To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brexit
#41
Iselin napisał(a):
białogłowa napisał(a): Wydaje mi się teraz, że społeczeństwo polskie jest dużo bardziej świadome swoich wyborów niż Brytyjczycy. Nie przypominam sobie takiej sytuacji, żeby parę dni "po" ludzie masowo zmieniali zdanie w tak kluczowych kwestiach.
A to prawda z tą zmianą?

a kogo obchodzi prawda... ważne, że poszła narracja, iż to zwolennicy wyjścia są nieogarnięci i po głosowaniu potrzebowali pomocy google. to ta sama taktyka, którą zastosowano kiedyś u nas, czyli "młodzi wykształceni z dużych miast" oraz "zabierz babci dowód". próba zrobienia z przeciwnika kogoś gorszego jest niestety zbyt często stosowana w historii ludzkości.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#42
Czyli tak jak myślałem - ani lorak, ani Gladiator nie wskażą, co konkretnie w owym "wyciekłym" "ultimatum" świadczy o próbie stworzenia IV Rzeszy. Tylko będą leciały minusy za wypominanie im tego.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#43
zefciu napisał(a): Czyli tak jak myślałem - ani lorak, ani Gladiator nie wskażą, co konkretnie w owym "wyciekłym" "ultimatum" świadczy o próbie stworzenia IV Rzeszy. Tylko będą leciały minusy za wypominanie im tego.

wiesz co, wskazałbym ci konkretne akapity skoro przeczytanie niecałych dziewięciu stron to dla ciebie zbyt duża strata czasu, ale zniechęca mnie do tego doświadczenie z wcześniejszych interakcji z tobą. jak zresztą i w ogóle do pisania na tym forum, w czym zresztą chyba nie jestem odosobniony, bo wpadam tu raz na jakiś czas i ruch wygląda na coraz mniejszy.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#44
zefciu napisał(a):
Gladiator napisał(a): Czyli jednak wizja ZSRR wychodzi z szafy.
Nie, nie wychodzi. Owszem - Federacja Rosyjska ugra cosik na wyrwaniu Anglii z UE, ale to tylko przedłuży jej agonię. Jakbyście się starali, nie odbudujecie już ZSRR.
Cytat:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,S...aid=11743b
Czy owo "ultimatum", to to co wkleił lorak? Może ktoś wskazać konkretne cytaty wskazujące na rewelacje podane w tym artykule? Bo TVPiS nie odróżnia niestety tekstu od obrazka.
Poza kwestią imigrantów nie widzę napisanego wprost nic z tego co jest w artykule - to co zostało napisane można natomiast odczytywać tak jak proponuje to TVPiS. Prawdę mówiąc, jestem dość mocno przekonany, że taki sposób odczytywania tego jest słuszny, bo to jest zgodne z tym co Merkel od dłuższego czasu próbuje uskutecznić - niemniej, wprost z tekstu to nie wynika.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#45
Rodica napisał(a): Zaczynam myśleć
Czemu łżesz?
Cytat:że UE to przerażający projekt mający na celu zetrzeć w proch europejska 1000 letnią tradycje i rozpuścić geny białego człowieka w morzu genów Arabów, Chińczyków, murzynów.
Co to są "geny białego człowieka"? (poza genami warunkującymi białą skórę). Patafil zhackował konto Rodiki?

lorak napisał(a): wiesz co, wskazałbym ci konkretne akapity skoro przeczytanie niecałych dziewięciu stron to dla ciebie zbyt duża strata czasu, ale zniechęca mnie do tego doświadczenie z wcześniejszych interakcji z tobą. jak zresztą i w ogóle do pisania na tym forum, w czym zresztą chyba nie jestem odosobniony, bo wpadam tu raz na jakiś czas i ruch wygląda na coraz mniejszy.
Czyli jak rafalileśtam i Patafil - wskazałby, ale nie chce. Ma argumenty, ale nie przedstawi. Żałosne.

Socjopapa napisał(a): Prawdę mówiąc, jestem dość mocno przekonany, że taki sposób odczytywania tego jest słuszny, bo to jest zgodne z tym co Merkel od dłuższego czasu próbuje uskutecznić - niemniej, wprost z tekstu to nie wynika.
No zaraz zaraz. Podobno to jest ultimatum. Czyli tam jest napisane, że albo zrzekniemy się własnej armii, banku centralnego i jeszcze wielu innych rzeczy, albo spotkają nas konsekwencje. Jeśli jest tak, jak Ty mówisz, że jest to jakaś niejasna aluzja do mokrych snów Merkel, to o żadnym "ultimatum" nie może być mowy.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#46
Białogłowa
Cytat:Wydaje mi się teraz, że społeczeństwo polskie jest dużo bardziej świadome swoich wyborów niż Brytyjczycy.
Obawiam się, że jest dokładnie na odwrót. W końcu Brytyjczykom wystarczył weekend by wytrzeźwieć i przejrzeć na oczy, zaś u nas  już od kilku miesięcy w najlepsze trwa karnawał i wcale nie zanosi się, na to by w najbliższym czasie miał się skończyć.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#47
Socjopapa napisał(a): Poza kwestią imigrantów nie widzę napisanego wprost nic z tego co jest w artykule

ok, bo mówienie taki rzeczy wprost, to nie jest język dyplomacji. jednak z tekstu to raczej wynika, np. odnośnie kodeksu karnego jest napisane, że w dalszej perspektywie należałoby ujednolicić KK między poszczególnymi członkami UE (str. 5). natomiast cztery strony dalej jest mowa o "full authority on any matters regarding fiscal and macroeconomic oversight".
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#48
Chciałbym tylko zwrócić uwagę loraka, że nadal nie wskazał konkretnego fragmentu owego "ultimatum", który miałby wskazywać na tak daleko idące ograniczenia suwerenności, o jakich mówi linkowany artykuł. Dał mi natomiast już dwa minusy za zwracanie mu na to uwagi.

Proszę też o zauważenie, że powyższa uwaga tyczy się zachowania loraka, a nie jego osoby.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#49
Dwa Litry Wody napisał(a): Obawiam się, że jest dokładnie na odwrót. W końcu Brytyjczykom wystarczył weekend by wytrzeźwieć i przejrzeć na oczy

na jakiej podstawie to stwierdzasz? były robione jakieś badania?

zefciu napisał(a): Chciałbym tylko zwrócić uwagę loraka, że nadal nie wskazał konkretnego fragmentu owego "ultimatum"

drogi Zefciu, a czy ja gdziekolwiek mówiłem o ultimatum? wymagasz od innych dokładności, to też sam się do niej stosuj!
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#50
Rodica napisał(a): Nie wiem kim jest Patafill dobry człowieku
Nie musisz.
Cytat:Rozumiem, że Zefciu nie miałby oporów związać się z murzynką
Gdyby tak moje życie się potoczyło, że idealna moim zdaniem kandydatka na żonę miałaby czarną skórę, to ten fakt nie stanowiłby dla mnie żadnej przeszkody.
Cytat:w końcu to biały człowiek tylko innego koloru.
Po co bełkoczesz?
Cytat:Spytaj się Vacława Klausa dlaczego łże.
Po co pytać kłamcę o cokolwiek, skoro nie odpowie ci prawdy? Ja wiem, czemu Klaus mówi to co mówi. Nie muszę go pytać.

Coraz ciekawiej się robi. Gladiator pisze o odbudowie ZSRR. Ja odpowiadam, że o takiej nie ma mowy. A Baptiste wkleja minusa mnie z komentarzem "po co to paplanie o odbudowie ZSRR". Takie serie absurdalnie uzasadnionych minusów utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że trafiłem w czułe punkty tutejszego stronnictwa kremlowskiego.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#51
Przestań żalić się na minusy w ramach postów w dyskusjach. Dobrze wiesz, że minusa dostałeś za drugi fragment swojej wypowiedzi gdzie zasugerowałeś Gladiatorowi pragnienie odbudowy ZSRR. A teraz podlewasz to kolejną porcją oparów spiskowych dotyczących "stronnictwa kremlowskiego". Znowu uaktywnił się McCarthy? Rozumiem, że masz nawrót ale po co odrazu z grubej rury niszczyć wrażenie ostatniej poprawy?
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#52
Baptiste napisał(a): Dobrze wiesz, że minusa dostałeś za drugi fragment swojej wypowiedzi gdzie zasugerowałeś Gladiatorowi pragnienie odbudowy ZSRR.
A dlaczego Gladiatora nie spotkała żadna krytyka za sugerowanie tego samego Niemcom i Francuzom? Gdybyś ścigał "teorie spiskowe" w sposób konsekwentny i bezstronny, to może by ktoś uwierzył w Twoje dobre intencje.
Cytat:A teraz podlewasz to kolejną porcją oparów spiskowych dotyczących "stronnictwa kremlowskiego". Znowu uaktywnił się McCarthy?
A co? Za McCarthy'ego nie było żadnego lobby prorosyjskiego w USA? Kreml nie prowadził żadnej akcji PR-owej?

@Rodica: Co przez co rozumiem? Ja się zapytałem, co rozumiesz przez "geny białego człowieka". Ty mi nie odpowiedziałaś.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#53
lumberjack napisał(a): Dopiero co Kontestator zdazyl pochwalic UE za to, ze potrafi uszanowac wynik demokratycznych wyborow, a ty wyskakujesz z tym, ze EU powinna byc jednak taka jk ZSRR Język

Nie powinna być taka jak ZSRR. UE ma zupełnie inną politykę(około demokratyczną), nie opiera się państwie matce i nie ssie z państw ościennych(raczej każdy w mniejszym lub większym stopniu na współpracy korzysta). Do tego nie łączyłbym hipotetycznie sfederalizowanej UE i ZSRR na podstawie jednego czynnika. Równie dobrze możemy powiedzieć że UE powinna być jak Stany Zjednoczone, a na pewno bliżej tego niż do ZSRR.

Dlaczego są negatywne skojarzenia ze ZSRR a nie pozytywne z USA? Okey, inna historia, inna sytuacja ale cel podobny.
Wydaje mi się że przeciwnicy mają lekki argument w postaci ZSRR czy IV rzeszy(akurat nie kieruję tego do ciebie a do ogółu i loraka), ale to jest po prostu śmieszne Uśmiech. Narzucili limity mleka, ilość imigrantów...naziści cholerni Duży uśmiech
 

Rodica napisał(a): Zaczynam myśleć, że UE to przerażający projekt mający na celu zetrzeć w proch europejska 1000 letnią tradycje i rozpuścić geny białego człowieka w morzu genów Arabów, Chińczyków, murzynów.

https://forumemjot.wordpress.com/2015/09...more-44918


Nie jest przerażający. Jest wysoce humanitarny i bardzo korzystny dla tego kontynentu. Dziwi mnie że ktoś chce jeszcze kontynuować 1000 letnią tradycję mordowni. Czy uważasz że geny Chińczyków czy Arabów są gorsze od tych "białych"?
Vaclaw Klaus. Fobie, uprzedzenia, czyli chęć obsmarowania idei z niskiego poziomu, takiego podwórkowego przy grillu i piwku, bo to co powiedział nie jest merytoryczne, a powinno być z racji tego kim jest.

Jeżeli śmietanka pierniczy trzy po trzy to ja się wcale nie dziwię że potem ludzie są negatywnie nastawieni. To jest po prostu prymitywna manipulacja. Chyba nigdy się nie doczekam jak zaczną mówić jak jest naprawdę(sam chciałbym ją znać w wielu kwestiach).
Odpowiedz
#54
Lorak
Cytat:na jakiej podstawie to stwierdzasz?
Na podstawie lektury cytowanych przez Białogłowę artykułów i pozostawionych pod nimi komentarzy.
Cytat:były robione jakieś badania?
Nic mi na ten temat nie wiadomo.


Rodica
Cytat:Z perspektywy laika mogę tylko stwierdzić fakt, że geny białego człowieka są unikalne, wyjątkowe, powstałe w rezultacie dluugiej ewolucji, jesteśmy charakterystyczni i łatwo nas odróżnić od Chińczyków lub Arabów.
To samo można powiedzieć o muchach – ich geny są wyjątkowe, unikalne i ukształtowane w wyniku procesów ewolucyjnych, zaś same muchy są również dość charakterystyczne i łatwo odróżnić je Chińczyków i Arabów.
Cytat:Poza tym, podoba mi się stara europejska kultura, która nie przesiakła orientalizmem zacierajac różnice.
Tak z czystej ciekawości – taki styl manueliński (że o mudejar nawet nie wspomnę), to jeszcze stara europejska kultura, czy już przeżarte orientalizmem lewackie multikulti?
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#55
Dwa Litry Wody napisał(a): Na podstawie lektury cytowanych przez Białogłowę artykułów i pozostawionych pod nimi komentarzy.

czyli brak racjonalnej podstawy. nie wiemy bowiem kto te komentarze napisał, nie wiemy czy mówi w nich prawdę oraz na ile są reprezentatywne.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#56
Rodica napisał(a): Z perspektywy laika mogę tylko stwierdzić fakt, że geny białego człowieka są unikalne, wyjątkowe,
Super. Nie umiesz wskazać, co to są "geny białego człowieka", ale jesteś w stanie stwierdzić jakieś fakty na ich temat.
Cytat:jesteśmy charakterystyczni i łatwo nas odróżnić od Chińczyków lub Arabów.
Proszę zatem wskazać konkretny protokół, który pozwoli ze 100% pewnością określić, czy dana osoba jest Arabem, czy "białym człowiekiem".
Cytat:Nikt przecież nie kwestionuje faktu, że murzyni są bardziej muzykalni
Każdy murzyn jest bardziej muzykalny od dowolnego białego człowieka?
Cytat:Dlaczego mamy tworzyć kolejną rasę
Jak na razie to Wy postulujecie tworzenie jakiejś rasy ludzkiej. Dotychczas mamy tylko jedną rasę (może istnieje druga), która obejmuje wszystkich ludzi (może z wyjątkiem Pigmejów).
Cytat:Im większa jednorodność biologiczna, tym większe bezpieczeństwo wewnętrzne.
W takim razie idź się dać wydymać bratu bądź kuzynowi w imię bezpieczeństwa.
Cytat:Poza tym, podoba mi się stara europejska kultura
Mnie też. Jakie szczęście, że rasizm nie jest jej elementem.
lorak napisał(a): czyli brak racjonalnej podstawy.
2l H2O ma na swoje tezy chociaż dowody anegdotyczne. Natomiast Ty - żadnych.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#57
Rodica napisał(a): Z perspektywy laika mogę tylko stwierdzić fakt, że geny białego człowieka są unikalne, wyjątkowe, powstałe w rezultacie dluugiej ewolucji, jesteśmy charakterystyczni i łatwo nas odróżnić od Chińczyków lub Arabów. Inny kolor skóry, włosów, oczu, inna budowa ciała, skłonności do odmiennych chorób, inne uzdolnienia. Nikt przecież nie kwestionuje faktu, że murzyni są bardziej muzykalni, zapewne różnic jest sporo na wielu płaszczyznach. Dlaczego mamy tworzyć kolejną rasę tylko ze względów ekonomicznych?  Im większa jednorodność biologiczna, tym większe bezpieczeństwo wewnętrzne. Na razie mogę sobie spacerować po nocy sama bez obaw, ciekawe kiedy to się skończy? Ludzie mają naturalną skłonność do oceniania innych pod kątem różnic i wykluczania ich na tej podstawie ze społeczności. Poza tym, podoba mi się stara europejska kultura, która nie przesiakła orientalizmem zacierajac różnice. Tysiącletnia tradycja mordowni wyszła na prostą, ustalono uniwersalne, spójne zasady to teraz trzeba ściągnąć ludzi z zupełnie innych części świata, którzy nigdy się nie dostosują.

W takim razie pojedź do Moskwy i zobacz jakie bezpieczne społeczeństwo tworzą ludzie biali. Nie widzę bezpośredniej korelacji między ludnością a bezpieczeństwem, to głównie zależy od polityki miejscowych władz, dalej są to uwarunkowanie ekonomiczne a potem społeczne(agresja wobec obcych, odmiennych itp.). Niektóre miasta w Europie nie potrafią sobie poradzić z problemem. Z wielu przyczyn, głównie poprzez zaniechanie sprawy która się rozbudowała do złożonych problemów(vide Marsylia). Polska jest bezpiecznym krajem nie tylko dlatego że ma jednolitą strukturę ludności a głównie dlatego że jest kładziony duży nacisk na bezpieczeństwo wewnętrzne kosztem wolności(nawet wolności słowa). Ludność na bezpieczeństwo wpływa pośrednio, a my mamy takie fory że startujemy od zera. Możemy to zaplanować, regulować, możemy wiele w tym temacie zadziałać(rozwiązując przy okazji problemy demograficzne), o wiele więcej niż miasta które już borykają się z problemami, ze względu na ich nieprawidłowe reakcje(myśleli że imigranci będą się asymilować tymczasem to samo to się nie zrobi, niestety).

Ludzie oceniają po odmiennościach i nie widzę w tym problemu dopóki oceniają a nie zaczynają szydzić i przejawiać agresję - zwierzęcą naturę trzeba wyplenić jeżeli chcemy dać kolejny szczebel ku ewolucji.
Odpowiedz
#58
Lorak
Cytat:czyli brak racjonalnej podstawy.
Bynajmniej. Stwierdzenie „Obawiam się, że jest dokładnie na odwrót. W końcu Brytyjczykom wystarczył weekend by wytrzeźwieć i przejrzeć na oczy” jest jak najbardziej racjonalne (bo oparte na logicznym wnioskowaniu), choć przyznaję - zupełnie nienaukowe (bo dowody na których bazuje proces wnioskowania mają, jak celnie zauważył Zefciu, charakter anegdotyczny).
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#59
Iselin napisał(a):
białogłowa napisał(a): Wydaje mi się teraz, że społeczeństwo polskie jest dużo bardziej świadome swoich wyborów niż Brytyjczycy. Nie przypominam sobie takiej sytuacji, żeby parę dni "po" ludzie masowo zmieniali zdanie w tak kluczowych kwestiach.
A to prawda z tą zmianą?

Rozwój sytuacji w UK interesuje mnie w równym stopniu, a może nawet bardziej niż zmiany w Polsce. Od samego początku śledzę także nastroje w mediach i ja taką wyraźną zmianę zauważyłam, ale nikogo przecież nie przymuszam do wyciągania takich samych wniosków, dlaczego nie sprawdzisz sama?

To prawda, jak zauważył lorak, że nie wiemy kto te komentarze zamieszcza, być może piszą je sfrustrowani remainersi, podsuwający się pod brexitersów? Tylko dlaczego w takim razie wyraźnie brakuje komentarzy osób zadowolonych z obecnego stanu rzeczy? Ktoś brexitersom buzie zaplombował?

Jakieś sondaże dot. zmiany zdania brexitersów, jeśli wierzyć G. Robertsonowi, też już myślę jakieś przeprowadzano, choć nie potrafię ich namierzyć:

'In November, the situation may have totally changed. According to polls, a million vote leavers appear to have changed their mind, that could be five million by the November."
http://www.independent.co.uk/news/uk/pol...05181.html

Inna sprawa, że Cameron ponownie, już teraz po fakcie, wykluczył możliwość przeprowadzenia ponownego referendum więc żałują czy nie żałują, petycja na nic się zdała.
http://www.independent.co.uk/news/uk/pol...05596.html
Odpowiedz
#60
Rodica napisał(a): Jak tylko zajdzie taka potrzeba i konieczność.
Przecież już zachodzi. Napisałaś, że jednolitość biologiczna jest gwarantem bezpieczeństwa. Nic tak nie powoduje jednolitości biologicznej jak kazirodztwo. Ergo - chcesz bezpieczeństwa - oddawaj się kazirodztwu.
Cytat:Ja tam ich rozpoznaje na pierwszy rzut oka, może Zefciu ma kiepski wzrok
Aha. Czyli Rodica jak Goering - to ona decyduje, kto jest białym człowiekiem, a kto jest Arabem, lub Murzynem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości