To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NowoczesnaPL-cóż to jest?
Elis napisał(a): Błędnie myślano i rysowano memy, że Nowoczesna to tratwa dla PO (nikt ważny z PO tam nie trafił).
Nowoczesna to Kongres Liberalno-Demokratyczny w kolejnej wersji, załóżmy że trzeciej.

Nowoczesna to UD.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Elis,

Cytat:Nowoczesna to Kongres Liberalno-Demokratyczny w kolejnej wersji, załóżmy że trzeciej.
Tak Ci się tylko wydaje, czy jednak potrafisz tę tezę uzasadnić?
Odpowiedz
Darth Eustachy napisał(a):
Elis napisał(a): Błędnie myślano i rysowano memy, że Nowoczesna to tratwa dla PO (nikt ważny z PO tam nie trafił).
Nowoczesna to Kongres Liberalno-Demokratyczny w kolejnej wersji, załóżmy że trzeciej.

Nowoczesna to UD.

Absolutnie nie. UD to był "idealizm", a KLD - "kasioryzm".
KOD to UD (nawet osoby dokładnie te same!).
Odpowiedz
Mandaty dla .N zdobyły różne osoby. W dużym skrócie pisząc, w połowie są to młodzi ludzie, którzy nie mieli jeszcze szansy stać się partyjnym skoczkiem, a w połowie osoby, które wcześniej były związane z PO, UW, PD, Demokratami, bądź biurem byłego prezydenta.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a):
Sofeicz napisał(a):
Iselin napisał(a):
Sofeicz napisał(a): A jest jakaś partia, która to wie?
Większość. Chyba tylko Nowoczesna i PO nie wiedzą.

Jesteś pewna?

No właśnie polemizowałbym, że owe inne wiedzą. Jakieś niszowe jedynie wiedzą.

Wręcz zaryzykowałbym tezę, że (szczególnie te partie szerokospektralne) robią wszystko, żeby przypadkiem nie wpaść do jakiejś szuflady z napisem "liberalizm" albo "socjalizm".
Najgorsze to być zakładnikiem własnego programu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Petru przyznaje, że prezydent ma skłonności do mówienia nieprawdy.

Cytat:Petru chciał iść razem do wyborów z PO? Lider .Nowoczesnej: "Absurd. Komorowski rozmija się z prawdą"

Ryszard Petru zaprzeczył jakoby były plany pójścia do wyborów wspólnie z PO i PSL. – Bronisław Komorowski rozmija się z prawdą, mówiąc, że były takie rozmowy. Nigdy nie mieliśmy pomysłu stworzenia wspólnych list. Fundamentalne różnice gospodarcze są tak duże, że absurdem byłoby branie pod uwagę jakiekolwiek wspólnej listy – powiedział polityk. Były prezydent wcześniej w wywiadzie żalił się, że plany wspólnego startu spaliły na panewce.
źródło

Pamiętacie jeszcze, że organizacja startowała jako "Nowoczesna Polska" (tak jak temat sugeruje)?


Petru dał się też złapać przez marketing Razem i dał poznać jako osoba odmawiająca innym wolności w zakresie dostępu do kultury popularnej oraz wolności słowa. Taki z niego "wolnościowiec". A to wszystko dlatego, bo Razem zakpiło z propozycji reform Petru kopiując wizualny styl propagandy ".N". W dodatku dureń pogroził im sądem.  Duży uśmiech

źródło

[Obrazek: 12376204_550839325084128_143467896059386...e=573888F5]
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Exeterze proszę o odpowiedź na to pytanie. Nie tak dawno burzyłeś się na Zefcia że wytyka ci nieodpowiadanie na niewygodne posty...
Do reszty mojego zacytowanego postu nie musisz się odnosić, niech stracę. Ale nie obrażę się jak jednak odpowiesz Duży uśmiech
Xeo95 napisał(a): Cóż takiego się takiego stało Exeterze że uważasz Petru za przyszłego zbawcę przed PISem a kiedyś uważałeś go za tego który rozbija Platformowy front anty-PISowski?
Odpowiedz
Xeo95 napisał(a):Cóż takiego się takiego stało Exeterze że uważasz Petru za przyszłego zbawcę przed PISem a kiedyś uważałeś go za tego który rozbija Platformowy front anty-PISowski?

A na to akurat to ja mogę odpowiedzieć za exetera. Zmieniły się okoliczności. Przed wyborami PO miało dużo wyższe poparcie niż NRP, stąd należało popierać PO a nie NRP, aby nie dopuścić PIS do władzy. Obecnie jest na odwrót i to NRP ma poparcie wyższe, stąd ta zmiana.


Jednak takie rozumowanie ma poważny mankament. "Nie dopuszczanie" PIS za wszelką cenę oznacza bardzo szybką erozję zaufania do partii, które w takim "kordonie" wezmą udział bo muszą w tym celu zawrzeć sojusz z partiami o diametralnie odmiennym programie. (NP NRP - SLD), zatem taka koalicja "wszyscy przeciw PIS" byłaby bardzo nieskładna i nieskuteczna, co w połączeniu z faktem, że zagrożenie przez PIS byłoby wtedy hipotetyczne, a nie realne, spowodowałoby nie spadek, a przeciwnie wzrost poparcia dla PIS. Dlatego taka koalicja może powstać tylko w celu rozpisania nowych wyborów. Dobrze to rozumiał w 2007 roku Tusk i słusznie nie zgodził się na takie rozwiązanie (proponowane wtedy przez Giertycha)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Xeo95,

Cytat:Exeterze proszę o odpowiedź na to pytanie. Nie tak dawno burzyłeś się na Zefcia że wytyka ci nieodpowiadanie na niewygodne posty...

Do reszty mojego zacytowanego postu nie musisz się odnosić, niech stracę. Ale nie obrażę się jak jednak odpowiesz [Obrazek: biggrin.gif]
Traktuję Cię, jak osiedlowego żula, z którym się nie dyskutuje, tylko omija szerokim łukiem. Domyślasz się dlaczego, czy mam tłumaczyć? 
Cytat:Cóż takiego się takiego stało Exeterze że uważasz Petru za przyszłego zbawcę przed PISem a kiedyś uważałeś go za tego który rozbija Platformowy front anty-PISowski?
Popieram każdego, kto może zatrzymać dewastację kraju przez prawych i sprawiedliwych. Przed wyborami najskuteczniej robiła to PO, teraz, Nowoczesna.

Jest jeszcze okoliczność subiektywna - u Petru główne role odgrywa kilka świetnych dziewczyn, na czele z Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Serce mi rośnie, gdy widzę jak sobie radzą.
Odpowiedz
N
exeter napisał(a): - u Petru główne role odgrywa kilka świetnych dziewczyn, na czele z Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Serce mi rośnie, gdy widzę jak sobie radzą.

Gdybym Cię nie znał to uznałbym te słowa za naigrywanie się z Pihowicz. Niestety w twoim przypadku jak najbardziej realna jest fascynacją takimi tępakami i porażkami jak ta baba stanowiąca te słabsze ogniwo.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Krytyka z ust pisowca, jest najwyższą pochwałą. Uśmiech
Odpowiedz
Kolejna "gwiazda" z Nowoczesnej. Uważa, że ludzie chodzący na demonstracje KOD-u są zbyt głupi, żeby zorientować się, na jaką manifestację przyszli. Ja bym się obraziła na miejscu tych ludzi  Cwaniak
http://wtkplay.pl/video-id-22928-demonst...nie_kobiet
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin,

nie mam możliwości zalinkowania dzisiejszej edycji tvnowskiego magazynu Babilon. Ale serdecznie polecam powtórki, dla występu innej świetnej dziewczyny - Agaty Bielik-Robson:
[Obrazek: z17069960Q,Agata-Bielik-Robson.jpg]
która bez ogródek powiedziała reprezentującej PIS Małgorzacie Gosiewskiej, że wykonuje ona dobrą robotę dla Rosji i Putina. Pytanie tylko, czy z naiwności, lub głupoty, czy z innych względów?
Odpowiedz
Na korzyść Rosji to działa Angela Merkel destabilizując europejską politykę i dążąc do wzrostu niepokojów społecznych i eskalacji konfliktów wewnętrznych w ramach UE.

Iselin,
A może zwyczajnie zbyt dobrze zna to środowisko? :-) ;-)
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Biedna Gosiewska. Jedni jadą po niej, że sprzyja Ukraińcom, drudzy, że Rosji.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
exeter napisał(a): Iselin,

nie mam możliwości zalinkowania dzisiejszej edycji tvnowskiego magazynu Babilon. Ale serdecznie polecam powtórki, dla występu innej świetnej dziewczyny - Agaty Bielik-Robson:
[Obrazek: z17069960Q,Agata-Bielik-Robson.jpg]
która bez ogródek powiedziała reprezentującej PIS Małgorzacie Gosiewskiej, że wykonuje ona dobrą robotę dla Rosji i Putina. Pytanie tylko, czy z naiwności, lub głupoty, czy z innych względów?

A prawdę mogła powiedzieć.

exeter napisał(a): Xeo95,

Cytat:Exeterze proszę o odpowiedź na to pytanie. Nie tak dawno burzyłeś się na Zefcia że wytyka ci nieodpowiadanie na niewygodne posty...

Do reszty mojego zacytowanego postu nie musisz się odnosić, niech stracę. Ale nie obrażę się jak jednak odpowiesz [Obrazek: biggrin.gif]
Traktuję Cię, jak osiedlowego żula, z którym się nie dyskutuje, tylko omija szerokim łukiem. Domyślasz się dlaczego, czy mam tłumaczyć?
O język wykluczenia czyli mowa nienawiści.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Iselin,

Cytat:Biedna Gosiewska. Jedni jadą po niej, że sprzyja Ukraińcom, drudzy, że Rosji.
Przeczytaj jeszcze raz mój skrót wypowiedzi pani Bielik-Robson. Nie powiedziała, że Gosiewska sprzyja Rosji i Putinowi, tylko, że współuczestnicząc w układzie rządzącym Polską, obiektywnie działa na rzecz Rosji. Z czym się absolutnie zgadzam. Mocnym akcentem w tej wypowiedzi było stwierdzenie, że Gosiewska robi to z naiwności lub głupoty, co patrząc na nią i słuchając jej, wydaje się prawdopodobne. 
I jest tym bardziej kuriozalne, że rzeczywiście Małgorzata Gosiewska mocno angażuje się na rzecz Ukrainy. Jak widać, można jedną ręką wspierać Ukrainę, drugą Putina. Oczko


Nie tylko ja uznałem, że w programie Babilon padły ważne kwestie, po kilku godzinach fragment tego programu pojawił się na stronie TVN:
Babilon
Odpowiedz
exeter napisał(a):
Cytat:
proszę o odpowiedź na to pytanie. Nie tak dawno burzyłeś się na Zefcia że wytyka ci nieodpowiadanie na niewygodne posty...
Traktuję Cię, jak osiedlowego żula, z którym się nie dyskutuje, tylko omija szerokim łukiem. Domyślasz się dlaczego, czy mam tłumaczyć? 
Też chciałbym poznać osiedlowych żuli którzy umieją dyskutować o polityce i z łatwością wytykają ci błędy w argumentacji Duży uśmiech Duży uśmiech

Nie wiem gdzie mieszkasz ale tajnych masz tam żuli Duży uśmiech

Cytat:
Cytat: że uważasz Petru za przyszłego zbawcę przed PISem a kiedyś uważałeś go za tego który rozbija Platformowy front anty-PISowski
Popieram każdego, kto może zatrzymać dewastację kraju przez prawych i sprawiedliwych. Przed wyborami najskuteczniej robiła to PO, teraz, Nowoczesna.
No tak, hurr durr wszystko byle nie PIS bez jakiejkolwiek refleksji, w przeciwieństwie do Pilastra i Zefcia, poparcie podyktowane tylko wysokością słupków w sondażach. Zaglosowałbyś na bolszewików żeby nie dopuścić PISu do władzy?


Teraz wrzucę fragment jednego z moich poprzednich postow o którym mówiłem, a który exeter opuścił zgodnie z przewidywaniami. Duży uśmiech
Mam nadzieję że tym razem odpowiesz exeterze.

Niebronienie swoich tez połączone z ww. obrażaniem mnie będę nagradzał minusami.

Xeo95 napisał(a):
exeter napisał(a): Różnica jest taka, że na dofinansowanie programu In-vitro, budżet stać, w odróżnieniu od programu 500 zł na dziecko prowadzącego do jego zapaści.
Raczej chciałeś powiedzieć:
na dofinansowanie programu In-vitro budżet nie stać, tym bardziej budżet nie stać na program 500 zł na dziecko.

exeter napisał(a): Ponadto, finansowanie In-vitro jest tylko spełnieniem oczekiwań pewnej grupy ludzi
Jak dofinansowywanie Kościoła Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

exeter napisał(a): Czyli jest działaniem stricte ideologicznym, za pieniądze podatnika.
A finansowanie in vitro tym nie jest? Poza tym refundacja in vitro mam rozumieć nie będzie finansowana z pieniędzy podatnika? Duży uśmiech
Odpowiedz
Xeo95 napisał(a): Też chciałbym poznać osiedlowych żuli którzy umieją dyskutować o polityce i z łatwością wytykają ci błędy w argumentacji Duży uśmiech Duży uśmiech
Może to nie jest takie trudne? Oczko
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
[Obrazek: comment_DnPnlb8PCtZQdVrFrT5ahKyPoUfX3hDG.jpg]
Heheheh.

Po necie chodzi już powyższy obrazek wklejany z zapałem przez zwolenników PIS.



A tu orginał.
http://www.nrc.nl/next/2016/01/14/polen-...el-1580278
Wystarczy translator aby przekonać się, że autor obrazka uważa swoich odbiorców za idiotów. Po szybkości z jaką się rozprzestrzenia całkiem słusznie.

Do tego żarty z tego artykułu zamieszczone na jego początku:
http://info.rp.pl/artykul/1253045.html

są również rozpowszechniane jako autentyczne słowa Petru Uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości