To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do ateistów
zefciu napisał(a):
wilku2243 napisał(a): Jestem tak głęboko opóźniony intelektualnie, że umieszczenie kawałka tekstu między określonymi znacznikami mnie przerasta.
No to wyjaśnij mi, człowieku, jak to jest, że z jednej strony przyznajesz się otwarcie do upośledzenia umysłowego, a z drugiej - chcesz dyskutować o fizyce kwantowej?


Ty zmyślasz te cytaty zefciu? Nie widać, żeby wilku2243 gdziekolwiek coś takiego napisał.
Odpowiedz
matsuka napisał(a): Ty zmyślasz te cytaty zefciu? Nie widać, żeby wilku2243 gdziekolwiek coś takiego napisał.
Napisał zdanie równoważne. Ja tylko sparafrazowałem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
wilku2243 napisał(a): [b][b]osły wcale nie są takie głupie bo wygląda na to że są ludzie głupsi od nich[/b][/b]
CHYBA TY

(Zawsze chciałem to napisać, a taka okazja nieprędko się zdarzy)

Oj, przepraszam ale kolega Wilku w tym zakresie ma rację. Słaby jestem w temacie fizyki kwantowej choć rozumiem czym jest kwant. Na przykład taka cząsteczka C2H5OH i jej obecność we krwi wyrażona w molach na litr może być wyznacznikiem stopnia zmiany świadomości. Jeśli moglibyśmy zdefiniować i sparametryzować świadomość to moglibyśmy również wprowadzić parametr określający tę właśnie zmianę świadomości wywołaną jedną cząsteczką C2H5OH i nazwać ją kwantem ZMIANY. A jeśli tak, to możemy ustalić ile kwantów obecnych w Naszym krwioobiegu przybliża nas i z jaką prędkością przybliża nas do głupoty w biblijnym znaczeniu. W takim układzie możemy powiedzieć, iż osły są mądrzejsze od ludzi bo C2H5OH występuje w ich krwi w stałym stężeniu fizjologicznym natomiast u człowieka ten poziom jest labilny  i zawsze wyższy od poziomu we krwi osła co prowadzi Nas do wniosku nie podlegającego dyskusji, że osioł jest zawsze bardziej lub tak samo mądry jak człowiek.   Mam na to potwierdzenie w Starym Testamencie, gdzie w Księdze Rodzaju jest napisane: „Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre….” Później Bóg wydalił człowieka z raju, czyli człowiek  przestał być dobry, a więc w sensie biblijnym był zły, wadliwy, obarczony defektem – grzechem pierworodnym czyli po prostu stał się głupi.


Info dla Marlow
cytat z Biblii Tysiąclecia, Rdz 1, 25, Wydawnictwo Pallottinum, Poznań-Warszawa 1980, wydanie III poprawione
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a): Ty zmyślasz te cytaty zefciu? Nie widać, żeby wilku2243 gdziekolwiek coś takiego napisał.
Napisał zdanie równoważne. Ja tylko sparafrazowałem.


W takim razie wskaż to miejsce i jeśli to nieprawda powinieneś dostać bukiet grubych minusów od forumowiczów albo ostrzeżenie od moderacji.
Takich rzeczy się po prostu nie robi.
Odpowiedz
matsuka napisał(a): W takim razie wskaż to miejsce
Wskazałem - cytat linkuje do stosownego posta. Wystarczy kliknąć w zieloną strzałkę.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Wskazałem - cytat linkuje do stosownego posta. Wystarczy kliknąć w zieloną strzałkę.

Ok, wybroniłeś się, on rzeczywiście coś podobnego napisał. Generalnie jednak nie rób tego więcej, proszę. Nie sugeruj, że jest to dosłowny cytat.
Odpowiedz
@zefciu

Nie zmuszaj mnie, żebym się znowu musiał zgadzać z matsuką, i proszę, zaprzestań tej, nazwijmy to, maniery parafrazowania wewnątrz cytatu. Dla mnie to jeden z najgorszych zwyczajów w dyskusji. Może nawet gorsze, niż obrażanie, bo przy obrażaniu wiadomo, kto jest autorem danych słów, a przy takich "parafrazach" to dorabia się oponentowi przysłowiowego ryja. Nawet jak jakaś mikroskopijna strzałeczka pozwala linkować do oryginału, to ile osób to robi?

Po prostu - przestań. A przynajmniej/zwłaszcza wewnątrz cytatów.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
wilku2243 napisał(a): Jestem tak głęboko opóźniony intelektualnie, że umieszczenie kawałka tekstu między określonymi znacznikami mnie przerasta.
No to wyjaśnij mi, człowieku, jak to jest, że z jednej strony przyznajesz się otwarcie do upośledzenia umysłowego, a z drugiej - chcesz dyskutować o fizyce kwantowej?

 Założe się że istnieją ludzie upośledzeni mądrzejsi i inteligentniejsi ode mnie i od ciebie
Odpowiedz
@zefciu
tym bardziej, że przecież wilku2243 może mieć np. starą przeglądarkę, która nie wyświetla mu poprawnie elementów na stronie i nie ma dostępu do wszystkich narzędzi jakie masz Ty przy tworzeniu wątku.
Powinieneś umieć przewidzieć, że są rzeczy, których nie umiesz przewidzieć.


@bert04
Starasz się mnie obrazić - takiego foszka walnąłeś Uśmiech Przyjmuję challenge. Jestem najbardziej competitive osobą jaką kiedykolwiek spotkałeś (przepraszam wszystkich za te śmierdzące, angielskie wstawki, ale to jest styl pisania berta i chcę się upewnić, że rozumie co do niego piszę i na czym polega idiotyzm tych strasznych jego makaronizmów)
Od dzisiaj będę nicował Twój światopogląd tak, że nic z niego nie zostanie. Będę tępił każdą stupid thing w Twojej wypowiedzi jaka mi się nasunie pod my eyes.

Huragan Katrina to będzie zaledwie muskająca skórę delikatna bryza przy huraganie Matsuka. Żartowałem oczywiście. Szkoda czasu na twoje fochy.
Cześć.
Odpowiedz
matsuka napisał(a): tym bardziej, że przecież wilku2243 może mieć np. starą przeglądarkę
Zatem, specjalnie dla Ciebie, odpowiadam na Twój post przy użyciu lynxa.
Cytat:która nie wyświetla mu poprawnie elementów na stronie
A co mnie obchodzi, co przeglądarka wilku wyświetla, a czego nie wyświetla. Liczy się to, co wilku wysyła.
Cytat:i nie ma dostępu do wszystkich narzędzi jakie masz Ty przy tworzeniu wątku.
Tzn. jakich?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
@matsuka

Be my guest Język

Choć wolałbym, żebyś zaczął od tępienia głupot we własnych postach. Ale jeżeli istotnie jakieś rzeczywiste (nie urojone) głupoty u mnie wychwycisz, to w sumie lepiej dla mnie.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
matsuka napisał(a): tym bardziej, że przecież wilku2243 może mieć np. starą przeglądarkę
Zatem, specjalnie dla Ciebie, odpowiadam na Twój post przy użyciu lynxa.
Cytat:która nie wyświetla mu poprawnie elementów na stronie
A co mnie obchodzi, co przeglądarka wilku wyświetla, a czego nie wyświetla. Liczy się to, co wilku wysyła.
Cytat:i nie ma dostępu do wszystkich narzędzi jakie masz Ty przy tworzeniu wątku.
Tzn. jakich?
Aha ciebie nie obchodzi co mi się wyświetla, tylko co ja wysyłam, to czemu mnie ma obchodzić jak tobie się to czyta?
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a): Aha ciebie nie obchodzi co mi się wyświetla, tylko co ja wysyłam, to czemu mnie ma obchodzić jak tobie się to czyta?

A jaki jest cel Twojego pisania tutaj? Nie taki, żeby ktoś zrozumiał Twoją myśl i ewentualnie się do niej odniósł? Twoim priorytetem powinno być to, żeby swoje myśli przedstawiać jak najprzejrzyściej - aby były czytelne. Niesamowite jest, że dorosły człowiek a tego nie rozumie.

Nie chcę Cię w żaden sposób obrazić, ale czynisz cytat zefcia coraz bardziej dosłownym.


zefciu napisał(a):Zatem, specjalnie dla Ciebie, odpowiadam na Twój post przy użyciu lynxa.

To wejdź przez lynxa na nowy system, np. bankowi na którym nigdy jeszcze nie byłeś i wykonaj prosty przelew.
Odpowiedz
matsuka napisał(a):
wilku2243 napisał(a): Aha ciebie nie obchodzi co mi się wyświetla, tylko co ja wysyłam, to czemu mnie ma obchodzić jak tobie się to czyta?

A jaki jest cel Twojego pisania tutaj? Nie taki, żeby ktoś zrozumiał Twoją myśl i ewentualnie się do niej odniósł? Twoim priorytetem powinno być to, żeby swoje myśli przedstawiać jak najprzejrzyściej - aby były czytelne. Niesamowite jest, że dorosły człowiek a tego nie rozumie.

Nie chcę Cię w żaden sposób obrazić, ale czynisz cytat zefcia coraz bardziej dosłownym.


zefciu napisał(a):Zatem, specjalnie dla Ciebie, odpowiadam na Twój post przy użyciu lynxa.

To wejdź przez lynxa na nowy system, np. bankowi na którym nigdy jeszcze nie byłeś i wykonaj prosty przelew.

Pisałem, że z nudów, mam podobno dziwny światopogląd i olewające podejście do wszystkiego więc ciężko mi tłumaczyć tak, żeby ktoś to zrozumiał tak jak to sobie wyobrażam, nie wiem może brakuje mi wiedzy i słow, a że nigdy nie używałem forum to nie umiem się z nimi obchodzić i nie wiedziałem że takie tutaj zasady są, no i napisałem że specjalnie pogrubiam w jakimś stopniu to na pewno wam ułatwiło czytanie. Ale na szczęście dla was zmykam i już tu raczej nie wrócę, urlop się kończy
Odpowiedz
proces komunikacji jednak polega na tym, że się starasz - to wszystko o co Cię prosimy. Pozdrawiam.
Odpowiedz
wilku2243 napisał(a): Aha ciebie nie obchodzi co mi się wyświetla, tylko co ja wysyłam, to czemu mnie ma obchodzić jak tobie się to czyta?
A rozumiesz taką koncepcję, która się nazywa "semantic markup"? Nie obchodzi nas wzajemnie, jak kto sobie co tam wyświetla. Obchodzi nas oznaczenie wysyłanych danych w taki sposób, aby oddawały stan faktyczny.

Powtarzam - jeśli będziesz kłamliwie umieszczał swoje wypowiedzi jako moje, będę to zgłaszał do moderacji.


matsuka napisał(a): To wejdź przez lynxa na nowy system, np. bankowi na którym nigdy jeszcze nie byłeś i wykonaj prosty przelew.
A czemu miałbym to zrobić? Nie oczekuję niczego takiego od wilku.


wilku2243 napisał(a): nie wiedziałem że takie tutaj zasady są
Nie wiedziałem, że nie można przypisać własnej wypowiedzi komuś innemu. Tragedia.
Cytat:Ale na szczęście dla was zmykam i już tu raczej nie wrócę, urlop się kończy
Naprawdę nie masz lepszych rzeczy do roboty na urlopie?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Sługa słowa napisał(a): 21. Dlaczego chcesz dobra, a nie chcesz zła?
Zapytano pewnego łucznika:
- Jak Ty to robisz, że zawsze trafiasz w środek tarczy?
- Och, to bardzo proste. Najpierw strzelam, a potem rysuję tarczę.

Najpierw czegoś chcę, a potem nazywam to dobrym.
Najpierw czegoś nie chcę a potem nazywam to złym.
Nie licząc oczywiście sytuacji, gdy mam nabyty pod presją społeczną nawyk, by nazywać złym coś, co zostało za złe uznane przez innych ("Bo tak i nie pyskuj, to temat tabu.").



A ode mnie pytanko:

Na jakiej podstawie kwestionujecie sukcesją apostolską?

a) Uznajecie, że Kościół bezczelnie kłamie, że katoliccy duchowni mają nieprzerwany ciąg święceń kapłańskich aż do samego Jezusa?
b) Kiedyś skłamał, a dzisiaj nie ma możliwości tego zweryfikowania i wierzy w swoje dawne kłamstwa?
c) Uznajecie, że ma ten nieprzerwany ciąg święceń, ale nic to dla was nie oznacza?
d) Po prostu się nad tą kwestią nie zastanawialiście?
e) Jakaś inna odpowiedź?
Odpowiedz
nerwica napisał(a): Zapytano pewnego łucznika:
- Jak Ty to robisz, że zawsze trafiasz w środek tarczy?
- Och, to bardzo proste. Najpierw strzelam, a potem rysuję tarczę.

Najpierw czegoś chcę, a potem nazywam to dobrym.
Najpierw czegoś nie chcę a potem nazywam to złym.

ten zarzut może by działał gdyby chodziło o jedną osobę, a nie całe społeczeństwo które dyskutuje gdzie namalować tarczę oraz miliony rozstrzelonych strzał

nerwica napisał(a): Nie licząc oczywiście sytuacji, gdy mam nabyty pod presją społeczną nawyk, by nazywać złym coś, co zostało za złe uznane przez innych ("Bo tak i nie pyskuj, to temat tabu.").

nieudana próba odbijania piłeczki "bo tak" Język

nerwica napisał(a): A ode mnie pytanko:

Na jakiej podstawie kwestionujecie sukcesją apostolską?

a) Uznajecie, że Kościół bezczelnie kłamie, że katoliccy duchowni mają nieprzerwany ciąg święceń kapłańskich aż do samego Jezusa?
b) Kiedyś skłamał, a dzisiaj nie ma możliwości tego zweryfikowania i wierzy w swoje dawne kłamstwa?
c) Uznajecie, że ma ten nieprzerwany ciąg święceń, ale nic to dla was nie oznacza?
d) Po prostu się nad tą kwestią nie zastanawialiście?
e) Jakaś inna odpowiedź?

W sumie wszystko z powyższych plus "f) ktoś się kiedyś pomylił i poszło dalej". Końcówka c jest istotna, nic to nie oznacza.
Odpowiedz
nerwica napisał(a): Na jakiej podstawie kwestionujecie sukcesją apostolską?

a) Uznajecie, że Kościół bezczelnie kłamie, że katoliccy duchowni mają nieprzerwany ciąg święceń kapłańskich aż do samego Jezusa?
b) Kiedyś skłamał, a dzisiaj nie ma możliwości tego zweryfikowania i wierzy w swoje dawne kłamstwa?
c) Uznajecie, że ma ten nieprzerwany ciąg święceń, ale nic to dla was nie oznacza?
d) Po prostu się nad tą kwestią nie zastanawialiście?
e) Jakaś inna odpowiedź?

Odpowiedź c jest możliwa tylko dla kogoś uznającego ewolucję (niekoniecznie biologiczną!). Istnieje sukcesja genetyczna ludzi od jakiejś ryby sprzed czterystu milionów lat - no i co z tego? Kiepskie z nas ryby. Toteż sukcesja apostolska, nawet jeśli jest niesfałszowana, nie ma znaczenia, bo i tak obecni "apostołowie" mogą się diametralnie różnić od tych starożytnych.

Natomiast ktoś, dla kogo koncepcja ewolucji jest niezrozumiała lub obrzydliwa, uznaje, że co zostało raz stworzone, jest niezmienne, toteż ma do wyboru tylko dwie prawdy: 1) Kościół z sukcesją apostolską głosi prawdę najprawdziwszą; lub 2) sukcesja Kościoła musi być fałszem, a Prawdziwa Wiara była zachowywana gdzie indziej w inny sposób.
Odpowiedz
2 kolejne pytania do ateistów:

Strzałka Czy chcielibyście wierzyć w Boga? Dlaczego tak/nie?
Strzałka Czy chcielibyście, żeby Bóg istniał? Dlaczego tak/nie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości