To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane artykuły
Osiris napisał(a): https://www.dw.com/en/calling-prophet-mu...a-46050749

Według EuropejskiegoTrybunału Praw Człowieka nazwanie proroka Mahometa pedofilem za małżeńswo z 6 -letnią i skonsumowanie związku z 9-letnią Aishą wychodzi poza granicę wolności słowa.


Dalsza część artykułu, której Osiris nie zamieścił.

Cytat:The ECHR recognized that freedom of religion did not exempt people from expecting criticism or denial of their religion.

However, it found that the woman's comments were not objective, failed to provide historical background and had no intention of promoting public debate.

The applicant's comments "could only be understood as having been aimed at demonstrating that Muhammad was not worthy of worship," the court said, adding that the statements were not based on facts and were intended to denigrate Islam.

It also found that even in a debate it was not compatible with freedom of expression "to pack incriminating statements into the wrapping of an otherwise acceptable expression of opinion and claim that this rendered passable those statements exceeding the permissible limits of freedom of expression."





A jeszcze wracając do wymiany zdań nt. trudności w dojeździe do pracy czy "świata w ogóle". To można założyć jaki jest maksymalny dystans i czas, który dana osoba może pokonywać do pracy w ciągu dnia.
Myślę, że 2 godziny na dobę (tam i powrót) są akceptowalnym założeniem. Dłuższy czas nie pozwala na normalne funkcjonowanie na co dzień.
Daje to więc możliwość pracy w odległości maksymalnie 140 km od domu, jeśli mieszkamy w pobliżu autostrady. Każda inna droga niższej kat. zmniejsza nasze możliwości (a komunikacja publiczna w oddaleniu od miejsca zamieszkania i większego ośrodka miejskiego jeszcze bardziej).
Dalej, dojazd z odludzia do większego miasta musiałby gwarantować pewne zatrudnienie i perspektywiczność takiego zarobku. Nie zawsze tak jest.
Kolejny argument za opuszczeniem wsi, wykazujący że "utrzymanie" mieścin stoi pod znakiem zapytania.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Bardzo ciekawe, a kiedy to Jezus "umiłował sobie proste życie"? jak pochodził z Królewskiego rodu i nie biedował

Osiris napisał(a):Jego analfabetyzm także zapisano mu na plus gdyż uważano...

To też jest bardzo ciekawe, zwłaszcza że Mahomet był kupcem I podróżował po całym po całym półwyspie. A taka osoba na 100% analfabetą nie jest. Wychodzi na to że autorzy koranu byli debilami

' napisał(a):braku istnienia jednoczącego ośrodka

Było w islamie coś podobnego ale padło 700 lat temu

Ooo 666 post diaboł !!!!!
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Bardzo ciekawe, a kiedy to Jezus "umiłował sobie proste życie"? jak pochodził z Królewskiego rodu i nie biedował 

Jeśli przyjąć słowa Jezusa z Ewangelii (w które wierzą chrześcijanie) to pochwala on wielokrotnie ubóstwo materialne jaki i duchowe. Byłby całkowitym hipokrytą, gdyby prowadził wystawny tryb życia mówiąc takie słowa. Ale dla Quinque pewnie mieszkał sobie w zamku i siedział na tronie. Przecież nie mogę polemizować z takim ekspertem. 

Cytat:To też jest bardzo ciekawe, zwłaszcza że Mahomet był kupcem I podróżował po całym po całym półwyspie. A taka osoba na 100% analfabetą nie jest. Wychodzi na to że autorzy koranu byli debilami 

Pisałem o przymiotach Mahometa, które są przypisywane przez muzułmańskich apologetów, łącznie z brakiem umiejętności czytania i pisania. W jakim stopniu było to prawdą nigdy się pewnie nie dowiemy - podobnie jak bardzo ubogie życie prowadził Jezus. 

Cytat:Było w islamie coś podobnego ale padło 700 lat temu

Ooo 666 post diaboł !!!!!
Ja piszę o modernistycznych muzułmanach a ty coś nabazgrałeś o tym, co się działo 700 lat temu.
Odpowiedz
Osiris napisał(a):(w które wierzą chrześcijanie)

No co Ty?

' napisał(a):pochwala on wielokrotnie ubóstwo materialne

Doprawdy? W którym miejscu? Jezus głosił że jeżeli mamy chęć i możliwość to należy pomogac biednym. Co socjaliści wykrozystują kompletnie nie rozumiejąc co jest pięć

' napisał(a):jaki i duchowe

A to już bzdura. No chyba że udwodnisz to stsoswnymi fragmentami z Ewangelii

' napisał(a):Przecież nie mogę polemizować z takim ekspertem

Jest to o tyle ciekawe że nigdy nie glosliem iż jestem ekspertem. Wręcz przeciwnie. Teraz możesz przeprosić za oszczerstwo. Bo np. taki Bert04, zefciu czy Marlow znacznie mnie przewyższają jezeli chodzi o wiedzę nt. Chrześcijaństwa. To prędzej oni mogą nazwać się ekspertami a nie ja

' napisał(a):które są przypisywane przez muzułmańskich apologetów

Pisałeś o jego analfabetyzmie, do czego się odniosłem. A to co głoszą islamistyczni apologeci(wiesz że apologetyka to nie jest słowo równoznaczne z Ewangelizatorstwem?) cóż... kiedyś widziałem jak jeden głosił że Kościoł Katolicki założył... Aleksander Wielki

' napisał(a):a ty coś nabazgrałeś

Ale jesteś nie miły
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Doprawdy? W którym miejscu? Jezus głosił że jeżeli mamy chęć i możliwość to należy pomogac biednym. Co socjaliści wykrozystują kompletnie nie rozumiejąc co jest pięć 
A to już bzdura. No chyba że udwodnisz to stsoswnymi fragmentami z Ewangelii 
A po co? Nie umiesz użyć googla? Poza tym wystarczy opinia eksperta należącego do twojego kręgu Uśmiech
http://nowaewangelizacja.org/bp-rys-ubos...a-milosci/
Cytat:Jest to o tyle ciekawe że nigdy nie glosliem iż jestem ekspertem. Wręcz przeciwnie. Teraz możesz przeprosić za oszczerstwo. Bo np. taki Bert04, zefciu czy Marlow znacznie mnie przewyższają jezeli chodzi o wiedzę nt. Chrześcijaństwa. To prędzej oni mogą nazwać się ekspertami a nie ja 
Jeśli nie wyczytałeś ironii w moim komentarzu to już nie mój problem. 
Cytat:Pisałeś o jego analfabetyzmie, do czego się odniosłem. A to co głoszą islamistyczni apologeci(wiesz że apologetyka to nie jest słowo równoznaczne z Ewangelizatorstwem?) cóż... kiedyś widziałem jak jeden głosił że Kościoł Katolicki założył... Aleksander Wielki 
Pisałem o tym, że muzułmanie uważali go za analfabetę i nie stwierdziłem, że tak było w rzeczywistości. Ale po co ja to tłumaczę...
Cytat:Ale jesteś nie miły
"Niemiły" piszemy razem
Odpowiedz
Osiris napisał(a):
Quinque napisał(a): Bardzo ciekawe, a kiedy to Jezus "umiłował sobie proste życie"? jak pochodził z Królewskiego rodu i nie biedował 

Jeśli przyjąć słowa Jezusa z Ewangelii (w które wierzą chrześcijanie) to pochwala on wielokrotnie ubóstwo materialne jaki i duchowe. 
Doprawdy? W  którym miejscu? Czyżby (Mt 25,14-30)? A może (Mt 20, 1-16)?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Osiris napisał(a):A po co? Nie umiesz użyć googla? Poza tym wystarczy opinia eksperta należącego do twojego kręgu

Zacznijmy od że osoba kulturalna kiedy chce komuś coś przekazać to nie posluguje się linkami(a przynajmniej nie samymi). Więc jeżeli chcesz ze mną dyskutować to pisz własnymi słowami a nie mi tu linki wklejasz, w które z zasady nie wchodzę. Wklejanie linków które nie służą jako odnośnik to oznaka pogardy i braku szacunku dla rozmówcy

A więc ponawiam pytanie, gdzie Jezus głosił:
- iż należy być biednym czy też pochwalał ubóstwo?
- w którym miejscu Jezus pochwalał "ubóstwo duchowe"?

' napisał(a):Pisałem o tym, że muzułmanie uważali go za analfabetę i nie stwierdziłem, że tak było w rzeczywistości

A co niby napisałem? I gdzie stwierdziłem że ty tak uważasz? Teraz możesz grzecznie przeprosić za oszczerstwo
Odpowiedz
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,2406...rasza.html
Czytaliście?
Aż się wzruszyłem, dobrze, że całosc za paywallem jest

Ludzie, którzy witali w moim domu nowe tysiąclecie nie przekroczyliby już mojego progu, a nawet nie chcieliby się przyznać, że kiedykolwiek tu byli. Z grubsza połowa gości naszej imprezy nie zamieniłaby dzisiaj słowa z pozostałą połową.


Marta, chrzestna moich dzieci, dziś zaprasza na obiady Kaczyńskiego. Co się z nią stało? Kto mi ukradł przyjaciół?

Anne Applebaum
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Czeba czytać to co przed paywallem jest.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Zacznijmy od że osoba kulturalna kiedy chce komuś coś przekazać to nie posluguje się linkami(a przynajmniej nie samymi). Więc jeżeli chcesz ze mną dyskutować to pisz własnymi słowami a nie mi tu linki wklejasz, w które z zasady nie wchodzę. Wklejanie linków które nie służą jako odnośnik to oznaka pogardy i braku szacunku dla rozmówcy 

Wkleiłem link zamiast kopiować cytatów i nie było to oznaką pogardy. Są nim natomiast takie wyrażenia jak:

"Edit: coś mi się posrało z edytowaniem"

"Breheheh, bo się posram."

"Ponawiam pytanie, czy którykolwiek z piesków ujadających na bł. Matkę Teresę powołał się na jakąkolwiek pracę na jej temat, zawierającą potwierdzone fakty historyczne? Sam sobie odpowiem na to pytanie. Mianowicie żaden z piesków na taką pracę się nie powołał, a argumenty piesków upadających na bł. Matkę Teresę pochodzą ze stron pokroju Kwejka"

Tylko trzy przykłady, ale dają pewien obraz jaki poziom kultury prezentuje nam Quinque, który domaga się aby tratkowano go z szacunkiem. Najpierw zacznij od siebie

Cytat:A więc ponawiam pytanie, gdzie Jezus głosił:
-  iż należy być biednym czy też pochwalał ubóstwo?
- w którym miejscu Jezus pochwalał "ubóstwo duchowe"? 

Wydawało mi się, że taki porządny katolik ja ty wie o Jezusie trochę więcej. 
Cytaty z wypowiedzi bp Rysia, którego można uznać za autorytet w tym temacie:

„Jezus wybiera ubóstwa nie dla racji samego ubóstwa, ale dlatego, że jest ono formą miłości. To synteza Bożej miłości”

„Stał się ubogim, aby wzbogacić nas swoim ubóstwem”. „Człowiek jest wezwany do praktykowania jałmużny"

 „Jeżeli nie połączycie wiary w Niego z Jego ubóstwem, to wszystko, co usłyszycie w kościele, będzie dla was tylko moralizatorstwem” 

„Jezus potwierdzał całym swoim życiem wybór ubóstwa, żyjąc najpierw obok pasterzy, a potem wśród rybaków, i celników dotkniętych inną biedą, bo biedą moralną”

„Jeśli Jezus wzywa do ubóstwa, to dlatego, że jest pierwszym, który ogołocił się ze wszystkiego”

Cytat:A co niby napisałem? I gdzie stwierdziłem że ty tak uważasz? Teraz możesz grzecznie przeprosić za oszczerstwo

Moją odpowiedź uważasz za oszczerstwo?  Duży uśmiech
Odpowiedz
Natomiast nigdy nie pogardziłem człowiekiem w ten sposób że kazałem mu czytać linki

Osiris napisał(a):Cytaty z wypowiedzi bp Rysia

Doprawdy? To może zacytujesz całą wypowiedź biskupa Rysia. Oraz kontekst w jakim tych fragmentów używał? Poza tym podajesz argumenty na to że Jezus był biedny materialnie czy duchowo? No ale przyjrzyjmy się przynajmniej części z tych fragmentów

' napisał(a):„Jeśli Jezus wzywa do ubóstwa, to dlatego, że jest pierwszym, który ogołocił się ze wszystkiego”

Oczywiście nie chodzi tu o ubóstwo materialne i biskup Ryś doskonale o tym wie, zatem mam pełne prawo przypuszać że dopuściłeś się manipulacji jego pracą. A w fragmencie tym chodzi o to że Jezus ogołocił się ze swojej boskiej godności dla nas

' napisał(a):„Stał się ubogim, aby wzbogacić nas swoim ubóstwem”.

J.w.

' napisał(a):„Jezus potwierdzał całym swoim życiem wybór ubóstwa, żyjąc najpierw obok pasterzy, a potem wśród rybaków, i celników dotkniętych inną biedą, bo biedą moralną”

A to jest wyjątkowo ciekawe. Warto zauważyć jedną rzecz, w starożytnej Palestynie rybołówstwo było jednym z najbardziej opłacanych biznesów. O czym świadczy choćby to że na pustynny terenie nic prawie nie rosło, a jeśc trzeba było więc biznes się kręcił. Np. Piotr Apostoł na rybach dorobił się sporego majątku. Poza tym, w fragmentach które przytoczyłeś mamy wspomnianych również celników czyli urzędników państwowych. A więc biedni oni nie byli. Również Jezus nie ganił swoich uczniów za to że są bogaci. Ergo, na 100% w tym fragmencie nie chodzi o biedę materialną

Starczy na ten moment
Odpowiedz
Quinque:

Zaczynasz wypowiedź od "Natomiast" i nie bardzo wiadomo o co chodzi. Zjadłeś jakąś część tekstu i wysłałeś bez sprawdzenia - jak zwykle. Domyślam się, że chodzi o to jak strasznie urażony jesteś po otrzymaniu linku. Czy w takim razie mogę zacząć nazywać ciebie "katolickim pieskiem", skoro nie widzisz w tym problemu?

Druga sprawa: pochwała ubóstwa przez Jezusa. Napisałem, że pochwala on ubóstwo materialne i duchowe. Ale nie twierdzę, że nakazuje wszystkim stać się biedakami i nienawidzić bogatych. Według apologetów ubóstwo polega na dobrowolnym wyrzeczeniu się dóbr materialnych (przykładem są zakonnicy) oraz na właściwym do nich stosunku - czyli wyzbycie się chciwości i uzależnienia swojego życia od dóbr doczesnych.
W tym sensie Jezus pochwala ubóstwo materialne i duchowe - a przynajmniej według bp Rysia.
Odpowiedz
Osiris napisał(a):Zaczynasz wypowiedź od "Natomiast" i nie bardzo wiadomo o co chodzi. Zjadłeś jakąś część tekstu i wysłałeś bez sprawdzenia - jak zwykle. Domyślam się, że chodzi o to jak strasznie urażony jesteś po otrzymaniu linku. Czy w takim razie mogę zacząć nazywać ciebie "katolickim pieskiem", skoro nie widzisz w tym problemu?

Ale że o co ci się rozchodzi? Powiedziałem, nie mam zamiaru wchodzić w żadne linki które nie służą za odnośnik. I tak robię od zawsze

' napisał(a):Napisałem, że pochwala on ubóstwo materialne

Napisać to można cokolwiek następnie trzeba to udowodnić

' napisał(a):duchowe

Przecież to jest bzdura do potęgi

' napisał(a):czyli wyzbycie się chciwości i uzależnienia swojego życia od dóbr doczesnych

Co nie jest równoznaczne z pochwałą ubóstwa. Bo w tej zachęcie chodzi o to żeby pieniądze nie przysłanialy życia
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Ale że o co ci się rozchodzi? Powiedziałem, nie mam zamiaru wchodzić w żadne linki które nie służą za odnośnik. I tak robię od zawsze 

Chodzi o poziom kultury. 

Cytat:Przecież to jest bzdura do potęgi

Cytat z jednego z portalów chrześcijańskich (chyba katolicki) 

"Każdy więc może być ubogi i co więcej także człowiek majętny może nim być, istnieją bowiem dwa rodzaje ubóstwa: ubóstwo w duchu i ubóstwo materialnym."

Cytat:Co nie jest równoznaczne z pochwałą ubóstwa. Bo w tej zachęcie chodzi o to żeby pieniądze nie przysłanialy życia
Kolejny cytat z tego portalu:

 "Ubóstwo jest zalecane wszystkim, każdy chrześcijanin ma być ubogi, każdy -- ponieważ Chrystus był ubogi, a każdy z nas ma obowiązek naśladować Jezusa, jesteśmy w końcu Jego uczniami. Każdy chrześcijanin ma być ubogi albowiem, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego."
Odpowiedz
Quinque napisał(a):
ZaKotem napisał(a):Jakby Hitler wygrał, też byś się cieszył? Wszak rząd republiki weimarskiej był skorumpowany

Mordeczko, Nazizm to lewica

Możemy się zamienić na Hitlera. Prawica otrzyma w zamian proces Stalina.
Odpowiedz
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-...wzSDSpGUNc

Cytat:"Najchętniej odrąbałbym im te durne lekarskie łby zawierające bezużyteczną substancję jaką są ich gówniane, bezlitosne »lekarskie mózgi« z licencją na zabijanie" - napisał w emocjonalnym wpisie Jerzy Zięba.

A tutaj pięknie wypunktowane kłamstwa  Jerzego. Polecam gorąco:

https://m.facebook.com/ANTYukryteTerapie...ations.php

Wrzucam screena, bo piszę z komórki:


.png   Screenshot_20181106-191100.png (Rozmiar: 249.57 KB / Pobrań: 8)
Sebastian Flak
Odpowiedz
Polacy jak zwykle zabierają się za robotę "za pięć dwunasta". Zdążą? Myślę, że nie, dlatego "wielka trwoga" znowu nawiedzi ten kraj.

Cytat:Jak naprawić państwo?
Wskazanie słabości państwa to jedno, ale jak je skutecznie naprawić? Sienkiewicz podkreśla, że od roku 1989 wkrótce minie 30 lat. Co więc trzeba zrobić, by nie zaprzepaścić sukcesu, jaki jego zdaniem, był dziełem Polski przez te trzy dekady? Dla niego to jest właśnie najważniejsze powołanie i wyzwanie dla polskiej polityki, od którego zależy praktycznie wszystko inne. Dlaczego? Bo mamy za sobą 300 lat niedorozwoju i historycznie ocean wielopokoleniowej nędzy większości Polaków. I już nie stać nas na osunięcie się w kolejną przepaść.

Nie wiem co autor rozumie pod "nie stać nas na osunięcie się w kolejną przepaść", ale ja uważam inaczej. Nie tylko Polaków na to stać, ale dumnie ku niej kroczą. Wiele gadania, a mało pracy - tak będzie w nadchodzących dziesięcioleciach - a powinno być odwrotnie, bo jest trochę wyzwań, którym trzeba sprostać.
W najgorszym razie przyjdzie ktoś z zewnątrz i zrobi nad Wisłą porządek.


Cytat:"Odpowiedzią na to jest państwo. To w nim są instrumenty pozwalające zbudować rozwój o czytelnych regułach i dobrych skutkach, to ono może wziąć odpowiedzialność za całość. Państwo musi być »moralne« o tyle, że ta moralność nie może kończyć się na progu własnego domu lub kolejnej partii politycznej mówiącej wyłącznie do swoich zwolenników i dla nich urządzającej Polskę" - postuluje.

I to właśnie dyskusja o państwie jest dla niego osią, która powinna być punktem wyjścia do rozważań o przyszłości. Wspólnych rozważań. Początkiem może być choćby zmiana w komunikacji obywateli z państwem - musi ono mieć zdolność wprowadzania w życie zmian, które wcześniej zostały wynegocjowane z obywatelami. To pozwoli uprzedzić protesty, zrewidować, może poprawić własne stanowisko, ale przede wszystkim - przerwać "folwarczny" styl rządzenia, jaki w Polsce nadal obowiązuje. Od dekad, bez względu na barwy rządzących.

Jego zdaniem, mimo że kluczowe pytanie polskiej polityki wciąż często sprowadza się do tego, czy PiS wygra, czy przegra następne wybory parlamentarne, to nie można się spodziewać zmiany w samej zasadzie działania państwa – najwyżej ulegnie złagodzeniu styl sprawowania rządów, ale nie ich istota.

"Pytanie, co po PiS-ie, jest kluczem do wygranej z PiS-em, bo wymusza racjonalne dyskusje o przyszłości, adresowane do szerokich kręgów społeczeństwa. Żądanie odłożenia tej dyskusji, aż się PiS pokona, jest ucieczką od odpowiedzialności, znacznie bardziej szkodliwą w skutkach niż nieobecność młodego pokolenia pod Sądem Najwyższym. Oczywiście to rozumowanie jest poprawne tylko pod warunkiem, że intencją jest pokonanie prawicy, a nie wyłącznie zabezpieczenie własnej władzy w obrębie »wiecznej« opozycji" - zaznacza.

"Jeśli mamy utrzymać ten wielki sukces Polaków, który stał się udziałem naszego pokolenia, i zabezpieczyć go na przyszłość, to nie możemy racji tych, którzy głosują na drugą stronę, klasyfikować jako aberracji, pomieszania zmysłów lub zacofania. Rzecz nie w tym, by pokonać PiS, idzie o to, by przekonać Polaków, że możliwe jest nowe, dobre państwo. Że to się wszystkim opłaca, także tym, którzy teraz popierają Prawo i Sprawiedliwość" – przekonuje.

I jeszcze ten fragment:

Cytat:Ale czy nie jest czasem tak, że to "państwo teoretyczne" ma się nad Wisła tak dobrze również dlatego, że to sytuacja po prostu wygodna dla naszych polityków? – Ja bym jednak odwrócił tę perspektywę. Politycy, tak czy inaczej, idą za głosem społeczeństwa, muszą go brać pod uwagę. A smutna prawda jest taka, że polskie państwo jest sierotą - o jego problemach, bolączkach rozmawia bardzo wąskie grono w Polsce – tłumaczy Sienkiewicz w rozmowie z Onetem.

Tak długo póki nie będzie presji społecznej na jakość państwa, tak długo będziemy mieli do czynienia z państwem teoretycznym, a nawet z pogłębianiem się tej tendencji. Bo to, co przez ostatnie trzy lata zrobiło PiS, to do wszystkich dotychczasowych bolączek naszego państwa, dodało taki stopień chaosu, że to ono wręcz zanika – mówi dalej.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci...ie/jxn3ls9
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Największe rondo w Polsce. Oczywiście nie gdzie indziej tylko w Radomiu:

[Obrazek: MzEyNDc5JBNqT3pwGwF_Q2odYDMTXCAdawkia1IF...JRIhdrEz4j]

Cytat:U zbiegu ulic Kolejowej i Śląskiej w Radomiu powstało nowe rondo. To tak zwane rondo "pinezkowe" – informuje lokalny serwis informacyjny "Co za Dzień" .
- To rondko ma tak naprawdę pomóc kierowcom przy lewoskręcie. Wiadomo, że w rejonie ul. Śląskiej i Kolejowej były problemy z lewoskrętem – wyjaśniał na łamach serwisu Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Zastanawiasz się, dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Komentujący poddają w wątpliwość, czy cena takiego ronda to naprawdę blisko 30 tys. zł.

- „Zwołamy mieszkańców i pójdziemy do pana prezydenta. Poprosimy o kosztorys ronda” – napisał ktoś.

https://www.wp.pl/?s=finanse.wp.pl%2Fsgw...650110593a
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
http://mitologiawspolczesna.pl/analfabet...my-liczyc/

Fajne to.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Państwo prywatne. Postkomunizm narodowy Viktora Orbána. Ku przestrodze wszystkim, którym marzy się Budapeszt nad Wisłą.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości