To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
Sir Galahad napisał(a): Tak z ciekawości zapytam co jest w tym przełomowego, nie jestem na bieżąco niestety.

Nie tyle chodzi o przełomowość, co kolejny dowód za szkodliwością diety bogatej w cukry spożywane w dużych ilościach. Na końcu notki jest odniesienie do profilaktyki dziecięcej celem ograniczania produktów z wysoką zawartością cukrów oraz to, że wcale nie trzeba być w pierwotnej grupie ryzyka jeśli chodzi o choroby układu krążenia żeby wypracować sobie takie choroby innymi metodami.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Sir Galahad napisał(a): To źle myślałeś.
Najwyraźniej nie ja jedyny zostałem rozdziewiczony tym artykułem, jako że niektórzy po usłyszeniu tych niezwykłych wieści nagle zaczęli popierać rząd tłumiący jakiekolwiek zapędy separatystyczne fizycznie za pomocą policji. Też wolę ZOMO od zbrodniarzy, którzy dali się nabrać na zmyśloną historyjkę jakiejś kobieciny.

Sir Galahad napisał(a): Coś jak na Krymie czy w Donbasie
Czyli co? Na Krymie i w Donbasie Ukraina też pałowała ludzi, zamykała lokale wyborcze, zabierała urny itd. i dlatego trzeba było przeprowadzić chaotyczne referendum? Może powinieneś o tym zamieścić artykuł - byłby dużo bardziej sensacyjny.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Roan Shiran napisał(a): Najwyraźniej nie ja jedyny zostałem rozdziewiczony tym artykułem, jako że niektórzy po usłyszeniu tych niezwykłych wieści nagle zaczęli popierać rząd tłumiący jakiekolwiek zapędy separatystyczne fizycznie za pomocą policji. Też wolę ZOMO od zbrodniarzy, którzy dali się nabrać na zmyśloną historyjkę jakiejś kobieciny.

Znaczy się jakby nagle na Śląsku RAŚ zorganizował referendum i był taki cyrk, że światowe media powielałyby nieprawdziwe informacje, przez działaczy i sympatyków ruchu tworzone to wszystko jest ok?


Cytat:Czyli co? Na Krymie i w Donbasie Ukraina też pałowała ludzi, zamykała lokale wyborcze, zabierała urny itd. i dlatego trzeba było przeprowadzić chaotyczne referendum? Może powinieneś o tym zamieścić artykuł - byłby dużo bardziej sensacyjny.

No u Ruskich w TV tak przecież mówili. Ukry złe gnębiły Rosjan, to bohaterski lud wyzwolił się sam za pomocą czołgów i wyrzutni GRAD.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Sir Galahad napisał(a): Znaczy się jakby nagle na Śląsku RAŚ zorganizował referendum i był taki cyrk, że światowe media powielałyby nieprawdziwe informacje, przez działaczy i sympatyków ruchu tworzone to wszystko jest ok?
Oczywiście, że nie. Ja osobiście wysłałbym ZOMO, spałował uczestników, pozamykał lokale, pozabierał urny i za wszelką cenę nie dopuściłbym do przeprowadzenia tego jakże nielegalnego i zakazanego referendum. Ordung w państwie musi być.

Sir Galahad napisał(a): No u Ruskich w TV tak przecież mówili. Ukry złe gnębiły Rosjan, to bohaterski lud wyzwolił się sam za pomocą czołgów i wyrzutni GRAD.
Aaa... więc to, że rząd wysłał policję do pałowania ludzi, zamykania lokali, zabierania urn i przedsięwzięcia podobnych działań to propaganda rosyjska i nic z tego nie miało miejsca?
Jak już mówiłem - powinieneś napisać artykuł na ten temat. To milion razy bardziej sensacyjne niż te drobne przebąkiwania redaktora z wiary.pl.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Roan Shiran napisał(a): Oczywiście, że nie. Ja osobiście wysłałbym ZOMO, spałował uczestników, pozamykał lokale, pozabierał urny i za wszelką cenę nie dopuściłbym do przeprowadzenia tego jakże nielegalnego i zakazanego referendum. Ordung w państwie musi być.

Nie miałem Cię za tak nierozsądnego. Wystarczy przecież nie majstrować przy autonomii regionu. A w przypadku rosnących nastrojów separatystycznych usiąść do rozmów. No ale co kto woli.


Cytat:Aaa... więc to, że rząd wysłał policję do pałowania ludzi, zamykania lokali, zabierania urn i przedsięwzięcia podobnych działań to propaganda rosyjska i nic z tego nie miało miejsca?

Ojejku jejku! Ukraińcy jednak zgodzili się na referenda i nie przeszkadzali w ich przeprowadzaniu? Musiałem coś przeoczyć.


Cytat:Jak już mówiłem - powinieneś napisać artykuł na ten temat. To milion razy bardziej sensacyjne niż te drobne przebąkiwania redaktora z wiary.pl.

Z pewnością. I wiem gdzie go zgłoszę. Mianowicie tu.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Sir Galahad napisał(a): Gorąco polecam te dwa felietony. Zwłaszcza Lumberowi.

http://info.wiara.pl/doc/4227201.Wielka-manipulacja

http://info.wiara.pl/doc/4227814.Urabianie-opinii

Zaczynam kibicować Hiszpanom. Kij w rzycie zakłamanym hienom.

Jasne, że mogą zdarzyć się jakieś oszustwa czy manipulacje, ale te filmiki, które widziałem nie były zmontowane. Chyba, że były super profesjonalnie zmontowane i zostałem oszukany przez judeomasoński skynews Oczko
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dlatego napisałem, że liczy się kontekst. I sposób pokazania też. Taki przykładzik, który pokutuje do dzisiaj w publicznej świadomości.

https://www.wykop.pl/link/2116514/mit-o-...e-z-klifu/
Sebastian Flak
Odpowiedz
Sir Galahad napisał(a): Nie miałem Cię za tak nierozsądnego. Wystarczy przecież nie majstrować przy autonomii regionu. A w przypadku rosnących nastrojów separatystycznych usiąść do rozmów. No ale co kto woli.
I jak ma się to do naszego tematu dyskusji, tj. że lubisz popierać tych pałujących, rekwirujących i zamykających?
Sir Galahad napisał(a): Ojejku jejku! Ukraińcy jednak zgodzili się na referenda i nie przeszkadzali w ich przeprowadzaniu? Musiałem coś przeoczyć.
Mówimy o tym referendum w Donbasie, które było przeprowadzane przez bliżej nieokreślonych uzbrojonych ludzi, a którzy przepędzali m.in. zbyt natrętnych reporterów (https://news.vice.com/video/russian-roul...irty-eight) lub uciszali niewygodnych ludzi przed dniem głosowania (http://www.telegraph.co.uk/news/worldnew...-east.html)?
Czy też może o referendum na Krymie, który to w ogóle nie leżał wtedy w zasięgu władzy rządu ukraińskiego?

To ma być jakiś trolling...?


Cytat:Z pewnością. I wiem gdzie go zgłoszę. Mianowicie tu.
[url=http://aszdziennik.pl/][/url]... chyba najwyraźniej tak. Możesz tak od razu zaczynać, a nie wzbudzać u innych podejrzenia, że Ci nagle mózg wyżarło.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Sir Galahad napisał(a): Dlatego napisałem, że liczy się kontekst. I sposób pokazania też. Taki przykładzik, który pokutuje do dzisiaj w publicznej świadomości.

https://www.wykop.pl/link/2116514/mit-o-...e-z-klifu/


No, kiedyś wyszło na jaw, że część zdjęć z wojny w Syrii to fejki, które mają rozczulic Europejczyków i zachęcić do akcji refudzis łelkom, ale nie zmienia to faktu że wojna w Syrii jest i że ludzie tam naprawdę giną.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/10...dziow.html

Wywiad z wiceministrem sprawiedliwości na temat mentalności sędziów i pewnej tradycji w tym środowisku. O dziwo, tym razem wiceminister porusza faktyczny problem istniejący w tej grupie, a mianowicie to, że sędziowie prawie zawsze orzekają przy dolnym progu ustawowego zagrożenia, nawet przy niezwykle drastycznych przestępstwach. Oczywiście nie we wszystkim ma rację, chybiona jest na przykład analiza, że tradycja ta miała początek w PRLu (co chyba miało wywołać wrażenie, że sędziowie to tacy komuniści z przeszłości), jako że oczywistym jest, że została zapoczątkowana już w II RP.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
@ Lumber, Roan

Dobra, ok. Zagalopowałem się. Mea culpa.
Sebastian Flak
Odpowiedz
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...82929.html

Ciekawy artykuł o bardzo kiepskiej sytuacji w Polskim górnictwie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
http://forsal.pl/gospodarka/polityka/art...-plus.html

Cytat:Taleb w jednym z artykułów opublikowanych w serwisie Medium.com przytacza mityczną opowieść o grupie rybaków, którzy złowili dużą liczbę żółwi i już po ich przyrządzeniu odkryli, że zwierzęta są właściwie niejadalne. „Zdarzyło się, że przechodził obok bóg Merkury, a rybacy zaprosili go, by do nich dołączył i poczęstował się żółwiami. Merkury domyślił się, że został zaproszony po to, by uwolnić ich od niechcianego jedzenia, więc zmusił ich, by to oni zjedli żółwie, ustanawiając tym samym regułę, zgodnie z którą musisz sam jeść to, czym karmisz innych” – pisze Taleb.

W związku z rozwojem nowych technologii coraz łatwiej wyobrazić sobie sposoby, na jakie można by przetłumaczyć regułę „ryzykowania własną skórą” na politykę.

Chcesz darmowego internetu? W porządku. Możemy obliczyć podatkowy koszt takiego rozwiązania na mieszkańca i obarczyć nim w znacząco większym stopniu tych, którzy głosowali na partię lub koalicję, które taką obietnicę realizują. Pozwolić może na to np. zastosowanie technologii takich jak blockchain, które zapewniają anonimowość internautom, pozwalając jednocześnie identyfikować ich konkretne cechy (np. wyborca partii X). Uważasz, że telewizja publiczna powinna realizować misję za pieniądze z abonamentu? Świetnie. Nic łatwiejszego, niż obarczyć cię kosztami ewentualnych strat przynoszonych przez tę instytucję. Obecnie za jej straty płacą wszyscy podatnicy, gdy państwo pomaga telewizji.

Ciekawe jak szybko nastąpiłyby wcześniejsze wybory po wprowadzeniu tego pomysłu w życie?
Sebastian Flak
Odpowiedz
O postawie środowisk narodowych.



Cytat:Do przyjaciół patriotów

Nienawiść i przemoc wobec obcych mają dziś w Polsce charakter systemowy, a nie incydentalny. Wielu z was chciałoby wierzyć, że to robią jacyś „oni” – inni, margines, chuligani. Ale to robicie wy. Także 11 listopada.


Wstyd

Tłumacząc potrzebę „wstawania z kolan” i „narodowego przebudzenia”, często mówicie o „pedagogice wstydu”. Że niby „oni” wbijają nas w kompleksy, każą ciągle przepraszać, wmawiają niższość. Ale ja jeszcze do niedawna nie wstydziłem się Polski. Nawet kiedy ze studentami z Ukrainy albo Litwy omawiałem trudne wzajemne stosunki w XVII czy XX stuleciu; nawet kiedy mówiłem o Jedwabnem albo o marcu 1968 r. Owszem, czułem się członkiem wspólnoty, która – jak pewnie większość współczesnych narodów – ma za co przepraszać. Ale jednocześnie miałem nadzieję, że we mnie – i w dziesiątkach takich jak ja, których co dzień mijali na uniwersyteckim kampusie – ci zagraniczni studenci zobaczyli Polskę życzliwą i otwartą. Polskę, która potrafi na swoją historię spojrzeć oczyma innego, wysłuchać, czasem przyznać się do błędu. Oto nowoczesny naród pozbawiony kompleksów, który traktuje pozostałe po partnersku i z podniesioną głową patrzy w przyszłość.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
W najnowszym "Najwyższym Czasie" opublikowano artykuł na temat maltuzjanizmu, napisany przez niezwykle błyskotliwego i przenikliwego autora.  Cwaniak

 Jest to popularna i skrócona wersja psychohistorii o której szerzej tutaj
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Na twoim miejscu nie publikowałbym nic w NCz. To już od jakiegoś czasu nie jest normalna gazeta, tylko durne czasopismo dla szurów.

A chociaż płacą dobrze?
Odpowiedz
Łazarz napisał(a): Na twoim miejscu nie publikowałbym nic w NCz. To już od jakiegoś czasu nie jest normalna gazeta, tylko durne czasopismo dla szurów.

A co to są "szury"?


Cytat:A chociaż płacą dobrze?
 
Wyśmienicie  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Szury - skrót od ludzie szurnięci. Może nie jest tak źle, jak myślę, ale swego czasu promował NCz tzw Wielką Lechię. Nie będę wchodził w szczegóły - albo wiesz o co chodzi, albo nie i uwierz, nie chcesz wiedzieć.
Odpowiedz
Łazarz napisał(a): Na twoim miejscu nie publikowałbym nic w NCz. To już od jakiegoś czasu nie jest normalna gazeta, tylko durne czasopismo dla szurów.

Nawet jak tak, to jak zdarzy im się przeczytać coś do rzeczy, to chyba będą od tego mniej szurnięci, byłbym więc za tym, aby im publikować.
Odpowiedz
Niby racja, ale z drugiej strony pojawienie się jakiegoś artykułu w gazecie z szurniętą treścią automatycznie zmniejsza jego wiarygodność i powagę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości