To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
Cytat:Pod hasłem "Zapal światło wolności" odbyły się w Gdańsku obchody upamiętniające ofiary stanu wojennego. Głównym wydarzeniem był koncert organizowany przez gdański IPN, NSZZ "Solidarność" i gdański oddział TVP.
Koncert nie byle jaki, bo honorowym patronatem objęli go prezydent Andrzej Duda i wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Występowały m.in. zespoły Armia, Izrael i Kryzys.

To właśnie ten ostatni zespół zgotował organizatorom niemiłą niespodziankę. 

Wyśpiewując słowa "jestem tutaj z nim" z piosenki "Święty szczyt" wokalista Kryzysu Robert Brylewski rozpiął kurtkę, pod którą miał t-shirt z podobizną Lecha Wałęsy. Jakby tego było mało, kolejni muzycy odsłonili swoje koszulki z twarzami legend "Solidarności" - Henryki Krzywonos i Jacka Kuronia.

Jasny gwint - tak bezczelnie prezentować wobec najwyższych władz państwowych wizerunek Wałęsy.
Co tam Wałesy - Krzywonos i Kuronia na dodatek.
Odwaga godna Łyszczyńskiego.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
O oficerach prowadzących zapomnieli.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Twoich?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
lorak napisał(a): taka jest wymowa (podkreślana przez kwotę przeznaczoną na pensje)

Artykuł nie dotyczył kwot przeznaczonych na pensje.

lorak napisał(a): i taką interpretację niektórzy przyjmują, co też widać w tym temacie.

Czyjeś interpretacje nie mają nic do rzeczy, skoro artykuł informuje o faktach.

lorak napisał(a): typowy artykuł, który fakty mógł przestawić w dwuzdaniowej notce, ale oczywiście woleli zrobić wpis, który zagra na emocjach.

W którym miejscu artykuł gra na emocjach i w którym miejscu okoliczności wygranej Elbanowskich nie są niejasne?

lorak napisał(a): to podręcznikowy przykład demagogi.

Powtórz to jeszcze 100 razy, a zapewne stanie się prawdą. To się nazywa propaganda.

lorak napisał(a): co do osiągnięcia celu, to przecież w jakimś tam małym stopniu przyczynili się do zmiany władzy.

Kolejne twierdzenie bez cienia dowodu.

lorak napisał(a): natomiast porównanie z fundacją Owsiaka jest bezzasadne ze względu na inne cele statutowe - ale oczywiście krytyka orkiestry za pensje również była niewłaściwa.

Primo: nie powiedziałem, że była niewłaściwa. Nie zgłębiałem tematu, więc nie wiem jak to z tym jest, a głosiciele tezy o machlojkach Owsiaka jakoś dziwnie nabierają wody w usta jak pytam o dowody. Nie zliczę już ile razy otrzymywałem zapewnienia, że już za chwilę, już za moment wrzucą mi skany dokumentów Owsiaka i palcem pokażą jak wynikają z nich machlojki Owsiaka. Nie doczekałem się, ale cierpliwy jestem.

Secundo: nie porównywałem fundacji Elbanowskich z fundacją Owsiaka - porównywałem formułę zarzutów.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Gowin zgrilowany na komisji Amber Gold. PiS się z tego nie podniesie.

Sofeicz napisał(a): Z działu PiSowskiego humoru i satyry.
Gwiazdy Trójki w składzie Mann, Andrus, Niedźwiedzki udały się do prezeski PR pani Stanisławczyk, żeby upomnieć się o zwolnionych redaktorów.
Oto co usłyszeli:
"– Prezes Stanisławczyk stwierdziła, że Program 3 został zawłaszczony przez osobowości i to jest sytuacja nie do przyjęcia – relacjonuje nam spotkanie jeden z radiowców."
Śmiać się czy rżeć?

A co oni tam jeszcze robią? Powinni rok temu powiedzieć, że reżim, którego byli sługusami przegwizdał wybory, w związku z tym jest nowy reżim i oni rezygnują, żeby swoimi  nowy reżim obsadził media.
[Obrazek: Czo3pdbW8AAaMKU.jpg:large]
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smoku,

bardzo mi się Twoja propozycja spodobała, gdy wygramy następne wybory wygonimy pisiorstwo z kraju. Waszak musi być jakaś kara za, jak to nazwałeś,...przegwizdanie wyborów, prawda?

A póki co, o "trucicielach" z podłej zmiany, ludzkim głosem wypowiedział się trójkowy karp:
Krok po kroku, krok po kroczku...
Odpowiedz
exeter napisał(a): Smoku,

bardzo mi się Twoja propozycja spodobała, gdy wygramy następne wybory wygonimy pisiorstwo z kraju. Waszak musi być jakaś kara za, jak to nazwałeś,...przegwizdanie wyborów, prawda?

A póki co, o "trucicielach" z podłej zmiany, ludzkim głosem wypowiedział się trójkowy karp:
Krok po kroku, krok po kroczku...

Się nie zrobiło samemu to nie można wymagać od innych.
2.
Tę wersję potwierdził Mann w oświadczeniu wydanym w środę wieczorem. - Relacjonowane w mediach na podstawie nieprecyzyjnych informacji z drugiej ręki spotkanie radiowców z panią Prezes Zarządu PR S.A., Barbarą Stanisławczyk, było, jak to wspólnie uzgodniliśmy, spotkaniem o charakterze wewnętrznym. Skoro jednak w powielanych w różnych miejscach materiałach powraca dotyczące mnie osobiście sformułowanie, chciałbym niniejszym poinformować, że pośród kierowanych przez Panią Prezes pod moim adresem uwag i opinii nie było zarzutu wytykającego mi braki warsztatowe - napisał dziennikarz.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/woj...precyzyjne#

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/woj...recyzyjne#
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Poza tym już było:
[Obrazek: CSUtXufWsAAXRx9.png]
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok,

brawo red. Szostkiewicz - święte słowa. Tylko, chorobcia Tusk ich nie posłuchał i stąd obecny kłopot. Smutny
Odpowiedz
http://wyborcza.pl/7,75398,21127957,roma...l#BoxGWImg

Cytat:Uważałam się za zwolenniczkę "dobrej zmiany" i nawet nie przypuszczałam, że coś takiego może mnie spotkać - mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Agnieszka Romaszewska-Guzy, szefowa Biełsat TV. Jak poinformowała, rząd de facto likwiduje stację.

Biełsat TV to telewizja satelitarna w języku białoruskim, finansowana i prawnie wchodząca w skład TVP. Została stworzona w odpowiedzi na prośby ze strony białoruskiej opozycji, a jej misją jest bezstronne i obiektywne informowanie Białorusinów o ważnych dla nich sprawach. Od momentu założenia stacja cieszy się popularnością wśród Białorusinów i wrogością ze strony białoruskich władz.

Pomysłodawczynią oraz pierwszą i jedyną dyrektorką Biełsat TV od momentu założenia stacji w 2007 r. jest Agnieszka Romaszewska-Guzy, córka opozycjonistów Zofii i Zbigniewa Romaszewskich i również opozycjonistka w czasach PRL. Wszystko wskazuje na to, że może też być dyrektorką ostatnią. Portal braci Karnowskich wPolityce.pl opublikował w czwartek z nią wywiad, w którym mówi, że w wyniku drastycznego obcięcia dotacji dla telewizji zostanie ona praktycznie zlikwidowana.

Dobra zmiana zaczyna kopać w tyłki własnych ludzi Duży uśmiech
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Bo przecie Łukaszenka, to taki ciepły człowiek, jak zauważył ostatnio PiSowski marszałek senatu.
I jak tu takiemu ciepłemu wujciowi pluć do zupy.
Nie godzi się.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
I zrobiło to PiS, a nie PO - No niemożliwe!!!



Naczelny gamoń przemówił:
Cytat:"Na pewno musimy opanować sferę informacyjną. To największa słabość naszego rządu, bo takie sprawy powinny wypływać dopiero wtedy, gdy są całkowicie gotowe, a one takie nie są. Na pewno nie chcemy uderzać w przedsiębiorców, wręcz przeciwnie, chcemy ich zachęcić do inwestycji i innowacyjności" - podkreślił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Oczywiście, dlatego podnoszą podatki, psują prawo...

Cytat:"Z jednej strony chcemy im pomóc, ale z drugiej nie możemy się godzić na niską tendencję do inwestowania i innowacji. Teza o tym, że spora grupa naszych przedsiębiorców traktuje swoje firmy jak folwark pańszczyźniany, jest bez wątpienia godna uwagi" - zaznaczył Kaczyński.

Chcemy pomagać, ale nie pozwolimy na to, bo działacie nie zgodnie z naszą wizją...

Cytat:Dopytywany, w jaki sposób można pomóc, odparł, że regulacjami prawnymi, które będą bronić pracownika - np. podniesieniem płacy minimalnej, walką z umowami śmieciowymi, które powinny być docelowo wyeliminowane. "W ogóle musimy odejść od gospodarki opartej na niskiej płacy. Niepokojąca jest też tendencja części przedsiębiorców do przechodzenia na status rentierów w dość młodym wieku: Dorobiłem się, a teraz korzystam z życia i wydaję pieniądze..." - wytłumaczył.


Czyt.: Tak wam dopierdolimy, że nie będziecie wiedzieć w którą stronę pójść żeby mniej oberwać.
To ostatnie też jest dobre. Bo grzechem głównym wg Kaczyńskiego, który nigdy żadnego miejsca pracy nie stworzył jest to, że ktoś już ma dość i nie chce więcej bawić się w tym cyrku. Zarobiłeś i już nie chcesz być przedsiębiorcą? A to czekaj, czekaj, zaraz Ziobro znajdzie na Ciebie paragraf i do końca życia będziesz musiał być okradanym przez nas przedsiębiorcą...


Cytat:Pytany, jak chce zmienić postawy m.in. przedsiębiorców - zachętami czy represjami - zapewnił, że nie będzie żadnych represji. "Choć można sobie wyobrazić podatki od nieczynnego kapitału, ale niczego takiego nie planuję. Ale problem istnieje, bo pozytywny dla społeczeństwa jest taki przedsiębiorca, który chce się rozwijać, inwestować. Takich jest bardzo wielu" - zauważył prezes PiS.


Jaki debil. Esencja pisowskiej schizofrenii. Żadnych represji nie wprowadzamy, ale jak nie inwestujecie to was opodatkujemy.
Co za chory psychicznie człowiek. PiSiory weźcie typa schowajcie, bo tylko atmosferę wszystkim zatruwa.




I jeszcze o Białorusi, nie ten temat, ale już przy okazji wrzucę:


Cytat:Z nieoficjalnych informacji uzyskanych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Mińsku wynika, że Białoruś rzeczywiście planuje obniżenie kosztów niektórych kategorii wiz dla obywateli Polski. Chodzi m.in. o wizy długoterminowe. Jak ustaliła PAP, o szczegółach białoruski resort dyplomacji ma poinformować w przyszłym tygodniu.
więcej
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Wreszcie opozycja przebudziła się ze snu zimowego trwającego ponad rok i czynnie wystąpiła przeciwko dyktatorskim zapędom Kaczyńskiego. Bystrzaki z nich, ale lepiej późno, niż wcale.
W Sejmie coraz goręcej. Posłowie blokują mównicę i stół prezydialny (http://www.tvn24.pl)

Być może mamy do czynienia z wstępem do strajku generalnego w kraju.
Odpowiedz
Akurat tych, co protestują, nie chciałbym w większości widzieć ani w sejmie, ani w telewizji. Ale rozumiem, że walczą o prawo wyboru dla każdego, żeby jednak miał możliwość ich w wybranych momentach tam oglądać (EDIT: tu jako skutek uboczny chęci dokopania PiS-owi).
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
exeter napisał(a): Wreszcie opozycja przebudziła się ze snu zimowego trwającego ponad rok i czynnie wystąpiła przeciwko dyktatorskim zapędom Kaczyńskiego. Bystrzaki z nich, ale lepiej późno, niż wcale.

Mówisz o tych bystrzakach?

[Obrazek: z10072289Q,Blokada-mownicy-sejmowej-prze...005-r-.jpg]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz,


Cytat:Mówisz o tych bystrzakach?

[Obrazek: z10072289Q,Blokada-mownicy-sejmowej-prze...005-r-.jpg]

można warcholić i można wyrażać akt obywatelskiego nieposłuszeństwa. Mam nadzieję, że odróżniasz jedno, od drugiego.

Wreszcie, po ponad roku, opozycja zdecydowała się na nazwanie rzeczy po imieniu - mamy do czynienia z zamachem stanu. Zamachem, dokonywanym przez władzę, co jest jak najbardziej możliwe, czego historia grudniowych wydarzeń w Polsce jest dobitnym dowodem. Wobec tego nie można legitymizować bezprawia, tylko kłaść się Rejtanem i wzywać naród do oporu.
Odpowiedz
exeter napisał(a): można warcholić i można wyrażać akt obywatelskiego nieposłuszeństwa. Mam nadzieję, że odróżniasz jedno, od drugiego.

[Obrazek: Cz1FWonXEAEp15E.jpg]
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Kurde. Co jest z tymi ludzmi? Jakie zamachy stanu? Odnosze wrazenie, ze obie strony konfliktu osiagnely juz dosc wysoki poziom pojebania. Lis kurwa odlecial wchuj daleko w kosmos, obala rzad przez fejsbuka. Ciekawe co dalej wymysli...

A PiS nie wiem czemu chce ograniczac prawo dziennikarzy do relacjonowania dzialnosci politykow. Widocznie szmaty zalgane maja cos do ukrycia.

exeter napisał(a): można warcholić i można wyrażać akt obywatelskiego nieposłuszeństwa. Mam nadzieję, że odróżniasz jedno, od drugiego.

Kiedy maniane odpierdalaja szlachetni i madrzy poslowie PO i N. to jest to obywatelskie nieposluszenstwo. Kiedy to samo robia chlopy z Samoobrony to juz warcholstwo.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu

Jeśli rozumieć zamach stanu za działania niezgodne z konstytucją to to się właśnie dzieje. Rewolucja też pasuje
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
lumberjack napisał(a): A PiS nie wiem czemu chce ograniczac prawo dziennikarzy do relacjonowania dzialnosci politykow. Widocznie szmaty zalgane maja cos do ukrycia.

Ja myślę, że więcej do ukrycia mają Ci pajace, którzy protestują (PiS się raczej nie kryje z tym, że chce zrobić z Polski Koreę Północną). Więc w większym stopniu chodzi po prostu o dokopywanie sobie wzajemnie za pieniądze podatników.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości