To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyczyny klęski Platformy
DziadBorowy napisał(a): http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/n...71361,4206


A taką to perełkę uchwalił rząd PO:

Cytat:Ustawa zezwala na zakup ziemi tylko tym, którzy prowadzą działalność rolną na terenie danej gminy od co najmniej 5 lat. Ogranicza także możliwość posiadania więcej niż 300 hektarów ziemi oraz sprowadza sprzedaż ziemi rolnej przez Agencję Nieruchomości Rolnych praktycznie tylko do sprzedaży na rzecz rolników.

W złej sytuacji znajdą się przede wszystkim właściciele drobnych nieruchomości, w tym znaczna cześć rolników. Chcąc sprzedać ziemię nie będą oni mogli wybrać kupującego, który zaoferuje najwyższą cenę. Prawo pierwokupu uzyska dzierżawca lub sąsiad rolnik. Dodatkowo dyrektor ANR może odmówić zgody na sprzedaż, stwierdzając, że sprzedający pomniejsza w tej sposób swoje gospodarstwo rolne. Nawet Ci, którzy nie prowadzą takiego rodzaju gospodarstwa w świetle nowych zapisów są właścicielami "gospodarstwa rolnego" i podlegają ustawowym ograniczeniom - wyjaśnia Cezary Pstrak, prawnik i ekspert PFRN.


Normalnie genetyczny patriotyzm w czystej postaci. Nawet PIS lepiej by tego nie wymyślił.

To wymyslilo PSL chcące się uwlaszczyc na państwowej ziemi Oczko O ile ograniczenie w obrocie ziemią to pomysł nie taki zły to te katabasy zablokowały możliwość sprzedaży ziemi innym rolnikom, którzy już od agencji ziemię kupili. Przecież takowi będą mogli sprzedawać ziemię tylko sąsiadom... Kto będzie sąsiadem nie trudno zgadnąć. Tak się tworzy latyfundia Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
Bolek Gwizdon napisał(a): PO zaczęło przegrywać, bo nie wykreowało choćby namiastki Andrzeja Dudy, który jest wypisz wymaluj, polskim Kennedym.

Nie wiem kto wymyślił to porównanie ale mnie zupełnie nie przekonuje. Duda kojarzy mi się raczej z Maliniakiem z "Czterdziestolatka" Uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a):
Bolek Gwizdon napisał(a): PO zaczęło przegrywać, bo nie wykreowało choćby namiastki Andrzeja Dudy, który jest wypisz wymaluj, polskim Kennedym.

Nie wiem kto wymyślił to porównanie ale mnie zupełnie nie przekonuje. Duda kojarzy mi się raczej z Maliniakiem z "Czterdziestolatka" Uśmiech

John F Kennedy - 35 prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, bohater wojenny, wybitny mąż stanu, ukończył uniwersytet Harvarda
Andrzej Duda - mąż Agaty, ukończył 43 lata
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a): John F Kennedy - 35 prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, bohater wojenny, wybitny mąż stanu, ukończył uniwersytet Harvarda
Andrzej Duda - mąż Agaty, ukończył 43 lata

Pilaster zapomniał dodać, że Duda jest doktorem prawa po UJ (nie Harvard ale też cuś)
Urodził się po wojnie więc miał marne szanse się wykazać w boju.

PS. To tak gwoli Prawa i Sprawiedliwości od zatwardziałego antypisiora
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Oboje są katolikami Uśmiech
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
Kontestator napisał(a): Oboje są katolikami Uśmiech
A który z nich jest kobietą?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Pilaster zapomniał dodać, że Duda jest doktorem prawa po UJ (nie Harvard ale też cuś)

Daleko nie Harvard...  Cwaniak

W każdym razie porównywanie Dudy do Kennedego jest, jakby tu rzec, troszkę absurdalne.  Duży uśmiech To jakby porównywac Sofeicza do Schrodingera.  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Wypraszam sobie, nie porównuj mnie do tego eksterminatora kotów. Moje są przynajmniej w 100% żywe Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Degrengolada Platformy postępuje.  Właśnie po ciężkich bojach przywrócili drożdżówki. Rajcują się tymi 100 naciągniętymi tysiącami podpisów też.
[Obrazek: deb45d333d0414ba3de42155789fdb4a_XL.jpg]
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Milion ryb płynących z prądem wrażenia nigdy nie zrobi, 100 tysięcy płynących pod prąd, zawsze.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Sto tysięcy durniów faktycznie robi wrażenie.
Milion osób rozumnych nie.

Odpowiedz
idiota napisał(a): Sto tysięcy durniów faktycznie robi wrażenie.
Milion osób rozumnych nie.

Akurat ta akcja w samych założeniach nawet mi się podobała. Chyba po raz pierwszy zamiast religii proponowano wprowadzić nie filozofię czy też inne bzdury ale rzeczy w miarę sensowne. Przynajmniej na tym etapie - bo pewnie później i tak by się na filozofii czy też innych bzdurach skończyło.Mina mi jedynie nieco zrzedła jak zobaczyłem jaka hałastra wyraziła poparcie dla akcji. Ilość Hartmanów na metr kwadratowy przekroczyła wszelkie dopuszczalne normy Język
[url=//pl.pinterest.com/pin/create/extension/][/url]
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Pewnie, cofnijmy 6-latkową pierwszą klasę, emeryturę ustawmy tak na 55. rok życia dla mężczyzn i 35. dla kobiet, a liczbę lekcji religii jeszcze zwiększmy.
Odpowiedz
El Commediante napisał(a): Pewnie, cofnijmy 6-latkową pierwszą klasę, emeryturę ustawmy tak na 55. rok życia dla mężczyzn i 35. dla kobiet, a liczbę lekcji religii jeszcze zwiększmy.

Popadasz w zgorzkniały fanatyzm. Rodzice będą mogli cofnąć dziecko do zerówki. Np. aby nie kończyło zajęć jednego dnia o 18 a drugiego nie zaczynało o 7.
O emeryturach: że podniesienie wieku narusza prawa nabyte - prawił tez Korwin.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
A co dokładnie chcieli wprowadzić? Logikę?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Nerwomancjusz napisał(a): A co dokładnie chcieli wprowadzić? Logikę?

Obstawiam hermeneutykę.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Co by nie chcieli to w podstawówce to porażka.

O upadku PO wyszła już książka Ziemkiewicza. Oto nagranie premiery
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3...82817.html


I znowu PO daje ciała na całego. Co prawda za bardzo nie rozumiem zdania "W przeciwieństwie do moich oponentów politycznych nie mam w tyle głowy po cichu budowania elektrowni atomowej"  i zastanawiam się w jakim języku było ono wypowiedziane ale w związku z dalszym tekstem  o węglu, wziętym żywcem z wydania Dziennika Telewizyjnego datowanego na dowolnego 4 grudnia przed 89 rokiem, można je rozumieć jako rezygnację z polskiego programu rozwoju energetyki jądrowej.
O co chodzi?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Może zmęczona była jak to mówiła. Mi też się język plącze po kilkunastu godzinach pracy. Pewnie mało śpi, ciągle na nogach, bo zaraz wybory będą.

A co do reszty - szkoda. Dopiero tak niedawno, w ten długi okres upałów zabrakło prądu i na kilka dni stanęły wszystkie duże zakłady produkcyjne. To były ogromne straty. Pewnie tyle wynosiły,że można by było za te pieniądze postawić gdzieś atoma. Przydałby się na przyszłość, żeby nie było znów takich problemów...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Może zmęczona była jak to mówiła. Mi też się język plącze po kilkunastu godzinach pracy. Pewnie mało śpi, ciągle na nogach, bo zaraz wybory będą.

A co do reszty - szkoda. Dopiero tak niedawno, w ten długi okres upałów zabrakło prądu i na kilka dni stanęły wszystkie duże zakłady produkcyjne. To były ogromne straty. Pewnie tyle wynosiły,że można by było za te pieniądze postawić gdzieś atoma. Przydałby się na przyszłość, żeby nie było znów takich problemów...

Zmęczona może i była - ale całość wypowiedzi wygląda tak jakby zamierzali z programu budowy elektrowni jądrowej zrezygnować. Posłuchaj co dalej mówi o Tusku i jego  planach budowy takiej elektrowni. Ponoć w ogóle takich planów nie było. Tego zmęczeniem nie wytłumaczysz - ja tu raczej widzę lizanie tyłka środowisku górniczemu. Tylko nie wiem czy to tylko przedwyborcze lizanie tyłka czy też realne plany.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości