To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Który mamy teraz rok: 2018 czy 1721?
#21
zefciu napisał(a): No to po cholerę to gównokryterium haplogrupy?

Po to, że to jest jedyna gwarancja tego, że Twoim męskim przodkiem jest Polak, a nie, że po prostu nauczyłeś się polskiego języka i jako niby-Polak działasz na szkodę całego polskiego narodu, a dla dobra innego.
Odpowiedz
#22
Ale równie dobrze mogę mieć gwarancję tego, że moim męskim przodkiem był Polak już za Piasta, a ja i tak jako niby-Polak będę działał na szkodę całego polskiego narodu a dla dobra innego. Mogę też być Murzynem z Konga i nauczyć się polskiego, bo tak mi się w tym kraju podoba, że chciałbym się w nim urodzić, gdybym miał wybór. Więc w którym przypadku będę Polakiem? Gdzie związek między genami a miłością do kraju i narodu?
Odpowiedz
#23
Czy kochasz bardziej swoją mamę czy cudzą? Naprawdę nie widzisz związku między genami a miłością, poczuciem przynależności i dzialaniem dla dobra Twoich bliskich?
Odpowiedz
#24
Matsuka
Cytat:Akurat kłamiesz, Polacy nie lecieli na księżyc i nie uczyli Azetków pędzić bimbru,
Ale koło to już wynaleźli i myszy też udomowili…
Cytat:a to co ja pisałem, chociaż wydaje się baśniowe, jest poparte stosownymi badaniami naukowymi, również zagranicznych naukowców.
Tyle, że naukowcy zagraniczni, a w szczególności naukowcy germańskiej proweniencji (czyli np. skandynawscy) są w tej materii całkowicie nieobiektywni i nie mogą być brani pod uwagę.  
Cytat:Trollować to trzeba umieć - nie robi się tego jawnymi kłamstwami.
Dostajesz wirtualnego plusa za trzeźwą autorefleksję.
Cytat:wystawiam Ci trzy minus z trollingu.
Jeśli chcesz mi wstawiać minusy, to najpierw musisz sobie odblokować system reputacji. Oczko
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#25
Koło wynaleźli - polska Waza z Bronocic, najstarszy na świecie wizerunek pojazdu na kołach.
Dwa Litry Wody napisał(a): Jeśli chcesz mi wstawiać minusy, to najpierw musisz sobie odblokować system reputacji. Oczko

Nie chcę wstawiać Ci minusów, tylko ocenę 3-, ale faktycznie nie mam systemu reputacji włączonego, więc niech będzie po prostu 3.


Powracając do głównego wątku : Wideo obejrzałem i zostałem przekonany. Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne, że 300 lat zostało fałszywie dodane do historii. Dowodów jest aż nadto.
Zanim jeszcze usłyszałem o tej teorii intuicyjnie czułem, że coś jest nie tak z tymi wiekami, zarówno czytając o historii Polski, jak i ekspansji islamu chociażby. Daje się odczuć jakieś uśpienie historyczne w tym okresie.

Niemniej nie jestem historykiem, a to bardziej sprawa dla historyków.
Odpowiedz
#26
matsuka napisał(a): Koło wynaleźli - polska Waza z Bronocic, najstarszy na świecie wizerunek pojazdu na kołach.
Waza z Bronocic przedstawia następujący bohomaz:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcROEF6jiSrdZUvUAHxSvS1...gU5mu5HhDU]

Przy naprawdę dużej dawce wyobraźni można to interpretować jako schematyczny rysunek wozu. Równie dobrze może to być chata, w której mieszka pięcioro ludzi. Albo barć. Albo radio z pokrętłami, a może schemat blastera mezonowego.
Odpowiedz
#27
Bliżej raczej tego :

[Obrazek: serveimage?url=https:%2F%2Fupload.wikime...71e67ea21c]

widać, że to wóz do orania pola.
Odpowiedz
#28
Matsuka
Cytat:Koło wynaleźli - polska Waza z Bronocic, najstarszy na świecie wizerunek pojazdu na kołach.
Nie jest to prawda. Waza z Bronocic przedstawia nie żaden tam wóz, jak próbują to wmawiać tzw. „naukowcy”… a pojazd kosmiczny z napędem antygrawitacyjnym, który starożytni Lechici zbudowali by polecieć na Księżyc.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#29
Cytat:widać, że to wóz do orania pola.
No ba, teraz udowodniłeś, że w istocie starożytni Lechici to Sarmaci tudzież Scytowie, którzy jako koczownicy niemający pojęcia o rolnictwie mogli wpaść i na pomysł orania wozem. Siali siecią, a żęli pewnie toporem, konno. Już wtedy polska wydajność pracy zadziwiała przyjezdnych.
Odpowiedz
#30
Proponuję, w ramach naukowego konsensus, poprzestać na tym, że jest to kosmiczny pojazd interplanetarmy do orania pola. Po prostu przy ówczesnym poziomie technicznym zbudowanie duplikatu byłoby nieopłacalnym przedsięwzięciem, dlatego używano jednego pojazdu w Polsce 40 tys lat p.n.e oraz w Lechickiej bazie na księżycu. Dowodzi tego fakt, że nie odnaleziono nigdy wraku tego pojazdu, więc musiał zostać na ciemnej stronie księżyca.

Chyba mam odpowiednia haplogrupę, bo ten obrazek skojarzyl mi się z butelką wódki i czterema kieliszkami obróvonymi do góry dnem
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#31
Podejrzewam, że za chwilę się okaże, że Lechici to 10 zaginionych plemion Izraela.
Swoją drogą ciekawe, choć w w sumie zrozumiałe - mózg, który łyknął jedną gównobzdurę będzie wręcz przyciągał kolejne. Można by to zjawisko nazwać kopromagnetyzmem.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#32
Dragula napisał(a): Chyba mam odpowiednia haplogrupę

Na pewno masz jakąś mutację, ale czy to jest R1a, to trochę wątpię.
Zefciu na ten przyład jeśli w ogóle ma R1a to tylko na 23 chromosomie.

Natomiast mój przyjaciel ZaKotem prawdopodobnie ma R1a ... ale w odbycie i to od czasu do czasu.

Pewnie będzie ban... ale warto było. Zefciu, wiesz co masz robić...


Sof.
Za chamski atak na ZK otrzymujesz osta.


A za chamski atak na pozostałych dwóch to nie? [mat]
Odpowiedz
#33
Matsuka
Cytat:Pewnie będzie ban... ale warto było.
Pochlebiasz sobie. Na tym forum na męczeńską śmierć przez ubanowanie trzeba sobie naprawdę zasłużyć....
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#34
Matsuka przedstawił już teorię płaskiej Ziemi, teraz uraczył wszystkich lechicką historią świata - czekam z niecierpliwością na temat lądowania na księzycu Uśmiech
Odpowiedz
#35
matsuka napisał(a): Powracając do głównego wątku : Wideo obejrzałem i zostałem przekonany. Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne, że 300 lat zostało fałszywie dodane do historii. Dowodów jest aż nadto.
Zanim jeszcze usłyszałem o tej teorii intuicyjnie czułem, że coś jest nie tak z tymi wiekami, zarówno czytając o historii Polski, jak i ekspansji islamu chociażby. Daje się odczuć jakieś uśpienie historyczne w tym okresie.

Niemniej nie jestem historykiem, a to bardziej sprawa dla historyków.

Też zostałam przekonana. Pamiętam, że w liceum moja historyczka już o tej teorii wspominała i napomknęła coś o wielu faktach, które się przemilcza w oficjalnej historii i że ona ma czasem wyrzuty sumienia, że uczy młodzież rzeczy, w które sama nie wierzy.

Jestem jej szalenie wdzięczna za zasianie we mnie wątpliwości co do tego, co sprzedaje mainstream. Między innymi dzięki niej dzisiaj nie jestem debilem.
Odpowiedz
#36
towarzyski.pelikan napisał(a): Jestem jej szalenie wdzięczna za zasianie we mnie wątpliwości co do tego, co sprzedaje mainstream. Między innymi dzięki niej dzisiaj nie jestem debilem.

Zazdroszczę Ci tak bardzo mądrej nauczycielki. U mnie było wręcz przeciwnie - stępiła moją pasję do historii, gdy zobaczyłem jak sprawdza na chybcika klasówki w 10 sekund każdą, tylko względem tego, kto ma ładny charakter pisma i podkreśla daty.


Osiris napisał(a): Matsuka przedstawił już teorię płaskiej Ziemi, teraz uraczył wszystkich lechicką historią świata - czekam z niecierpliwością na temat lądowania na księzycu Uśmiech

Nigdy nie przedstawiłem teorii o płaskiej Ziemi, nie przedsawiłem też historii lechickiej wizji świata. Udowodniłem tylko wszystkim, że nie ma nawet jednego naukowego dowodu na kulistość Ziemi (abstrahując od jej kształtu) oraz, że Polacy mają kulturę sięgającą wielu tysięcy lat.

Wciąż nie widzę nic zdrożnego w pisaniu prawdy nawet, jeśli jest kontrowersyjna.

A o księżyc nawet nie pytaj, bo nie jesteś gotowy na prawdę o tym czym on jest.

Dwa Litry Wody napisał(a): Pochlebiasz sobie. Na tym forum na męczeńską śmierć przez ubanowanie trzeba sobie naprawdę zasłużyć....
No cóż, założyłem temat o płaskiej Ziemi, niewiele więcej potrzeba.
Odpowiedz
#37
matsuka napisał(a): Nigdy nie przedstawiłem teorii o płaskiej Ziemi, nie przedsawiłem też historii lechickiej wizji świata.
No właśnie. Ty tylko trolujesz, rzucasz luźne myśli, ale nigdy niczego konkretnego nie przedstawisz. Bo wiesz, że gdybyś próbował przedstawić, poległbyś z kretesem.
Cytat:Polacy mają kulturę sięgającą wielu tysięcy lat.
Temu faktowi też nikt nie zaprzecza. Aczkolwiek była to wspólna kultura wszystkich ludów indoeuropejskich i nie funkcjonowała ona na ziemiach obecnej Polski.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#38
zefciu napisał(a): Temu faktowi też nikt nie zaprzecza. Aczkolwiek była to wspólna kultura wszystkich ludów indoeuropejskich i nie funkcjonowała ona na ziemiach obecnej Polski.
No i te tysiące lat temu, to ona nie była istotnie wyższa od jakiejś papuaskiej..
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#39
zefciu napisał(a): Aczkolwiek była to wspólna kultura wszystkich ludów indoeuropejskich i nie funkcjonowała ona na ziemiach obecnej Polski.

Łżesz przeciwko faktom niepodważalnym pochodzącym z badań genetycznych. Widocznie tak masz - muszę to zaakceptować.
Odpowiedz
#40
matsuka napisał(a): Łżesz przeciwko faktom niepodważalnym pochodzącym z badań genetycznych.
Proszę przedstawić te badania genetyczne, z których wynika, że praindoeuropejczyków nie było. Czekam.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości