To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego ludzie odrzucają Boga ?
#41
nerwica napisał(a): A dlaczego miałby to być ten sam autor?

Bo taka jest tradycja. Podobna jak to, że "Odyseję" i "Iliadę" stworzył ten sam Homer.
Odpowiedz
#42
Od nadmiaru światła psuje mi się wzrok i nie widzę świata takim jakim jest. Wolę ciemność, a najlepiej półmrok. Język
Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa - F. Nietzsche

Odpowiedz
#43
Pawel12 napisał(a): (J 3, 14-21)

Jezus powiedział ...”.



Powiedz mi Pawel12 czy wedlug ciebie Bog z Biblii jest znacznie bardziej rozwiniety moralnie niz ty? Czy mozna okreslic Boga z biblii jako dobrego?
Aha i dlaczego ludzie odrzucaja Boga?? Dlatego ze ludzie postulujacy cokolwiek musza to udowodnic, wierzacy nie dostarczaja zadnych dowodow na istnienie Boga.
Odpowiedz
#44
Tu jest wyjaśnienie czemu ateiści wybierają, aby nie wierzyć w Boga (spoiler: bo chcą grzeszyć):



ZaKotem napisał(a): Bo taka jest tradycja. Podobna jak to, że "Odyseję" i "Iliadę" stworzył ten sam Homer.
Nie słyszałem o zastrzeżeniach co do tezy, że "Iliadę" i "Odyseję" napisał Homer. Czytałem natomiast o zastrzeżeniach co do autorstwa Apokalipsy. Zarówo w wersji mówiącej o innym autorze całości, jak i w wersji mówiącej o dopisaniu pewnych fragmentów przez inne osoby.
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#45
neuroza napisał(a): Tu jest
…straw-man.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#46
zefciu napisał(a): …straw-man.
W którym miejscu?
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#47
neuroza napisał(a): W którym miejscu?
W burym. Nie znasz definicji straw-mana? Jest to metoda, która polega na tym, że sami przedstawiamy pogląd „drugiej strony” po to, żeby móc ten pogląd zbić. Właśnie to mamy w tym filmiku.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#48
zefciu napisał(a): W burym.
Spokojnie. Nie agresywnie. Uśmiech
Cytat:Nie znasz definicji straw-mana?
Nie znałem tego pojęcia, ale sprawdziłem je zanim zapytałem.
Cytat:Jest to metoda, która polega na tym, że sami przedstawiamy pogląd „drugiej strony” po to, żeby móc ten pogląd zbić.
Ja wyczytałem, że jest to rzoszerzenie tezy drugiej strony.
Cytat:Właśnie to mamy w tym filmiku.
Ok, i już się wyjaśniła pierwsza sprawa. Nie wiedziałem czy określasz w ten sposób umieszczenie przeze mnie filmiku, czy też coś, co zostało zastosowane - według Ciebie - w filmiku.

Teraz nasuwa mi się jednak pytanie: w którym miejscu w filmiku widzisz sofizmat rozszerzenia?
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#49
@neuroza

Źle wyczytałeś. Polska wikipedia nie jest tu miarodajna. Straw man może obejmować więcej niż jedną z metod wg Schoppenhauera, zaczynając na rozszerzeniu a na ogłoszeniu fałszywego zwycięstwa kończąc.

A ponieważ jesteś neurozo wielbłądem a wielbłądy nie mają racji, właśnie zwyciężyłem w tej dyskusji. Cwaniak
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości