To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do ateistów
wilku2243 napisał(a):To mnie najbardziej rozpierdala, ciekawe co powiesz gdy spytam skąd się wziął bóg, bo skoro chemiczne mieszanki gazów nie mogły istnieć przed początkiem wszystkiego to bóg też nie.

Jestem niewierzący, ale widząc takich osobników jak ty zaczynam się zastanawiać, czy może nie zapisać się do metodystów Oczko
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Brainless napisał(a):
wilku2243 napisał(a):To mnie najbardziej rozpierdala, ciekawe co powiesz gdy spytam skąd się wziął bóg, bo skoro chemiczne mieszanki gazów nie mogły istnieć przed początkiem wszystkiego to bóg też nie.

Jestem niewierzący, ale widząc takich osobników jak ty zaczynam się zastanawiać, czy może nie zapisać się do metodystów Oczko

Tak jakby mnie to obchodziło
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a):
Brainless napisał(a):
wilku2243 napisał(a):To mnie najbardziej rozpierdala, ciekawe co powiesz gdy spytam skąd się wziął bóg, bo skoro chemiczne mieszanki gazów nie mogły istnieć przed początkiem wszystkiego to bóg też nie.

Jestem niewierzący, ale widząc takich osobników jak ty zaczynam się zastanawiać, czy może nie zapisać się do metodystów Oczko

Tak jakby mnie to obchodziło

A powinno, nie zadawałbyś mi wtedy pytań przeznaczonych dla teistów Oczko
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
Brainless napisał(a):
wilku2243 napisał(a):
Brainless napisał(a):
wilku2243 napisał(a):To mnie najbardziej rozpierdala, ciekawe co powiesz gdy spytam skąd się wziął bóg, bo skoro chemiczne mieszanki gazów nie mogły istnieć przed początkiem wszystkiego to bóg też nie.

Jestem niewierzący, ale widząc takich osobników jak ty zaczynam się zastanawiać, czy może nie zapisać się do metodystów Oczko

Tak jakby mnie to obchodziło

A powinno, nie zadawałbyś mi wtedy pytań przeznaczonych dla teistów Oczko
[quote pid='671909' dateline='1504970098']

To nawet nie było pytanie a tym bardziej nie skierowane do ciebie 
[/quote]
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a):To nawet nie było pytanie a tym bardziej nie skierowane do ciebie

Vs

wilku2243 napisał(a):ciekawe co powiesz gdy spytam skąd się wziął bóg

Ja myślę, że dalsze komentarze są zbyteczne. Pora zakończyć robienie śmietnika z wątku.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a): Cóż nawet jeśli to akurat chrześcijanizm lub islam na pewno nie jest zgodny z nauką a przecież to najpopularniejsze religie
W imieniu muzułmanów się nie wypowiadam. Co to jest "chrześcijanizm", nie wiem. Natomiast chrześcijaństwo jest z nauką jak najbardziej zgodne.
Cytat:Matka natura to jedynie zbiór praw rządzących tym światem, jak prawa fizyki, czas, a nie bóg
Co nie zmienia faktu, że odpowiedź "bo tak działa matka natura", to żadna odpowiedź.
Cytat:Gepard, biegający z prędkością światła
To nie mój przykład przecież.
Cytat:W tym momencie czepiasz się szczegółów, mogłem po prostu napisać pomyliłem się zamiast myślałem.
Pomyłką tego też nie można nazwać. Ktoś kto cokolwiek słyszał o Islamie i cokolwiek słyszał o Chrześcijaństwie nie jest w stanie popełnić takiej "pomyłki".
Cytat:To mnie najbardziej rozpierdala, ciekawe co powiesz gdy spytam skąd się wziął bóg, bo skoro chemiczne mieszanki gazów nie mogły istnieć przed początkiem wszystkiego to bóg też nie.
Jak mogą gazy istnieć przed początkiem wszystkiego, skoro gazy należą do kategorii "wszystko"? Natomiast koncepcja Boga nadaje się jako coś co istnieje "przed wszystkim" (innym niż Bóg). Oczywiście można się z tą koncepcją nie zgadzać.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): W imieniu muzułmanów się nie wypowiadam. Co to jest "chrześcijanizm", nie wiem. Natomiast chrześcijaństwo jest z nauką jak najbardziej zgodne.

Część chrześcijaństwa. Protestantyzm jest niezgodny.

Islam na pytanie o pochodzenie człowieka odpowiada nie ewolucją tylko kreacjonizmem, więc też jest niezgodny.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Ale przynajmniej chłopak się dowiedział z tego forum, że Islam jest młodszy od Chrześcijaństwa.
Zawsze jakiś pozytywny plus.
Nauki nigdy dość.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ja się dowiedziałem, że kiedy materia i energia, skupione w jednym punkcie o nieskończonej gęstości zaczynają zajmować więcej miejsca i kiedy tworzą się znane nam: czas, materia, energia i oddziaływania, a także dalej rozszerza się przestrzeń, jaką zajmują, to stoją za tym niezwykle przebiegłe siły w postaci gazów i pyłów kosmicznych.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
wilku2243 napisał(a): Cóż nawet jeśli to akurat chrześcijanizm lub islam na pewno nie jest zgodny z nauką a przecież to najpopularniejsze religie
W imieniu muzułmanów się nie wypowiadam. Co to jest "chrześcijanizm", nie wiem. Natomiast chrześcijaństwo jest z nauką jak najbardziej zgodne.
Cytat:Matka natura to jedynie zbiór praw rządzących tym światem, jak prawa fizyki, czas, a nie bóg
Co nie zmienia faktu, że odpowiedź "bo tak działa matka natura", to żadna odpowiedź.

dla mnie zmienia

Cytat:Gepard, biegający z prędkością światła
To nie mój przykład przecież.

mogłem się pomylić nie pamiętam już nawet do kogo to pisałem
Cytat:W tym momencie czepiasz się szczegółów, mogłem po prostu napisać pomyliłem się zamiast myślałem.
Pomyłką tego też nie można nazwać. Ktoś kto cokolwiek słyszał o Islamie i cokolwiek słyszał o Chrześcijaństwie nie jest w stanie popełnić takiej "pomyłki".

słyszałem o islamie i chrześcijaństwie ale nie zagłębiałem się w dokładne szczegóły stąd pomyłka

Cytat:To mnie najbardziej rozpierdala, ciekawe co powiesz gdy spytam skąd się wziął bóg, bo skoro chemiczne mieszanki gazów nie mogły istnieć przed początkiem wszystkiego to bóg też nie.
Jak mogą gazy istnieć przed początkiem wszystkiego, skoro gazy należą do kategorii "wszystko"? Natomiast koncepcja Boga nadaje się jako coś co istnieje "przed wszystkim" (innym niż Bóg). Oczywiście można się z tą koncepcją nie zgadzać.

No tego nie wiem, religie świata są zbyt rozbieżne żeby bóg mógł być "przed wszystkim" jak mówiłem w moich oczach są to jedynie na siłe wciskane tanie serie science fiction

Ja się dowiedziałem, że kiedy materia i energia, skupione w jednym punkcie o nieskończonej gęstości zaczynają zajmować więcej miejsca i kiedy tworzą się znane nam: czas,  materia, energia i oddziaływania, a także dalej rozszerza się przestrzeń, jaką zajmują, to stoją za tym niezwykle przebiegłe siły w postaci gazów i pyłów kosmicznych.

Właśnie tak powstał wielki wybuch, twoje słabe próby wyśmiania się nie mają tu żadnego zastosowania bo i tak wiem, że wiesz o czym mówię i jesteś w stanie się domyślić bez niczyjej pomocy że to nie jest książkowe wytłumaczenie, zwyczajnie mi się nie chce produkować  i podczytywać wikipedię 
Odpowiedz
Cytat:wilku
Właśnie tak powstał wielki wybuch
Najtęższe umysły się nad tym głowią i głowią a tu taka oczywista oczywistość.
Nobel pewny.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
Cytat:wilku
Właśnie tak powstał wielki wybuch
Najtęższe umysły się nad tym głowią i głowią a tu taka oczywista oczywistość.
Nobel pewny.

heh zabawne
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a): Właśnie tak powstał wielki wybuch, twoje słabe próby wyśmiania się nie mają tu żadnego zastosowania bo i tak wiem, że wiesz o czym mówię i jesteś w stanie się domyślić bez niczyjej pomocy że to nie jest książkowe wytłumaczenie, zwyczajnie mi się nie chce produkować  i podczytywać wikipedię 

[Obrazek: comment_LYKQtuKUdbRtQp8fFD05k1mfdn8gk9VP.jpg]

Przepraszam najmocniej, ale nie mogłem się powstrzymać. To już naprawdę ostatni raz.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
A Ja się dowiedziałem wreszcie czym jest praPrzyczyna Wszystkiego.  Obserwacja  działania mojego organizmu i przełożenie procesów w nim zachodzących oraz ekstrapolacje tego wszystkiego w schemat funkcjonowania wszechświata przeniosły moją percepcję na kolejny poziom oświecenia. W sytuacji, w której każdy z Nas się czasami znajduje, kiedy nie można już utrzymać  zwieraczem odbytu ciśnienia gazów biotycznych, a usilne zachowanie podstaw współżycia społecznego, które wymaga zachowania spokoju i powstrzymania Praw Natury (o których piszę w innym wątku) nie daje już skutku pożądanego -  stwarzamy Nowy Wszechświat  (Big Bang) doznań sensorycznych, a detekcja tych nowych doznań(tak mnie się wydaje) wyprzedza znacznie swoją skutecznością prędkość światła – sprawdzone w wielokrotnie powtórzonych doświadczeniach na mojej rodzinie w dużym pokoju. Jeśli nadal ktoś nie rozumie zjawiska inflacji, niech zamilknie na wieki lub wróci do podstawówki.
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a): słyszałem o islamie i chrześcijaństwie ale nie zagłębiałem się w dokładne szczegóły stąd pomyłka
To co o nich słyszałeś? Pytam z ciekawości. Bo brak mi wyobraźni i nie umiem pomyśleć takiego podzbioru wiedzy o chrześcijaństwie i islamie, który pozwala mówić, że się "słyszało" o tych religiach, a jednocześnie popełnić taką "pomyłkę". Chcę więc wiedzieć - to nie jest pytanie retoryczne.
Cytat:No tego nie wiem, religie świata są zbyt rozbieżne żeby bóg mógł być "przed wszystkim"
Po pierwsze - co to znaczy, że są rozbieżne. Po drugie - jak to ma przeszkadzać w głoszeniu Boga jako praprzyczyny?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Część chrześcijaństwa. Protestantyzm jest niezgodny.

No proszę, a ja głupi myślałem, że Stany Zjednoczone (51% protestantów) przodują jeśli chodzi o potencjał naukowy, wyprzedzając anglikańskie Zjednoczone Królestwo i w połowie protestancką Republikę Federalną, zaś za najlepszy system edukacji uważa się helwecki (sytuacja podobna do Niemiec). No cóż, muszę przyznać, że lumber zaczyna zaskakiwać, niestety niekoniecznie pozytywnie. Mam nadzieję, że jest to spowodowane zapierdolem w pracy, czy inną ważną rzeczą, a nie jest to długotrwały trend. Idź i nie grzesz więcej!
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył! - Stanisław Lem
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
wilku2243 napisał(a): słyszałem o islamie i chrześcijaństwie ale nie zagłębiałem się w dokładne szczegóły stąd pomyłka
To co o nich słyszałeś? Pytam z ciekawości. Bo brak mi wyobraźni i nie umiem pomyśleć takiego podzbioru wiedzy o chrześcijaństwie i islamie, który pozwala mówić, że się "słyszało" o tych religiach, a jednocześnie popełnić taką "pomyłkę". Chcę więc wiedzieć - to nie jest pytanie retoryczne.

O islamie wiem niewiele, że muszą zabijać niewiernych, muszą nosić to dziwne nakryucie głowy kobiety, są im obiecane dziwne rzeczy po śmierci jesli beda wierni, ogólnie wiem to co może się dowiedzieć osoba która ma na to wszystko totalnie wyjebane to samo z chrześcijaństwem i nie pytaj jak trafiłem na to forum ani czemu tu pisze bo sam nie wiem z nudow chyba

Cytat:No tego nie wiem, religie świata są zbyt rozbieżne żeby bóg mógł być "przed wszystkim"
Po pierwsze - co to znaczy, że są rozbieżne. Po drugie - jak to ma przeszkadzać w głoszeniu Boga jako praprzyczyny?

Bo religia egipska posiadała ponad 50 bogów, bogowie greccy liczyli ponad 20, chrześcijanizm i islam ma tylko jednego, buddyzm nawet nie ma boga bo wg nich bóg istnieje w kazdym człowieku, i tak wymieniać do usrania czemu akurat ta a nie inna religia jest słuszna?
Odpowiedz
?wilku2243 napisał(a):
zefciu napisał(a):
wilku2243 napisał(a): słyszałem o islamie i chrześcijaństwie ale nie zagłębiałem się w dokładne szczegóły stąd pomyłka
To co o nich słyszałeś? Pytam z ciekawości. Bo brak mi wyobraźni i nie umiem pomyśleć takiego podzbioru wiedzy o chrześcijaństwie i islamie, który pozwala mówić, że się "słyszało" o tych religiach, a jednocześnie popełnić taką "pomyłkę". Chcę więc wiedzieć - to nie jest pytanie retoryczne.

O islamie wiem niewiele, że muszą zabijać niewiernych, muszą nosić to dziwne nakryucie głowy kobiety, są im obiecane dziwne rzeczy po śmierci jesli beda wierni, ogólnie wiem to co może się dowiedzieć osoba która ma na to wszystko totalnie wyjebane to samo z chrześcijaństwem i nie pytaj jak trafiłem na to forum ani czemu tu pisze bo sam nie wiem z nudow chyba

Cytat:No tego nie wiem, religie świata są zbyt rozbieżne żeby bóg mógł być "przed wszystkim"
Po pierwsze - co to znaczy, że są rozbieżne. Po drugie - jak to ma przeszkadzać w głoszeniu Boga jako praprzyczyny?

Bo religia egipska posiadała ponad 50 bogów, bogowie greccy liczyli ponad 20, chrześcijanizm i islam ma tylko jednego, buddyzm nawet nie ma boga bo wg nich bóg istnieje w kazdym człowieku, i tak wymieniać do usrania czemu akurat ta a nie inna religia jest słuszna?

Kobiety w islamie trzymane są krótko. Dlatego noszą ciemny strój, żeby nie mogły się gxić z kim popadnie po dancingach zwłaszcza kiedy jest mężatką.Chyba na temat bab to temat rzeka, co raczej ciebie jako chłopa nie powinno dziwić Dlaczego właśnie islam i prorok Mahomet tak Cię interesuje ?
Totalnie wyjebane mogą mieć wolni ludzie w wolnym kraju fakt. Czego szukasz i czego oczekujesz raczej trudno przewidzieć
Odpowiedz
Yudas napisał(a):
?wilku2243 napisał(a):
zefciu napisał(a):
wilku2243 napisał(a): słyszałem o islamie i chrześcijaństwie ale nie zagłębiałem się w dokładne szczegóły stąd pomyłka
To co o nich słyszałeś? Pytam z ciekawości. Bo brak mi wyobraźni i nie umiem pomyśleć takiego podzbioru wiedzy o chrześcijaństwie i islamie, który pozwala mówić, że się "słyszało" o tych religiach, a jednocześnie popełnić taką "pomyłkę". Chcę więc wiedzieć - to nie jest pytanie retoryczne.

O islamie wiem niewiele, że muszą zabijać niewiernych, muszą nosić to dziwne nakryucie głowy kobiety, są im obiecane dziwne rzeczy po śmierci jesli beda wierni, ogólnie wiem to co może się dowiedzieć osoba która ma na to wszystko totalnie wyjebane to samo z chrześcijaństwem i nie pytaj jak trafiłem na to forum ani czemu tu pisze bo sam nie wiem z nudow chyba

Cytat:No tego nie wiem, religie świata są zbyt rozbieżne żeby bóg mógł być "przed wszystkim"
Po pierwsze - co to znaczy, że są rozbieżne. Po drugie - jak to ma przeszkadzać w głoszeniu Boga jako praprzyczyny?

Bo religia egipska posiadała ponad 50 bogów, bogowie greccy liczyli ponad 20, chrześcijanizm i islam ma tylko jednego, buddyzm nawet nie ma boga bo wg nich bóg istnieje w kazdym człowieku, i tak wymieniać do usrania czemu akurat ta a nie inna religia jest słuszna?

Kobiety w islamie trzymane są krótko. Dlatego noszą ciemny strój, żeby nie mogły się gxić z kim popadnie po dancingach zwłaszcza kiedy jest mężatką.Chyba na temat bab to temat rzeka, co raczej ciebie jako chłopa nie powinno dziwić Dlaczego właśnie islam i prorok Mahomet  tak Cię interesuje ?
Totalnie wyjebane mogą mieć wolni ludzie w wolnym kraju fakt. Czego szukasz i czego oczekujesz raczej trudno przewidzieć

W ogóle mnie nie interesuje użyłem tej religii jako przykład a oni się o to srają
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a): Bo religia egipska posiadała ponad 50 bogów
To nie jest odpowiedź ani na pierwsze, ani na drugie z moich pytań. Przypominam te pytania, bo widzę, że się zagubiłeś:
  • Co dokładnie słyszałeś o chrześciajństwie i islamie, zanim popełniłeś "pomyłkę"?
  • Dlaczego koncepcja Boga nie nadaje się na praprzyczynę?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości