To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Franciszek stoi po lewej stronie?
#41
Akurat Tybet to ciekawy przykład pacyfizmu, biorąc pod uwagę, że zanim mieli problemy z Chinami zajmowali się głównie krwawymi wojnami domowymi, na tle religijnym oczywiście.

Osiris napisał(a): Polski Kościół i wielu katolików dałoby wiele by ujrzeć z powrotem Benedykta zamiast Franciszka na tronie. Jak podaje zawsze pewne, niezależne i niezawodne źródło informacji "Najwyższy Czas", papież znowu się nie popisał i po raz kolejny wywołał skandal, wypowiadając karygodne słowa:

„Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci, rasy i języków”.

https://nczas.com/2019/03/11/papiez-fran...c-religii/

I jak tu nie prosić Boga o szybsze odejście Franciszka do domu Ojca?Uśmiech
Nasz człowiek.
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz
#42
Quinque napisał(a): Owszem, drażnią mnie takie durnowate wstawki

To popracuj nad swoimi postami - wszystkim wyjdzie na zdrowie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#43
ZaKotem napisał(a): To, że taka postawa konserwom kojarzy się z "lewackością" znaczy, że oni sami już kojarzą konserwatyzm z bucowatością.
To nawet nie jest konserwatyzm. Ten sam w sobie jest neutralny i centrowy - zostawmy wszysko jak jest. Przeciwieństwem progresywizmu jest jakiś regresywizm - wróćmy do jakichś mitycznych czasów, złotego wieku, kiedy wszy skakały wyżej ludzi. Te wszystkie tradycjonalizmy, lefebryzmy i inne zjebizmy do tego się w sumie sprowadzają.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#44
ZaKotem napisał(a):? Albo czy kiedykolwiek o kimkolwiek KRK wypowiedział się oficjalnie, że nie trafi do nieba?

Owszem, w kontekście geizmu św. Paweł.
Odpowiedz
#45
No ale św. Pawel nie był papieżem.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#46
No I? Ale był bliskim współpracownikiem papieża. Zresztą, jak to się ma do powyższego pytania?

Btw
Zakotem napisał(a):KRK

Dlaczego używasz tego pogardliwego skrótu?
Odpowiedz
#47
Będę strzelał: ma wyjebane na to, z czym się KRK kojarzy jakiemuś ministrantowi z Internetów?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#48
Quinque napisał(a): Zresztą, jak to się ma do powyższego pytania?

Może tak, że św. Paweł nie należał do kościoła rzymskokatolickiego?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#49
Quinque napisał(a):
ZaKotem napisał(a):? Albo czy kiedykolwiek o kimkolwiek KRK wypowiedział się oficjalnie, że nie trafi do nieba?

Owszem, w kontekście geizmu św. Paweł.
Czy to ten sam święty, który nakazywał niewolnikom czcić swoich panów i służyć im z pokorą?
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
#50
freeman napisał(a):
Quinque napisał(a): Zresztą, jak to się ma do powyższego pytania?

Może tak, że św. Paweł nie należał do kościoła rzymskokatolickiego?

Należał? I skończ do kurwy nędzy uważać pogardliwego określenia Rzymskokatolicki

Wasz problem protestanci polega na tym, że jak wasza religia powstała w XVI wieku to myślicie że całe chrześcijaństwo powstało w tymże wieku. A tak nie jest

Poligon napisał(a):Czy to ten sam święty, który nakazywał niewolnikom czcić swoich panów i służyć im z pokorą?

Masz coś mądrego do powiedzenia? Jeżeli nie to się nie wtrącaj
Odpowiedz
#51
Cytat:I skończ do kurwy nędzy uważać pogardliwego określenia Rzymskokatolicki

Jesteś karykaturą katolika. Gdybyś nie był prawdziwy, Palikot by Cię lepszego nie wymyślił.
Odpowiedz
#52
Oho, personalne wycieczki
Odpowiedz
#53
To sam się uderz w piersi, jak ci Mistrz zapodał.
Jak na razie to ciągle komuś wygrażasz. Katolik z ciebie, jak z koziej dupy trąba.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#54
Quinque napisał(a):
Poligon napisał(a):Czy to ten sam święty, który nakazywał niewolnikom czcić swoich panów i służyć im z pokorą?

Masz coś mądrego do powiedzenia? Jeżeli nie to się nie wtrącaj
Ja tylko chciałem się upewnić i nauczyć się czegoś przy Tobie.
Sofeicz napisał(a): Katolik z ciebie, jak z koziej dupy trąba.
Właśnie Quinque, to klasyczny, polski katolik. 
Nie rozumiem czego się go czepiasz?
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
#55
Quinque napisał(a): Dlaczego używasz tego pogardliwego skrótu?

Co w nim jest pogardliwego? Huh
Odpowiedz
#56
Może chodzi o to, że Quinque gardzi rzymskim katolicyzmem, gdyż kojarzy mu się on z odstępstwem od wiary apostolskiej?
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
#57
O co chodzi z tym kościołem rzymskokatolickim?
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz
#58
ARHIZ napisał(a): O co chodzi z tym kościołem rzymskokatolickim?

A kto Quinquego zrozumie? Może obraża go to, że niekatolicy widzą wiele kościołów, w tym rzymsko-katolicki, a nie Jedyny Prawdziwy Kościół? No to niestety chłopak zawsze będzie śmiertelmie obrażony. Ale chyba on odczuwa zbereźną przyjemność z bycia obrażonym, więc nie gryzie mi to sumienia.
Odpowiedz
#59
Poligon. napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Katolik z ciebie, jak z koziej dupy trąba.
Właśnie Quinque, to klasyczny, polski katolik. 
Nie rozumiem czego się go czepiasz?

No właśnie.
Mnie się katolik kojarzy z kimś, kto doskonali się w trudnej sztuce kochania wszystkich i wszechogarniającej empatii, a nie zionięcia jadem na każdego, kto śmie mieć inne zdanie.
Ale widać jestem w mylnym błędzie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#60
freeman napisał(a): Może chodzi o to, że Quinque gardzi rzymskim katolicyzmem, gdyż kojarzy mu się on z odstępstwem od wiary apostolskiej?

No tak gardzę. Ale mam wpisane wyznanie katolickie. Już tłumaczyłem dlaczego określenie KRK jest pogardliwie. Tym myślisz czasem nad tym co piszesz?

W ogóle o odstępstwie od wiary apostolskiej mówi osoba która wyznaje niebibilijną XVI wieczną zasadę sola scriptura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości