To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komitet Obrony Demokracji
#21
exeter napisał(a): A nie przyszło Wam do główek, drodzy forumowi przyjaciele, że ludzie nie mogą spokojnie patrzeć na niszczenie, pod hasłem "dobrej zmiany", dorobku społeczeństwa z ostatnich 27 lat?

Wśród sobotnich demonstrantów było wiele osób, mówiących, że przyszły protestować pierwszy raz od czasu Stanu Wojennego. Nie daje to Wam do myślenia? 
Dziwi Was to, że ktoś te demonstracje organizował i czynicie z tego zarzut. Moi kochani hipokryci, a "miesięcznice smoleńskie" dzieją się same z siebie? A kluby Gazety Polskiej powstawały spontanicznie, bez żadnego udziału prawicowych ideologów, zatrudnionych w charakterze dziennikarzy oraz polityków Prawa i Sprawiedliwości? 
Oczywistym jest, że zawsze będzie ktoś, kto zacznie, kto zachęci, i kto zorganizuje. Sprawą kluczową jest nie to, że istnieją takie osoby, czy środowiska, tylko społeczny odzew na ich wezwania, przekraczający wszelkie oczekiwania. I to weźcie pod uwagę. Co się stało w kraju od ostatnich wyborów, że ludzie porzucili wygodne kanapy i wyszli na ulice dać wyraz niezadowoleniu?

Ja nie mam tutaj nikomu nic do zarzucenia. Nawet jeśli czymś się steruje odgórnie to siłą tych ludzi nie zagonili. Sami chcieli, sami przyszli. Wcale nie wątpię w to, że się tacy znaleźli, przecież wiem, że liderzy mają swoich sympatyków. Nie tylko PIS takowych posiada.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#22
pitbbpl,

Cytat:
exeter napisał(a): napisał(a):Ta "waluta" może się szybko zdewaluować, gdy posłowie zobaczą, już nie dziesiątki, ale setki tysięcy ludzi na ulicach.

Aż tylu Petru opłaci ?

Wątpię.

Normalni zapracowaniu ludzie nie mają czasu i ochoty na takie pierdoły.
No proszę, to już nie PO, jest największym zagrożeniem Rzeczpospolitej Kaczyńskiej, tylko Petru. Duży uśmiech
Szmalny z niego facet, żeby opłacać co tydzień dziesiątki tysięcy ludzi.  Oczko
Ucieszyłeś mnie, idę w sobotę demonstrować i pewnie coś mi kapnie. Uśmiech

Skoro wolność i praworządność są dla ciebie "pierdołami",  byłbyś wzorowym obywatelem III Rzeszy, albo Związku Sowieckiego. To dzięki takim jak ty mogły one  tak długo istnieć .

Najważniejsze pytanie postawiła Iselin w poście otwarcia:
Cytat:Jak sądzicie, do czego to wszystko zmierza? 

To proste i oczywiste - do dyktatury.
To i ja zapytam, drodzy zwolennicy Jarosława, nawet zakładając optymistycznie, że Kaczyński nie zajmuje się niczym innym, tylko nieustannie myśli, jakby tu poprawić nasz byt i zbawić Polskę, to czy uważacie, że ma wystczające kompetencje, by temu w pojedynkę podołać? I czy wystarczy mu sił i "mocy przerobowych"? A także, czy zastanawialiście się nad tym, że nie jest wieczny, a system dyktatorski, który stworzy, będzie atrakcyjnym łupem dla kolejnego watażki, który nie musi być tak altruistycznie nastawiony?
Bierzecie pod uwagę konieczność "odbiajania" państwa z rąk bezwzględnych mafiosów i policzyliście koszty jakie to pociągnie?
Odpowiedz
#23
exeter napisał(a): Skoro wolność i praworządność są dla ciebie "pierdołami",  byłbyś wzorowym obywatelem III Rzeszy, albo Związku Sowieckiego. To dzięki takim jak ty mogły one  tak długo istnieć .

Naprawdę? Przecież zarówno władze III Rzeszy jak i ZSRR bardzo oczekiwały praworządności. Uśmiech

Spójrz na tę definicję:
http://sjp.pl/praworz%C4%85dno%C5%9Bci
A teraz tutaj:
http://sjp.pwn.pl/doroszewski/praworzadn...81270.html

Zobacz czego oczekiwała władza ludowa.

Termin "praworządność" to w ustach demokraty jedynie kolejny polityczny frazes używany dogodnie w zależności od sytuacji bądź idealnie dopasowany do jego wizji właściwego ustroju politycznego państwa.

Jak mawiał Nicolas Gomes Davilla:
"Demokratyczne instytucje otwierają obywatelowi drogę wyłącznie do paplania politycznych frazesów."
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#24
Jakkolwiek dużo mnie kosztuje, żeby to przyznać, exeter ma w tym przypadku sporo racji. Jeśli PiS nie ma zamiaru wprowadzać autorytaryzmu (a uważam, że nie ma), to rozpierdalanie i upartyjnianie wszystkiego ma zgubną konsekwencję - któreś wybory zostaną przegrane i następcy też wezmą wszystko. I wyobraźmy sobie, że wybory wygrywa "lewica europejska", która natychmiast absorbuje Trybunał Konstytucyjny i wprowadza nam "równościowy raj".

Natomiast autorytaryzm pisowski to droga donikąd. Jarosław ma swoje lata, a widać, że bez niego to środowisko szybko się rozsypie i nic sensownego z tego nie będzie.

Źródłem problemu jest wyznawana przez Kaczyńskiego maksyma, że "kadry decydują o wszystkim". Całkowicie błędna. Dlatego jestem bardzo niezadowolony z przyjętego kierunku rządzenia.
Odpowiedz
#25
Tak się zastanawiam, co mają w głowach przeciętni uczestnicy KOD, że do protestowania mobilizuje ich "obrona" instytucji politycznej i wybieranej niedemokratycznie. Poza tym, na chuj temu społeczeństwu demokracja, skoro jest nią niezainteresowana, co pokazała frekwencja w referendum? I dalej, tzw. demokracja w Polsce jest li tylko fasadowa i nie ma wiele wspólnego z demokracją jako taką.

A tak w ogóle, to nie wiedziałem, że Petru ma tyle kasy na opłacenie ludzi. Ma niezłe plecy. Proces przepoczwarzania się PO w N postępuje. To co, wybory za 1,5 roku?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#26
Christoff napisał(a): Natomiast autorytaryzm pisowski to droga donikąd. Jarosław ma swoje lata, a widać, że bez niego to środowisko szybko się rozsypie i nic sensownego z tego nie będzie.

Tutaj się z tobą zgadzam. Pseudoautorytaryzm może skutkować samym bajzlem. Nawet wariant węgierski nie wchodzi w grę przez brak większości konstytucyjnej.
Zwolennicy PIS próbują bronić partii poprzez skądinąd słuszne mówienie o tym iż żadna demokracja nie upada. I tak jest, to tylko kolejny odcinek znanego TKM.
A media są na TKM w wykonaniu PIS bardzo wyczulone.

Ja bardziej ubolewam nad tym, że demoliberalizm nadal będzie się mieć bardzo dobrze i PIS ani jakakolwiek inna partia żadnej istotnej krzywdy mu nie wyrządzi.
PIS mówi "my wcale nie depczemy waszej wolności i demokracji", a ja chciałbym powiedzieć "z miłą chęcią wam ją podepczę".
Kaczyński nie mówi moim językiem i nie może, jak każdy kto ma na uwadze słupki wyborcze. W większym lub mniejszym stopniu.
Taki proces musiałby być szerszym, bardziej skomplikowanym zjawiskiem.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#27
Wszyscy tak się boją Kaczyńskiego, że chyba przebił już samego Putina Duży uśmiech 

Boki ze śmiechu można zrywać.

Mnie bardzo bawi ta sytuacja.
Odpowiedz
#28
Żarłak,

Cytat:Tak się zastanawiam, co mają w głowach przeciętni uczestnicy KOD, że do protestowania mobilizuje ich "obrona" instytucji politycznej i wybieranej niedemokratycznie. 
Sąd Najwyższy w USA także jest wybierany "niedemokratycznie", a jest najważniejszą instytucją w państwie. I gdyby ktoś, tak jak u nas, chciał się na niego zamachnąć, trzy czwarte Amerykanów stanęłoby w jego obronie z giwerami w rękach.

To, że tak wiele osób powtarza pisowską propagandę na temat szkodliwości, czy choćby zbędności TK, jest jedynie dowodem na niedojrzałość polskiej demokracji i ciemnotę znacznej części polskiego społeczeństwa.

Pozwolę sobie na prywatny wtręt - jako młody chłopak uczestniczyłem w działaniach opozycji solidarnościowej. Nic wielkiego - kolportaż bibuły, przenoszenie informacji, przechowywanie ukrywających się działaczy. I za to można było otrzymać wieloletni wyrok więzienia, lub być pobitym, przez "nieznanych sprawców". Co się moim kolegom zdarzało. Nigdy bym nie przypuszczał, że po odzyskaniu wolności znajdą się tacy, którzy dobrowolnie tę wolność oddadzą. Nigdy nie sądziłem, że będę musiał jeszcze raz upominać się o nią na ulicach. To mi się zwyczajnie w łepetynie nie mieści. Smutny
Odpowiedz
#29
Cytat:Taki proces musiałby być szerszym, bardziej skomplikowanym zjawiskiem.

Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji geopolitycznej zaistnienie stabilnego autorytaryzmu w Polsce byłoby uwarunkowane podporządkowaniem się Rosji. Co jest rozwiązaniem fatalnym. Dlatego trzeba budować silne instytucjonalne państwo, a chętnych do tego nie widać.

A tymczasem nasz exeter przygotowuje się do dystrybucji bibuły. Szkoda, że jego poprzednia nosząca znamiona sensu wypowiedź była tylko przypadkowym spazmem.
Odpowiedz
#30
Dla mnie cała ta Solidarność to banda przekrętasów, którym nie chciało się pracować opłacanych dolarami w owym czasie.

Najwyraźniej ludzie przejrzeli na oczy i nie podoba im się rezultat ostatnich 27 lat.

Sądzę że nie tylko ja mam taką opinię.

Jak słyszę słowo Solidarność to mnie bierze na wymioty.

I zaznaczam nie jestem i nie byłem zwolennikiem PISU.
Odpowiedz
#31
Wywiad z drugim najważniejszym politykiem w kraju - z Ryszardem Petru:
Ryszard Petru u Janiny Paradowskiej

Wszystkim serdecznie polecam.
Odpowiedz
#32
Wyprowadzanie ludzi na ulice to jest faszyzm. Dlatego Exeter jest faszystą.
CBDO
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#33
Ziemkiewicz masakruje "obrońców demokracji". Duży uśmiech 

https://www.youtube.com/watch?v=0jblMTKciZI
Odpowiedz
#34
pitbbpl napisał(a): Dla mnie cała ta Solidarność to banda przekrętasów, którym nie chciało się pracować opłacanych dolarami w owym czasie.

Najwyraźniej ludzie przejrzeli na oczy i nie podoba im się rezultat ostatnich 27 lat.

Sądzę że nie tylko ja mam taką opinię.

Jak słyszę słowo Solidarność to mnie bierze na wymioty.

I zaznaczam nie jestem i nie byłem zwolennikiem PISU.

Ile ty masz lat? Aż dziwne, że oddychamy tym samym powietrzem.
To wg ciebie ja też jestem przekrętasem, bo działałem w Solidarności i NZS, a nawet zaliczyłem 2x48 godzin w Stanie Wojennym i parę bęcków od ZOMO. I znałem Michnika i Lipskiego.
Tylko gdzie te dolce?
Zdecydowanie wygrywasz w forumowym konkursie na Kreaturę Roku.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#35
Sofeicz napisał(a): Ile ty masz lat? Aż dziwne, że oddychamy tym samym powietrzem.
To wg ciebie ja też jestem przekrętasem, bo działałem w Solidarności i NZS, a  nawet zaliczyłem 2x48 godzin w Stanie Wojennym i parę bęcków od ZOMO. I znałem Michnika i Lipskiego.
Tylko gdzie te dolce?
Zdecydowanie wygrywasz w forumowym konkursie na Kreaturę Roku.

Michnika poznałeś ale już do konfidencji z Kiszczakiem i Urbanem Cię nie dopuścili? To nie Urban nawijał o dolcach na konferencjach?

Teraz czeka nas rozwój Rodzin Radia TOK FM i Klubów Gazety Wyborczej
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#36
Żarłak napisał(a): A tak w ogóle, to nie wiedziałem, że Petru ma tyle kasy na opłacenie ludzi. Ma niezłe plecy. Proces przepoczwarzania się PO w N postępuje. To co, wybory za 1,5 roku?


A skąd Kaczyński ma kasę? Rozmach organizacyjny jego imperz partyjnych jest przecież jeszcze większy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#37
Smoku,

jesteś tak niemądry, że brakuje skali na zmierzenie Twojego potencjału intelektualnego. 
Cytat:Wyprowadzanie ludzi na ulice to jest faszyzm. Dlatego Exeter jest faszystą. 

CBDO
Co tam ja, ten to dopiero jest faszystą Oczko:
demonstracje zwolenników Rydzyka
Odpowiedz
#38
Żarłak napisał(a): To co, wybory za 1,5 roku?
Skoro nawet wrogowie Polski są tacy optymistyczni, to nie pozostaje mi nic innego, jak również w to uwierzyć.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#39
exeter napisał(a): Wywiad z drugim najważniejszym politykiem w kraju - z Ryszardem Petru.

"Drugim najważniejszym politykiem w kraju"? Serio?
"War, War never changes"

"Jako że jesteś obywatelem demokratycznego kraju powinieneś wiedzieć że twój głos nic nie znaczy".

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Odpowiedz
#40
Grim napisał(a): "Drugim najważniejszym politykiem w kraju"? Serio?
[Obrazek: GlitteringEntireAnophelesmosquito.gif]

A tak serio - to zależy co to znaczy "ważny polityk". Przy utrzymaniu obecnych trendów jest to przyszły premier.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości