To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antywierna muzyka
#21
"Imagine" jest pełne wiary, tylko, że nie katolickiej. Zamiast tego sugerowałbym "God".

Cytat:God is a concept,
By which we measure
Our pain,
I'll say it again,
God is a concept,
By which we measure
Our pain,
I don't believe in magic,
I don't believe in I-ching,
I don't believe in bible,
I don't believe in tarot,
I don't believe in Hitler,
I don't believe in Jesus,
I don't believe in Kennedy,
I don't believe in Buddha,
I don't believe in mantra,
I don't believe in Gita,
I don't believe in yoga,
I don't believe in kings,
I don't believe in Elvis,
I don't believe in Zimmerman,
I don't believe in Beatles,
I just believe in me,
Yoko and me,
That's reality.
Dream is over,
What can I say?
The dream is over,
Yesterday
I was the dreamweaver,
But now I'm reborn,
I was the walrus,
But now I am John,
And so dear friends,
You just have to carry on,
The dream is over.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#22
Żarłak napisał(a): "Imagine" jest pełne wiary, tylko, że nie katolickiej.

Możesz trochę rozszerzyć tezę? Tzn. nie to drugie (to wiadomo), ale to pierwsze. "Wiara w człowieka"?



PS: Nie sprawdzając myślę, że J.L. raczej opuścił domowy Kościół Anglikański, więc  raczej pasowałoby "nie chrześcijańskiej"

PPS: Według wiki "Imagine" było już po "God", więc tym bardziej pytam się, jaką wiarę tam widzisz.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#23
Wiara w utopię. Chyba, że dla Lennona był to eksperyment myślowy, który proponuje przeprowadzić we własnym sumieniu.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#24
Imagine jest pelne wiary komunistycznej.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#25
Skoro podawano tu piosenki Metalliki, to ja tu dorzucę taki (chyba dość zapomniany) kawałek:





Rammsteini też oczywiście stworzyli coś w temacie, jak zwykle mroczne:





No i absolutna klasyka, nie mam pojęcia czemu nikt tego jeszcze nie wrzucił:


Odpowiedz
#26
Znacie jakas "antywierna" muzyke, ktora odnosilaby sie do islamu? Z chcecia bym sobie posluchal, ale poki co widze tylko same odniesienia do chrzescijanstwa...
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#27
lumberjack napisał(a): Znacie jakas "antywierna" muzyke, ktora odnosilaby sie do islamu? Z chcecia bym sobie posluchal, ale poki co widze tylko same odniesienia do chrzescijanstwa...
Nie tylko do chrześcijaństwa - niektóre dotyczą ogólnie religii. A bardziej bezpośrednio:
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#28
Roan Shiran napisał(a):
lumberjack napisał(a): Znacie jakas "antywierna" muzyke, ktora odnosilaby sie do islamu? Z chcecia bym sobie posluchal, ale poki co widze tylko same odniesienia do chrzescijanstwa...
Nie tylko do chrześcijaństwa - niektóre dotyczą ogólnie religii. A bardziej bezpośrednio:

Niezłe całkiem, ale tfurca polskich napisów zasłużył sobie na łamanie kołem. A to znasz?

Odpowiedz
#29
Roan Shiran napisał(a): Nie tylko do chrześcijaństwa - niektóre dotyczą ogólnie religii. A bardziej bezpośrednio:

Fajne, ale to jeszcze nie to. Chodzi mi o coś, co będzie nawiązywało bezpośrednio do islamu, Allaha i Mahometa. Żeby nie było niedomówień.

Mamy stosy piosenek, filmów, książek i gazet, w których robi się jaja (w bardziej lub mniej ambitny sposób) z chrześcijaństwa i kleru.

Chcę stosów tego samego, ale odnośnie islamu. No przecież chyba nie będziemy wyznawcami dogmatu świętej krowy - islamu?

Utknęło mi w pamięci jak Dwa Litry Wody napisał, że z islamu można się śmiać, a ci którzy twierdzą, że nie można są tylko wyznawcami dogmatu świętej krowy islamu... Pokażmy, że tak nie jest. Trzeba odrzeć z powagi tę debilną religię wobec której ludzie czują respekt powodowany jedynie strachem przed pojebanymi kozojebcami-mordercami-wyznawcami religii pokoju.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#30
kuriozuś napisał(a): Niezłe całkiem, ale tfurca polskich napisów zasłużył sobie na łamanie kołem.
To prawda. Tłumaczenie jest fatalne i niweczy dużą część żartów, jednakże to jedyna wersja tej piosenki z wgranymi napisami, więc ją tu zamieściłem dla leniwych ludzi nieznających angielskiego.
kuriozuś napisał(a): A to znasz?
Niestety znam już wszystkie jego piosenki. Oczko Niestety, gdyż ostatnio zajął się tworzeniem bodajże sztuk teatralnych i nie tworzy już tych swoich małych arcydziełek-piosenek.
lumberjack napisał(a): Chodzi mi o coś, co będzie nawiązywało bezpośrednio do islamu, Allaha i Mahometa.
Ciężko Ci będzie coś znaleźć, bo na zachodzie to temat raczej marginalny i dla większości krajów (w tym dla Polski) dość egzotyczny. Islam nie jest częścią naszej kultury, dlatego też ludzie nie mają potrzeby przeprowadzania debat na jego temat.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#31
Lumber, a znasz jakąś piosenkę, w której drwi się z buddyzmu, hinduizmu albo, bo ja wiem, z taoizmu? To jest w sumie całkiem naturalne, że twórcy z kręgu cywilizacji (już-nie-do-końca)chrześcijańskiej chcąc wyszydzić jakąś religię, wybierają tę wciąż u nich dominującą, w końcu muszą być zrozumiali dla odbiorcy. Tekstów antyislamskich szukałbym w piosenkach arabskich satanizujących metalowców. Nawet gdzieś coś kiedyś czytałem o takiej kapeli, ale to było dawno i nie pamiętam.
Odpowiedz
#32
lumberjack napisał(a): Znacie jakas "antywierna" muzyke, ktora odnosilaby sie do islamu? Z chcecia bym sobie posluchal, ale poki co widze tylko same odniesienia do chrzescijanstwa...



Poza tym (nie mogłem znaleźć na YT):
http://www.dailymotion.com/video/xe40ql_...ihad_music
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości