Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualna sytuacja geopolityczna i ewentualna możliwość wojny
#21
fiasko napisał(a): Grzegorz Braun twierdzi, że trzecia wojna światowa już się zaczęła.

Aaa, skoro Braun tak twierdzi, to z definicji jest to PRAWDA.  Duży uśmiech


Cytat:Wszystko to były amerykanskie prowokacje.


Faktycznie to wstrętne neoliberalne imperialistyczne mocarstwo wtrąca się w wewnętrzne sprawy Rosji na całym świecie.  Cwaniak


Cytat: USA chce zawładnąć Bliskim Wschodem,


W takim razie bardzo starannie to ukrywa.  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#22
pilaster napisał(a):
Cytat: USA chce zawładnąć Bliskim Wschodem,


W takim razie bardzo starannie to ukrywa.  Cwaniak

No tak
- konflikt w Iraku
- muzułmańska "wiosna ludów"
-> obalenie Kadafiego w Libii, przy wsparciu wyszkolonych przez amerykańskie służby bojówek
-> konflikt w Syrii: wsparcie przez służby US syryjskich rebeliantów, wśród których znajdziemy takie klejnoty jak jednostki terrorystyczne Al-Kaidy (których USA ponoć tak strasznie nienawidzi)

Dowodzi braku zainteresowania USA tym regionem.
No a już szczególnie Amerykanie nie interesują się ropą...
Im zależy tylko na wolności i demokracji... Cwaniak
Tak jak przecież towarzyszowi Stalinowi, kiedy "wyzwalał" wschodnią Europę/

http://www.prisonplanet.pl/polityka/usa_...1307728752


Załączone pliki
.jpg   USA.JPG (Rozmiar: 13.33 KB / Pobrań: 8)
"Chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy  Cwaniak  przyjmują, że nie ma dostatecznych podstaw, aby potwierdzić istnienie Boga lub mu zaprzeczyć."
-Bertrand Russell- broszura "Kto to jest agnostyk"

"Że wiara czasem uszczęśliwia, że szczęśliwość z pewnej idee fixe nie czyni jeszcze prawdziwej idei, że wiara gór nie przenosi, lecz owszem góry osadza tam, gdzie żadnych nie ma: o tym poucza nas przelotne przejście się przez dom wariatów."
- Friedrich Nietzsche "Antychryst"  Diabeł

Odpowiedz
#23
Ja się będą śmiał do rozpuku jak się okaże, że koniec końców USA dogadają się z Rosją i wyślą do Polski rozkazy że ma siedzieć cicho.

Zresztą nie zdziwiłby mnie taki obrót sprawy. Jeśli USA chcą iść na konfrontację z Chinami to Rosją im będzie bardzo potrzebna.
Odpowiedz
#24
pitbbpl napisał(a): Ja się będą śmiał do rozpuku jak się okaże, że koniec końców USA dogadają się z Rosją i wyślą do Polski rozkazy że ma siedzieć cicho.
A postawisz coś? Czy znowu świadomie pierdolisz brednie?
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#25
RoDia_96 napisał(a): Dowodzi braku zainteresowania USA tym regionem.

Zainteresowanie to co innego niż "zawładnięcie" . Na razie wojska amerykańskie wycofały się zarówno z Afganistanu, jak i z Iraku. To tyle jeżeli chodzi o "zawładnięcie"


Cytat:No a już szczególnie Amerykanie nie interesują się ropą...


Jaki procent zużywanej w USA ropy pochodzi z Bliskiego Wschodu?Cytat:Im zależy tylko na wolności i demokracji...  Cwaniak 

U siebie. Dlatego też starają się doprowadzić do sytuacji, w której muslimy wyrzynają się nawzajem, zamiast kierować swój potencjał nienawiści na zewnątrz, w tym na USA
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#26
pilaster napisał(a): Zainteresowanie to co innego niż "zawładnięcie" . Na razie wojska amerykańskie wycofały się zarówno z Afganistanu, jak i z Iraku. To tyle jeżeli chodzi o "zawładnięcie"

Demokraci wycofali.


pilaster napisał(a): U siebie. Dlatego też starają się doprowadzić do sytuacji, w której muslimy wyżynają się nawzajem, zamiast kierować swój potencjał nienawiści na zewnątrz, w tym na USA

Republikanie są jak najbardziej zwolennikami wojen na Bliskim Wschodzie. Patrz Busha wojna w Iraku czy chociażby ostatnia krytyka dealu jaki Obama zawarł z Iranem.

Więc owszem Demokraci nie są zainteresowani Bliskim Wschodem. Obama potrafił zabić Bin Ladena bez wszczynania wojny i dogadać się z Iranem tym sposobem zdobywając haka na Rosję.

Republikanie natomiast to banda neoliberalnych patałachów.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#27
Taa. Tylko dziwnym trafem za Obamy zaczął się cyrk z Ukrainą, uchodźcami, Arabską Wiosną oraz resety z Rosją i poluzowanie relacji z Chinami tak że te znacząco wzmocniły swoją pozycję i zaczęły realizację szeregu projektów gospodarczo-politycznych. I naprawdę zostawienie burdelu na Bliskim Wschodzie to nie jest żaden sukces. Odblokowanie Iranu i Kuby świadczy tylko o tym że ich strategiczna strata byłaby bezpośrednim zagrożeniem dla Stanów. Nawet Obama nie jest dość głupi żeby ryzykować postój atomowek na Kubie ani zmajstrowania ich przez Iran za pomocą Rosji.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#28
Nerwomancjusz napisał(a): Taa. Tylko dziwnym trafem za Obamy zaczął się cyrk z Ukrainą,

A za Busha by się nie zaczął? Natomiast to właśnie sankcje i polityka Obamy wobec Rosji (walka za pomocą ropy) doprowadziły do kryzysu gospodarczego w Rosji.

Nerwomancjusz napisał(a): uchodźcami, Arabską Wiosną

To właśnie wina durnej polityki Republikanów. Czy Obama atakował Irak? Obama wycofał wojsko gdyż tego chcieli zwykli Amerykanie, którzy mają dosyć płacenia za wojny w których jedynym wygranym jest Exxon.

Nerwomancjusz napisał(a): oraz resety z Rosją i poluzowanie relacji z Chinami tak że te znacząco wzmocniły swoją pozycję i zaczęły realizację szeregu projektów gospodarczo-politycznych.

Rosja i Chiny wzmocniły swoje pozycje? Śmiechu warte. Oba te kraje mają problemy gospodarcze. Spadki na giełdach w Szanghaju i zwolnienie tempa rozwoju Chin. A Rosja to już nawet szkoda mówić.

Z trójki USA, Rosja, Chiny to właśnie USA za kadencji Obamy wzmocniło swoją gospodarkę.

Nerwomancjusz napisał(a): I naprawdę zostawienie burdelu na Bliskim Wschodzie to nie jest żaden sukces.

Trzymanie wojsk amerykańskich w Iraku nic by nie zmieniło oprócz dalszego drenowania kieszeni amerykańskiego podatnika. Prędzej czy później wojska trzeba by było wycofał. Lepiej prędzej. Winna jest oczywiście wojna wywołana przez Busha.

Nerwomancjusz napisał(a): Odblokowanie Iranu i Kuby świadczy tylko o tym że ich strategiczna strata byłaby bezpośrednim zagrożeniem dla Stanów. Nawet Obama nie jest dość głupi żeby ryzykować postój atomowek na Kubie ani zmajstrowania ich przez Iran za pomocą Rosji.

Ale Republikanie najwyraźniej są na tyle głupi.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#29
Kontestator napisał(a):
Nerwomancjusz napisał(a): Taa. Tylko dziwnym trafem za Obamy zaczął się cyrk z Ukrainą,

A za Busha by się nie zaczął? Natomiast to właśnie sankcje i polityka Obamy wobec Rosji (walka za pomocą ropy) doprowadziły do kryzysu gospodarczego w Rosji.

No, za Busha się jakoś nie zaczął. A Bush to był idiota jak rzadko. Natomiast reagowanie sankcjami na wyniki tego resetu i danie wolnej ręki Putinowi skończyło się aferą na Ukrainie. Plany aneksji powstały przecież za Obamy a nie wcześniej. Inna sprawa to ceny ropy. Przecież za te spadki odpowiadają w największej części kraje Arabskie chcące utrzymać udziały w rynku bo zagrażają im łupki. Zwłaszcza te amerykańskie. A Rosja to slabeusz który obrywa rykoszetem.

Cytat:To właśnie wina durnej polityki Republikanów. Czy Obama atakował Irak? Obama wycofał wojsko gdyż tego chcieli zwykli Amerykanie, którzy mają dosyć płacenia za wojny w których jedynym wygranym jest Exxon.


A to atak na Irak zaczął Wiosnę czy może przewroty mające uwolnić zasoby ropy dla amerykańskich korporacji?

Cytat:Rosja i Chiny wzmocniły swoje pozycje? Śmiechu warte. Oba te kraje mają problemy gospodarcze. Spadki na giełdach w Szanghaju i zwolnienie tempa rozwoju Chin. A Rosja to już nawet szkoda mówić.

A to tak od początku kadencji Obamy czy może w skutek reakcji na to że Mr. Obama poluzował cugle? Bo na początku kadencji to Chiny dopiero zdobywały przyczołki w Afryce i produkowały prawie wyłącznie tani szajs. Teraz poczuli się na tyle mocni żeby nie tylko po cichu wzmacniać pozycję względem hegemona ale budować szlaki handlowe, banki inwestycyjne i wasalizować co słabsze kraje. Natomiast Rosja gromadziła kasę z surowców i się cieszyła że miękki frajer skupia się na Pacyfiku i daje wolną rękę.

Cytat:Z trójki USA, Rosja, Chiny to właśnie USA za kadencji Obamy wzmocniło swoją gospodarkę.

Raczej osłabiło gospodarki tamtych dwóch. Bo regularne budżetowe cyrki jakie nawet za durnego Busha nie istniały to w moim pojęciu słowa sukces się nie mieści.

Cytat:Trzymanie wojsk amerykańskich w Iraku nic by nie zmieniło oprócz dalszego drenowania kieszeni amerykańskiego podatnika. Prędzej czy później wojska trzeba by było wycofał. Lepiej prędzej. Winna jest oczywiście wojna wywołana przez Busha.

A to z Iraku płynął uchodźcy? Irak spowodował Arabskie wiosny. No proszę...

Cytat:Ale Republikanie najwyraźniej są na tyle głupi.

Przede wszyskim raczej nie doprowadzili by do sytuacji gdzie państwa które w doktrynie były wrogie zostały naiwnie zresetowane. A utrzymywanie ich słabszej pozycji byłoby priorytetem a nie paniczną reakcja na nieudane manewry polituczne.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#30
lumberjack napisał(a): Wojna światowa to wojna, w którą jest zaangażowanych wiele państw i to na dużą skalę. Obecnie istnieją wojny i konflikty, ale nie na taką skalę jak w czasie I czy II WŚ. Dlatego nie mówiłbym o III WŚ.

Jasne, że USA jest współodpowiedzialne za wiele konfliktów, ale alternatywą dla USA na pewno nie jest Rosja. Znaczy się jest, ale jeszcze gorszą, jeszcze mniej cywilizowaną. Gdyby Rosja była światowym hegemonem, też prowokowałaby różne wojny, ale odbywałoby się to najprawdopodobniej w jeszcze gorszy sposób, z jeszcze większą ilością zabitych ludzi - biorąc pod uwagę rosyjską mentalność i podejście do wartości życia ludzkiego.

Ale gdzie ja mówię, że Rosja byłaby lepsza? Do Pilastra i Zefcia również - nie jestem zwolenniczką Rosji i wcale ich nie popieram. Zaznaczam tylko, że ona walczy o swoje interesy, obecnie przeciwne do interesów USA. Czasem na walce dwóch złych korzystają po prostu trzeci, słabsi. Czasem niestety jest też odwrotnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


Cytat:pilaster
Aaa, skoro Braun tak twierdzi, to z definicji jest to PRAWDA.  [Obrazek: biggrin.gif]

Nie, i wcale nie twierdzę, że na 100% ma on rację. Podaję to jako ciekawostkę, jakby kogoś interesowała opinia i uzasadnienia Brauna.

To, że jestem głęboko przeciwko polityce USA nie powinno być powodem, żeby mi przypisywać sympatię dla Rosji.

Nie wiem czy ktokolwiek pamięta, jaki podawano argument do ataku na Irak - podejrzenie o tajną broń atomową. Broni nigdy nie znaleziono więc dużo wcześniej powinni się stamtąd wycofać i jeszcze przeprosić. Ale USA zniszczyło cały kraj, zostawiło chaos i ani słowa przeprosin. Nie znaleziono ani śladu tego, co miało być powodem do okupacji.
Chamstwo jest jak chwast: ile by nie rwać zawsze zostanie kawałek korzenia, ale jak przestaniemy rwać to zarośnie cały świat.
Odpowiedz
#31
Zaplanowano ja od dawna, zas ona toczy sie od 11.09.2001, gdyz od tego czasu zaczely sie zaplanowane akcje militarne na Swiecie. Afganistan (2001), Irak (2003) - akcje militarne; Tunezja (2010), Libia (2010), Egipt (2011), Syria (2011) - "Arabska Wiosna". A od 2013 roku wojna na Ukrainie. To wszystko sa lokalne wojny hybrydowe. Ktos wyraznie usiluje wbic klin miedzy Azje, Afryke, a Europe. I idac tym tropem brakuje tylko krajow nadbaltyckich do tej ukladanki, by ostatecznie...zniszczyc Europe oraz Rosje, ktora wchodzi w sklad strefy ekonomicznej BRICS. Bowiem toczaca sie wojna jest wojna o pieniadze (takze na polu spekulacji gieldowych, rynkowych manipulacji cenami surowcow), zas arena nie sa panstwa, lecz strefy ekonomiczne.


Taktyka zastosowana do wywolania III WS nie pozostawia NATO zadnego pola do dzialania, bowiem nikt nie jest w stanie walczyc z partyzantka we wszystkich liczacych sie krajach europejskich. NATO moze walczyc jedynie z regularnym wojskiem. "Uwolnienie" krajow arabskich Morza Srodziemnego doprowadzilo do tego, ze takie akcje jak w Paryzu czy Kopenhadze beda codziennoscia, a nie wyjatkiem, zas politycy europejscy jak na zamowienie zadaja jeszcze wiecej imigrantow z Afryki, jakby podcinajac galaz na ktorej siedza dzialali na czyjes zlecenie. Gdyby z takiej perspektywy popatrzec na konflikt na Ukrainie, to nie dzieje sie nic nowego. Wszystko jest po prostu kontynuacja sprawdzonej taktyki. Takie prowadzenie wojny sprawia, ze konflikt bedzie trwal wiele lat jak w Jugoslawi.

Kiedy i jak wybuchnie wojna?

Jesli analizy cykli gield sa poprawne, to wojna powinna wybuchnac pod koniec 2015 do polowy 2016:
[Obrazek: wojny.png]
[Obrazek: wojny2.png]
Logiczna konsekwencja zdarzen powinna byc wojna hybrydowa w krajach nadbaltyckich (spory udzial Rosjan wsrod zamieszkajacych - o takim mozliwym wydarzeniu wspominal Brzezinski) jak rowniez w Polsce (spory udzial Ukraincow) i w Europie (spory udzial muzulmanow). Ciekawi mnie jednak jak te 3 beczki prochu zostana jednoczesnie odpalone? Mozliwe, ze sychronizacja nastapi z sama z siebie. Po prostu w kazdym kraju z osobna bedzie sie toczyc zawierucha, ktora polaczy sie w jedna wielka. Arabska Wiosna w Europie?Przypominam, ze mamy swoje grzeszki w Iraku, a Bruksela zmusi nas do przyjeciecia ludzi z tamtego regionu.
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
#32
Chyba trochę demonizujesz i za bardzo doszukujesz się w tym jakiejś zorganizowanej akcji nie wiem kogo... masonów? Język Oczko

Jeśli chodzi o pieniądze i o klin między Azją, Afryką i Europą to trzeba pamiętać o tym, że Azja, Europa i USA są ze sobą zajebiście powiązane pod względem gospodarczym. Jeśli zależy im na pieniądzach, to będą się starały nie dopuścić do żadnego otwartego konfliktu.

Cytat:Zaplanowano ja od dawna, zas ona toczy sie od 11.09.2001, gdyz od tego czasu zaczely sie zaplanowane akcje militarne na Swiecie. Afganistan (2001), Irak (2003) - akcje militarne; Tunezja (2010), Libia (2010), Egipt (2011), Syria (2011) - "Arabska Wiosna". A od 2013 roku wojna na Ukrainie. To wszystko sa lokalne wojny hybrydowe. Ktos wyraznie usiluje wbic klin miedzy Azje, Afryke, a Europe.

Jeśli jesteś dobry z historii to zapewne wiesz, że od samego początku istnienia ludzkości od zawsze w iluś regionach było ileś konfliktów militarnych. Niezależnie od epoki czy rozwoju technologicznego ludzie toczyli setki wojen. Nie ma się co w tym dopatrywać działania jakichś wyższych, sterujących wszystkim tajemnych sił.

A nawet gdyby istniały jakieś złowrogie, tajne, specjalne paramasońskie grupy interesów i nawet gdyby próbowały kontrolować powstawanie, rozwój i przebieg konfliktów na świecie,to trzeba uwzględnić czynnik ludzki, ludzką omylność. Żydomasony Język niekoniecznie osiągną to czego chcą. Wiele rzeczy mogą spierdolić, wiele rzeczy może wyjść zupełnie na opak.

Cytat:w Polsce (spory udzial Ukraincow)

Ale za co niby będą odpowiadać owi Ukraińcy?

Cytat:Kiedy i jak wybuchnie wojna?

Jesli analizy cykli gield sa poprawne, to wojna powinna wybuchnac pod koniec 2015 do polowy 2016

W takim momencie? A niech tylko kurwa spróbują. Akurat zdążyłem mieszkanie wyremontować do końca.
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
#33
lumberjack napisał(a): Chyba trochę demonizujesz i za bardzo doszukujesz się w tym jakiejś zorganizowanej akcji nie wiem kogo... masonów? Język Oczko

Nie, to zwykla ekonomia. A dokladniej schemat Ponziego. Wielcy tego swiata zdaja sobie sprawe, ze w systemie ograniczonych zasobow nie moze byc wiecznego wzrostu. Jest jak w naturze - mamy wzrost, stagnacje i upadek. Zeby zatem utrzymac obecny system emerytalno-rentowy potrzebni sa nowi skladkodawcy. Po to bylo potrzebne rozszezenie EU na wschod. Jednakze ilosc imigrantow nie spelnila oczekiwan:

Cytat:Socjolog Zygmunt Bauman oznajmił dziś we włoskiej Pordenone, że jeśli Europa w ciągu następnych 30 lat nie przyjmie co najmniej 30 milionów imigrantów, "stanie w obliczu upadku demograficznego, który spowoduje upadek cywilizacji europejskiej".
Mieszkający w Wielkiej Brytanii znany polski socjolog w wystąpieniu podczas festiwalu nauki we włoskim mieście mówił o strachu, jaki wywołuje imigracja w społeczeństwach zachodnich, głównie - jego zdaniem - za sprawą polityków.
- Polityka prawicy i centrum podsyca iluzję, że można powrócić do dawnej sytuacji, eliminując imigrację. Z takimi obietnicami wygrywa się wybory, ale także politycy wiedzą, że to puste obietnice, gdyż kapitał przemysłowy potrzebuje coraz więcej imigracji - powiedział Bauman.

"Ludzie poszukują nowych form"
Pytany zaś o drogi wyjścia z kryzysu globalnego, odparł: - Nie jestem prorokiem, ale faktem jest, że coraz więcej ludzi szuka nowych form.
- Od Tunezji po Hiszpanię, od Egiptu po Grecję, a nawet Nowy Jork, ludzie wychodzą na ulice, by powiedzieć "nie". To niebywały fenomen, o którym nie wiemy jeszcze, czy będzie miał siłę nowej propozycji - ocenił Bauman."

PAP
18.09.2011 22:15

Dzialo sie to podczas Arabskiej Wiosny. Teraz juz wiadomo po co ona byla, albowiem zwiazek pracodawcow niemieckich mowi wprost:
Cytat:Die deutschen Arbeitgeber dringen auf Lockerungen im Asylrecht, um geflüchtete Menschen möglichst schnell in die Berufswelt zu integrieren.
Die Politik müsse dafür sorgen, «dass Asylbewerber nicht viele Monate vom Arbeitsmarkt ferngehalten werden», sagte der Präsident der Bundesvereinigung der Deutschen Arbeitgeberverbände, Ingo Kramer, der «Süddeutschen Zeitung». Nötig seien Deutschkurse vom ersten Tag an und ein Bleiberecht für junge Menschen in Ausbildung. Die steigenden Flüchtlingszahlen wertete er als Chance für den Jobmarkt. «Wir brauchen in den nächsten zwanzig Jahren viel mehr Arbeitskräfte, als dieses Land hervorbringen wird», sagte Kramer und sprach von 500 000 freien Stellen in Deutschland."

Tlumaczac na polski: zwiazek pracodawcow niemieckich chce wrecz poluzowania polityki wobec azylantow, gdyz są to zdolni ludzie mlodzi bez alternatyw zyciowych. Tylko tacy zostana w Niemczech, a dla nich potrzeba kursow przyuczajacych do zawodu. Mowi się o stworzeniu 500.000 miejsc pracy. Oczywiscie kosztem reszty społeczenstwa, ale o tym cicho sza. Teraz mozna obnizyc place minimalna z 8,5€ na 2-3€/h brutto, bowiem odpadaja koszty mieszkania - placi za to panstwo.

Cytat:Wiecie czego chcą ? Oni chcą posłusznych robotników ... Posłusznych robotników, ludzi na tyle bystrych by obsługiwać maszyny i zajmować się robotą papierkową. I wystarczająco głupich by biernie godzić się na coraz bardziej gówniane stanowiska za niższą płacę, dłuższe godziny, obniżone świadczenia, koniec nadgodzin i emerytury znikające w momencie gdy chcecie z nich skorzystać - Carlin

lumberjack napisał(a): Jeśli chodzi o pieniądze i o klin między Azją, Afryką i Europą to trzeba pamiętać o tym, że Azja, Europa i USA są ze sobą zajebiście powiązane pod względem gospodarczym. Jeśli zależy im na pieniądzach, to będą się starały nie dopuścić do żadnego otwartego konfliktu.

Tak jest teorii. W praktyce trwa wyscig z czasem, aby w pore pozbyc sie zielonej makulatury i uruchomic wlasna strefe ekonomiczna BRICS. W miedzyczasie bedzie kilka atakow finansowych na gielde w Pekinie. Mozliwe, ze jedno z nich zacznie zatapiac Chiny. Juz teraz wiadomo, ze ten kraj jest PRZEINWESTOWANY. Amerkanie z kolei maja problem z FED i zerowym oprocentowaniem.

lumberjack napisał(a): Jeśli jesteś dobry z historii to zapewne wiesz, że od samego początku istnienia ludzkości od zawsze w iluś regionach było ileś konfliktów militarnych. Niezależnie od epoki czy rozwoju technologicznego ludzie toczyli setki wojen. Nie ma się co w tym dopatrywać działania jakichś wyższych, sterujących wszystkim tajemnych sił.

Nie chodzi o wojne, bo ta uwarunkowana jest ewolucyjnie. Tu chodzi o jej skale i synchronizacje.

lumberjack napisał(a): A nawet gdyby istniały jakieś złowrogie, tajne, specjalne paramasońskie grupy interesów i nawet gdyby próbowały kontrolować powstawanie, rozwój i przebieg konfliktów na świecie,to trzeba uwzględnić czynnik ludzki, ludzką omylność. Żydomasony Język niekoniecznie osiągną to czego chcą. Wiele rzeczy mogą spierdolić, wiele rzeczy może wyjść zupełnie na opak.  

W ekonomii nie ma przypadkow, w szczegolnosci gdy chodzi o naprawde wielkie pieniadze i wplywy. Rowniez kontrolowanym chaosem mozna sprawowac kontrole, bo gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta.

lumberjack napisał(a): Ale za co niby będą odpowiadać owi Ukraińcy?
W takim momencie? A niech tylko kurwa spróbują. Akurat zdążyłem mieszkanie wyremontować do końca.

Z Ukraincami mamy na pienku, zawsze moze cos miedzy nami ponownie zaiskrzec. Lepiej zgromadz make, kasze, sol, bron, cukier i agregaty pradotworcze. To ci sie bardziej przyda niz zloto.
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
#34
Cytat:Nie, to zwykla ekonomia. A dokladniej schemat Ponziego. Wielcy tego swiata zdaja sobie sprawe, ze w systemie ograniczonych zasobow nie moze byc wiecznego wzrostu. Jest jak w naturze - mamy wzrost, stagnacje i upadek. Zeby zatem utrzymac obecny system emerytalno-rentowy potrzebni sa nowi skladkodawcy. Po to bylo potrzebne rozszezenie EU na wschod. Jednakze ilosc imigrantow nie spelnila oczekiwan

Ponzi srozni Język To mi się jakoś kupy nie trzyma. Przecież jakie to są ogromne koszta dla państw, które się męczą z tymi imigrantami. Utrzymanie firm, które holują imigrantów, szczepienie ich, przecież to nie są żadne supermeny super zdrowe - wielu z nich będzie miało choroby, które niemiecka służba zdrowia będzie musiała wziąć na swoje barki, przeszkolenie ich, problemy z asymilacją, zamieszki itd. - czy to wszystko naprawdę jest tak mało kosztowne, że opłaca się ich przyjmować?

Gadanina Baumana nie ma dla mnie znaczenia. Po pierwsze jest socjologiem, a to jest chuja warta dziedzina niby naukowa. Po drugie jest mocno zadeklarowanym lewakiem i to co pisze jest wyrazem ideologii w jaką wierzy, po trzecie jest zwolennikiem filozofii postmodernistycznej, a to już totalne dno intelektualne. Wszystko ośmieszył Sokal.

Cytat:Socjolog Zygmunt Bauman oznajmił dziś we włoskiej Pordenone, że jeśli Europa w ciągu następnych 30 lat nie przyjmie co najmniej 30 milionów imigrantów, "stanie w obliczu upadku demograficznego, który spowoduje upadek cywilizacji europejskiej".

Oj tam, takie tam pierdolenie. W Polsce po II WŚ było 23 mln ludzi. I co koniec świata jakiś był? Do teraz przybyło 13 mln Polaków. Jakby teraz tyle samo ubyło to też jakoś byśmy dali sobie radę, a kiedyś pewnie znowu mogłoby tyle samo albo i więcej przybyć. W innych państwach tez dużo ludzi wtedy ubyło i co - doszło do upadku cywilizacji europejskiej? A może uratowali ją wtedy imigranci z Afryki albo jakieś inne mahomety i abdullahy?

Cytat:W ekonomii nie ma przypadkow, w szczegolnosci gdy chodzi o naprawde wielkie pieniadze i wplywy. Rowniez kontrolowanym chaosem mozna sprawowac kontrole, bo gdzie dwoch sie bije, tam trzeci korzysta. 

Ludzie to nie jacyś bogowie tylko zwykli ludzie. Nie da się tak wszystkiego trzymać pod kontrolą.

Cytat:Z Ukraincami mamy na pienku, zawsze moze cos miedzy nami ponownie zaiskrzec. Lepiej zgromadz make, kasze, sol, bron, cukier i agregaty pradotworcze. To ci sie bardziej przyda niz zloto.

Z całym szacunkiem, zawsze uważałem, że piszesz ciekawe posty, ale teraz trochę odleciałeś. Na czym polega to, że mamy z Ukraińcami na pieńku? 

Bo tak samo to ja mogę napisać i o Niemcach: "mamy z nimi na pieńku, zawsze coś może między nami ponownie zaiskrzyć"...
---
Kochaj sztukę, której się nauczyłeś, i w niej znajdź spokój.
Marek Aureliusz
Odpowiedz
#35
Wron NIEmiecki napisał(a):  ona toczy sie od 11.09.2001, [...]

Kiedy i jak wybuchnie wojna?

No to jak? toczy się od 2001, czy dopiero wybuchnie? 


Cytat: wojna powinna wybuchnac pod koniec 2015 do polowy 2016:

A może się założymy?  Duży uśmiech

 

Cytat: powinna byc wojna hybrydowa w krajach nadbaltyckich (spory udzial Rosjan wsrod zamieszkajacych - o takim mozliwym wydarzeniu wspominal Brzezinski) jak rowniez w Polsce (spory udzial Ukraincow)


O to, że żadna "wojna hybrydowa" nie wybuchnie ani w Polsce, ani w krajach bałtyckich.


Cytat: mamy swoje grzeszki w Iraku, 

A co nas obchodzą wasze grzeszki w Iraku?


Cytat: Ktos wyraznie usiluje wbic klin miedzy Azje, Afryke, a Europe.

Ktoś, czyli kto? Wron ze szwagrem?  Cwaniak


Cytat: w systemie ograniczonych zasobow nie moze byc wiecznego wzrostu.

Nie może być wiecznego wzrostu wykładniczego. Ale inne rodzaje wzrostu - jak najbardziej.


Cytat:Socjolog Zygmunt Bauman oznajmił...

A skoro ON tak oznajmił, to jest to najszczersza prawda.  Cwaniak


Cytat: podczas Arabskiej Wiosny. Teraz juz wiadomo po co ona byla,

To po co ona była, skoro wronowi wiadomo?


Cytat: Posłusznych robotników, ludzi na tyle bystrych by obsługiwać maszyny i zajmować się robotą papierkową. I wystarczająco głupich by biernie godzić się na coraz bardziej gówniane stanowiska za niższą płacę, dłuższe godziny, obniżone świadczenia, koniec nadgodzin i emerytury znikające w momencie gdy chcecie z nich skorzystać 

to gdzie chciałby Wron takich robotników znaleźć? Albo robotnicy są głupi - wtedy są to kiepscy robotnicy, albo są mądrzy - a wtedy są to kosztowni robotnicy.  Duży uśmiechCytat: w pore pozbyc sie zielonej makulatury i uruchomic wlasna strefe ekonomiczna BRICS.

Kiedyś już próbowaliście uruchamiać własną, niezależną od zielonej makulatury, strefę ekonomiczną pn RWPG. I jakoś się wam to nie udało.  Uśmiech

Ale jak się Wron chce pozbyć zielonej makulatury, to nie ma problemu. Pilaster przyjmie każdą ilość.  Duży uśmiech
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#36
lumberjack napisał(a): Ponzi srozni Język To mi się jakoś kupy nie trzyma. Przecież jakie to są ogromne koszta dla państw, które się męczą z tymi imigrantami. Utrzymanie firm, które holują imigrantów, szczepienie ich, przecież to nie są żadne supermeny super zdrowe - wielu z nich będzie miało choroby, które niemiecka służba zdrowia będzie musiała wziąć na swoje barki, przeszkolenie ich, problemy z asymilacją, zamieszki itd. - czy to wszystko naprawdę jest tak mało kosztowne, że opłaca się ich przyjmować?


Pirmida Ponziego jest nieodzownym schematem solidarnosci miedzypokoleniowej. Obecny emeryt zyje przeciez z pieniedzy obecnie pracujacych. Totez ten system moze byc utrzymany, jesli tylko zapewniona zostanie odpowienia dzietnosc. Rodowici Niemcy nie chca sie rozmnazac, a poniewaz dla statystyki jestemy tylko liczbami, trzeba Niemcow zastapic dziecmi naplywajacych imigrantow, aby te luke zamknac. To zupelnie nie szkodzi, ze bedzie poczatkowo duzo kosztowac. Juz teraz liczy sie na potezne zyski w ramach programow szkoleniowych (przez co mam duzo roboty), a czesc z tych imigrantow bedzie z pewnoscia pracowac. Ida zlote czasy dla dobrze zarabiajacych nadzorcow niewolnikow.

lumberjack napisał(a): Gadanina Baumana nie ma dla mnie znaczenia. Po pierwsze jest socjologiem, a to jest chuja warta dziedzina niby naukowa. Po drugie jest mocno zadeklarowanym lewakiem i to co pisze jest wyrazem ideologii w jaką wierzy, po trzecie jest zwolennikiem filozofii postmodernistycznej, a to już totalne dno intelektualne. Wszystko ośmieszył Sokal.


To zupelnie bez znaczenia. Bauman otwarcie raczyl poinfomowac co sie wkrotce wydarzy w Europie, a trzeba pamietac, ze trwala Arabska Wiosna. Jego wyliczenia potwierdzaja sie w Die Welt...w wywiadzie z George Sorosem:

http://www.welt.de/debatte/kommentare/ar...krise.html
Cytat:Die EU muss jährlich eine Million Flüchtlinge aufnehmen
Angesichts dessen, dass der Ursprung der aktuellen Krise in Syrien liegt, muss das Schicksal der syrischen Bevölkerung erste Priorität haben. Aber auch andere Asylbewerber und Migranten dürfen nicht vergessen werden.
Dementsprechend muss ein europäischer Plan von weltweiten Maßnahmen begleitet werden, die unter der Leitung der Vereinten Nationen stehen und deren Mitgliedsstaaten mit einbeziehen.
Dadurch werden die Lasten der syrischen Krise auf eine größere Anzahl von Staaten verteilt und gleichzeitig weltweite Standards für den Umgang mit dem Problem der erzwungenen Migration eingeführt.
Erstens muss die EU in absehbarer Zukunft mindestens eine Million Asylsuchende jährlich aufnehmen. Und um dies tun zu können, muss die Last fair verteilt werden.


Do Europy bedzie przez 30 lat naplywac po milionie imigrantow. I tego nie zatrzyma zaden zachodni polityk. Chyba, ze Putin...Do Polski musi naplynac 5 mln imigrantow do 2050 roku. Mysle, ze pierwszy milion bedzie najpozniej za 10 lat. Ktos musi przeciez zarobic na ZUS i KRUS oraz inne rzadowe apanaze.


lumberjack napisał(a): Oj tam, takie tam pierdolenie. W Polsce po II WŚ było 23 mln ludzi. I co koniec świata jakiś był? Do teraz przybyło 13 mln Polaków. Jakby teraz tyle samo ubyło to też jakoś byśmy dali sobie radę, a kiedyś pewnie znowu mogłoby tyle samo albo i więcej przybyć. W innych państwach tez dużo ludzi wtedy ubyło i co - doszło do upadku cywilizacji europejskiej? A może uratowali ją wtedy imigranci z Afryki albo jakieś inne mahomety i abdullahy?


Zapomniales o strukturze wiekowej przekroju populacji. Dobra strona wojny jest odmlodzenie populacji, co prawie natychmiast dalo sie zauwazyc w powojennych badaniach demograficznych. Odbudowa kraju, to miejsca pracy i nowe perspektywy, a to zachecalo do planowania rodziny.


lumberjack napisał(a): Ludzie to nie jacyś bogowie tylko zwykli ludzie. Nie da się tak wszystkiego trzymać pod kontrolą.


Naiwny jestes. Im bardziej rozbudowany jest system informacji, tym latwiej jest ja manipulowac. Tutaj decyduje efekt skali. Przecietny uzytkownik internetu NIE MA CZASU weryfikowac prawdziwosci wszystkich danych. Eksperymenty z FB dowiodly, ze bardzo latwo jest manipulowac nastrojem uzytkownikow, gdy im sie serwuje spreparowane informacje.


lumberjack napisał(a): Z całym szacunkiem, zawsze uważałem, że piszesz ciekawe posty, ale teraz trochę odleciałeś. Na czym polega to, że mamy z Ukraińcami na pieńku?
Bo tak samo to ja mogę napisać i o Niemcach: "mamy z nimi na pieńku, zawsze coś może między nami ponownie zaiskrzyć"...


W Polsce nie ma mniejszosci niemieciej, ktora gloryfikowalaby Hitlera, a mlodzi Niemcy zyjacy w zachodniej czesci maja mgliste pojecie o kraju nad Wisla. Dla nich to egzotyka. Natomiast wielbicieli Bandery w Polsce niebrakuje, a sprawa Wolynia wciaz tkwi w pamieci. Gdyby tak w ramach prowokacji napuscic jednych na drugich, bylyby niezle jaja...
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
#37
pilaster napisał(a): Nie może być wiecznego wzrostu wykładniczego. Ale inne rodzaje wzrostu - jak najbardziej.

Tow. Pilaster bredzi. W systemie ograniczonym nie moze byc zadnego wiecznego wzrostu, nie tylko wykladniczego.
Dowod: Do zbiornika o pojemnosci 10 l wplywa 5 l/h i wyplywa 4 l/h wody. Ile czasu uplynie do chwili przepelnienia zbiornika, jesli zbiornik na poczatku byl pusty?

Zbiornik ma ograniczona pojemnosc 10 l - niech bedzie odpowiednikiem ograniczonych zasobow. AKUMULACJA = WPLYW - WYPLYW, a wiec 5 l/h - 4 l/h = 1 l/h. Akumulacja jest stala i nie zalezy od stanu napelnienia zbiornika i nie jest tez wykladnicza. W zbiorniku przybywa zatem wody w tempie 1 l/h. Jesli zbiornik ma pojemnosc 10 l, to zostanie zapelniony calkowicie po 10 h, jesli na poczatku byl pusty.
Druga sprawa: tw. Weierstraßa.
Reszty nie chce mi sie komentowac.
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
#38
Wron NIEmiecki napisał(a): Nie, to zwykla ekonomia. A dokladniej schemat Ponziego. Wielcy tego swiata zdaja sobie sprawe, ze w systemie ograniczonych zasobow nie moze byc wiecznego wzrostu. Jest jak w naturze - mamy wzrost, stagnacje i upadek. Zeby zatem utrzymac obecny system emerytalno-rentowy potrzebni sa nowi skladkodawcy. Po to bylo potrzebne rozszezenie EU na wschod. Jednakze ilosc imigrantow nie spelnila oczekiwan

A skąd pomysł, że wzrost już się zakończył? Bardzo możliwe, że za 50 lat produktywność jednego robotnika będzie na tyle wysoka, że bez problemu pozwoli żyć kilku emerytom na przyzwoitym poziomie.

Bardzo możliwe, że ogólnie wszyscy będziemy pracować w sektorze rozrywki, tworząc śmieszne filmiki na youtube Duży uśmiech A całą produkcją zajmą się maszyny.
"Nie można powiedzieć, która masa ludowa ma więcej źródeł piękna. Są wieki całe, że jakiś naród przoduje drugim, są znów wieki, że idzie za drugim. Kto tępi narody, ten jakby zrywał struny z harfy świata. Cóż komu przyjdzie, że będzie miał harfę o jednej tylko strunie? Nie tępić, lecz rozwijać należy narodowości. A rozwijać je może wolność narodów, niepodległość i poszanowanie ich odrębności…"

Ignacy Daszyński
Odpowiedz
#39
Kontestator napisał(a): A skąd pomysł, że wzrost już się zakończył? Bardzo możliwe, że za 50 lat produktywność jednego robotnika będzie na tyle wysoka, że bez problemu pozwoli żyć kilku emerytom na przyzwoitym poziomie. Bardzo możliwe, że ogólnie wszyscy będziemy pracować w sektorze rozrywki, tworząc śmieszne filmiki na youtube Duży uśmiech A całą produkcją zajmą się maszyny.

Nie nalezy mylic ilosci pracy z produktywnoscia. Jesli mam do wykonania 8 h pracy dziennie, a mam maszyny/komputer to moge ja wykonac sam z pomoca tychze srodkow. Dawniej potrzebowano do wielu osob, aby w te 8 h pracy w ciagu dnia wykonac. W pierwszym przypadku pracuje sie produktywniej, a w drugim mniej, choc ilosc pracy na dzien jest ta sama. Tym samym ilosc pracy jest zasobem. Dla ludzi bedzie jej coraz mniej.
Jesli bedzie mniej pracy dla ludzi, to maszyny tez beda bezrobotne, bo nikogo nie bedzie stac, zeby kupowac produkty/uslugi. Chyba, ze maszyny beda produkowac produkty i uslugi dla maszyn. W takim przypadku ludzie na swiecie sa zbedni.
Wizja Lema z "Powrotu z gwiazd"?
Polska to tylko przedłużenie Rosji do Odry.
Polexit: Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego po prostu wróci na kolanach do swej prawdziwej matki - Matki Rosji.
Odpowiedz
#40
W Twoim ujęciu, raczej z pewnej podróży Ijona Tichego, tej w której wynalazca zbudował ludności swojej planety maszynę o dźwięcznym akronimie DUPA; krótko mówiąc, masz ludzi za Indiotów. Co prawda, wśród technicznych trafiają się oryginały, nikt z nich nie będzie jednak aż tak szalony, żeby sporządzić sobie i swoim przykran, to znaczy pozbawić pracy polegającej na doglądaniu i rozwijaniu maszyn. Bo ta praca – to może być niespodzianką dla Ciebie – sprawia przyjemność i jest to przyjemność takiego rodzaju, że ludzie nie chcą odchodzić na emerytury. Jeśli więc już szukać inspiracji w fantastyce, to u Wellsa z jego "Wehikułem czasu". Eloju.

Przy okazji, czy pilaster nie wieszczył ostatnio końca systemu opartego na posiadaniu kapitału?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości