To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie historyczne
#21
Cytat:Mnie to pachnie Prawem Parkinsona

O prawie Parkinsona czytałem, ale nie udało mi się znaleźć nic powiązanego z tymi fabrykami w czasie II WŚ :<


Cytat:Tego przykładu nie znam, natomiast u Suworowa było trochę przykładów niemieckiej bezwładności biurokracji. Przykładowo jeszcze w 1945 roku produkowano hełmy dostosowane do walk pustynnych, podbite korkiem. Przypomnę, że "Afrikafeldzug" zakończył się w marcu 1943. Inne oddziały produkowały w ilościach hurtowych mapy terenów, na których już dawno nie prowadzono walk. Mogę przy okazji odszukać, czy autor tylko przekazywał ploty, ale w tego typu sprawach opierał się na dokumentach i pamiętnikach.

Dzięki, to też jest ciekawy trop, postaram się coś więcej nt sprawdzić.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#22
cobras napisał(a): Dzięki, to też jest ciekawy trop, postaram się coś więcej nt sprawdzić.

Suworow w książce "Samobójstwo" powoływał się na pamiętniki Speera w tym przypadku. A rzeczone mapy, produkowane w hurtowych ilościach, dotyczyły Iraku, terenu, do którego III Rzesza nawet nie dotarła.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#23
Jak nazwac w takim razie wyprawe gen Zeligowskiego na Wilno, oficjalnie samowolna a naprawde akceptowana przez polskie dowodztwo ?
Albo polska wyprawe na Czechoslowacje w 68 ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości