To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[glupie] -czy ktos kiedykolwiek wywolywal duchy?
60? Jak dla mnie to zbyt duża teoria spiskowa. Poza tym ile oni lat mieli by działać? Od czasów Kardeca do dnia dzisiejszego?

Divaldo Franco jest człowiekiem którego raczej trudno posądzić o to żeby miał w czymś takim uczestniczyć 
- https://www.youtube.com/watch?v=omsNSXZGALs
Odpowiedz
Ale to robi. I dajesz się na to nabrać. Bo łatwiej ci uwierzyć w światy równoległe, niż w to, że grupa kilkudziesięciu osób zbija grube pieniądze na pisaniu książek. które później wydaje tylko jeden z nich jako medium
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
On pisał nie tylko książki ale też listy od zmarłych do jeszcze żyjących członków ich rodzin musiał by wiec oszukać tysiące ludzi. W coś takiego raczej trudno mi jest uwierzyć. Resztą masz choćby dowody na poparcie takiej teorii?
Odpowiedz
Nie mam i nie potrzebuję. Racjonalne wyjaśnienie fenomenu Xawiera i innych szarlatanów jest bardzo proste, więc nie chce mi się takich rzeczy drobiazgowo analizować. Tym bardziej, że jeden z portugalskich sędziów uniewinnił mordercę, ponieważ obrona powołała się na skreślone ręką Xawiera list, który wg niego został podyktowany przez ducha ofiary. To bardziej niż dobitnie obrazuje kondyncję portugalskiego społeczeństwa w tamtych latach. Skoro osoby "wykształcone" i wydawałoby się rozgarnięte były tak naiwne, to po gawiedzi spodziewałbym się już wszystkiego
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
hansel napisał(a): On pisał nie tylko książki ale też listy od zmarłych do jeszcze żyjących członków ich rodzin musiał by wiec oszukać tysiące ludzi. W coś takiego raczej trudno mi jest uwierzyć. Resztą masz choćby dowody na poparcie takiej teorii?

Czy jak na opakowaniu arszeniku ktoś dopisze "Można spożywać do woli!", to też będziesz łykał jak pelikan?
Włącz rezerwy krytycznego myślenia - na pewno coś tam masz!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Dragula napisał(a): Tym bardziej, że jeden z portugalskich sędziów uniewinnił mordercę, ponieważ obrona powołała się na skreślone ręką Xawiera list, który wg niego został podyktowany przez ducha ofiary. To bardziej niż dobitnie obrazuje kondyncję portugalskiego społeczeństwa w tamtych latach.
A skąd wiesz że to było niesłuszne a ten człowiek nie zasługiwał na uniewinnienie?

Sofeicz napisał(a):
hansel napisał(a): On pisał nie tylko książki ale też listy od zmarłych do jeszcze żyjących członków ich rodzin musiał by wiec oszukać tysiące ludzi. W coś takiego raczej trudno mi jest uwierzyć. Resztą masz choćby dowody na poparcie takiej teorii?

Czy jak na opakowaniu arszeniku ktoś dopisze "Można spożywać do woli!", to też będziesz łykał jak pelikan?
Włącz rezerwy krytycznego myślenia - na pewno coś tam masz!

No dobra:

1) Zgodnie z teorią czajniczka wirującego w kosmosie, zwolennicy teorii istnienia Richarda Dawkinsa mają obowiązek udowodnić jego istnienie.
2) Nikt nie widział Richarda Dawkinsa (w telewizji i na zdjęciach się nie liczy, bo to fotomontaże na pewno).
3) Nawet jeśli ktoś go widział, to jaką mamy pewność, że to nie halucynacja? Czy ktoś przebadał te osoby, by potwierdzić, że są zdrowe? A nawet jeśli są zdrowe, to jaka pewność, że to jednak nie jakaś chwilowa pomroczność?
4) Nie istnieje żadna teoria naukowa, która popierałaby istnienie Richarda Dawkinsa.
Odpowiedz
Czyli twoim zdaniem jest stuprocentowo słuszne to, że sędzia nie opiera się na ustaleniach śledczych, ale na oświadczeniu magika?
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Ja nie wiem czemu ciągniesz z nim dyskusję. I nie wiem czemu on tutaj pisze. Powinien iść na niewidzialne forum pogadać sobie z duchami.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Dragula napisał(a): Czyli twoim zdaniem jest stuprocentowo słuszne to, że sędzia nie opiera się na ustaleniach śledczych, ale na oświadczeniu magika?

Xawier nie był żadnym magikiem tylko medium a to jest ogromna różnica i moim zdaniem ten sędzia postąpił jak najbardziej służenie.
Odpowiedz
Hanselu - czemu ma służyć to twoje zafiksowanie się na tych duchach?
A. Chciałbyś posiadać jakieś talenty mediumiczne ale ich nie posiadasz?
B. Łykasz jak perliczka wszystko, co na YT powiedzą?
C. Na siłę chcesz postulować istnienie świata nadnaturalnego?

PS. Zawsze ci twoi nosiciele duchów mogą lub mogli zgłosić się do pana Randiego na obiektywne testy.
Milion czeka, nic tylko gadać w językach, których się nie zna i brać.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Myślę, że on jest po prostu dobrym człowiekiem i chce, abyśmy wszyscy też byli dobrzy, a wiara w duchy według niego w tym pomaga. Czyli to samo robi, co każdy inny misjonarz.
Odpowiedz
Ja też kiedyś w pocie czoła budowałem perpetuum mobile z magnesów, bo mi się zdawało, że jakoś zadziała.
Ale nie zadziałało i jednak mądrzejsi ode mnie mieli rację.
Czego i hanselowi życzę.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
.ZaKotem napisał(a): Myślę, że on jest po prostu dobrym człowiekiem i chce, abyśmy wszyscy też byli dobrzy, a wiara w duchy według niego w tym pomaga.

Bo jeśli życie kończy się wraz ze śmiercią ciała materialnego to przecież ludzie którzy byli źli i uniknęli za to kary w życiu doczesnym mieli rację że tak postępowali. Tymczasem Spirytyzm pokazując że Duchy złych ludzi są nieszczęśliwe a tych dobrych szczęśliwe przekonuje wiec że warto jest być dobrym. Poza tym przynosi on również pocieszenie wszystkim którzy boją się śmierci abo tęsknią za kimś kto umarł.
Odpowiedz
Co nie sprawia, że są to fakty a nie myślenie życzeniowe. Prawda jest taka, że lajf is hard and full of zasadzkas. Można to wziąć na klatę, albo się oszukiwać

Yolo
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
hansel napisał(a): Bo jeśli życie kończy się wraz ze śmiercią ciała materialnego to przecież ludzie którzy byli źli i uniknęli za to kary w życiu doczesnym mieli rację że tak postępowali. Tymczasem Spirytyzm pokazując że Duchy złych ludzi są nieszczęśliwe a tych dobrych szczęśliwe przekonuje wiec że warto jest być dobrym. 

A niby  jak długo  'duchy złych ludzi' miałyby pozostawać nieszczęśliwe według spirytystów?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
Przeczytaj ,,Niebo i piekło według spirytyzmu,, to będziesz wiedział.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/61886/nie...spirytyzmu
Odpowiedz
Dzięki, ale nie jestem masochistą.
Może przynajmniej napiszesz kto miałby decydować o zakwalifikowaniu 'ducha' do kategorii 'zły', 'dobry', 'szczęśliwy', 'cierpiący' itp.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
freeman napisał(a): Może przynajmniej napiszesz kto miałby decydować o zakwalifikowaniu 'ducha' do kategorii 'zły', 'dobry', 'szczęśliwy', 'cierpiący' itp.
One same. Coś ci zacytuję:


,,W jaki sposób dusza osiąga świadomość,o tym,że podczas życia dokonała wykroczeń w stosunku do innych?

*
W pewnym momencie po odcieleśnieniu,dusza doznaje moralnego przeglądu wydarzeń z życia.
Podczas przeglądu życia nie dostrzega tylko,co czuła,ale także jednoczesnie postrzega uczucia i emocje innych istot,które były skutkiem jej działania,doswiadczając dobra ,lub bólu moralnego.


Co dokładnie jest celem tego przeglądu?
*
To ,aby Duch świadomy był znaczenia podjętych decyzji w życiu,w świetle prawa duchowego,oraz konsekwencji działań w stosunku do innych ,czy to z miłości ,czy z pobudek egoistycznych.Służyć mu to będzie do dalszej ewolucji ,oraz po to ,aby wiedział jakie próby ma już za sobą ,oraz te ,które na niego czekają.Próby w następnych wcieleniach w dużym stopniu zależeć będą od pomyślności przebytych prób w poprzednich życiach.



Wydaje się jak sąd ostateczny?
*
Można tak powiedzieć,ale bez zamiaru poniżania lub karania ducha,to jest- niech się stanie świadom swoich działań w świetle prawa duchowego ,oraz szacunku do innych Boskich istot.



Kto sądzi czyny ducha?
*
On sam z pomocą Duchów wyższych.



Jak Duch może być świadom swojego sprawiedliwego lub niesprawiedliwego postępowania,kiedy podczas życia fizycznego również nie był świadom?
*
Ponieważ otrzymuje pomoc od Duchów Wyższych,które świecą duchową jasnością,której w jego ewolucji wciąż brakuje.



Biorąc pod uwagę ,że Duch sam sobie jest sędzią,czy będzie on w pełni bezstronny-to jest,jak zapobiec,aby Duch nie działał w protekcji wobec siebie?
*
Nie działa na zasadzie wstawiennictwa wobec siebie,ponieważ jak wspomniałem Duch jest w stanie duchowej jasności wywołanej przez Duchy wyzsze.W tym stanie jasności, rzeczywistość wygląda dokładnie na taką jaką jest.



I co następuje póżniej?
*
Duch przygotowywuje się do korekty i przezwyciężenia negatywnego postępowania w następnych wcieleniach.Wybiera według swoich zdolności takie próby,które mogą służyć do ich poprawienia.
Również zależy od drogi,którą Duch chce wybrać.
Z jednej strony może wybrać lżejszy postęp ,ale dłuższy w czasie,z drugiej cięższy,ale służy szybszemu postępowi.



Czy to się dzieje od razu? To znaczy ,czy w następnym życiu Duch może naprawić błędy z poprzedniego życia?
*
Nie zawsze,ponieważ istnieje wiele duchów ,które nie wykazały chęci do żadnej zmiany i dlatego zostały zatrzymane na najniższych poziomach astralu.Powracają do życia bez przejścia przez proces rehabilitacji.
I choć Duch rozpoczął swój nowy proces reinkarnacyjno naprawczy,trzeba uwzględnić,że jest on słaby i może nie wytrzymać najtrudniejszych testów.Dlatego Duch ma możliwość przeżycia inkarnacji,która nie będzie służyć jako naprawa swojego długu,ale będzie ona służyć jako przygotowanie do wzmocnienia jego woli nad poprawą i wytrwałością.
Inkarnacje odkupień win,gdzie Duch mierzy się z najcięższymi próbami,przyjdą kiedy będzie wystarczajaco przygotowany, to znaczy z wolą nieprzerwanej poprawy.



Jakie próby czekają ducha ,,dłużnika,,?

*
Cierpieć będzie we własnym ciele podobne okolicznosci,które stworzył w poprzednim życiu,aby uświadomić sobie,co jest lub nie harmonią praw duchowych,będzie pracować,aby naprawić wyrządzone szkody.,,


DUCH ISAIAS
Odpowiedz
No cóż.Te 'duchy' jakieś takie niechrześcijańskie.Nic dziwnego, że robią takich jak Ty w bambuko.No chyba, że to co dzieje się z 'duchami' po śmierci człowieka zależy od tego, w co dana osoba wierzyła za życia Język
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
freeman napisał(a): No cóż.Te 'duchy' jakieś takie niechrześcijańskie.

Dla czego tak uważasz? Dla mnie to wszystko co mówią jest właśnie bardzo Chrześcijańskie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości