpierw robią im pranie mózgów, trenują na fanatyków i na końcu sterują. A gdy już nie są im potrzebni to ostrzał i zlikwidować. Tak jak było z Al-Kaidą.

https://www.youtube.com/watch?v=m7Ed0hbAPXw
(ciekawe, że film jest z 2012 - 3,5 roku temu i wszystko się sprawdziło)

Wędrówka ludów też jest prowokowana. Celem jest zlikwidowanie solidnej tożsamości narodowej krajów Europy i zasianie chaosu, żeby móc go potem opanować interwencją z zewnątrz. Stwórz problem i zaproponuj jego rozwiązanie, na które bez zaistnienia problemu nikt by się nigdy nie zgodził.
Nie potrafię w inny sposób wytłumaczyć tego co robią media. Tak klarowne manipulacje i urabianie opinii publicznej, żeby zaakceptowała zgniłe jajo, że aż dziw bierze, że jeszcze część osób nie czuje smrodu.
I nie mówię zgniłe jajo ze względu na to, że wędrujący lud to głównie muzułmanie. Mówię tak dlatego, że lud ten to przede wszystkim brak poszanowania praw, brak kultury, prymitywne żądania, prymitywne zachowania, agresja i chciejstwo. Oni tu idą z jakimiś abstrakcyjnymi pojęciami o raju, w którym nic nie trzeba robić, wszystkim należy się spełnianie ich żądań, a kasa Niemców czy Anglików to studnia pieniędzy bez dna. Czasem aż mi ich szkoda, że tak bardzo dali się nabrać i wierzą w jakieś  opowiadanie o wróżce, bo to musi się skończyć i skończy się przemocą wobec nich jako odpowiedź na ich przemoc, gdy się sfrustrują, że ta bajka nie jest taka cudowna, jak miała być.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
magicvortex napisał(a): Mam problem z islamem.

Powinieneś mieć problem z każdą religią.
Powinieneś mieć problem z każdą psychomanipulacją, kłamstwem i uzależnieniem.
Islam wcale się aż tak bardzo od innych religii nie różni.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
cobras napisał(a): To gdzie bronie islamskiej ideologii? I nie, olewanie filmików z żółtymi napisami się nie liczy. Każdy fundamentalizm jest chujowy, czy to islamski, czy katolicki.

Islamski  fundamentalizm jest powszechny niemal w każdym odłamie islamu. Dlatego nie chcę w Polsce nielegalnych imigrantów którzy i tak będą mnie nienawidzić. Nie życzę sobie tu takich "gości".

[Obrazek: dDwplt7.jpg]

Oto jedna ze stref "No go zone" o których mówił Kaczyński. Nie jestem jego zwolennikiem ale w morzu bełkotu nawet jemu zdarzają się trafne wypowiedzi. Szwecja jednak nie ma pełnej kontroli nad każdym skrawkiem swojego terytorium.


[Obrazek: Banner-the-skywalker-family-10169607-600-120.jpg]

EH
Odpowiedz
Ciekawi mnie, czy w obrębie świata islamskiego toczy się jakaś dyskusja nad zagadnieniami współźycia muzułmanów w społeczeństwach nieislamskich, godzenia ich światopoglądu z innymi etc.
Bo jak na razie to jawią się jak jakaś nieokreślona magma napędzana przez krewkich mułłów, a na pewno jest spora grupa muzułmanów myślących.

A tak w ogóle, to polecam najnowszego Houellebecqa - "Uległość".
Bardzo a propos.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Skywalker napisał(a):

Co mnie ujęło w tym wszystkim, to widok tych policjantów, co jakby chcieli,a nie mogli. 
U nas przynajmniej by ich dobrze spałowali, a tutaj taka zbieranina, która boi się podejść.

Choć wszystkiego nie widać i może tylko tak się wydawać. Ciekawi mnie jak ostro zostali potraktowani przez policję.
Jakby ktoś miał wątpliwości to potwierdzam: Tak jestem zjebanym prawakiem, który każdego dnia zjada niemowlaka. Hitler to mój idol, a Stalin to dziadek. Ogólnie chcę siać zło i spustoszenie. Czy cokolwiek jeszcze tam lewica przypisuje ludziom o moich poglądach.

Oczywiście nienawidzę kobiet, bo jestem prawiczkiem. Inaczej nie może być.
Odpowiedz
fertenbitenhy napisał(a): Co mnie ujęło w tym wszystkim, to widok tych policjantów, co jakby chcieli,a nie mogli. 
U nas przynajmniej by ich dobrze spałowali, a tutaj taka zbieranina, która boi się podejść.

Choć wszystkiego nie widać i może tylko tak się wydawać. Ciekawi mnie jak ostro zostali potraktowani przez policję.

 U nas dobrze pałują swoich obywateli, kiboli i uczestników marszu niepodległości. Nie jestem taka pewna, czy tak samo zachowaliby się wobec agresywnego  tłumu z jaiegoś getta, gdzie realnie sami czuliby się zagrożeni. Śmiem powątpiewać. W Polsce, gdzie najpierw trzeba oddać trzy strzały ostrzegawcze, w sytuacji zagrożenia życia policjanta ma on świadomość, że jak strzeli to może mieć poważne problemy, a jak nie strzeli to może nie przeżyć albo zostać okaleczony. W takich okolicznościach chęć pałowania znacznie spada.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
Kontestator napisał(a):
Xeo95 napisał(a): Czyniono to w imię chrześcijaństwa?
A poza tym: co jeśli jestem przeciwnikiem zarówno imigracji, jak i ww. wojny?

Muzułmanin powie, że ISIS to nie islam.
Katolik powie, że IRA czy ETA to nie katolicyzm.
Buddysta powie, że Tamilskie Tygrysy to nie buddyzm. 

Albo powiedzą, że chodzi tylko o politykę, chorą ideologię a nie religię. I będą mieli trochę racji. Wszystko to się przeplata.
Tylko że muzułmanie nie ISIS-owcy też są często radykalni. A umiarkowani na standardy europejskie są radykalni..

piotr35 napisał(a):
magicvortex napisał(a): Mam problem z islamem.

Powinieneś mieć problem z każdą religią.
Powinieneś mieć problem z każdą psychomanipulacją, kłamstwem i uzależnieniem.
No ja mam. Tylko nie mam klapek na oczach i widzę że jedne zagrożenia są bardziej niebezpieczne, a inne prawie wcale.

Cytat:Islam wcale się aż tak bardzo od innych religii nie różni.
Jeszcze tylko 999 razy Uśmiech

EDIT: Ciekawe czy ktoś (np. P35) mi na to odpowie Uśmiech

Xeo95 napisał(a):
piotr35 napisał(a): Z tych nowszych na zachodzie, to przypomnę, ze pewien Norweg Breivik jest chrześcijaninem.
Chrześcijanie mają jednego Breivika, muzułmanie tysiące. Samozaoranie.

piotr35 napisał(a): W Indiach istnieje Narodowy Front Wyzwolenia Tripury, który zmusza hinduistów do przejścia na chrześcijaństwo. Oporni są mordowani. 
W srodkowej Afryce działa LRA, mordująca niechrześcijan, tworząc religijnie idealne państwo oparte na biblijnych 10 przykazaniach. 
Przykładów można znaleźć sporo, wystarczy otworzyć zamknięte oczy.
Ilu członków tych organizacji przybywa do Europy?
Odpowiedz
piotr35 napisał(a):
magicvortex napisał(a): Mam problem z islamem.

Powinieneś mieć problem z każdą religią.

Mam problem z każdą religią, ale teraz nie jest mowa o każdej religii ale o problemie uchodźców w europie. Poza tym z islamem mam większy problem niż z chrześcijaństwem.

piotr35 napisał(a): Powinieneś mieć problem z każdą psychomanipulacją, kłamstwem i uzależnieniem.

nie jestem zbawcą świata, nie mam czasu ganiać każdego ludzkiego problemu

piotr35 napisał(a): Islam wcale się aż tak bardzo od innych religii nie różni.

w sumie faktycznie, wczoraj sąsiad chrześcijanin spalił córkę bo się puściła bez ślubu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości