To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione cytaty, myśli
To jest dobre do powtarzania sobie w trudnych chwilach:

“Behave like a species that has walked on the fucking moon”

Wiadomo w jakim kontekście to napisano...
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" Heraklit z Efezu

"Połowy dokonał, kto zaczął" Horacy

"Vincit qui patitur - zwycięża ten kto wytrwa" NN

"Historia jest pisana przez zwycięzców"
Machiavelli
Sebastian Flak
Odpowiedz
"Żadne mi nie odmówiły, z tych co mi się śniły"
chyba Sztaudynger Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ja się dziwię, dlaczego żaden z miejscowych ateuszy nie ma tego w podpisie:

Bracia Strugaccy napisał(a):Ну а как насчет того, что человек, в отличие от животных, существо, испытывающее непреодолимую потребность в знаниях? Я где-то об этом читал.
– Я тоже, – сказал Валентин. – Но вся беда в том, что человек, во всяком случае, массовый человек, тот, которого вы имеете в виду, когда говорите «про нас» или «не про нас», – с легкостью преодолевает эту свою потребность в знаниях. По-моему, такой потребности и вовсе нет. Есть потребность понять, а для этого знаний не надо. Гипотеза о боге, например, дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая…

Cytat:No a co z faktem, że człowiek, w odróżnieniu od zwierząt, jest bytem posiadającym nieodpartą potrzebę wiedzy? Gdzieś o tym czytałem.
Ja też - powiedział Walentyn - problem w tym, że człowiek, a w każdym razie masowy człowiek, ten którego ma Pan na myśli, gdy mówi "o nas", "nie o nas", z łatwością odpiera tę swoją potrzebę wiedzy. Według mnie, w ogóle nie ma takiej potrzeby. Jest potrzeba zrozumienia, a do tego nie potrzeba wiedzy. Hipoteza o Bogu, na przykład, daje nieporównywalną z niczym możliwość zrozumienia wszystkiego, nie wiedząc nic
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Fajne, ale można się poprzyczepiać do różnych rzeczy. Hipoteza o Bogu nie daje możliwości zrozumienia wszystkiego. Definicja pojęcia "Bóg" i atrybutów jakie ów Bóg posiada jest moim zdaniem trudna lub (w zależności od definicji) niemożliwa do zrozumienia.

Ten kto używa Boga do wytłumaczenia sobie świata, likwiduje problem zrozumienia świata, ale dodaje sobie problem zrozumienia Boga.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Ten kto używa Boga do wytłumaczenia sobie świata, likwiduje problem zrozumienia świata, ale dodaje sobie problem zrozumienia Boga.

w sumie nie dodaje bo z gruntu uznaje problem za nierozwiązywalny więc nie ma co się przejmować jeśli się go nie rozumie
Odpowiedz
"Jestem byłym piłkarzem, byłym dyrektorem, byłym trenerem, byłym menedżerem, byłym prezydentem honorowym. Miła lista, która jednak przypomina, że wszystko zmierza ku końcowi."

Zmarły dzisiaj Johan Cruijff.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Zaskakujące, że piłkarz może mieć jakieś głębsze, egzystencjalne przemyślenia. W porównaniu z 'mądrościami' naszych asów jetem pozytywnie zaskoczony.

A może coś z Gore Vidala
Cytat:Głód i wojna są jedyną nadzieją człowieka. By przetrwać, populacja musi ulec drastycznej redukcji.
Na szczęście, nasi przywódcy, instynktownie do tego dążą i nie mam wątpliwości, że natura chce, aby Lyndon Johnson i Mao Tse-tung byli jej agentami pracującymi na rzecz naszego zbawienia.
Niszcząc większość rasy ludzkiej zapobiegną oni rozrodczości, bo ci, którzy ocaleją, będą nie tylko mądrzejsi, ale także silniejsi w wyniku mutacji komórek spowodowanych radioaktywnością.

Gore Vidal – Myra Breckinridge
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Cytat:Nie chcę widzieć tego meczetu, to bardzo blisko mojego domu w Toskanii. Nie chcę widzieć minaretu wysokości 24 metrów w miejscowości Giotta, skoro ja w krajach muzułmańskich nie mogę nosić krzyżyka ani mieć Biblii. Jeśli będę dalej żyć, pojadę do przyjaciół w Carrarze, mieście marmurów. Tam jest wielu anarchistów: razem z nimi wezmę materiały wybuchowe i wysadzę ten meczet w powietrze

Cytat:To rak nowego hitleryzmu, nowego bolszewizmu, nowego kolaboracjonizmu żywionego fałszywym pacyfizmem, fałszywą czułostkowością, ignorancją, obojętnością, marazmem tych, którzy nie wyciągają wniosków albo się boją.

Cytat:Europa nie jest już Europą, ale Eurabią, która z powodu uległości wobec wroga, islamskiego nazizmu, kopie swój własny grób.

Oriana Fallaci
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dupa a nie Eurabia. Są ich miliony. Mogliby zrobić rozpieprz przy jakim bunty niewolników w starożytnym Rzymie byłyby tylko niewinną imprezą masową. A co robią? Getta i jakiś zamach w którym raz na parę miesięcy zginie parę osób. Mogliby stworzyć armie w każdym kraju i siać terror o jakim Stalin mógłby pomarzyć. A robią to?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Ciekawe dialogi polsko-rosyjskie z "Pamiru" Stasiuka

Cytat:- A Nikołaja Fiodorowicza Fiodorowa czytałeś? - zapytał.

- Nie czytałem, ponieważ nie był u nas przekładany.

- Właśnie - powiedział i pokiwał głową. - Właśnie, to jest wasz problem. Ni chuja was nic nie obchodzi poza tym, żebyście zdrowi byli. Nic poza wami samymi. Nigdy nie wymyśliliście niczego, co by się komuś innemu przydało. No, wymyśliliście?

- Rad i polon - powiedziałem szybko.

- Taaaaaa. I jeszcze tlen[Obrazek: arrow-10x10.png] i azot skropliliście. Ale ja się, Andriusza, o idee pytam. Coście światu dali w sferze ducha, że się tak wyrażę?

- Polskę żeśmy dali! Polskę jako ideę wszechświatową! - zawołałem.

Bóg jeden wie, czy z dumy, czy żeby uwagę odwrócić i odwlec to zstąpienie do piekieł pomiędzy klekotliwą martyrologię, która niby przycichła, ale dobrze wiedziałem, że na jego głos, na jego wezwanie zacznie się znowu wygrzebywać. Kurwa, myślałem, jak nie węże, to kościotrupy. Wschodu się zachciało. Tak to jest, jak się wysiada z auta, tak to jest, jak się chodzi na piechotę. Nigdy więcej. Jak się uda wrócić, to zderzak obejmę, czołem uderzę przed maską, ślady bieżnika ucałuję. Co mnie podkusiło?


- Bardzo jesteśmy wdzięczni. Bez was rzeczywiście świat byłby chuja wart - powiedział. - Jednak idee ideami, ale moglibyście w końcu wszystkich swoich pozbierać. Walają się po świecie i tylko bałagan z tego.
Popatrz na nich - zakreślił ręką szeroki łuk. - Serca jako naród nie macie - mówił, a ja odetchnąłem, bo już myślałem, że dalej Internacjonała pociągnie. - Wśród obcych leżą. Wielbłąd czasem przejdzie, sęp koło zatoczy. Przecież tego u was nie ma. Zielono macie. Drzewa i trawy powinny im szumieć. Tak jak mówiłeś, w Łódzkiem najlepiej, w sercu kraju powinni spoczywać i czekać na wskrzeszenie z martwych.

Zamiast się mazać nad mogiłami, powinniście pracować nad technologią. Mógł schyłkowy kapitalizm wskrzesić owcę, to wy możecie wskrzesić swoich kajdaniarzy, zeków, buntowszczyków, ofiary niewinne samodzierżawia i totalitaryzmu, a i prostych urków, bo niby czemu nie? Dlatego zabierajcie ich w pizdu z ruskiej ziemi. Raz na zawsze, żebyście nie musieli się tutaj snuć, lamentować, ogni palić.

I ten cały Katyń też se wykopcie i przesadźcie w jakieś eleganckie miejsce. W Łódzkie, jak powiedziałeś. Bo się znowu jakieś nieszczęście stanie. Bo jak trupa jakiegoś swojego gdzieś wypatrzycie, to jak ćmy do światła, jak pszczoły do miodu zaraz się pchacie, na warunki atmosferyczne nie bacząc, żeby jeszcze jedną warstwę umarlaków dołożyć.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Nerwomancjusz napisał(a): Dupa a nie Eurabia. Są ich miliony. Mogliby zrobić rozpieprz przy jakim bunty niewolników w starożytnym Rzymie byłyby tylko niewinną imprezą masową. A co robią? Getta i jakiś zamach w którym raz na parę miesięcy zginie parę osób. Mogliby stworzyć armie w każdym kraju i siać terror o jakim Stalin mógłby pomarzyć. A robią to?

Tak naprawdę jest ich jeszcze na tyle mało, że każde z państw zachodnich spokojnie dałoby sobie z nimi radę. Ci z ISIS to głupi niecierpliwcy - za wcześnie zaczynają - wtedy kiedy jeszcze nie ma wyrównanych sił.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Podoba mi się ten cytat ze śmiercią, @łowcy.

"Memento mori."

Lubię teksty Allana Wattsa, brytyjskiego filozofa. Niestety nie mam jakiś maksym, które bym mógł przytoczyć, tym bardziej, że większość tekstów nie jest jego, on po prostu reinterpretuje istniejące nauki.
Odpowiedz
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=57A87124 - w przyszłym miesiącu założę firmę i dokładnie to będzie mnie czekało za dwa lata. No chyba, że robota tak się rozkręci, że kiedyś będą mnie zatrudniać sami bogacze, których stać będzie na zapłacenie np. za usługę położenia płytek, w którą wliczę 1121zł ZUSu.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Jest masa firm, które działają znacznie dłużej niż dwa lata i płacą zwyczajny ZUS, nie preferencyjny. Wiadomo, że łatwiej jest z preferencyjnym ale jego brak nie powoduje upadku sporej gamy firm.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Radom to Polska B. Tu jest trochę inaczej. Ty masz rację, ale przypuszczam, że firmy o których piszesz pochodzą z Polski A.

Ja będę starał się robić remonty na terenie Radomia i okolic, bo mam po dziurki w nosie pracę w delegacji. Może za dwa lata, gdy minie mi mały ZUS, zacznę wykonywać roboty w delegacji, żeby podołać dużemu ZUSowi, ale już teraz mam wątpliwości czy warto poświęcać tyle czasu i decydować się na rozłąkę z bliskimi żeby tylko móc odpalić ZUSowi jakąś składkę, której później i tak już nigdy nie zobaczę. Ale chuj tam - nie ma co jeszcze biadolić - a nuż widelec okaże się, że podołam i dużemu ZUSowi... tak by było najfajniej - móc legalnie pracować robiąc to, co się kocha.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Tu jest jakaś firma remontowa z Radomia, która reklamuje się 25-letnim doświadczeniem. Oczywiście nie wiem jak u nich wygląda opłacanie ZUS ale nie wygląda na jakąś januszową firmę krzak (te rzadko kiedy mają stronę internetową).

http://www.orionbud.pl/o-nas/
Tu też jakaś:
http://remonty-sr-complex.pl/remonty-kontakt.html
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Cytat:Baptiste
   Tu jest jakaś firma remontowa z Radomia, która reklamuje się 25-letnim doświadczeniem. Oczywiście nie wiem jak u nich wygląda opłacanie ZUS ale nie wygląda na jakąś januszową firmę krzak (te rzadko kiedy mają stronę internetową).

   http://www.orionbud.pl/o-nas/
   Tu też jakaś:
   http://remonty-sr-complex.pl/remonty-kontakt.html


Ej, tylko bez takich  Podejrzany   Moja firma to będzie januszowa firma krzak Cwaniak  A ja siłą rzeczy będę januszem biznesu, przynajmniej na samym początku Oczko

Jeszcze muszę nazwę tylko wymyślić. Na razie same niepoważne rzeczy przychodzą mi do głowy Język

1) Od nazwiska - "KupiDUREX - bezpieczne remonty"

2) Usługi remontowo-budowlane "Apokalipsa" (ewentualnie "Armageddon") 

3) "Kusiciel69 - remonty i nie tylko" Nieśmiały
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
"Kupex" Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
"Firma krzak" to akurat bardzo pożądana nazwa wśród firm ogrodniczych, które stosują różne jej wersje. :p Musze przyznać, że skuteczna, bo bardzo utkwiła mi jedna z nich w głowie. Tylko ze względu na dwuznaczną nazwę. Oczko
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości