To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiS, co zrobił a nie co powiedział
DziadBorowy napisał(a): To akurat doskonale pokazuje jak oderwani od realiów życia codziennego są politycy PIS.

Bo się za bardzo bujają:



Normalnie padłem na cyce jak to zobaczyłem. Ci ludzie przerażają mnie. Przecież to, kurwa, wygląda tak niepoważnie, że strach się bać, że tacy bujacze sterują krajem. Ja pierdzielę, jaki kraj, takie imprezy.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-bata...Id,2726086

polecam poczytać komentarze.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
lorak napisał(a): polecam poczytać komentarze.

A co, murzynów biją? Pardon, ten, przepraszam, ten, żółtków?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Zarządzanie wg PiS wygląda tak:

Tomasz Skory, Dziennikarz RMF napisał(a):Wczoraj:
-Spółki wycofaja wnioski o podwyżki.
Dziś:
-Spółki są niezależne, nie wiem czy będą wycofywać wnioski.
-Ale wczoraj mówił pan o tym z przekonaniem.
-Mówiłem na bazie wiedzy z dnia wczorajszego. Dziś rano zmieniło się sporo.
-A co się zmieniło?
-Zobaczymy po południu.

https://twitter.com/TomaszSkory/status/1...5049709568

Inne w temacie:


Aleksander Łaszek napisał(a):od 30 XI 2015 (czyli na dzień przed objęciem przez Tchórzewskiego Ministerstwa Energii) do dziś kapitalizacja PGE, Energii, Tauronu i Enei spadła o ponad 5 mld zł. Tak państwo szanuje interesy udziałowców mniejszościowych.

https://twitter.com/A_Laszek/status/1073572353219670016
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
lorak napisał(a): polecam poczytać komentarze.

A co, murzynów biją? Pardon, ten, przepraszam, ten, żółtków?

ludzie na szczęście widzą hipokryzję.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
lorak napisał(a): ludzie na szczęście widzą hipokryzję.

A wysyłają już koce do Paryża?

https://m.interia.pl/nowa-historia/news,nId,2199391
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
https://menway.interia.pl/militaria/news...Id,2735874

Pamiętacie jeszcze Caracale, który uwalił Macierewicz i jego wesoła kompania? Właśnie Węgry kupiły sobie 16 sztuk. Mają też szanse, na centrum serwisowe, które wcześniej miało być zlokalizowane u nas w Łodzi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz


Czy to ten słynny smokowy obóz niepodległościowy?
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Z cyklu "wystarczy nie kraść"

https://www.money.pl/gospodarka/grupa-az...5169a.html
http://wyborcza.pl/7,75398,24343639,dwor...w-nbp.html



Gdyby mi ktoś powiedział, że za PIS nadejdą czasy, przy których niejaki Aleksander Grad będzie mógł uchodzić za wzór kompetencji, uczciwości i etyki biznesowo-politycznej to przy całej mojej niechęci do PIS bym go wyśmiał. A jednak. Ręce opadają gdy się widzi jaki "lepszy sort" dopuściła dobrazmiana do koryta i konfiturek w spółkach skarbu państwa.

Najbardziej w tym rozczulił mnie pan prezydent Duda. Stwierdził, że winny   sytuacji w NBP jest poprzedni prezes Marek Belka, bo to on ustalał siatki płacowe. No kurcze - to oczywiste, skoro Belka siatki ustalił to Glapiński, nie miał wyboru i po prostu musiał zatrudnić te panie (tak na marginesie: przypominające nieco blond odpowiednik niejakich sióstr Godlewskich) za tyle za ile zatrudnił.
Dzisiaj o 10 konferencja w NBP więc pewnie okaże się, że to nie tylko prawda, ale i spisek sił wiadomo jakich.


A tak poza tym to w kontekście tych pań w spółkach skarbu państwa i ich zarobków - życzę powodzenia pani Zalewskiej w tłumaczeniu nauczycielom,że państwo nie ma pieniędzy na podwyżki dla nich Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Cytat:Najbardziej w tym rozczulił mnie pan prezydent Duda. Stwierdził, że winny sytuacji w NBP jest poprzedni prezes Marek Belka, bo to on ustalał siatki płacowe. No kurcze - to oczywiste, skoro Belka siatki ustalił to Glapiński, nie miał wyboru i po prostu musiał zatrudnić te panie (tak na marginesie: przypominające nieco blond odpowiednik niejakich sióstr Godlewskich) za tyle za ile zatrudnił.

Tylko że Belka zarabiał koło 20 tys. a Glapiński 60 tys Duży uśmiech
No ale poczekajmy na smoka, wejdzie mu znowu faza manii to może odpisze, jak to PO kradło w trakcie swoich afer.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
DziadBorowy napisał(a): Gdyby mi ktoś powiedział, że za PIS nadejdą czasy, przy których niejaki Aleksander Grad będzie mógł uchodzić za wzór kompetencji, uczciwości i etyki biznesowo-politycznej to przy całej mojej niechęci do PIS bym go wyśmiał. A jednak. Ręce opadają gdy się widzi jaki "lepszy sort" dopuściła dobrazmiana do koryta i konfiturek w spółkach skarbu państwa.

Najbardziej w tym rozczulił mnie pan prezydent Duda. Stwierdził, że winny sytuacji w NBP jest poprzedni prezes Marek Belka, bo to on ustalał siatki płacowe. No kurcze - to oczywiste, skoro Belka siatki ustalił to Glapiński, nie miał wyboru i po prostu musiał zatrudnić te panie (tak na marginesie: przypominające nieco blond odpowiednik niejakich sióstr Godlewskich) za tyle za ile zatrudnił.
Dzisiaj o 10 konferencja w NBP więc pewnie okaże się, że to nie tylko prawda, ale i spisek sił wiadomo jakich.

To jest to, o czym ja piszę. Politycy to zwykli złodzieje, a swoje złodziejstwo uprawiają zgodnie z prawem. Nasze państwo tępi mechaników wymieniających żarówki bez paragonu przy jednoczesnym utrzymywaniu armii urzędniczych pasożytów dojących nas aż miło. 80 tysi dla rusycystki to jest jakaś totalna farsa. PiS to nawet gorsze gówno niż PO.

---

Państwo bierze się teraz w końcu za budowlankę:

https://www.mf.gov.pl/krajowa-administra...ej-strefie
https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarze...34366.html

Rozumiem, że to dlatego, że brakuje na wypłaty dla państwowych rusycystek.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
"Czepiono się dwóch pań dyrektor z nieznanych mi powodów. To brutalne, prymitywne, seksistowskie pastwienie się nad dwoma matkami, nad ich dziećmi, nad ich rodzinami"

Tak, tak, to pan prezes NBP na temat swoich asystentek Duży uśmiech
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Czy ktoś czytał ustawę, o której wspomina Giertych?


R.Giertych napisał(a):Przeczytałem z uwagą projekt ustawy z dnia 25 maja br. o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Tekst jest szokujący. PiS chce wprowadzić:
-konfiskatę majątku przedsiębiorcy za każde naruszenie prawa przez podmiot zbiorowy np. spółkę. Do wykazania naruszenia prawa nie jest wymagane skazanie kogokolwiek za przestępstwo (art.5.3 projektu).

Konfiskatę orzeka sąd na wniosek prokuratora również w tym przypadku, gdy przedsiębiorca uzyskał nieświadomie korzyść majątkową z przestępczego działania innego podmiotu (art.9).

Pracownicy przedsiębiorcy, którzy doniosą na swoją firmę np. na „niezachowanie należytej staranności” (art.12 pkt.3) podlegają ochronie przed zwolnieniem i mogą uzyskać odszkodowanie od firmy do 1 mln złotych.

Prokuratura może już w czasie postępowania wprowadzić ze skutkiem natychmiastowym zarząd przymusowy. Po wprowadzeniu zarządu dopiero sąd zatwierdza decyzję prokuratora. Prokurator może również bez zatwierdzenia przez sąd orzec zakaz zawierania umów, zakaz obciążania majątku, zakaz prowadzenia działalności i wstrzymać dotację lub subwencję. (Art.52)
Uwaga!!! Ustawie podlegają partie polityczne!!!!(art.2)

Uwaga! Ustawa dotyczy również czynów popełnionych 10 lat przed jej wejściem w życie!!!(art.30).

Klik


Czy ktoś wie o który projekt ustawy chodzi?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Żarłak napisał(a): Czy ktoś wie o który projekt ustawy chodzi?

No przecież nazwa projektu jest napisana? Nie czytałem jeszcze, ale z bardziej wiarygodnych źródeł słyszałem to samo o treści ustawy.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Kolejna erupcja PiSowskiej modus operandi.
Kancelarie komornicze są praktycznie sparaliżowane, bo zarządzenia wykonawcze do nowej ustawy wydano w Sylwestra (z mocą obowiązującą od 01.01), a system informatyczny, pod któru podpięte są kancelarie nie działa.
Moja synowa jest lekko załamana. Ma być spotkanie komorników z sędziami, co robić z takim pasztetem.
Dobra rada - jak robić długi, to teraz, bo egzekucja leży. Właściwie nie można wszczynać nowych postępowań.
Kompletna amatorszczyzna.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
[Obrazek: QD4pWuh.png]

Jest już nowy ranking IEF.

Spadek z 45 na 46 miejsce, punktowo spadek z 68,5 na 67,8.

No i patrząc na wykres zdaje się pojawiać pewien trend. Pytanie tylko czy na dłuższą metę będzie to po prostu zastopowanie wzrostu, czy jednak zaczniemy lecieć w dół.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Cytat:Prezes PiS uchodził dotąd za ascetę, wolnego od zainteresowania dobrami doczesnymi. Ujawnione przez „Gazetę Wyborczą” nagranie burzy ten starannie pielęgnowany wizerunek. Kaczyński okazuje się biznesmenem pełną gębą — a do interesów wykorzystuje państwowy majątek i swą pozycję polityczną.

Cała rozmowa Jarosława Kaczyńskiego z austriackim przedsiębiorcą, który miał budować wieżowiec dla firmy związanej z PiS, jest groteskowa. Z jednej bowiem strony Kaczyński prezentuje się w niej jako legalista. Bez odpowiednich dokumentów — a zwłaszcza bez umowy — nie chce wypłacić Austriakowi pieniędzy, których ten domaga się za swe działania w sprawie inwestycji. To jest jednak wątek w całej sprawie mniej ważny — chodzi o przepychanki biznesowe dotyczące kosztów wstrzymanej inwestycji i relacji między spółkami stworzonymi po to, by ukryć, że to PiS buduje wart setki milionów wieżowiec.

Istotne w tej sprawie jest co innego. Ciąg zdarzeń, w którym przeplatają się państwowy majątek i polityka — na tym związku Kaczyński chce zarobić pieniądze dla swej partii.

Srebrną zawiaduje spółka o tej samej nazwie, która ma jeszcze inną nieruchomość nieopodal, w Alejach Jerozolimskich. W samej spółce nie ma Kaczyńskiego, ale kontrolują ją jego zaufani ludzie. W praktyce działa unia personalna między PiS i Srebrną — żadna inna partia nie ma takiej swojej firmy.

O osobistym zaangażowaniu Kaczyńskiego w inwestycję Srebrnej przy ul. Srebrnej słychać było od dawna — teraz mamy dowód. Widać wyraźnie, że to on podejmuje zasadnicze decyzje, jest wtajemniczony w sprawy firmy i stanowi ostatnią instancję odwoławczą od decyzji jej formalnych władz. To pokazuje, że najważniejszy człowiek w kraju nieoficjalnie zajmuje się dopinaniem interesu własnej partii, który jest obliczony na zbudowanie jej potęgi finansowej. Kaczyński wie, że związki PiS z inwestycją mogą być destrukcyjne wizerunkowo - wspomina o tym na nagraniu kilkakrotnie.

Biznes

Srebrna — czyli PiS — mogła zarobić na wieżowcu setki milionów, podczas gdy dziś PiS jako największe ugrupowanie ma zapewnione finansowanie od państwa na poziomie niespełna 20 mln zł rocznie.

Do tego dochodzi kredyt w znacjonalizowanym za rządów PiS banku PEKAO SA — kieruje nim Michał Krupiński, człowiek Zbigniewa Ziobry. Z taśmy wynika, że jest prezesem na telefon — zresztą który z prezesów spółek skarbu państwa odmówiłby pomocy inwestycji, w którą zaangażowany jest prezes PiS?

Rodzina

We władzach Srebrnej pojawiają się członkowie rodziny Kaczyńskiego ze strony matki — klan Tomaszewskich. Nawet wspomniany Austriak jest w ten sposób z nim skoligacony. To dodatkowy element, który pokazuje nie tylko osobiste związki Kaczyńskiego z działalnością deweloperską Srebrnej, ale też szczególne relacje między głównymi aktorami tej inwestycji.

Prezes PiS uchodził dotąd za ascetę, wolnego od zainteresowania dobrami doczesnymi. Taki wizerunek pielęgnował od czasu stworzenia PiS w 2001 r. Dziś — w pewnym sensie — dopadła go uwłaszczeniowa przeszłość z czasów Porozumienia Centrum. Na nagraniu ujawnionym przez „Gazetę Wyborczą” Kaczyński okazuje się biznesmenem pełną gębą — a do interesów wykorzystuje państwowy majątek i swą pozycję polityczną.

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/afera-...za/mm66632
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Czytałem ową Wyborczą i jest rozdzwiek między komentarzem a rozmowami pewien jednak
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a): Czytałem ową Wyborczą i jest rozdzwiek między komentarzem a rozmowami pewien jednak

Jaki rozdźwięk?
Czyżby taki, że poprzedni rząd nagrywali kelnerzy na zlecenie PiS, a obecny nagrywa sama rodzina? Kaczyńskiemu nawet człowiek spowinowacony nie wierzy. Duży uśmiech
Czy chodzi o to, że J.K. "chciał i nie chciał" zapłacić równocześnie?

Czy może chodzi o to, że Morawiecki przejął prywatny bank i za publiczne pieniądze zrobił z niego "bank na zlecenie", żeby finansować Układ Kaczyńskiego, układ którego J.K. zawsze szukał.?

Te nagrania pokazują nieuczciwość i zawłaszczanie państwa przez PiS, o czym już dawno zostało w tym wątku napisane, że nastąpi.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
No i oczywiście z taśmami J.K. łączą się skandale i zamachy na praworządność.

Kaczyński bardzo dobrze wytłumaczył, dlaczego musi przejąc sądy na własność.
Po to żeby nie płacić za nic.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości