To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kultura gwałtu
#61
Stoik napisał(a): Najwyraźniej działa. Tacy ludzie zostają politykami i CEO.
Chyba jednak jakoś inaczej rozumiemy słowo "bandyta". Dla mnie człowiek który buduje sieć kontaktów i umiejętnym mieleniem jęzorem przekonuje innych do swego punktu widzenia - a tacy właśnie zostają prezesami spółek i partii - bandytą nie jest.
Odpowiedz
#62
Cytat:Jak zawiadamia portal tysol.pl w Normandii uniewinniono mężczyznę sądzonego za gwałt na licealistce. Powodem mają być odmienne „kody kulturowe” i niepojmowanie istoty aktu przemocy seksualnej.

21 listopada zakończył się proces 21-letniego mężczyzny, który w 2015 roku dokonał w Saint-Lo dwóch napaści seksualnych, z których jedna zakończyła się gwałtem. Z zarzutów dotyczących gwałtu został uniewinniony z racji niezrozumienia tego, czym jest gwałt. Za napaść seksualną na drugą z uczennic zasądzono mu dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Mężczyzna został wpisany na listę przestępców seksualnych.
https://www.magnapolonia.org/francuski-s...2BoOarS-30

A to już wiem, czemu mówi się, że w Europie jest kultura gwałtu a w krajach muzułmańskich nie. Oni tam w ogóle nie wiedzą, co to gwałt. No a jak nie wiedzą, to przecież nie mogą gwałcić...
Odpowiedz
#63
To już woła o pomstę do nieba.
Odpowiedz
#64
Lampart napisał(a): To już woła o pomstę do nieba.

Mamy następującą sytuację:
Odbył się stosunek seksualny. Dziewczyna składa zeznania, że czuła się przymuszona, czyli to był gwałt. Oskarżony o gwałt składa zeznania, że skądże znowu, sama chciała a teraz go fałszywie oskarża. Jaka jest reakcja prawactwa?

- jeśli oskarżony jest biały i zamożny: "dziwki same włażą ludziom do łóżka i rzucają fałszywe oskarżenia, to wszystko przez ten feminizm";
- jeśli oskarżony ma ciemną karnację i jest ubogi: "skandal, że gwałciciele na wolności chodzą, samo zeznanie pokrzywdzonej jest wystarczającym powodem, aby powiesić go za jaja".

Ale żadnego rasizmu ani podziałów klasowych nie ma.
Odpowiedz
#65
ZaKotem ale gwałt został orzeknięty. Przeinaczasz sytuację. Właściwie to jest na odwrót niż piszesz, bo za to że on jest z innego kręgu kulturowego, został potraktowany o wiele łagodniej przez sąd. I takich sytuacji niestety jest więcej. I jaka to zachęta dla kolejnych co niby (nie wierzę w to ani trochę) nie wiedzą co to gwałt.
Co to w ogóle ma do rzeczy, jeśli jestem na terytorium określonego państwa to obowiązują mnie prawa tego państwa, ale widocznie są państwa które nie szanują widać praw swoich obywateli, a za to
Barbarzyńskie kody kulturowe traktowane są widać z dużym poważaniem, skoro jest to okoliczność łagodzącą, podstawa do relatywizacji krzywdy ofiary, do relatywizacji jej praw na terenie państwa gdzie te prawa niby obowiązują. No jestem w szoku, nie przypuszczałem, że będziesz tego bronił. A ja nie jestem reprezentantem prawactwa tak gwoli ścisłości. Patrzę na to tak po ludzku a nie pod kątem ideologii.
Odpowiedz
#66
Ale zdajesz sobie sprawę, że swoim postem potwierdzasz to, co napisał ZaKotem?
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#67
Lampart napisał(a): ZaKotem ale gwałt został orzeknięty.
Po pierwsze – co został? Po drugie – skąd wiesz? Artykuł wklejony przez pelikan to kopia kopii. Próbowałem znaleźć oryginał, ale mój francuski ogranicza się do tego, co pamiętam z łaciny.
Cytat:Właściwie to jest na odwrót niż piszesz
No. A powinno być „nie na odwrót” – cudzoziemcy, którzy dymają „nasze kobiety” powinni być gorzej traktowani.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#68
ZnaLezczyni, niby w jaki sposób?, Chodzi ci o to, że kody kulturowe według których gwałt to nic takiego, nazywam barbarzyńskimi kodami kulturowymi? Od kiedy uznanie gwałtu za barbarzyństwo jest rasizmem?
Ludzie.

Oczywiście moja reakcja zakłada, że artykuł pisze prawdę. Pamiętam że były już takie sytuacje więc nawet jeśli w tym przypadku tak by nie było to moje słowa dotyczą tego procederu.

"cudzoziemcy, którzy dymają „nasze kobiety” powinni być gorzej traktowani." - Zefciu

To jest twoje zdanie.
Odpowiedz
#69
Lampart napisał(a): ZaKotem ale gwałt został orzeknięty. Przeinaczasz sytuację. Właściwie to jest na odwrót niż piszesz, bo za to że on jest z innego kręgu kulturowego, został potraktowany o wiele łagodniej przez sąd. I takich sytuacji niestety jest więcej. I jaka to zachęta dla kolejnych co niby (nie wierzę w to ani trochę) nie wiedzą co to gwałt.
Co to w ogóle ma do rzeczy, jeśli jestem na terytorium określonego państwa to obowiązują mnie prawa tego państwa, ale widocznie są państwa które nie szanują widać praw swoich obywateli, a za to
Barbarzyńskie kody kulturowe traktowane są widać z dużym poważaniem, skoro jest to okoliczność łagodzącą, podstawa do relatywizacji krzywdy ofiary, do relatywizacji jej praw na terenie państwa gdzie te prawa niby obowiązują. No jestem w szoku, nie przypuszczałem, że będziesz tego bronił. A ja nie jestem reprezentantem prawactwa tak gwoli ścisłości. Patrzę na to tak po ludzku a nie pod kątem ideologii.

Zaraz zaraz. Kto kogo bronił? Obiektywnie sytuacja jest taka: oskarżony twierdzi, że żadnego gwałtu nie było, pokrzywdzona twierdzi, że był. Sąd przyznaje rację pokrzywdzonej i jednocześnie... orzeka bardzo łagodną karę ze względu na to, że oskarżony jest debilem. Nie oceniam tutaj decyzji sądu. Być może była błędna. Być może sąd w ogóle nie powinien mieć możliwości wymierzenia tak łagodnej kary w przypadku przestępstwa tak poważnego, jak zgwałcenie. Tak właśnie uważają feministki, a polska nazionalprawica każe im zamknąć japy. W Polsce też za gwałt można dostać zawiasy, co przeszkadza tylko feministkom i lewakom. Ale gdy tylko to samo stanie się we Francji, a sprawcą jest "ciapaty", nagle to międzynarodowa nazionalprawica akurat jest zgorszona. To jest właśnie dziwność nad dziwnościami.
Odpowiedz
#70
Zakotem, no tak to zrozumiałem, że bronisz zasadności tego wyroku, bo moją reakcje, moje oburzenie tym wyrokiem, a przede wszystkim jego uzasadnieniem, skomentowałeś tak jak skomentowałeś.
Niski wyrok uzasadniony nie był tym, że jest on debilem, czyli, że jest upośledzony intelektualnie, tylko tym, że w jego kulturze inaczej się na to patrzy co zrobił.


Z feminizmem to jest inaczej, bo teraz to jest już inny feminizm niż ten feminizm pierwszej fali. Dzisiejszy feminizm jest bardzo wybiórczy, właściwie to feministki odwróciły się od kobiet.
Już widzę jak feministki krzyczą o większy wyrok dla tego zwyrodnialca, prędzej zaczną krzyczeć, że jest wykluczony społecznie.


Myślę, że te tematy były już przerabiane na tym forum.
Odpowiedz
#71
Cytat:Już widzę jak feministki krzyczą o większy wyrok dla tego zwyrodnialca, prędzej zaczną krzyczeć, że jest wykluczony społecznie.

To twoje gdybanie czy czytałeś o reakcji jakichś feministycznych grup?
A końcówka twojej wypowiedzi - gdyby tak było, czy nie świadczyłoby to o tym, że feministki chcą równości płci, nie kobiecej dominacji?
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#72
Lampart napisał(a): Z feminizmem to jest inaczej, bo teraz to jest już inny feminizm niż ten feminizm pierwszej fali. Dzisiejszy feminizm jest bardzo wybiórczy, właściwie to feministki odwróciły się od kobiet.
Już widzę jak feministki krzyczą o większy wyrok dla tego zwyrodnialca, prędzej zaczną krzyczeć, że jest wykluczony społecznie.

Otóż to. Cała prawda o współczesnych "feministkach".

znaLezczyni napisał(a):
Cytat:Już widzę jak feministki krzyczą o większy wyrok dla tego zwyrodnialca, prędzej zaczną krzyczeć, że jest wykluczony społecznie.

To twoje gdybanie czy czytałeś o reakcji jakichś feministycznych grup?
A końcówka twojej wypowiedzi - gdyby tak było, czy nie świadczyłoby to o tym, że feministki chcą równości płci, nie kobiecej dominacji?

Sama swoim wpisem parę linijek wyżej to udowodniłaś.
Dążenie do uprzywilejowania grup mniejszościowych jest efektem kobiecej dominacji.
Odpowiedz
#73
ZnaLezczyni

Ja do takich prawdziwych konsekwentnych feministek nic nie mam Uśmiech
Problem jest taki że tych już garstka została. Teraz "feministki" to są takie jak ta Kinga Dunin, Szczuka itp. Trudno w ogóle nazwać je feministkami, skoro w imię relatywizmu kulturowego bronią najbardziej mizogonistycznych, patriarchalnych, totalitarnych ideologii, w poważaniu mających prawa człowieka.
Świat na głowie stanął Smutny owszem interesowałem się kiedyś tematem - problemami przed którymi staje teraz Europa Zachodnia, i wielokrotnie dochodziły mnie różne informacje, że np. "feministki" w swoim gronie kazały milczeć zgwałconym feministkom, bo jak te zgłoszą gwałt to wyrobią złą opinię pewnym kręgom kulturowym.
W końcu dałem sobie spokój i przestałem się tym tematem zajmować bo szkoda nerwów. Czasem tylko jak ktoś wrzuci gdzieś na forum newsa czy na Facebooku to widzę że nic się nie zmieniło tylko dalej idzie w tym kierunku. Chociaż społeczeństwa oczy otwierają, świadomość społeczna z dużo wyższa w tej chwili niż na przykład 10 lat temu.
Odpowiedz
#74
towarzyski.pelikan

Dążenie do wyrównania szans. Najwyraźniej równe szanse utożsamiasz z dominacją.



Lampart


Cytat:Ja do takich prawdziwych konsekwentnych feministek nic nie mam [Obrazek: smile.gif]

Problem jest taki że tych już garstka została

Podasz, proszę, dane, z których czerpiesz ilości? Co znaczy garstka? Ile to jest konkretnie? I na podstawie czego o tej ilości wnioskujesz?
I zdefiniuj, proszę, prawdziwą konsekwentną feministkę.


Cytat:Teraz "feministki" to są takie jak ta Kinga Dunin, Szczuka itp. Trudno w ogóle nazwać je feministkami, skoro w imię relatywizmu kulturowego bronią najbardziej mizogonistycznych, patriarchalnych, totalitarnych ideologii, w poważaniu mających prawa człowieka.

Podasz jakiś konkretny przykład bronienia mizoginii przez np. Dunin? Żebym wiedziała, o czym piszesz.
I jeden przykład bronienia patriarchalnej ideologii, jakiś konkret, proszę.

Cytat:i wielokrotnie dochodziły mnie różne informacje, że np. "feministki" w swoim gronie kazały milczeć zgwałconym feministkom, bo jak te zgłoszą gwałt to wyrobią złą opinię pewnym kręgom kulturowym.


A konkretnie skąd dochodziły cię te informacje? Podasz kilka źródeł, proszę?
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#75
ZnaLezczyni, Wybacz z internetu korzystam poprzez telefon i naprawdę trudno by mi było teraz przeszukiwać internet wklejać źródła wycinać cytaty i statystyki z którymi spotykałem się na przestrzeni lat interesowania się tematem Nie pamiętam już na przykład w której gazecie daną rzecz czytałem i tak dalej, musiałbym bardzo dużo czasu poświęcić. A w dodatku, jak już napisałem, to nieprzyjemny dla mnie temat.
Ogólnie polecam portal euroislam, tam znajdziesz dużo artykułów i informacji na ten temat. Sam portal jest to rzetelne źródło wiedzy.
Odpowiedz
#76
Lampart napisał(a): ZnaLezczyni, Wybacz z internetu korzystam poprzez telefon i naprawdę trudno by mi było teraz przeszukiwać internet wklejać źródła wycinać cytaty i statystyki z którymi spotykałem się na przestrzeni lat interesowania się tematem Nie pamiętam już na przykład w której gazecie daną rzecz czytałem i tak dalej, musiałbym bardzo dużo czasu poświęcić. A w dodatku, jak już napisałem, to nieprzyjemny dla mnie temat.
Spokojnie, przecież to forum, nie czat. Przyjdziesz do domu, poszukasz źródeł i odpowiesz, może być i za parę dni.

Cytat:Ogólnie polecam portal euroislam, tam znajdziesz dużo artykułów i informacji na ten temat. Sam portal jest to rzetelne źródło wiedzy.
Aż tak rzetelne, jak magnapolonia czy inne chwdp.pl?
Odpowiedz
#77
Lampart


Cytat:ZnaLezczyni, Wybacz z internetu korzystam poprzez telefon i naprawdę trudno by mi było teraz przeszukiwać internet wklejać źródła wycinać cytaty i statystyki z którymi spotykałem się na przestrzeni lat interesowania się tematem

Chwilowo wybaczam - mogę chwilę poczekać (kilka godzin/ dni), do czasu, aż będziesz miał dostęp do PC lub laptopa. Poprosiłam o kilka przykładów, nie o setki. Skoro przywołujesz konkretne nazwiska i zarzucasz im coś, powinieneś móc to uzasadnić konkretami. Inaczej nazywa się to pisaniem bzdur, by nie rzec: zniesławieniem.


Cytat:Nie pamiętam już na przykład w której gazecie daną rzecz czytałem i tak dalej, musiałbym bardzo dużo czasu poświęcić.


Poświęć ile potrzebujesz (zakładam, że na kilka przykładów nie zejdzie ci więcej niż godzina), albo wycofaj swoje stwierdzenie.

Cytat:Ogólnie polecam portal euroislam, tam znajdziesz dużo artykułów i informacji na ten temat. Sam portal jest to rzetelne źródło wiedzy.

To brzmi jak ironia, co smutne, bo najprawdopodobniej nie piszesz ironicznie. Szukanie wiedzy o feminizmie na euroislamie to jak szukanie wiedzy o Wyborczej w Gazecie Polskiej (bądź vice versa).
Podaj jakieś poważne źródła, proszę. Jakieś dane statystyczne dotyczące feminizmu (przypominam, pytałam o feministki, nie islam), jakieś wypowiedzi kobiet, które przywołałeś.
Z góry dziękuję.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#78
Feministki i prawica prezentują dokładnie taką samą hipokryzję, tylko na odwrót.  Nie wiem, jak jest dokładnie w tej historii, ale czytałam autentyczny wyrok szwedzkiego sądu, w którym zamienili imigrantowi zarzut gwałtu na obcowanie z nieletnią za jej zgodą, ponieważ rzekomo nie wiedział, że ona nie wyraża zgody. Chodziło o gościa mieszkającego od pięciu lat w Szwecji. W dodatku szantażował dziewczynę zdjęciami. To jakby orzec łagodniejszy wyrok, bo ktoś nie wiedział, że brak sprzeciwu oznacza automatycznie zgodę, że nie wolno uprawiać seksu z kimś nieprzytomnym itd.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#79
Konkretnie które feministki?
Bo wiesz, że to jest za szeroki zbiór, żeby przypisywać takie same cechy/ zachowania wszystkim elementom zbioru?
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#80
Iselin napisał(a):Feministki i prawica

Feministki i lewica. Poprawiłem za Ciebie nie musisz dziękować Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości