To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczepienia- odpowiedzialność za dzieci i szczenięta
zefciu napisał(a): Umiejętność „podejścia” do pacjenta jest akurat w całym arsenale umiejętności lekarza jedną najtrudniejszych do nauczenia się z książek, a więc jedną z najbardziej zależnych od doświadczenia.

Kiedyś to mogłeś to zwalić na brak doświadczenia, ale dziś lekarze są skrępowani procedurami i fast-foodowym systemem opieki zdrowotnej. Lekarz przede wszystkim ma postępować zgodnie z procedurą, jeśli się wyłamie, ryzykuje nawet utratą prawa do wykonywania zawodu. Niebawem takich zautomatyzowanych lekarzy zastąpią roboty, dzięki czemu będzie można jeszcze bardziej zaoszczędzić na wydatkach na służbę zdrowia. A w zasadzie nie tyle służbę zdrowia, co służbę choroby, bo współczesna medycyna ze zdrowiem ma mało wspólnego.

Cytat:Pelikan gdyby widziała cokolwiek i cokolwiek myślała, co by rozumiała, że takie teksty, jak ten tylko wkurwiają interlokutora i nie mają w dyskusji żadnego sensu. Nie jesteś dla nikogo tutaj autorytetem i prawdopodobnie nigdy nie będziesz. Więc się na swój autorytet nie powołuj.
Pelikan wkurwia z premedytacją. Chce rozgrzać Wasze prawe półkule. Pelikan Was kocha. I z miłości będzie wkurwiać tyle, ile będzie trzeba.
Odpowiedz
towarzyski.pelikan napisał(a): Kiedyś to mogłeś to zwalić na brak doświadczenia, ale dziś lekarze są skrępowani procedurami i fast-foodowym systemem opieki zdrowotnej.
Ty to masz pamięć. Jeszcze przed chwilą argumentowałaś, że starsi lekarze zachowują się inaczej. Dla nich stworzone są inne procedury? Tak to jest, jak się dyskutuje żeby dyskutować i zapomina, co się próbowało uzasadnić dwa posty temu.
Cytat:Pelikan wkurwia z premedytacją. Chce rozgrzać Wasze prawe półkule. Pelikan Was kocha. I z miłości będzie wkurwiać tyle, ile będzie trzeba.
Nie. Bo gdyby Pelikan chciała wkurwiać w celu rozgrzewania półkul, to by np. mówiła niewygodne prawdy. Natomiast gdy ktoś zaczyna krzyczeć o tym, jaki jest genialny i że wszyscy mają go słuchać „bo tak”, to nikomu to niczego nie rozgrzewa. Tylko wkurwia.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Ty to masz pamięć. Jeszcze przed chwilą argumentowałaś, że starsi lekarze zachowują się inaczej. Dla nich stworzone są inne procedury? Tak to jest, jak się dyskutuje żeby dyskutować i zapomina, co się próbowało uzasadnić dwa posty temu.

Oj, ciężko idzie rozumowanie. Przecież ci starsi lekarze jeszcze byli kształceni i praktykowali w innym systemie, gdzie mieli więcej do gadania i mogli samodzielnie myśleć. Tych lekarzy też ograniczają procedury, ale oni przynajmniej są tego świadomi i od czasu do czasu się wyłamują, czego miałam szczęście doświadczyć. Kiedy lekarz naprawdę wykonywał wolny zawód, dziś jest bezmózgim cyborgiem (tego się od niego oczekuje) i najgorsze jest to, że on myśli, że inaczej się nie da.

Cytat:Nie. Bo gdyby Pelikan chciała wkurwiać w celu rozgrzewania półkul, to by np. mówiła niewygodne prawdy. Natomiast gdy ktoś zaczyna krzyczeć o tym, jaki jest genialny i że wszyscy mają go słuchać „bo tak”, to nikomu to niczego nie rozgrzewa. Tylko wkurwia.
Niewygodne prawdy też mówię, to, ze jestem geniuszem jest jedną z takich prawd. Przyjdzie czas, że sam to pojmiesz, ale wtedy sam będziesz już geniuszem.
Odpowiedz
towarzyski.pelikan


Cytat:I z miłości będzie wkurwiać tyle, ile będzie trzeba.

Szkoda, że nie przychodzisz tu porozmawiać i nie rozmawiasz po prostu. Twoja intencja plus sposób komunikowania się odstręczają (mnie) od rozmowy z tobą i nie pozwalają traktować ciebie (tego, co piszesz) poważnie.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Szkoda, że nie przychodzisz tu porozmawiać i nie rozmawiasz po prostu. Twoja intencja plus sposób komunikowania się odstręczają (mnie) od rozmowy z tobą i nie pozwalają traktować ciebie (tego, co piszesz) poważnie.

I bardzo dobrze. Nie chcę być traktowana poważnie, żeby nikt nie próbował mnie naśladować. Nie chcę być dla nikogo autorytetem. Nie chce, żeby ktokolwiek wierzył mi na słowo. We wszystko wątpcie, wyzywajcie od debili/debilów? i zarozumialców. Będę za to plusować.
Odpowiedz
Nie da się z tobą.
Tylko śmiecisz.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
towarzyski.pelikan napisał(a): Oj, ciężko idzie rozumowanie. Przecież ci starsi lekarze jeszcze byli kształceni i praktykowali w innym systemie, gdzie mieli więcej do gadania i mogli samodzielnie myśleć.
No tak. Zapomniałem, że za komuny było lypij.
Cytat:Niewygodne prawdy też mówię, to, ze jestem geniuszem jest jedną z takich prawd. Przyjdzie czas, że sam to pojmiesz, ale wtedy sam będziesz już geniuszem.
Cytat:I bardzo dobrze. Nie chcę być traktowana poważnie, żeby nikt nie próbował mnie naśladować. Nie chcę być dla nikogo autorytetem.
Się zdecyduj. Chcesz, żeby Cię wszyscy mieli za geniusza, czy nie chcesz być dla nikogo autorytetem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
To że ja się nazywam geniuszem nie znaczy, że chce, żeby inni się z tym zgadzali. Gdybym chciała być uważana za geniusza czy w ogóle za osobę mądrą, to bym nie nazywała się publicznie geniuszem, tylko bym rżnęła skromnisię i nie poruszałabym żadnych kontrowersyjnych treści, tylko trzymałabym się założeń establishmentowych: Ziemia jest kulą pełną w środku, szczepionki są bezpieczne i warto zadłużać się w bankach. Mogę sobie wyobrazić, jaką miałabym dziś reputację. Ludzie by za mną przepadali.
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
Smok Eusta chy napisał(a): Szczepionki nie da się sfalsyfikować.
A bezbarwne zielone idee wcale wściekle nie śpią. Chomsky nas okłamal

No i co ten Chomsky o szczepionkach objawił?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a): No i co ten Chomsky o szczepionkach objawił?
O szczepionkach nic. A o języku np. to, że można bełkotać wypowiadając składne gramatycznie zdanie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Już myślałem, że nic gorszego i głupszego niż płaskoziemcy nie może nas spotkać na forum.
Ale byłem w mylnym błędzie.
Pelikan & Co, dzielnie walczą o palmę i talon na balon.

Czekam teraz na objawienia chemitrailsów i Mędrców Syjonu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Czekam teraz na objawienia chemitrailsów i Mędrców Syjonu.

Na nich chociaż dałoby się może coś zarobić:
https://greenharmony.pl/chembustery/634-...onowe.html
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Z jednej strony zarabianie na osobach głupich czy upośledzonych poznawczo jest wątpliwe moralnie, z drugiej, pomniejszyłoby to zysk prawdziwych szarlatanów, wiec można zarobić na naiwniakach, a część dochodu przeznaczać na propagowanie nauki. W ten sposób, spiskowcy finansowaliby młot na swoje teorie, a faktyczni oszuści zarabialiby mniej i byłoby im coraz trudniej.






Co do tematu, bo widziałem, że pojawiła się magiczna fraza "szczepionka i autyzm", dlatego załączam odnośnik do bazy medycznej, który zawiera informację, że to nie szczepionki są przyczyną autyzmu, tylko mutacje. Nie ma zgodności co do przyczyn autyzmu, ale proste magiczne hasła rozpowszechniane przez nietowarzyskie ptaszyska i inne internetowe wykwity chętnie odwołują się do "słów wytrychów" budzących reakcję emocjonalną celem wywołania irracjonalnych postaw w społeczeństwie, dlatego punktuję oślizgłe indywidua.

Cytat:Anti-brain antibodies are associated with more severe cognitive and behavioral profiles in Italian children with Autism Spectrum Disorder

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4111628/


A tutaj badanie pod kątem genetycznym.

Cytat:A study of almost 2,400 children with autism, their parents and unaffected siblings has provided new insights into the genetics of the condition. Researchers found that certain inherited mutations that truncate the formation of proteins were more common in children with autism, compared to their unaffected brothers and sisters. These gene variations were more likely to be passed from mothers with no signs of the disorder to sons, who then developed the condition.

https://www.sciencedaily.com/releases/20...103817.htm
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Co do tematu, bo widziałem, że pojawiła się magiczna fraza "szczepionka i autyzm", dlatego załączam odnośnik do bazy medycznej, który zawiera informację, że to nie szczepionki są przyczyną autyzmu, tylko mutacje.

Spotkałem się też z argumentacją, że pierwsze objawy autyzmu pojawiają się u dzieci w wieku 3 lat, a właśnie w tym wieku dzieci są szczepione na odrę, świnkę, różyczkę i inne choroby.

Ludzie sobie kojarzą te dwie sprawy w jedną spójną teorię.

Gdyby nagle cała ludzkość przestała szczepić dzieci, to rodzice dzieci, u których pojawi się autyzm, skojarzyliby tę chorobę z brakiem szczepień. Tak mi się wydaje.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Albo z pójściem dzieci do przedszkola, w końcu to ten wiek, a to oznaczałoby, że oni coś w tych przedszkolach dzieciom robią z mózgiem...
No tak wygląda "znachorologia stosowana".
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Zapomnieliście jeszcze o rtęci i częściach płodów.
Brakuje tylko kryptonitu i kosmitów.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Mechanizmy obronne w pełnym rozkwicie. Tak to jest jak się z "nauki" robi religię, a z "naukowców" kapłanów.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Zapomnieliście jeszcze o rtęci i częściach płodów.
Brakuje tylko kryptonitu i kosmitów.

Niczego nie brakuje. Pisałem, że jak jeden temat przygaśnie to płaskoszczepionkowcy będą eskalować?Jeszcze chwila i dojdą Nostradamusy, siódme gęstości i inny syf mający na celu łowić frajerów.

Pozwolę sobie zacytować:

https://ateista.pl/showthread.php?tid=13...#pid688965

Po prostu złóż hołd przed geniuszem szóstego stopnia i tyle. Autorytety takie chcesz podważać?
Sebastian Flak
Odpowiedz
towarzyski.pelikan napisał(a): ZaKotem, może częściowo masz rację, ale nawet ja (taki tam zwykły szary Pelikan) widzę różnicę, jak np. idę do lekarza co ma 50-60 lat, a jak idę do młodego lekarza, abo jak czytam książkę napisaną dawno temu i porównuję ją z książką napisaną współcześnie, czy choćby jak widzę, co mają w głowie współczesne dzieciaki i młodzież. Jedno jest pewne, z inteligencją u ludzi jest ewidentnie coraz gorzej. Nie będę się wypowiadać o autyzmie, ale na pewno coś niedobrego się dzieje z mózgami...
No Twoja inteligencja na pewno zniżkuje. Idź się puknąć w pusty łeb i nie wypowiadaj się o rzeczach o których całe gówno wiesz.
lumberjack napisał(a):
Żarłak napisał(a): Co do tematu, bo widziałem, że pojawiła się magiczna fraza "szczepionka i autyzm", dlatego załączam odnośnik do bazy medycznej, który zawiera informację, że to nie szczepionki są przyczyną autyzmu, tylko mutacje.

Spotkałem się też z argumentacją, że pierwsze objawy autyzmu pojawiają się u dzieci w wieku 3 lat, a właśnie w tym wieku dzieci są szczepione na odrę, świnkę, różyczkę i inne choroby.

To jest bzdurna argumentacja. Najczęściej dopiero w tym wieku rodzice dochodzą do wniosku, że coś długo trwa to dochodzenie do umiejętności, które rówieśnicy już dawno opanowali. To efekt uboczny (ogólnie słusznego) podejścia, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie i porównywanie, że Stasiu sąsiadów już umie narysować prostą kreskę, jest bezcelowe.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Takie szybkie FAQ dotyczące antyszczepionkowców jakie znalazłem w necie, myślę że bardzo celne:

Cytat:Szybki FAQ na czasy antywackowego wzmożenia:

Q. Jak rozmawiać z antywackiem?
A. Nie rozmawiać. Wcale. Antywacki mają mentalność sekciarska i nie należy z nimi rozmawiać, bo jak wszyscy sekciarze używają rozmowy jaki strategii werbunkowej -- im więcej się z nimi rozmawia, tym gorzej, tym więcej mają okazji do sączenia swoich kłamliwych treści.

Q. To co robić?
A1. Użyć siły medialnej i politycznej. Sorry, nie ma innego wyjścia.
A2. Owinąć się prześcieradłem itd.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości