Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dalsza integracja UE a Polska racja stanu
exeter napisał(a): Można, nie jest to co prawda wioskowy idiota, ale jednak z tytułem profesora:
prof. Włodzimierz Borodziej

"bredzi" w artykule zacytowanym w moim poście z poprzedniej strony.

To ten synalek co mu esbecki tatuś załatwiał wyjazdy do Niemiec i który przebąkiwał coś o polskiej odpowiedzialności za tzw. wypędzenia?
Pamiętam jak go wyborcza wzięła w ramiona gdy IPN zaczął grzebać.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
A ma kompetencje, by wypowiadać się na temat relacji polsko-niemieckich?
Odpowiedz
"A ma kompetencje, by wypowiadać się na temat relacji polsko-niemieckich?"

Skoro go niemiaszki nauczyli co ma tubylcom zadawać do wiary, to exetery nie śmią zwątpić w żadne słowo!

Odpowiedz
idiota,

Cytat:Skoro go niemiaszki nauczyli co ma tubylcom zadawać do wiary, to exetery nie śmią zwątpić w żadne słowo!
wiadomo, za najlepszego znawcę Niemiec i ich polityki uchodzi u nas facet, nie znający żadnego języka obcego, nie mający konta w banku, ani prawa jazdy, który nigdy nie wychylił nosa poza granicę kraju. Jego Niemcy nie mieli okazji przekabacić. Oczko
Odpowiedz
"wiadomo, za najlepszego znawcę Niemiec i ich polityki uchodzi u nas facet, nie znający żadnego języka obcego, nie mający konta w banku, ani prawa jazdy, który nigdy nie wychylił nosa poza granicę kraju."

Nawet tu pokazuje exeter jak bardzo nie umie wyciągać wniosków...
I chyba nawet tego nie dostrzega!
Duży uśmiech

Odpowiedz
exeter napisał(a): idiota,

Cytat:Skoro go niemiaszki nauczyli co ma tubylcom zadawać do wiary, to exetery nie śmią zwątpić w żadne słowo!
wiadomo, za najlepszego znawcę Niemiec i ich polityki uchodzi u nas facet, nie znający żadnego języka obcego, nie mający konta w banku, ani prawa jazdy, który nigdy nie wychylił nosa poza granicę kraju. Jego Niemcy nie mieli okazji przekabacić. Oczko

Do tego kompletny nieudacznik, zapomniałeś dodać, który niczego w życiu nie osiągnął, tylko... rządzi Polską. Duży uśmiech

Te żenujące teksty o koncie w banku i prawie jazdy jak się mają do czyjejś umiejętności uprawiania polityki? 
Uważasz, że na pewno najlepszym politykiem byłby Robert Kubica (prawo jazdy na 100% posiada, a konto zapewne też)?
Odpowiedz
Korzeń Marianny napisał(a): Ty, pewnie wyszłabyś za takiego nieudacznika za mąż.
Gratuluję logiki, na męża się nie nadaje, ale na męża stanu owszem.
Grunt to wierzyć w ludzi, nawet wtedy kiedy przez kilkadziesiąt lat niczego się nie nauczyli.
Zazdroszczę wiary i podziwiam.

Jak to powiedziała pewna znana blogerka, jeśli mężczyzna zarabia nawet 20 tysięcy na etacie to jest nieudacznikiem, jeśli 1000 z własnej działalności już nie jest.

Jeśli facet jest prezesem partii rządzącej krajem, jednym z najważniejszych polityków, w dodatku majętnym, to jest nieudacznikiem i nic dziwnego, że żadna kobieta go nie chce. Jeśli natomiast ktoś jest lubiącym zrobić zadymę, mieszkańcem blokowisk bez pracy, ale za to ma samochód i konto w banku na które wpłacają mu zasiłek, to już jest idealnym kandydatem na męża. Taka jest logika kobiet. Duży uśmiech
Odpowiedz
idiota,

rządzi nami, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za swoje decyzje facet, który jak wykazałem, nie zna współczesnego świata i za nic ma opinie specjalistów. Dla swojej zachcianki naraża na szwank stosunki z naszym największym partnerem gospodarczym i politycznym, a jego forumowi zwolennicy przekonują, że głosy przestrzegające przed szkodliwością takiej polityki, są inspirowane przez Niemców. Zapewne wiedzą już oni, jaki inny kraj mógłby w zastępstwie zagwarantować nam obroty handlowe na poziomie 70 mld EURO rocznie?
W dwa miesiące zepsuliśmy nasze relacje ze wszystkimi partnerami, poza pariasem Europy - Węgrami, i naturalnie, poza Rosją, która zaciera łapki widząc kierunek w którym zmierza polska polityka. Ciebie to nie martwi?

Elis,

Cytat:Do tego kompletny nieudacznik, zapomniałeś dodać, który niczego w życiu nie osiągnął, tylko... rządzi Polską. [Obrazek: biggrin.gif]
Owszem, ale czego to dowodzi? Że potrafi po mistrzowsku manipulować ludźmi? To potrafią nawet ci, którzy okradają ludzi metodą "na wnuczka". Oczko
Facet, o którym piszemy był już polskim premierem. Zapewne będziesz umiał wymienić jego osiągnięcia na tym stanowisku i korzyści, jakie Polacy odnieśli w wyniku jego rządów?
Cytat:Te żenujące teksty o koncie w banku i prawie jazdy jak się mają do czyjejś umiejętności uprawiania polityki? 
W krajach, które są dla nas wzorami, wiedza o kompetencjach kandydatów na przywódców jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru. I choć Polska to nie USA i nie prowadzimy globalnej polityki, to zajmujemy takie miejsce na mapie, że brak praktycznej wiedzy o naszym otoczeniu powinien dyskwalifikować kandydata na polityka. Ale jeżeli jedynym kryterium jest wiara w zbawczą moc, można zdawać się na magików.
Odpowiedz
Korzeń Marianny napisał(a): Facet, który kilkadziesiąt lat siedzi na państwowej posadce bez żadnych większych osiągnięć, jest zwyczajną ciamajdą w dzisiejszych czasach.
Blokers tak samo. Nie wdzialam, że można w Polsce tak dobrze żyć z zasiłków.
A może, ci faceci potrafią się zakręcić koło dziewczyny a nie gniją przed kompem?

Bez żadnych większych osiągnięć?

Jeżeli bycie premierem, dwukrotne doprowadzenie swojej partii do zwycięstwa w wyborach, zagranie w jednym z klasyków światowej kinematografii "O dwóch takich co ukradli księżyc", oraz bardzo dobre wyniki w szczypiorniaku za czasów szkolnych nie są sukcesem, to już nie wiem co mogłoby nim być. Chciałbym się pochwalić chociaż jednym z takich sukcesów.

Czy się to komuś podoba czy nie, Kaczyński spokojnie mieści się do grona 1000 polaków z największymi osiągnięciami. Jeżeli ktoś uważa, że odniósł w życiu większy sukces niż Kaczyński, bo przykładowo zarabia na etacie w korporacji więcej niż Kaczyński, to niech zapyta się samego siebie do czego wykorzystuje te pieniądze. Skoro myśli, że jest taki zaradny to niech założy partię i przejmie władzę w kraju.
Odpowiedz
exeter napisał(a): A ma kompetencje, by wypowiadać się na temat relacji polsko-niemieckich?
Skoro jest "synalkiem" jak to barwnie określił Bapt, to chyba nie.
Synalkowie nie mają prawa wypowiadać się.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o komentarze niemieckich polityków dotyczące Polski, to należy pamiętać że ta sama część niemieckiej sceny politycznej (SPD, lewe skrzydło CDU, nieoficjalnie zieloni penwie też):
-Prowadzi lwią część krytyki Polski na korzyść KOD\PO
-Wspiera pro-imigracyjną politykę Niemiec
-Wspiera wpychanie skutków powyższej innym krajom UE, w tym Polsce
-Wspiera układy z Rosją takie jak Nord Stream
-Wspiera politykę energetyczną wymuszającą większe zapotrzebowanie na rosyjski gaz (pro redukcje CO2, pro OZE, anty atom)

Rządy tej frakcji są szalone i niekorzystne zarówno dla Niemiec, Polski, jak i całej UE.


Dla odmiany niemieccy liberałowie wobec ww. lewaków Polski broni:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,N...omosc.html

W czyim interesie jest by cała UE szła równo w gówno, wyjątki ostro wzbronione?
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
Adam_S,

uściślijmy, na temat sytuacji w Polsce po wyborach zabierali głos przedstawiciele władz UE, będący Niemcami, a nie władze Niemiec, które zachowują dyplomatyczne milczenie. A UE me nie tylko prawo, ma moralny obowiązek niepokoić się o kierunek zmian zachodzących w naszym kraju.
Cytat:-Prowadzi lwią część krytyki Polski na korzyść KOD\PO
Utożsamianie KOD z PO jest fałszowaniem rzeczywistości, a jeśli chodzi o sympatie europejskich elit, kogo mają lubić w Polsce? Autorytarne, wrogie Unii i Zachodowi środowisko?
Odpowiedz
exeter napisał(a): A UE me nie tylko prawo, ma moralny obowiązek niepokoić się o kierunek zmian zachodzących w naszym kraju.

Z klawiatury zadeklarowanego zaprzańca to brzmi jak zapowiedź inwazji.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjo - ale tak jest w przypadku członkostwa w każdej organizacji.
Czy to WTO, UE, ONZ czy Związek Wędkarski - zawsze są jakieś warunki uczestnictwa i zawczasu przygotowany kij na odszczepieńców.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
exeter napisał(a):uściślijmy, na temat sytuacji w Polsce po wyborach zabierali głos przedstawiciele władz UE, będący Niemcami, a nie władze Niemiec, które zachowują dyplomatyczne milczenie
Schultz jest politykiem z SPD.  Tak więc w pewnym stopniu reprezentuje poglądy tej partii politycznej, która obecnie jest w koalicji rządzącej Niemcami. Przecież to niemieccy wyborcy SPD wybrali go do reprezentowania ich w Parlamencie Europejskim. Ciężko wierzyć że członkowie tej samej partii z posadami w UE mają kompletnie inne poglądy niż ich koledzy z posadami w kraju.
exeter napisał(a):Utożsamianie KOD z PO jest fałszowaniem rzeczywistości,
Fakt, zapomniałem o PO2, czyli Nowoczesnej, oraz o lewicy.
exeter napisał(a):a jeśli chodzi o sympatie europejskich elit, kogo mają lubić w Polsce? Autorytarne, wrogie Unii i Zachodowi środowisko?
Oczywiście lubią tego, kto podziela poglądy polityczne "europejskich elit". To znaczy poglądy lewicowe.

exeter napisał(a):A UE me nie tylko prawo, ma moralny obowiązek niepokoić się o kierunek zmian zachodzących w naszym kraju.
Żeby jeszcze UE się podobnie martwiła innymi zmianam zachodzącymi w innych krajach. Jak na przykład tym, że u Niemców może dojść do zmasowanych i zorganizowanych burd na imprezach sylwestrowych, a tamtejszym mediom zajmuje prawie tydzień by o tym fakcie wspomnieć. A w jeszcze bardziej "nowoczesnej" Szwecji zajmuje to "wolnym mediom" pół roku.
http://nyheteridag.se/exposing-major-pc-...stockholm/
Doprawdy powolne te media, może o to chodzi tym ludziom co tak bronią u nas wolnych mediów.
Ale to się okazuje nie jest ważne, martwić się muszą o media polskie, w szczególności państwowe, bo ktoś sobie wymyślił że te jakimś dziwnym sposobem nie tylko mogą być wolne, ale nawet powinny - co w praktyce oznacza że powinny być obsadzone ludźmi realizującymi politykę centrolewicową lub lewicową.
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
Dobrze opisane przez niezłe pióro .... 

Przechodząc przez bramę główną Parlamentu Europejskiego zrozumiałem, co czuł Frodo przekraczając wrota Mordoru.   Duży uśmiech

 (...)
W kuluarach polski euro-poseł Michał Marusik upewnił mnie, że moja obserwacja była trafna: euro-deputowani dzielą się na wierzących w cały ten spektakl euro-fideistów i na sceptyków świadomych udziału w czymś nierzeczywistym.


Całość.

Gwoli wyjaśnienia "Morodoru". Wszystko ma swoje korzenie.

[Obrazek: 2rxijj4.jpg]

A tu obraz Bruegela Wieży Babel budowanej przez  Nimroda, który rzucił wyzwanie Bogu.

[Obrazek: 51uh4w.jpg]

Wszystko zawsze ma jakiś sens.
Odpowiedz
Adam_S napisał(a): Schultz jest politykiem z SPD.  Tak więc w pewnym stopniu reprezentuje poglądy tej partii politycznej, która obecnie jest w koalicji rządzącej Niemcami. Przecież to niemieccy wyborcy SPD wybrali go do reprezentowania ich w Parlamencie Europejskim.
Ale ponieważ jest też członkiem Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim, reprezentuje też w jakimś stopniu poglądy polskiego SLD, co nie?

Cytat:Ciężko wierzyć że członkowie tej samej partii z posadami w UE mają kompletnie inne poglądy niż ich koledzy z posadami w kraju.
Widzisz, nie w każdej partii obowiązuje dyscyplina jednomyślenia i powtarzania formułek podanych odgórnie.

Cytat:Oczywiście lubią tego, kto podziela poglądy polityczne "europejskich elit". To znaczy poglądy lewicowe.

I rowerowe...

Kiedyś dodawało się "... oraz cyklistów" w dowcipach. Ale dowcip stał się rzeczywistością.


Cytat:Żeby jeszcze UE się podobnie martwiła innymi zmianam zachodzącymi w innych krajach. Jak na przykład tym, że u Niemców może dojść do zmasowanych i zorganizowanych burd na imprezach sylwestrowych, a tamtejszym mediom zajmuje prawie tydzień by o tym fakcie wspomnieć. A w jeszcze bardziej "nowoczesnej" Szwecji zajmuje to "wolnym mediom" pół roku.
Cenzura ma różne oblicza i twarze. Jedną z nich jest autocenzura, inną  - poprawność polityczna. Nie oznacza to, że należy tę cechę jeszcze instytucjonalnie wzmacniać.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Socjo - ale tak jest w przypadku członkostwa w każdej organizacji.
Czy to WTO, UE, ONZ czy Związek Wędkarski - zawsze są jakieś warunki uczestnictwa i zawczasu przygotowany kij na odszczepieńców.
Spoko, ale moje stanowisko w kwestii UE znasz. Głosowałem przeciw przystąpieniu do Reichu v 2.0 i podtrzymuję moje stanowisko.

Ponadto, mam taki staroświecki pogląd, że brudów się z domu nie wynosi, tylko pierze je w domu.

A że w ustach zaprzańca to brzmi jak zapowiedź inwazji - cóż, takie fakty. W psychologii jest opisywane coś takiego jak potrzeba moralnego wsparcia dla dokonania czynów odrażających. Wypowiedzi Exetera właśnie tak wyglądają.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Gladiator napisał(a): Przechodząc przez bramę główną Parlamentu Europejskiego zrozumiałem, co czuł Frodo przekraczając wrota Mordoru.   Duży uśmiech

Jak widać ruscy pomagierzy są także na bakier nie tylko z kulturą polską, co oczywiste, ale i światową. Rosja sama dla siebie stanowi (anty)cywilizację i to widać, również po wpisach robura  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Spoko, ale moje stanowisko w kwestii UE znasz. Głosowałem przeciw przystąpieniu do Reichu v 2.0 i podtrzymuję moje stanowisko.

OK - to wolny kraj, masz prawo być niedoskonały Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości