To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest alternatywa dla więzienia?
#61
"Więzienie winno być miejscem o wysokim standardzie socjalnym, ale dużych ograniczeniach w korzystaniu z cywilizacyjnych dobrodziejstw."

To znaczy jak?
Ma tam być popsuty telewizor, przeciekający kran, letnia woda w nim i marne ogrzewanie?
Bo nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale "wysoki standard socjalny" i "dobrodziejstwa cywilizacyjne" to dwie nazwy na ten sam zespół obiektów.

"Należało by stworzyć system, gdzie nawet boss mafii, musi popracować, aby kasę zdobyć."

W takim razie trzeba by uniemożliwić osadzonym jakąkolwiek wzajemną interakcję.
Bez tego powiązania hierarchiczne sprzed odbywania kary zawsze pozostaną w mocy.

Odpowiedz
#62
idiota napisał(a):
Cytat:"Więzienie winno być miejscem o wysokim standardzie socjalnym, ale dużych ograniczeniach w korzystaniu z cywilizacyjnych dobrodziejstw."
To znaczy jak?
Ma tam być popsuty telewizor, przeciekający kran, letnia woda w nim i marne ogrzewanie?
Bo nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale "wysoki standard socjalny" i "dobrodziejstwa cywilizacyjne" to dwie nazwy na ten sam zespół obiektów.

To nie są nazwy tego samego zespółu obiektów.

idiota napisał(a):
Cytat:"Należało by stworzyć system, gdzie nawet boss mafii, musi popracować, aby kasę zdobyć."
W takim razie trzeba by uniemożliwić osadzonym jakąkolwiek wzajemną interakcję.
Bez tego powiązania hierarchiczne sprzed odbywania kary zawsze pozostaną w mocy.

Jesteś w błędzie. Nie jest konieczne uniemożliwienie wzajemnej interakcji.
.
.
.
"Przyszłość już nie jest taka jak kiedyś" - Yogi Berra

Odpowiedz
#63
"To nie są nazwy tego samego zespółu obiektów."

Zatem wskaż na jedną różnicę.

" Nie jest konieczne uniemożliwienie wzajemnej interakcji."

Jak zatem zmusić ich by MIĘDZY SOBĄ nie wymieniali usług i przywilejów?

Odpowiedz
#64
idiota napisał(a):
Cytat:"To nie są nazwy tego samego zespółu obiektów."
Zatem wskaż na jedną różnicę.

Warunkami bytowymi jest np. dostęp do ciepłej wody, wyposażenie cel w odpowiednie łóżka, stoły, krzesła, sztuce - słowem sprzęt kwaterunkowy; zapewnienie właściwego wyżywienia; utrzymanie właściwego stanu sanitarnego cel, etc.
Dobrodziejstwa cywilizacyjne to: dostęp do TV w tym telewizji informacyjnej, komputerów, e-sądów, gier komputerowych, telefonów etc.

idiota napisał(a):
Cytat:" Nie jest konieczne uniemożliwienie wzajemnej interakcji."
Jak zatem zmusić ich by MIĘDZY SOBĄ nie wymieniali usług i przywilejów?
Poprzez e-pieniądz, eliminujący możliwość fizycznej wymiany usług i przywilejów.
.
.
.
"Przyszłość już nie jest taka jak kiedyś" - Yogi Berra

Odpowiedz
#65
Ciepła woda nie jest dobrodziejstwem cywilizacyjnym?
Ciekawe.
A chociaż zdajesz sobie sprawę skąd się bierze taka woda w twoim kranie?
Albo taki dom w którym mieszkasz...
To jest jak rozumiem wydrążony baobab, tak?

Zapewne chodzi ci o zapewnienie podstawowych dóbr cywilizacyjnych, a zbytkownych już nie.
Tylko jednak trudno wskazać wyraźną granicę między nimi, a wtedy trzeba dopuszczać się presumpcji, czyli a priori zadecydować, czy w wypadku wątpliwym oceniać na korzyść osadzonych czy na ich niekorzyść.

"Poprzez e-pieniądz, eliminujący możliwość fizycznej wymiany usług i przywilejów."

Żadna waluta nie jest w stanie wyeliminować możliwości dobrowolnej wymiany między ludźmi usług i przywilejów.
Można tak się zabezpieczyć JEDYNIE przed wymianą przedmiotów, a i to nie bezpośrednio. |
Jedyne co to mogłoby powstrzymać to bądź zakaz wyraźny i jego egzekwowanie siłą, albo przecięcie wszelkich więzów społecznych w takim zakladzie przez separację skazanych.

Odpowiedz
#66
idiota napisał(a): Ciepła woda nie jest dobrodziejstwem cywilizacyjnym?
Ciekawe.
A chociaż zdajesz  sobie sprawę skąd się bierze taka woda w twoim kranie?
Albo taki dom w którym mieszkasz...
To jest jak rozumiem wydrążony baobab, tak?

Zapewne chodzi ci o zapewnienie podstawowych dóbr cywilizacyjnych, a zbytkownych już nie.
Tylko jednak trudno wskazać wyraźną granicę między nimi, a wtedy trzeba dopuszczać się presumpcji, czyli a priori zadecydować, czy w wypadku wątpliwym oceniać na korzyść osadzonych czy na ich niekorzyść.

Czytamy jeszcze raz ze zrozumieniem Idioto
Warunkami bytowymi jest np. dostęp do ciepłej wody, wyposażenie cel w odpowiednie łóżka, stoły, krzesła, sztuce - słowem sprzęt kwaterunkowy; zapewnienie właściwego wyżywienia; utrzymanie właściwego stanu sanitarnego cel, etc.
Dobrodziejstwa cywilizacyjne to: dostęp do TV w tym telewizji informacyjnej, komputerów, e-sądów, gier komputerowych, telefonów etc.
Teraz zrozumiałeś?

idiota napisał(a):
Cytat:"Poprzez e-pieniądz, eliminujący możliwość fizycznej wymiany usług i przywilejów."
Żadna waluta nie jest w stanie wyeliminować możliwości dobrowolnej wymiany między ludźmi usług i przywilejów.
Można tak się zabezpieczyć JEDYNIE przed wymianą przedmiotów, a i to nie bezpośrednio. |
Jedyne co to mogłoby powstrzymać to bądź zakaz wyraźny i jego egzekwowanie siłą, albo przecięcie wszelkich więzów społecznych w takim zakladzie przez separację skazanych.

Herezje wypisujesz. Odzież w jakiej przebywają osadzeni, sprzęt z jakiego korzystają, etc. podlega ewidencji. Śródki płatnicze w ZK/AŚ są zabronione. Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować... podaj przykłady Idioto
.
.
.
"Przyszłość już nie jest taka jak kiedyś" - Yogi Berra

Odpowiedz
#67
"Czytamy jeszcze raz ze zrozumieniem Idioto"


Jeszcze raz ze zrozumieniem:
Zapewne chodzi ci o zapewnienie podstawowych dóbr cywilizacyjnych, a zbytkownych już nie.
Tylko jednak trudno wskazać wyraźną granicę między nimi, a wtedy trzeba dopuszczać się presumpcji, czyli a priori zadecydować, czy w wypadku wątpliwym oceniać na korzyść osadzonych czy na ich niekorzyść.
Teraz chwytasz?

"Herezje wypisujesz."

A jakie są twoje dogmaty i prawdy wiary?
Wypisz je w podpisie, to będziemy wszyscy wiedzieli o czym nie warto z tobą dyskutować.

"Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować..."

Miejscem na pryczy, w kolejce po jedzenie/ do toalety, samym jedzeniem, zwyczajnymi usługami osobistymi (np masaż, przyniesienie herbaty, opróżnienie popielniczki), masa tego może być.

Odpowiedz
#68
idiota napisał(a):
Cytat:"Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować..."
Miejscem na pryczy, w kolejce po jedzenie/ do toalety, samym jedzeniem, zwyczajnymi usługami osobistymi (np masaż, przyniesienie herbaty, opróżnienie popielniczki), masa tego może być.

Za dużo się filmów naoglądałeś.
miejsce na pryczy jest przydzielane.
W kolejce po jedzenie się nie stoi, a do toalety to za bardzo nie wiem po co w kolejce stać, co tam takiego interesującego? - może podpowiesz?
Usługi osobiste - masaż. Ty doprawdy zabawny zaczynasz się robić. Więzienie to nie SPA; dalej: po co przynosić herbatę, skoro czajnik masz w celi?

Ty nie chcesz Idioto rozmawiać, Ty szukasz prymitywnych zaczepek.
"Przyszłość już nie jest taka jak kiedyś" - Yogi Berra

Odpowiedz
#69
Rafał Kozłowski napisał(a): Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować... podaj przykłady Idioto
.
.
.
W wielu zakładach karnych na całym świecie za środek płatniczy służą papierosy.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#70
"W kolejce po jedzenie się nie stoi, a do toalety to za bardzo nie wiem po co w kolejce stać, co tam takiego interesującego? "

Po jedzenie się stoi w kolejce, choćby i w jednej celi.
A że nie wiesz co się robi w toalecie...
Nie nauczę cię.

"Usługi osobiste - masaż."

Udajesz, że nie da się zrobić np. masażu innemu więźniowi?
Albo np. masażu fiuta?

Ok.
Znaczy naprawdę twoja percepcja rzeczywistości jest tak ograniczona, że nie warto brać ja pod uwagę.

"W wielu zakładach karnych na całym świecie za środek płatniczy służą papierosy."

Jemu nie chodzi o WALUTĘ, a o TOWAR.
I nie przychodzi mu do głowy ŻADEN (nawet niefizyczny) jakim można by handlować.
Ale to ograniczenie chyba wynika z przywiązania do własnych pomysłów, nie z realnego braku wyobraźni.
Słowem: Rafał wie, że to niewykonalne, ale udaje, że się da.

Odpowiedz
#71
idiota napisał(a): Jemu nie chodzi o WALUTĘ, a o TOWAR.
I nie przychodzi mu do głowy ŻADEN (nawet niefizyczny) jakim można by handlować.
Ale to ograniczenie chyba wynika z przywiązania do własnych pomysłów, nie z realnego braku wyobraźni.
Słowem: Rafał wie, że to niewykonalne, ale udaje, że się da.

No można choćby żarciem z paczek od rodzin, znajomych. Słyszałem nawet o wódzie w melonach.
Rafał wykluczył konieczność braku całkowitego odizolowania od siebie więźniów a przez to wykluczył także konieczność stosowania przez nich jakiegoś e-pieniądza, o którym pisał.
Nawet jeżeli olewanie e-pieniądza miałoby oznaczać zablokowanie dostępu do paczek, towarów z zewnątrz to pozostają właśnie usługi i towary wewnętrzne, o których wspominałeś.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#72
Baptiste napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a): Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować... podaj przykłady Idioto
.
.
.
W wielu zakładach karnych na całym świecie za środek płatniczy służą papierosy.

Zgadza się. Moje papierosy oddawałem, bo nie palę, i od razu miałem szacun.

PS. Mam pytanie do PT dyskutantów. Skąd czerpiecie swoją dogłębną wiedzę o więziennictwie?
Z gazet, z filmów czy z autopsji?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#73
Baptiste napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a): Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować... podaj przykłady Idioto
.
.
.
W wielu zakładach karnych na całym świecie za środek płatniczy służą papierosy.

To prawda, ale papierosy jakoś trzeba kupić.
"Przyszłość już nie jest taka jak kiedyś" - Yogi Berra

Odpowiedz
#74
Rafał Kozłowski napisał(a):
Baptiste napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a): Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować... podaj przykłady Idioto
.
.
.
W wielu zakładach karnych na całym świecie za środek płatniczy służą papierosy.

To prawda, ale papierosy jakoś trzeba kupić tak samo jak chleb i zupę.
W polskim areszcie i pierdlu papierosy się dostaje tak samo jak chleb i zupę.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#75
Rafał Kozłowski napisał(a): To prawda, ale papierosy jakoś trzeba kupić.

Nie trzeba, można dostać od rodziny, znajomych. Jeżeli tego zabronisz to bez decyzji o całkowitej izolacji każdego więźnia pozostaje jeszcze handel wewnętrzny towarem otrzymywanym z przydziału oraz usługami.
Cytat: Z gazet, z filmów czy z autopsji?
Ja z relacji innych ludzi. Tych, którzy wiedzą z autopsji. Nie są to ludzie z gazet.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#76
Baptiste napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a): To prawda, ale papierosy jakoś trzeba kupić.

Nie trzeba, można dostać od rodziny, znajomych. Jeżeli tego zabronisz to bez decyzji o całkowitej izolacji każdego więźnia pozostaje jeszcze handel wewnętrzny towarem otrzymywanym z przydziału oraz usługami.

I właśnie to trzeba rozstrzygnąć. Blokada otrzymywania paczek żywnościowych spoza więzienia spowodowała by, że każdy, aby otrzymać fajki musiałby podjąć pracę wycenianą w e-walucie więziennej. Słowem, musi pracować na rzecz więzienia, aby móc w więziennej kantynie zakupić towary.
Towar otrzymywany z przydziału nie stanowi wartości wymiennej; są to: mydło, pasta do zębów, etc.
"Przyszłość już nie jest taka jak kiedyś" - Yogi Berra

Odpowiedz
#77
"Jeżeli tego zabronisz to bez decyzji o całkowitej izolacji każdego więźnia pozostaje jeszcze handel w (...) usługami."

Staram się Rafała do tego przekonać, ale nie idzie ,bo źle się rymuje z jego idee fixe.

"W polskim areszcie i pierdlu papierosy się dostaje tak samo jak chleb i zupę."
Ale tu potrzeby są różne, kumasz?
Czy może już przestałeś cokolwiek trybić?

Odpowiedz
#78
Sofeicz napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a):
Baptiste napisał(a):
Rafał Kozłowski napisał(a): Jakim przywilejem chciałbyś handlować, jaką usługą chciałbyś handlować... podaj przykłady Idioto
.
.
.
W wielu zakładach karnych na całym świecie za środek płatniczy służą papierosy.

To prawda, ale papierosy jakoś trzeba kupić tak samo jak chleb i zupę.
W polskim areszcie i pierdlu papierosy się dostaje tak samo jak chleb i zupę.

To nieprawda. Papierosy nie są objęte żadnym przydziałem.
"Przyszłość już nie jest taka jak kiedyś" - Yogi Berra

Odpowiedz
#79
"I właśnie to trzeba rozstrzygnąć."

Co rozstrzygnąć?
Tu nie ma nic do rozstrzygania.
Tak jest i koniec.
To są uwarunkowania fizyczne.
Jak mam do ciebie dostęp to zawsze ci mogę laskę zrobić, albo uderzyć w nos.
To też jest pewna "waluta".
Zrozum to wreszcie.

Odpowiedz
#80
idiota napisał(a): "W polskim areszcie i pierdlu papierosy się dostaje tak samo jak chleb i zupę."
Ale tu potrzeby są różne, kumasz?
Czy może już przestałeś cokolwiek trybić?

A możesz tak raz, dla odmiany po polsku?

Rafał Kozłowski napisał(a): To nieprawda. Papierosy nie są objęte żadnym przydziałem.

Siedziałem, to wiem. A może to tylko mnie przydzielali?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości