To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wystarczyniekraść
#1
Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
Jednostajność na koniec monarchę znudziła;
Dał miejsce woła małpie lew, bo go bawiła.
Dwór był kontent, kontenci poddani — z początku;
Ustała wkrótce radość — nie było porządku.
Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
Zrzucono z miejsca małpę. Żeby złemu radził,
Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
Nie osiedział się zdrajca i ten, który bawił:
Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił.
 
Ignacy Krasicki
 
Król Kazimierz, ostatni polski władca z dynastii Piastów, nie zasłynął z żadnej większej zwycięskiej bitwy, nie odebrał też wrogom zagarniętych przez nich, a należących do jego przodków, ziem. Jednak, jako jedyny z naszych monarchów, nosi przydomek „Wielki”.
O wielkości Kazimierza przesądziła gospodarka. Jest on znany z tego, że „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną.” Wzrost gospodarczy osiągnięty przez Polskę za rządów Kazimierza był rzeczywiście spektakularny, zauważony i doceniony już przez mu współczesnych. Polska, jeszcze w latach 30 XIV wieku będąca małym kraikiem wciśniętym pomiędzy znacznie od siebie potężniejszych wrogów, kraikiem, którego władca nazywany był, nie bez lekceważącej ironii, „królem krakowskim”, kilkadziesiąt lat później stała się czołowym mocarstwem Europy środkowej.
Sukces ten Kazimierz osiągnął, bynajmniej nie dzięki „wstawaniu z kolan”, „zerwaniu z polityką białej flagi”, czyli wygrażaniu wszystkim bliższym i dalszym sąsiadom, a dzięki reformom ustrojowymi i prawnym, inwestycjom w infrastrukturę, oraz utrzymywaniu poprawnych stosunków z ościennymi potęgami i dyplomatycznym zamienianiu wrogów, jeżeli nawet nie w sojuszników, to w przynajmniej w spokojnych sąsiadów. Wojny toczył Kazimierz nie tam, gdzie miał największą „słuszność”, ale tam, gdzie miał największe szanse na zwycięstwo. Nie odzyskał ani Śląska, ani Pomorza, ale zajął za to bogatą i strategicznie położoną Ruś Halicką.

Ciąg dalszy
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#2
Pytanie do administracji:
Czy możnaby wydzielić pilastrowi jakiś kubusiowy kącik na forum, w którym wrzucał by swoje spam posty z bloga? Po przeczytaniu kilku dyskusji z Vanatem w komentarzach pod jego blogonotkami zauważyłem, że przypomina to strasznie dyskusje o kubusiowej logice, gdzie jedna strona popada w swoje obsesje i jest ślepa na wszelkie argumenty strony przeciwnej, nawet się do nich nie odnosząc. Dodałbym do tego jeszcze specyficzny "styl" pisania o sobie w trzeciej osobie itp. przypadłości.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#3
Nie bardzo rozumiem. Plaster odpowiada na wszystkie argumenty przeciwnika, a skoro odpowiada,  to logiczny wniosek z tego, że je zauważa. Czy zaś odpowiada mądrze, czy głupio,  to chyba każdy czytelnik w sumieniu swoim sam jest w stanie ocenić i nie potrzebuje do tego imprimatur biskupa.

Zboczenie trzecioosobowe pilastra jako liberał popieram, tak jak każde inne zboczenie, które nie szkodzi postronnym. Cezar też tak pisał i nikomu to nie wadzi. Jesteś zwolennikiem umieszczania ludzi w gettach ze względu na zboczenia itp. przypadłości?
Odpowiedz
#4
Cytat:Nie bardzo rozumiem. Plaster odpowiada na wszystkie argumenty przeciwnika, a skoro odpowiada, to logiczny wniosek z tego, że je zauważa. Czy zaś odpowiada mądrze, czy głupio, to chyba każdy czytelnik w sumieniu swoim sam jest w stanie ocenić i nie potrzebuje do tego imprimatur biskupa.
No właśnie czytając komentarze pod jego blogiem to widać, że jak skończą mu się możliwości wykręcenia się sianem, to odpowiadać przestaje. I podobnie jak kubuś używa słów zmieniając ich znaczenie, często jednocześnie nie przedstawiając ich własnej definicji (jak z tą "agresją" o którą ciągle go ściga Vanat).

Cytat: Jesteś zwolennikiem umieszczania ludzi w gettach ze względu na zboczenia itp. przypadłości

Skoro postąpiono tak z kubusiem, to czemu nie z pilastrem? Mi jakoś strasznie to nie przeszkadza, bardziej wkurza mnie takie niesprawiedliwe traktowanie, gdzie jednych użytkowników z podobnymi do pilastra przypadłościami się tępi, a drugim pozwala promować.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#5
Nie we wszystkim zgadzam się z p. i też mnie trochę drażni mnie protekcjonalny ton i ta 3osobowa maniera ale 'nobody is perfect"
Jednakowoż chyba zauważasz delikatną różnicę między Kubusiem a pilastrem? Bo ja tak.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#6
Nie wiem, jak cobras może nie zauważyć, że Kubuś nie został wywalony z forum za swoje maniery i przypadłości, tylko ze względu na to, że na tym forum nie dyskutował. Skoro zaś cobras to dostrzega, to czemu ma potrzebę udowodnienia wszystkim, że jest pizdą, której zależy na wywaleniu użytkowników o poglądach odmiennych od jego pisiorskiej ideologii?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#7
Cytat:Jednakowoż chyba zauważasz delikatną różnicę między Kubusiem a pilastrem? Bo ja tak.

Różnice są, ale przypadłość ta sama.


Cytat:Nie wiem, jak cobras[/'b] może nie zauważyć, że [b]Kubuś nie został wywalony z forum za swoje maniery i przypadłości, tylko ze względu na to, że na tym forum nie dyskutował. Skoro zaś cobras to dostrzega, to czemu ma potrzebę udowodnienia wszystkim, że jest pizdą, której zależy na wywaleniu użytkowników o poglądach odmiennych od jego pisiorskiej ideologii?

A gdzie postuluje wywalenie pilastra z forum? I co to za pisiorska ideologia?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#8
Sofeicz napisał(a): Nie we wszystkim zgadzam się z p. i też mnie trochę drażni mnie protekcjonalny ton 

W całej okresie bytności pilastra w internecie, spotkał on tylko jedną osobę która by go przewyższała intelektualnie. Było i jest ze dwudziestu userów na zbliżonym poziomie, ale tylko jeden na wyraźnie wyższym. 

To sprawia że naprawdę pilastrowi bardzo trudno nie być protekcjonalnym


Cytat:i ta 3osobowa maniera


A to dlaczego?


A swoją droga wysiłki wyznawców PIS, którzy nie potrafiąc podjąć merytorycznej dyskusji z pilastrem, usiłują go na różne sposoby zakneblować, są aż nużąco powtarzalne w swojej jednostajności  Cwaniak
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#9
Cytat:W całej okresie bytności pilastra w internecie, spotkał on tylko jedną osobę która by go przewyższała intelektualnie. Było i jest ze dwudziestu userów na zbliżonym poziomie, ale tylko jeden na wyraźnie wyższym.

To sprawia że naprawdę pilastrowi bardzo trudno nie być protekcjonalnym

Czyli tak jak pisałem, Kubuś 2.0 Uśmiech

Cytat:A swoją droga wysiłki wyznawców PIS, którzy nie potrafiąc podjąć merytorycznej dyskusji z pilastrem, usiłują go na różne sposoby zakneblować, są aż nużąco powtarzalne w swojej jednostajności Cwaniak

Jacy wyznawcy PiS? A co do merytorycznej dyskusji, widziałem starania Vanata i podziwiam, że jeszcze mu się chce próbować wyciągnąć od ciebie coś merytorycznego.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#10
cobras napisał(a): Różnice są, ale przypadłość ta sama.
Zupełnie nie. Użytkowników podobnych do rafala_ileśtam było i jest na tym forum trochę: Krystkon, Rodica, Patafil, matsuka. Wszyscy oni mają bardzo charakterystyczne cechy: deprecjonowanie mainstreamowej nauki, ranty ad personam, ignorowanie wszystkich argumentów, cytowanie argumentów, by na nie nie odpowiedzieć, używanie pojęć bez definicji (nie z własną definicją, ale w ogóle bez definicji). pilaster tych cech nie wykazuje. Już prędzej kubusiem jest Marlow, ale wyłącznie Marlow w trybie politycznym. Bo Marlow w trybie religioznawczym trzyma poziom.

Cytat:A gdzie postuluje wywalenie pilastra z forum?
Postuluje traktowanie go na równi z rafalem_ileśtam. Skoro tego ostatniego wywalono z forum...
Cytat:I co to za pisiorska ideologia?
Ta którą wyznaje PiS i cobras, zaś pilaster zwalcza?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#11
Cytat:Postuluje traktowanie go na równi z rafalem_ileśtam. Skoro tego ostatniego wywalono z forum...

A ja pisałem o kąciku, który najpierw dostał kubuś, jego wywalenie z forum to już późniejsza historia. Czytaj posty i do nich się odnoś, a nie do swoich urojeń.

Cytat:Ta którą wyznaje PiS i cobras, zaś pilaster zwalcza?

A szczegółowiej?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#12
cobras napisał(a): A ja pisałem o kąciku, który najpierw dostał kubuś
Kubuś dostał swój kącik na śfini. Efekt można tam zobaczyć. Tutaj kącika się domagał, ale nie dostał.
Cytat:A szczegółowiej?
A szczegółowiej sam nie wiesz, w co wierzysz?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#13
Cytat:Kubuś dostał swój kącik na śfini. Efekt można tam zobaczyć. Tutaj kącika się domagał, ale nie dostał.

Ale coś w podobny deseń miał, bodajże specjalny wątek.

Cytat:A szczegółowiej sam nie wiesz, w co wierzysz?

Ja wiem, jestem ciekaw twoich urojeń.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#14
cobras napisał(a): Ja wiem, jestem ciekaw twoich urojeń.
Skoro wiesz, to po co Ci urojenia. Gdyby Twoje poglądy były rzeczywiście jakoś znacząco odróżnialne od pisowskich, to albo byś olał moją wypowiedź, albo jasno wykazał, że jest bzdurna.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#15
Cytat:Skoro wiesz, to po co Ci urojenia. Gdyby Twoje poglądy były rzeczywiście jakoś znacząco odróżnialne od pisowskich, to albo byś olał moją wypowiedź, albo jasno wykazał, że jest bzdurna.

Ale to ty rzucasz teoriami z dupy i to na tobie leży ciężar ich udowodnienia. Przestań wykręcać się jak pilaster i uzasadnij.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#16
cobras napisał(a): Ale to ty rzucasz teoriami z dupy i to na tobie leży ciężar ich udowodnienia.
Widzę, że podobnie jak kreacjoniści i płaskoziemcy wybrałeś sobie linię „dowiedź teorii”. Uczysz się od najlepszych.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#17
Cytat:Widzę, że podobnie jak kreacjoniści i płaskoziemcy wybrałeś sobie linię „dowiedź teorii”. Uczysz się od najlepszych.

No nic, rzucaj gównem dalej w nadziei, że może coś się przyklei.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#18
Przecież cobras nie posiada zestawu poglądów, tylko niezwiązane ze sobą dogmaty uaktywniające się w zależności od emocjonalnej potrzeby. I w sumie getto pasowałoby do ciebie cobrasie (tzn. formy działalności jaką prezentujesz w tym temacie), bo spamujesz może licząc na jakiegoś flejma.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#19
zefciu napisał(a): Widzę, że podobnie jak kreacjoniści i płaskoziemcy wybrałeś sobie linię „dowiedź teorii”. Uczysz się od najlepszych.

Zefciu, no ale teorie się naprawdę udowadnia, teoria bez dowodu to dupa, nie teoria. Z sekciarzami kreacjonistycznymi problem polega na tym, że oni dobrze znają dowody na teorię ewolucji - w końcu nic nie robią prócz "obalania" tychże dowodów  - tylko stanowczo odmawiają próby ich zrozumienia. Ale do ich poznania mają święte prawo. Natomiast przypuszczam, że cobras naprawdę nie zna dowodów na to, że jest pisowcem. Ja, szczerze mówiąc, też nie znam. Na pewno cobras pod jakimś względem jest podobny do pisowca, ale pod jakimś względem każdy jest podobny do każdego innego, a w szczególności do Adolfa Hitlera każdy jest podobny, zawsze to w końcu wychodzi. Więc w sumie, co by ci szkodziło mu powiedzieć,  co w nim widzisz pisowskiego? Może się zawstydzi i z czasem to zmieni.
Odpowiedz
#20
ZaKotem napisał(a): Zefciu, no ale teorie się naprawdę udowadnia, teoria bez dowodu to dupa, nie teoria.
Teorię się „udowadnia” w tym sensie, że się przedstawia iż teoria dana najlepiej wyjaśnia obserwowane fakty. A nie w tym sensie, w jakim dowodzi się twierdzeń naukowych.

To, jaka dynamika zachodzi między cobrasem, PiS-em i przeciwnikami PiS-u najlepiej wyjaśnić można tak, że poglądy cobrasa niczym istotnym się od poglądów PiS-u nie różnią. Alternatywnej teorii równie dobrej – brak.

Cytat:Więc w sumie, co by ci szkodziło mu powiedzieć, co w nim widzisz pisowskiego?
Pytanie, co w nim widzę niepisowskiego. cobras lubi PiS krytykować, ale zawsze czyni to na płaszczyźnie obyczajowej, czy personalnej. Nigdy jednak na gospodarczej czy ustrojowej. To wskazuje, że cobras i jego środowisko walczą o tego samego wyborcę i mają w istocie tę samą wizję państwa. Inna sprawa, że przywódcy cobrasowi budzą trochę więcej sympatii, niż pisowscy. Ale to może wynikać z faktu iż nie są przy władzy.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości